gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bevrijdingsconcert op TV Dordrecht

fa8b765d5979411bde63528240506575

Ter afronding van de themaweek herdenken en bevrijding zenden wij deze zondag op TV Dordrecht een speciaal bevrijdingsconcert uit.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Het concert is opgenomen in de Augustijnenkerk, met medewerking van Dordtse en regionale musici. De eerste uitzending is om 12.00 uur, direct na licht voor Dordt, het concert wordt daarna ieder uur herhaald tot maandagmiddag.

De musici zijn Johan den Hoedt op orgel en vleugel, Jeanette Jelier-den Hoedt op fluit, Alisa van Dijk op viool en Pieter Dijksman op vleugel. Daarnaast worden er gedichten voorgedragen door Neerlandicus Cor Bregman. De gedichten hebben allemaal betrekking op het thema oorlog en bevrijding.

Ook de muziek sluit natuurlijk aan op de centrale thema's, waarbij bewust is gekozen voor klassieke muziek, met name van componisten van Joodse afkomst zoals Bloch en Mendelssohn. Maar bijvoorbeeld ook voor de Prelude van Chopin, die als filmmuziek voor de oorlogsfilm The Pianist is gebruikt. De afsluiting van dit bevrijdingsconcert is een bewerking door Johan den Hoedt van het bekende lied 'Jesu meinde Freude'. Zondag 10 mei vanaf 12.00 uur op TV Dordrecht.

Lees ook

MISHANDELING social media pexels

Scholieren mishandeld, vernederd en gefilmd op afroep: ‘Om elkaar terug te pakken’

Leerlingen van verschillende middelbare scholen in Zwijndrecht gaan tegen betaling met elkaar op de vuist en verspreiden filmpjes daarvan op internet. Ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. Dat blijkt uit gesprekken die deze streekomroep heeft gehad met verschillende jongeren. Aanleiding zijn signalen die de politie zegt binnen te krijgen over deze praktijken. "Dit is het topje van de ijsberg", zegt een deskundige.

yv20261003A1C04009

FC Dordrecht-back baalt van discutabele handsbal: ‘Ik kan ‘m niet afknippen’

Beni Mpanzu baalt als een stekker na het 1-1 gelijkspel van FC Dordrecht in Den Bosch. De back maakte, in de ogen van arbiter Joshua Kuipers, strafbaar hands in het eigen doelgebied waarna de Brabanders vanaf de penaltystip langszij kwamen. Een discutabele beslissing, vindt Mpanzu.

fotooooooo

Gaan deze supermarkten eerder open op zondag? ‘Wens van klanten verandert’

Twintig Dordtse supermarktuitbaters willen eerder open op zondag. Nu mogen de deuren om 12.00 uur open, ondernemers vragen de gemeenteraad in een brief daar 10.00 uur van te maken.

asmediaongelukhagi

Kind (1) loopt weg op en wordt geschept

Bij een aanrijding in Boven-Hardinxveld is maandag een 1-jarig kind gewond geraakt. De dreumes was ontsnapt aan de aandacht van de ouders, liep de weg op en werd daar geschept door een auto.

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Geweld onder jongeren speelt bij alle scholen, zegt burgemeester

Vechtende scholieren en filmpjes daarvan die circuleren op internet. Het speelt rond alle middelbare scholen in Zwijndrecht en verdient alle aandacht, zegt burgemeester Leon Anink. Tegelijkertijd worstelen gemeente en politie. “We krijgen het nog onvoldoende voor elkaar dat ouders over de angstdrempel heen durven stappen om aangifte te doen.”

hoogblokland

Molenlanden betrekt zorgen van buurgemeente bij verdere uitwerking azc-plan

De gemeente Molenlanden gaat de zorgen die leven bij inwoners van Meerkerk (Vijfheerenlanden) over de komst van een asielzoekerscentrum in het nabijgelegen Hoogblokland, nadrukkelijk betrekken bij de verdere uitwerking van de plannen. Molenlanden wil - als daar behoefte aan is - ook voor deze inwoners een informatiebijeenkomst organiseren.