gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bewaakte eieren uitgekomen

Wekenlang werd het zwanennest aan de Naussauvijver bewaakt door buurtbewoners en medewerkers van de dierenambulance.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Ze waren bang dat de broedende zwaan gestoord zou worden door schoolgaande kinderen en mensen die hun hond uitlieten. Vandaag werd hun wachten beloond.

Drie van de zes eieren zijn uitgekomen, tot vreugde van de buurtbewoners. "We hebben zelfs geholpen met extra takken voor het nest," zegt Boukje Meijers. De andere drie eieren lijken binnenkort ook open te gaan. Bij een is de schaal al gebarsten.

De hekken die het nest beschermden, zullen binnenkort wel weggehaald worden. "De vaderzwaan neemt zijn taak nu heel serieus. Hij beschermt zijn kuikens tegen alles wat er in de buurt komt," aldus Meijers.

Lees ook

hoogblokland

Gemeente hakt knoop door: deze twee locaties kunnen samen 275 vluchtelingen opvangen

Bleskensgraaf en Hoogblokland zijn gekozen als plekken voor nieuw te bouwen asielzoekerscentra. Op deze twee plekken in de gemeente Molenlanden zullen naar verwachting 125 en 150 vluchtelingen worden opgevangen. Met deze keuze valt Nieuw-Lekkerland af als locatie.

dag-van-de-bouw_tcm26-356290

Papendrechtsebrug opent bouwhekken voor open dag: 'Spannend!'

Altijd al een kijkje willen nemen bij het nieuwe bruggebouw van de Papendrechtsebrug? Deze zaterdag gaan de bouwhekken wagenwijd open voor het publiek. Dit is in het kader van de De Dag van de Bouw.

geentreinen

De hele dag geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam door stroomstoring

Treinreizigers tussen Dordrecht en Rotterdam moeten maandag op zoek naar alternatief vervoer. Vanwege een stroomstoring rijden er de hele dag geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam.

uysalraad

Meteen fel debat over Dordtse woonplannen: 'Ronduit onthutsend'

Nog geen dag nadat het Dordtse coalitieakkoord werd gepresenteerd, trekken oppositiepartijen fel van leer. Vooral de woningbouwplannen moeten het ontgelden. Onder meer fractievoorzitter Abdullah Uysal van GroenLinks-PvdA, de grootste oppositiepartij, noemt wonen “de achilleshiel van het akkoord”.

voormalig politiebureau, google streetview

Dit politiebureau komt binnenkort op de veilingmarkt

Vijf voormalig politiebureaus in Nederland worden op 17 september openbaar geveild. Een van de locaties is het voormalig politiebureau aan de P.A. de Genestetstraat 60 in Dordrecht. In het gebouw is onder andere nog het cellencomplex aanwezig.

yv2026714NKS02899

Invallers helpen FC Dordrecht aan oefenzege op Borussia Dortmund II

FC Dordrecht heeft dinsdag een fraaie 4-1 oefenzege geboekt. Op het hoofdveld van VV Papendrecht was de ploeg te sterk voor Borussia Dortmund II, uitkomend op het vierde Duitse niveau. Drie goals kwamen van invallers.