Dordrecht, Netherlands

Bewaakte eieren uitgekomen

Wekenlang werd het zwanennest aan de Naussauvijver bewaakt door buurtbewoners en medewerkers van de dierenambulance.
Marjolein Vos | 29 mei 2018 17:34 | Aangepast op 29 mei 2018 17:34
Ze waren bang dat de broedende zwaan gestoord zou worden door schoolgaande kinderen en mensen die hun hond uitlieten. Vandaag werd hun wachten beloond.

Drie van de zes eieren zijn uitgekomen, tot vreugde van de buurtbewoners. "We hebben zelfs geholpen met extra takken voor het nest," zegt Boukje Meijers. De andere drie eieren lijken binnenkort ook open te gaan. Bij een is de schaal al gebarsten.

De hekken die het nest beschermden, zullen binnenkort wel weggehaald worden. "De vaderzwaan neemt zijn taak nu heel serieus. Hij beschermt zijn kuikens tegen alles wat er in de buurt komt," aldus Meijers.

Lees ook

Wie wordt collega van Jessie? Ziekenhuis hoopt via speciale markt op nieuw zorgtalent

Met je gezicht op een campagneposter in een bushokje. Zo hangt Jessie Blom, assistent in de operatie...

Werkzaamheden aan spoorbrug zeven weken eerder klaar

De herstelwerkzaamheden aan de HSL-brug over het Hollandsch Diep zijn afgerond. Sinds november werd ...

Gemeenten gaan 'onzichtbare' daklozen tellen: 'Beter zicht nodig op groeiend probleem'

De negen gemeenten in deze streek gaan dit jaar meedoen aan een grote telling van dak- en thuislozen...

Vrouw die trucker (38) doodreed was afgeleid door exceptioneel transport

Tranen vloeien rijkelijk in de rechtszaal dinsdagochtend. Daar eist het Openbaar Ministerie (OM) een...

Flinke klap langs A15, bestuurder aangehouden voor rijden onder invloed

Een busje is maandagmiddag tegen een stilstaande vrachtwagen gebotst. Het ongeluk gebeurde om 15.30 ...

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Een motorrijder is maandagochtend aan zijn verwondingen overleden na een botsing met een auto in Zwi...