gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bewakingsbeelden van in brand steken gestolen auto Papendrecht

b12abcb720c1d936aea78d0d0015ed87

Het opsporingsprogramma Bureau Rijnmond heeft beelden getoond van een brandstichting in Papendrecht. Daarop is de dader duidelijk in beeld.

Redactie RTV Dordrecht | Rijnmond |  | Aangepast op
Een in Breda gestolen personenauto gaat in Papendrecht in vlammen op. Een brandstichter is daarvoor verantwoordelijk. Hij is duidelijk gefilmd en uiteraard wordt hij gezocht, laat Bureau Rijnmond weten.

Gestolen
De eigenaar van de auto merkt op 12 augustus op dat zijn wagen niet meer staat op de plek waar hij hem geparkeerd heeft en maakt melding van diefstal. Een dag later is op camerabeelden is te zien hoe een man de auto in Papendrecht op een parkeerplaats parkeert. Daarna overgiet hij het voertuig met een brandbare stof en brengt ‘m op afstand tot ontploffing.
De politie bracht al eerder beelden naar buiten van het voorval, maar daarop was de dader nog onherkenbaar gemaakt. Omdat de dader zich niet gemeld heeft of is aangegeven, wordt hij nu herkenbaar getoond.

Op de nieuwe beelden is te zien dat de verdachte op zondag 13 augustus 2023 aan de Stellingmolen uit een Hyundai 120 SW, stapt. Hij rommelt wat en giet vervolgens een vloeistof uit een jerrycan over de auto. Daarna gooit hij een voorwerp naar binnen en vlucht. Korte tijd later ontploft er iets en staat het voertuig meteen in lichterlaaie.

De vlot aanwezige brandweer blust de brand snel maar toch raken andere auto’s beschadigd. Het is nog onduidelijk of de brandstichter de auto ook tussen donderdag 10 en zaterdag 12 augustus heeft gestolen. Wie herkent de man?

Bel met de Opsporingstiplijn op 0800-6070. Anoniem melden kan via Meld Misdaad Anoniem op 0800-7000.

Lees ook

fotooo

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.

pandgeslotenrid

Woning gesloten na vondst wapens en munitie

Een huis aan de Spuistraat in Ridderkerk is woensdag gesloten op last van burgemeester Marco Oosterwijk. In het huis trof de politie wapens en munitie aan.

PSX_20260607_032650 (1)

Auto in lichterlaaie, tweede voertuigbrand in onze streek dit weekend

Aan de Parkweg in Papendrecht is in de nacht van zaterdag op zondag rond 01:30 uur een auto in brand gevlogen. Op foto's is te zien dat de voorkant in brand stond.

IMG_7275 (1)

Let op: dit station staat donderdagavond opnieuw vol met hulpdiensten

Hulpdiensten zijn donderdagavond opnieuw massaal op station Dordrecht te vinden. Niet vanwege een groots incident, maar vanwege een oefening. De Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid wil hiermee de samenwerking tussen de betrokken hulpdiensten verder verbeteren.

autobrand

Opnieuw een auto in brand bij eetcafé: 'Wanneer houdt dit op?’

Een brandstichter heeft vrijdagnacht opnieuw toegeslagen op de parkeerplaats van het Dordtse eetcafé De Wilhelminaboom. Volgens eigenaresse Monique van Esseveld is deze keer de auto van een klant verwoest door vlammen.

Wantijpop 2026

Dit was Wantijpop 2026: van draaimolen tot polonaise

Zo'n 25.000 bezoekers hebben zaterdag genoten van een gemoedelijke editie van Wantijpop. Het jaarlijks terugkerende gratis festival hield het grotendeels droog en dat was meer dan waar van tevoren rekening mee werd gehouden.