gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Betonvloer Palet moet verder worden onderzocht

De draagkracht van een betonvloer in multifunctioneel centrum Palet in Stadspolders moet verder worden onderzocht. Drie andere risicovloeren in Dordrecht zijn inmiddels veilig bevonden. Dat zegt de gemeente.

Peter Tromp |  | Aangepast op
In Dordrecht zitten in vier gebouwen breedteplaatvloeren die mogelijk niet stevig genoeg zouden zijn. Behalve in het Palet zijn dat de Sportboulevard, openbare basisschool Dubbeldam en de brandweerkazerne op het Leerpark. Dat bleek na onderzoek van de Omgevingsdienst. De dienst benadrukt dat bij geen van de panden tijdens het onderzoek aanleiding was voor het nemen van acute maatregelen. Toch moet in het Palet nog verder onderzoek plaatsvinden, voordat daar het sein op veilig kan.

In heel het land is afgelopen maanden onderzoek gedaan naar de veiligheid van een bepaald type breedteplaatvloeren. Dat is gebeurd na het instorten van een parkeergarage in Eindhoven. Daar was een zogenoemde Bubbledeck-vloer gebruikt. Dat is een vloer waarin holle plastic bollen zijn verwerkt, zodat er minder beton nodig is. Dat is lichter en goedkoper.

Lees ook

dronefotopont

Terug in de tijd: bij deze pont kun je over met een papieren abonnementspas

Goed nieuws voor scholieren zonder mobiele telefoon: veerdienst Riveer heeft papieren scholierenabonnementen ingevoerd. Hierdoor kunnen jongeren onder de achttien die nog geen telefoon hebben, gebruik maken van het scholierenabonnement.

20261015_101657

Niet alleen voor de dorst, ook als troost: Rijkswaterstaat bedankt reizigers en deelt appels uit

Een appeltje voor de dorst of fietslampjes om ook in het donker zichtbaar te zijn: Rijkswaterstaat deelt op verschillende locaties in onze streek bedankjes uit aan alle reizigers vanwege de alternatieven die zij hebben gekozen sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug.

distelapparath-drive-in-theater-5164481

Drive-in bioscoop door weersvoorspellingen verplaatst: ‘Veiligheid voorop’

De drive-in bioscoop waar komend weekend aan de Laan van Europa elf films vertoond zouden worden, gaat niet door. Dat heeft de organisatie besloten vanwege de verwachte stormachtige weersomstandigheden. De unieke manier om films te bekijken wordt nu verplaatst naar begin volgend jaar.

SWO.Telefooncirkel (5)

Paulien Moen (76) zet zich al vijftien jaar in voor telefooncirkel: ‘Fijn om mensen te kunnen helpen’

Geen telefoonboom, maar een telefooncirkel. Daar zet Paulien Moen (76) zich al vijftien jaar als vrijwilliger voor in. Iedere vrijdagochtend belt zij de eerste deelnemer van haar cirkel. Het doel: “Mensen die zich alleen voelen in contact brengen met elkaar.”

navigatie apps en pont

Pontjes niet in routeplanner: sommigen sturen je zelfs nog over Papendrechtsebrug

Verschillende routeplanners zijn niet op de hoogte van de afsluiting van de Papendrechtseburg. Zowel bij Google Maps als Apple Kaarten worden fietsers en voetgangers die de Beneden Merwede over willen steken niet naar de gratis pontjes geleid. Soms kun je volgens de navigatie de rivier nog via de brug oversteken.

afgesloten de Munt 01

Herstel onderdoorgang de Munt laat op zich wachten: eerst tijdelijke maatregelen

Het herstel van de scheuren in de onderdoorgang bij de Munt laat nog even op zich wachten. Volgens de omgevingsdienst moeten eerst tijdelijke maatregelen worden genomen. “Op dit moment ligt de focus op de veiligheid.”