gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Betonvloer Palet moet verder worden onderzocht

De draagkracht van een betonvloer in multifunctioneel centrum Palet in Stadspolders moet verder worden onderzocht. Drie andere risicovloeren in Dordrecht zijn inmiddels veilig bevonden. Dat zegt de gemeente.

Peter Tromp |  | Aangepast op
In Dordrecht zitten in vier gebouwen breedteplaatvloeren die mogelijk niet stevig genoeg zouden zijn. Behalve in het Palet zijn dat de Sportboulevard, openbare basisschool Dubbeldam en de brandweerkazerne op het Leerpark. Dat bleek na onderzoek van de Omgevingsdienst. De dienst benadrukt dat bij geen van de panden tijdens het onderzoek aanleiding was voor het nemen van acute maatregelen. Toch moet in het Palet nog verder onderzoek plaatsvinden, voordat daar het sein op veilig kan.

In heel het land is afgelopen maanden onderzoek gedaan naar de veiligheid van een bepaald type breedteplaatvloeren. Dat is gebeurd na het instorten van een parkeergarage in Eindhoven. Daar was een zogenoemde Bubbledeck-vloer gebruikt. Dat is een vloer waarin holle plastic bollen zijn verwerkt, zodat er minder beton nodig is. Dat is lichter en goedkoper.

Lees ook

FOTO IJSBOER

‘Wie goed zorgt voor de koeien, krijgt het lekkerste ijs’

Wat is het geheim van lekker ijs? Als je het aan Jannette den Boer in Giessenburg vraagt, is daar maar één antwoord mogelijk: goede zorg voor haar koeien. De 180 exemplaren waar zij en haar man Laurens voor zorgen staan aan de basis van hun zelfgemaakte boerenijs.

protest chemours

Actievoerders klimmen op dak van Chemours

Drie actievoerders van Greenpeace hebben vrijdagochtend kort gedemonstreerd aan de Baanhoekweg in Dordrecht. Ze stonden op het dak van chemiebedrijf Chemours met een vlag in hun handen met daarop de tekst ‘Stop het gif van Chemours’.

ontspulpexels

Ontspuldagen: bruikbare spullen krijgen een tweede leven

De zolder opgeruimd? De kast uitgemest? Of de schuur onder handen genomen? Dordtenaren kunnen de komende weken op verschillende plekken in de gemeente hun bruikbare spullen inleveren die zij zelf niet meer gebruiken. Lokale maatschappelijke organisaties geven deze spullen een tweede leven.

googlestreetviewa16a15

Rijstrook op fly-over van A16 naar A15 dicht door sinkhole

Rijkswaterstaat heeft de linkerrijstrook van de fly-over van de A16 naar de A15 bij knooppunt Ridderkerk voorlopig afgesloten. Onder het wegdek aan het einde van de fly-over is door regenwater een spoelgat ontstaan, een zogenoemd sinkhole.

sliedrechtdrone

Inwoners denken mee over wonen in Sliedrecht

Wat is er nodig om goed en passend wonen mogelijk te maken voor iedereen? Om dat beter in kaart te krijgen, kunnen inwoners van Sliedrecht tot en met 28 september een enquête invullen. De antwoorden vormen voor de gemeente een belangrijke basis in het vormen van een nieuwe woonvisie.

azcfoto

Hakenkruizen en anti-azc-leuzen in Dordrecht, gemeente doet aangifte

Op zeven plekken in Dordrecht zijn afgelopen week anti-azc-leuzen, hakenkruizen en bedreigende teksten verschenen. De gemeente spreekt er schande van en doet aangifte van vernieling. “Ik vind het een beetje laf”, reageert wethouder Marc Merx.