gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bevrijdingsconcert op TV Dordrecht

fa8b765d5979411bde63528240506575

Ter afronding van de themaweek herdenken en bevrijding zenden wij deze zondag op TV Dordrecht een speciaal bevrijdingsconcert uit.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Het concert is opgenomen in de Augustijnenkerk, met medewerking van Dordtse en regionale musici. De eerste uitzending is om 12.00 uur, direct na licht voor Dordt, het concert wordt daarna ieder uur herhaald tot maandagmiddag.

De musici zijn Johan den Hoedt op orgel en vleugel, Jeanette Jelier-den Hoedt op fluit, Alisa van Dijk op viool en Pieter Dijksman op vleugel. Daarnaast worden er gedichten voorgedragen door Neerlandicus Cor Bregman. De gedichten hebben allemaal betrekking op het thema oorlog en bevrijding.

Ook de muziek sluit natuurlijk aan op de centrale thema's, waarbij bewust is gekozen voor klassieke muziek, met name van componisten van Joodse afkomst zoals Bloch en Mendelssohn. Maar bijvoorbeeld ook voor de Prelude van Chopin, die als filmmuziek voor de oorlogsfilm The Pianist is gebruikt. De afsluiting van dit bevrijdingsconcert is een bewerking door Johan den Hoedt van het bekende lied 'Jesu meinde Freude'. Zondag 10 mei vanaf 12.00 uur op TV Dordrecht.

Lees ook

boelebolnesboterbeurs

Dit is er te doen op Open Monumentendag in onze streek

Open Monumentendag staat voor de deur. Komend weekend openen in heel Nederland oude (en nieuwere) gebouwen hun deuren voor het publiek. Ook in onze streek is er veel te zien. Wij lichten er een aantal voorbeelden uit.

businkrolstoelinsloot

Vrouw rijdt met rolstoel sloot in: omstanders schieten te hulp

Een oudere vrouw is dinsdagmiddag in een sloot langs de Provincialeweg in Dordrecht beland. Door nog onbekende oorzaak reed ze met haar elektrisch aangedreven rolstoel het water in. Omstanders zijn te hulp geschoten.

Natasja buschauffeur verhaal foto

Voor buschauffeur Natasja is staken voor sociale zekerheid belangrijk: ‘Best pittig’

De ov-staking van woensdag is niet zonder reden. Vakbonden FNV en CNV voeren actie tegen het kabinetsbeleid op het gebied van sociale zekerheid. Voor buschauffeur Natasja Nieuwendorp-Batenburg uit Dordrecht is dat heel belangrijk, en dus staakt ze mee.

merwedebrugrws2

Ruim dertig boetes op eerste dag handhavingsactie Merwedebrug

Op de eerste dag van de handhavingsactie op de Merwedebrug zijn 34 boetes uitgedeeld, meldt Rijkswaterstaat aan Omroep Brabant. Sinds halverwege juli mogen vrachtwagens en touringcars niet over de verzwakte brug, maar dat verbod werd dagelijks door honderden bestuurders genegeerd.

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.

3x2

Ondanks harde regen veel ‘blije koppies’ tijdens jaarlijkse jeugdwielertour

De jaarlijks terugkerende jeugdwielertour 3x2 in Ridderkerk is weer in volle gang. Waar de deelnemers vorig jaar nog konden genieten van volop zon, moeten de kinderen en vrijwilligers het dit jaar vooral doen met regenbroeken en regenjassen. Toch laat de organisatie zich daar niet door tegenhouden.