gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bevrijdingsconcert op TV Dordrecht

fa8b765d5979411bde63528240506575

Ter afronding van de themaweek herdenken en bevrijding zenden wij deze zondag op TV Dordrecht een speciaal bevrijdingsconcert uit.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Het concert is opgenomen in de Augustijnenkerk, met medewerking van Dordtse en regionale musici. De eerste uitzending is om 12.00 uur, direct na licht voor Dordt, het concert wordt daarna ieder uur herhaald tot maandagmiddag.

De musici zijn Johan den Hoedt op orgel en vleugel, Jeanette Jelier-den Hoedt op fluit, Alisa van Dijk op viool en Pieter Dijksman op vleugel. Daarnaast worden er gedichten voorgedragen door Neerlandicus Cor Bregman. De gedichten hebben allemaal betrekking op het thema oorlog en bevrijding.

Ook de muziek sluit natuurlijk aan op de centrale thema's, waarbij bewust is gekozen voor klassieke muziek, met name van componisten van Joodse afkomst zoals Bloch en Mendelssohn. Maar bijvoorbeeld ook voor de Prelude van Chopin, die als filmmuziek voor de oorlogsfilm The Pianist is gebruikt. De afsluiting van dit bevrijdingsconcert is een bewerking door Johan den Hoedt van het bekende lied 'Jesu meinde Freude'. Zondag 10 mei vanaf 12.00 uur op TV Dordrecht.

Lees ook

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

nieuwlekkerlandprotest

Besluit over azc in Molenlanden verwacht voor zomervakantie

De gemeente Molenlanden wil voor de zomervakantie een beslissing nemen over waar in de gemeente één of meerdere azc-locaties komen. Aan de lijst van mogelijke plekken zijn nu drie locaties toegevoegd. De gemeente wil inwoners de komende tijd duidelijkheid geven en zorgen zo goed als mogelijk wegnemen.

fotooo

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.

mercon loods1

Maatregelen na vele brandjes in vervallen loods, maar hekwerk regelmatig opengeknipt

Een flinke opruim-operatie, gedichte gaten en herstelde hekwerken: van alles werd uit de kast gehaald om jeugdige brandstichters te weren uit de vervallen Merconloods in Alblasserdam. Die maatregelen zijn alleen niet voldoende, want de afgelopen weken kwamen avonturiers met het nodige knip- en klimwerk alsnog in de loods.

aszouderenmishandeling

zorg

Steeds meer gevallen van vermoedelijke ouderenmishandeling, ziekenhuis slaat alarm

Het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht ziet een verdrievoudiging van het aantal patiënten waarbij vermoedelijk sprake is van ouderenmishandeling. In 2023 bestond bij twaalf patiënten dit vermoeden; vorig jaar stond de teller op 37. "Vroegtijdig signaleren helpt om erger te voorkomen."

PSX_20260608_112752

Schoonmakers onwel in bedrijfspand, gebouw tijdelijk afgesloten

Medewerkers van een schoonmaakbedrijf zijn tijdens een klus in Alblasserdam maandag onwel geworden. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio werden zij duizelig, waarna ze snel naar buiten zijn gegaan en de hulpdiensten hebben gealarmeerd.