gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bevrijdingsconcert op TV Dordrecht

fa8b765d5979411bde63528240506575

Ter afronding van de themaweek herdenken en bevrijding zenden wij deze zondag op TV Dordrecht een speciaal bevrijdingsconcert uit.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Het concert is opgenomen in de Augustijnenkerk, met medewerking van Dordtse en regionale musici. De eerste uitzending is om 12.00 uur, direct na licht voor Dordt, het concert wordt daarna ieder uur herhaald tot maandagmiddag.

De musici zijn Johan den Hoedt op orgel en vleugel, Jeanette Jelier-den Hoedt op fluit, Alisa van Dijk op viool en Pieter Dijksman op vleugel. Daarnaast worden er gedichten voorgedragen door Neerlandicus Cor Bregman. De gedichten hebben allemaal betrekking op het thema oorlog en bevrijding.

Ook de muziek sluit natuurlijk aan op de centrale thema's, waarbij bewust is gekozen voor klassieke muziek, met name van componisten van Joodse afkomst zoals Bloch en Mendelssohn. Maar bijvoorbeeld ook voor de Prelude van Chopin, die als filmmuziek voor de oorlogsfilm The Pianist is gebruikt. De afsluiting van dit bevrijdingsconcert is een bewerking door Johan den Hoedt van het bekende lied 'Jesu meinde Freude'. Zondag 10 mei vanaf 12.00 uur op TV Dordrecht.

Lees ook

maarten van helden

Oud-wethouder stopt na vier maanden als raadslid

Oud-wethouder Maarten van Helden stopt met zijn raadslidmaatschap in de gemeente Molenlanden. Van Helden werd op 1 april geïnstalleerd als raadslid, maar heeft zijn ontslag nu in een brief medegedeeld aan burgemeester Segers.

PSX_20260727_151756

Boeren demonstreren op viaduct boven A15 tegen stikstofplannen

Een groep boeren heeft maandag actie gevoerd op het viaduct boven de A15, bij Papendrecht. De boeren zijn het niet eens met de stikstofplannen van het kabinet. Op veel plekken in het land, waaronder dus ook in onze streek, lieten zij van zich horen.

BootWantij

Gemeente wil waterboa’s meer bevoegdheden geven na zomer vol snelheidsovertredingen

Dordtse handhavers controleren deze dagen extra op het water. Dankzij hogere temperaturen is er op de Wantij in Dordrecht meer recreatievaart. Het gevolg: meer overlast. Een nadeel: ondanks extra controle mogen handhavers slechts beperkt beboeten op snelheidsovertredingen.

burgderaadtsingel2

Onduidelijke situatie fietsoversteekplaats: gemeente gaat borden plaatsen

De gemeente Dordrecht gaat extra snelheidsborden plaatsen bij de nieuwe fietsoversteekplaats aan de Burgemeester de Raadtsingel. Op sociale media regent het reacties van mensen die de nieuwe verkeerssituatie op die plek onveilig vinden.

rechtbankdordrecht

Gedetineerde krijgt rapverbod in de gevangenis: ‘Bent u echt zo slecht?’

Pascal kent het gevangeniswezen door en door. Een draaideurcrimineel met een strafblad van 40 pagina’s. Hij probeert er wat van te maken in de cel met zijn grote hobby: rappen. Niet tot ieders plezier.

politiearchiefexplosie

Halvering aanslagen met explosieven, 'maar aantal blijft te hoog'

Het aantal (pogingen tot) aanslagen met explosieven is in deze streek in de eerste zes maanden van 2026 gehalveerd ten opzichte van de eerste helft van 2025. Dat blijkt uit cijfers die de politie naar buiten heeft gebracht. In zeven van de negen gemeenten nam het aantal aanslagen af.