gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Betonvloer Palet moet verder worden onderzocht

De draagkracht van een betonvloer in multifunctioneel centrum Palet in Stadspolders moet verder worden onderzocht. Drie andere risicovloeren in Dordrecht zijn inmiddels veilig bevonden. Dat zegt de gemeente.

Peter Tromp |  | Aangepast op
In Dordrecht zitten in vier gebouwen breedteplaatvloeren die mogelijk niet stevig genoeg zouden zijn. Behalve in het Palet zijn dat de Sportboulevard, openbare basisschool Dubbeldam en de brandweerkazerne op het Leerpark. Dat bleek na onderzoek van de Omgevingsdienst. De dienst benadrukt dat bij geen van de panden tijdens het onderzoek aanleiding was voor het nemen van acute maatregelen. Toch moet in het Palet nog verder onderzoek plaatsvinden, voordat daar het sein op veilig kan.

In heel het land is afgelopen maanden onderzoek gedaan naar de veiligheid van een bepaald type breedteplaatvloeren. Dat is gebeurd na het instorten van een parkeergarage in Eindhoven. Daar was een zogenoemde Bubbledeck-vloer gebruikt. Dat is een vloer waarin holle plastic bollen zijn verwerkt, zodat er minder beton nodig is. Dat is lichter en goedkoper.

Lees ook

biesboschharmblom

Vastlopen ligt op de loer: watersporters gewaarschuwd voor lage waterstand

Wie de komende weken met een motorboot de Biesbosch in wil, doet er goed aan zich voor te bereiden. Door de aanhoudende droogte staan veel kreken uitzonderlijk laag en raken ze steeds meer begroeid met waterplanten en algen. "De plantengroei is wel een dingetje."

onderwijsmuseum

Opsteker voor dit museum, dat ook volgend jaar verder kan: ‘Hoopvol signaal’

Tóch goed nieuws voor het Nationaal Onderwijsmuseum. Het ministerie heeft voor komend jaar bijna zes ton subsidie klaarliggen, nu er gesprekken lopen over de structurele financiering van het museum. “We hoeven onze loyale medewerkers nu geen ontslag aan te zeggen”, reageert een opgeluchte interim-directeur Hans van de Bunte in radioprogramma Studio De Witt.

jdg_04-08-26_inlaat_Kinderdijk_1I6A2423

Dit merken we in de streek van de aanhoudende droogte

We kennen Nederland als een nat land, maar deze zomer is dat wel anders. We hebben een zeer droge juli-maand achter de rug en ook in augustus is het erg droog. Op diverse plekken in ons land worden maatregelen genomen, zoals onttrekkingsverboden, de inzet van noodpompen en aanpassingen van de sluizen. Maar wat betekent de droogte voor onze streek?

Copy of _HPV4386media

Dordtenaar Binke (24) wint zilver tijdens American Solar Challenge

Dordtenaar Binke Struik (24) is met het Delft Solar Team tweede geworden tijdens de American Solar Challenge. Het team bouwde hiervoor een zonneauto, waarmee binnen acht dagen ruim 4000 kilometer moest worden afgelegd.

merwedebrugrws2

Aantal vrachtwagens over Merwedebrug met 90 procent gedaald, maar buitenlandse chauffeurs ontlopen boete

Het aantal vrachtwagens dat over de Merwedebrug (A27) rijdt, is met zo'n 90 procent gedaald. Dat laat Rijkswaterstaat weten. Sinds 18 juli mogen er geen vrachtwagens en touringcars meer over de brug, omdat de brug niet veilig genoeg is voor zware voertuigen. Chauffeurs die wel over de brug rijden krijgen een boete.

11.07 03

FC Dordrecht onderuit in oefenduel van twee uur met Excelsior

FC Dordrecht heeft zaterdag de tweede oefennederlaag op rij geleden. Tegen provinciegenoot Excelsior bleek scoren, net als een week eerder tegen Feyenoord, een te grote opgave: 0-2.