gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bewakingsbeelden van in brand steken gestolen auto Papendrecht

b12abcb720c1d936aea78d0d0015ed87

Het opsporingsprogramma Bureau Rijnmond heeft beelden getoond van een brandstichting in Papendrecht. Daarop is de dader duidelijk in beeld.

Redactie RTV Dordrecht | Rijnmond |  | Aangepast op
Een in Breda gestolen personenauto gaat in Papendrecht in vlammen op. Een brandstichter is daarvoor verantwoordelijk. Hij is duidelijk gefilmd en uiteraard wordt hij gezocht, laat Bureau Rijnmond weten.

Gestolen
De eigenaar van de auto merkt op 12 augustus op dat zijn wagen niet meer staat op de plek waar hij hem geparkeerd heeft en maakt melding van diefstal. Een dag later is op camerabeelden is te zien hoe een man de auto in Papendrecht op een parkeerplaats parkeert. Daarna overgiet hij het voertuig met een brandbare stof en brengt ‘m op afstand tot ontploffing.
De politie bracht al eerder beelden naar buiten van het voorval, maar daarop was de dader nog onherkenbaar gemaakt. Omdat de dader zich niet gemeld heeft of is aangegeven, wordt hij nu herkenbaar getoond.

Op de nieuwe beelden is te zien dat de verdachte op zondag 13 augustus 2023 aan de Stellingmolen uit een Hyundai 120 SW, stapt. Hij rommelt wat en giet vervolgens een vloeistof uit een jerrycan over de auto. Daarna gooit hij een voorwerp naar binnen en vlucht. Korte tijd later ontploft er iets en staat het voertuig meteen in lichterlaaie.

De vlot aanwezige brandweer blust de brand snel maar toch raken andere auto’s beschadigd. Het is nog onduidelijk of de brandstichter de auto ook tussen donderdag 10 en zaterdag 12 augustus heeft gestolen. Wie herkent de man?

Bel met de Opsporingstiplijn op 0800-6070. Anoniem melden kan via Meld Misdaad Anoniem op 0800-7000.

Lees ook

foto lotus

Einde van een tijdperk: na 53 jaar verdwijnt Lotus uit winkelcentrum Sterrenburg

Chinees restaurant Lotus in Dordrecht sluit na 53 jaar de deuren. In een emotioneel bericht op sociale media en de website van het restaurant maken de eigenaren het vertrek uit winkelcentrum Sterrenburg bekend. "Na een moeilijk, maar weloverwogen besluit, sluiten wij definitief de deuren."

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - TAARTENBAKKER

Voor Yasmina is het bakken van verjaardagscakes de kers op de taart

Yasmina (25) heeft altijd al enorm van bakken gehouden. Hoewel ze dit vroeger deed met behulp van Dr. Oetker pakketten, maakt ze ze nu helemaal zelf. Ze heeft haar eigen bedrijf in Papendrecht, waar ze allerlei soorten baksels maakt en decoreert. Megan is wel benieuwd of taarten decoreren ook voor haar weggelegd is. Het proeven in ieder geval wel.

speld-768x511

Karoline Prins ontvangt zilveren gemeentespeld voor inzet voor kwetsbare moeders en baby’s

Karoline Prins heeft de zilveren gemeentespeld van Papendrecht ontvangen. Burgemeester Margreet van Driel reikte de onderscheiding uit als blijk van waardering voor haar uitzonderlijke en jarenlange inzet voor kwetsbare vrouwen, moeders en baby’s.

collegepapendrecht

Papendrecht heeft weer compleet (tijdelijk) college met aanstelling twee wethouders

Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten zijn donderdagavond aangesteld als tijdelijke wethouders in de gemeente Papendrecht. Hiermee is het college voorlopig weer compleet, in afwachting op een definitieve invulling van de wethoudersposten.

brandmeterkastbusink

Brand in meterkast onder controle

In een huis aan de Grasbroek in Zwijndrecht is donderdagochtend brand uitgebroken. Die woedde in de meterkast van de woning. Inmiddels is de brand onder controle.

boelebolnesboterbeurs

Dit is er te doen op Open Monumentendag in onze streek

Open Monumentendag staat voor de deur. Komend weekend openen in heel Nederland oude (en nieuwere) gebouwen hun deuren voor het publiek. Ook in onze streek is er veel te zien. Wij lichten er een aantal voorbeelden uit.