gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bevrijdingsconcert op TV Dordrecht

fa8b765d5979411bde63528240506575.jpg

Ter afronding van de themaweek herdenken en bevrijding zenden wij deze zondag op TV Dordrecht een speciaal bevrijdingsconcert uit.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Het concert is opgenomen in de Augustijnenkerk, met medewerking van Dordtse en regionale musici. De eerste uitzending is om 12.00 uur, direct na licht voor Dordt, het concert wordt daarna ieder uur herhaald tot maandagmiddag.

De musici zijn Johan den Hoedt op orgel en vleugel, Jeanette Jelier-den Hoedt op fluit, Alisa van Dijk op viool en Pieter Dijksman op vleugel. Daarnaast worden er gedichten voorgedragen door Neerlandicus Cor Bregman. De gedichten hebben allemaal betrekking op het thema oorlog en bevrijding.

Ook de muziek sluit natuurlijk aan op de centrale thema's, waarbij bewust is gekozen voor klassieke muziek, met name van componisten van Joodse afkomst zoals Bloch en Mendelssohn. Maar bijvoorbeeld ook voor de Prelude van Chopin, die als filmmuziek voor de oorlogsfilm The Pianist is gebruikt. De afsluiting van dit bevrijdingsconcert is een bewerking door Johan den Hoedt van het bekende lied 'Jesu meinde Freude'. Zondag 10 mei vanaf 12.00 uur op TV Dordrecht.

Lees ook

merwelandne.png

Grote schrik na dodelijk ongeluk bij De Merwelanden: ‘Hier is bijna nooit toezicht’

Geschrokken reacties daags na het ongeluk bij Dordtse zwemplas de Merwelanden. Woensdagmiddag kwam een 18-jarige jongen niet meer boven na een duik in het water en overleed uiteindelijk in het ziekenhuis. Het roept vragen op over de toezicht bij de zwemplas: ‘Er staan hier vrijwel nooit toezichthouders.’

Schermafbeelding 2026-05-28 135052.png

Er was eens: ‘Een beeld voor de Stadswerven’

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Van de verbouwing van het Nationaal Onderwijsmuseum tot 50 jaar duwvaart. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.

pexelssliedrecht.png

Gemeente doet aangifte na online bedreigen gemeentebestuurders

De gemeente Sliedrecht heeft aangifte gedaan vanwege online uitingen richting gemeentebestuurders. Dat gebeurde nadat het COA eerder deze maand een vergunningsaanvraag voor een asielzoekerscentrum indiende. “Het is onacceptabel wanneer onze gemeentebestuurders worden beledigd, geïntimideerd of bedreigd”, zegt burgemeester Jan de Vries.

flexwoningenvlijkade.png

Eerste flexwoningen aan Dordtse Vlijkade op plek gehesen

De eerste flexwoningen voor Oekraïners aan de Dordtse Vlijkade staan op hun plek. Met een hijskraan zijn deze week de woningen, die gebouwd zijn in een fabriek, vanaf een dieplader op hun plek gehesen. Uiteindelijk moeten de achttien woningen plaats gaan bieden aan 98 Oekraïners.

asfalteringswerkzaamheden.png

Let op: N915 richting A15 komende dagen dicht

Verkeer bij Hendrik-Ido-Ambacht moet de komende dagen rekening houden met omleidingen en vertraging. Rijkswaterstaat vernieuwt het asfalt op de N915, tussen de kruising Noordeinde en de aansluiting Hendrik-Ido-Ambacht van de A15.

pexelswandeling.png

Dit jaar geen avondvierdaagse in Sliedrecht

Geen avondvierdaagse in Sliedrecht dit jaar. Ondanks herhaaldelijke oproepen, is het de organisatie niet gelukt om genoeg vrijwillige verkeersregelaars te vinden. "Door dit tekort kunnen wij de veiligheid van de deelnemers en overige weggebruikers niet voldoende waarborgen", schrijft de organisatie Avondvierdaagse Sliedrecht. Deelnemers krijgen hun inschrijfgeld terug.