gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bewaakte eieren uitgekomen

Wekenlang werd het zwanennest aan de Naussauvijver bewaakt door buurtbewoners en medewerkers van de dierenambulance.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Ze waren bang dat de broedende zwaan gestoord zou worden door schoolgaande kinderen en mensen die hun hond uitlieten. Vandaag werd hun wachten beloond.

Drie van de zes eieren zijn uitgekomen, tot vreugde van de buurtbewoners. "We hebben zelfs geholpen met extra takken voor het nest," zegt Boukje Meijers. De andere drie eieren lijken binnenkort ook open te gaan. Bij een is de schaal al gebarsten.

De hekken die het nest beschermden, zullen binnenkort wel weggehaald worden. "De vaderzwaan neemt zijn taak nu heel serieus. Hij beschermt zijn kuikens tegen alles wat er in de buurt komt," aldus Meijers.

Lees ook

branda16.jpg

Vrachtwagen en bestelbus in brand bij tankstation langs A16

Bij een tankstation langs de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht staan vrijdagochtend een vrachtwagen en bestelbus in brand. Daarbij komt veel rook vrij. Hulpdiensten werden iets voor 09.30 uur massaal opgeroepen.

pexels-basmasseus-1117063.jpg

Kinderen online geterroriseerd, meisje verkracht: 9 jaar cel en tbs

Hij perste jarenlang meisjes af, onder wie een 13-jarig meisje uit Alblasserdam, en ook een jongen. Slachtoffers in de leeftijd van 8 tot 17 jaar. Mohamed B. (31) uit Oosterhout dwong ze tot wanhoop. Hij werd gepakt en is donderdag veroordeeld tot negen jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging. Hij krijgt zijn vrijheid pas terug als het risico is geweken en dat kan vele jaren duren.

fotovoorcorradoooo.png

Personeel vakantiepark voelt zich onveilig, gemeente wil einde aan illegale bewoning

Personeel van vakantiepark Europarcs De Biesbosch, aan de zuidkant van Dordrecht, voelt zich steeds onveiliger. De medewerkers krijgen volgens de gemeente te maken met agressie door geweerde arbeidsmigranten en vaste bewoners en zien steeds vaker politie op het park.

FOTO WEBSITE_2.png

Papendrechtse coalitie steeds dichterbij: PVV, VVD en OP zijn beoogd gemeentebestuur

Ruim anderhalve maand na de verkiezingen heeft Papendrecht zicht op een coalitie. Informateur Koen Becking heeft zijn advies voor het vormen van het gemeentebestuur gedeeld. Hij ziet een coalitie tussen de PVV, VVD en OP als meest realistische optie.

rijnmondkimholland.jpg

Papendrechter (39) krijgt tbs voor bedreigen porno-actrice en doodsteken hond

Danny de B. uit Papendrecht is veroordeeld tot tbs met voorwaarden en een celstraf van 179 dagen. De rechtbank vindt alle feiten waarvan hij werd verdacht bewezen. De 39-jarige De B. dreigde onder meer om een vrouw af te slachten. Ook mishandelde hij de hond van zijn partner zo heftig dat het dier overleed.

stillkogelgat.png

Kogelgat in raam van appartement

In een raam van een appartement in Sliedrecht is eerder deze week een kogelgat aangetroffen. Het gaat om een woning aan de Geulstraat.