gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bewakingsbeelden van in brand steken gestolen auto Papendrecht

b12abcb720c1d936aea78d0d0015ed87

Het opsporingsprogramma Bureau Rijnmond heeft beelden getoond van een brandstichting in Papendrecht. Daarop is de dader duidelijk in beeld.

Redactie RTV Dordrecht | Rijnmond |  | Aangepast op
Een in Breda gestolen personenauto gaat in Papendrecht in vlammen op. Een brandstichter is daarvoor verantwoordelijk. Hij is duidelijk gefilmd en uiteraard wordt hij gezocht, laat Bureau Rijnmond weten.

Gestolen
De eigenaar van de auto merkt op 12 augustus op dat zijn wagen niet meer staat op de plek waar hij hem geparkeerd heeft en maakt melding van diefstal. Een dag later is op camerabeelden is te zien hoe een man de auto in Papendrecht op een parkeerplaats parkeert. Daarna overgiet hij het voertuig met een brandbare stof en brengt ‘m op afstand tot ontploffing.
De politie bracht al eerder beelden naar buiten van het voorval, maar daarop was de dader nog onherkenbaar gemaakt. Omdat de dader zich niet gemeld heeft of is aangegeven, wordt hij nu herkenbaar getoond.

Op de nieuwe beelden is te zien dat de verdachte op zondag 13 augustus 2023 aan de Stellingmolen uit een Hyundai 120 SW, stapt. Hij rommelt wat en giet vervolgens een vloeistof uit een jerrycan over de auto. Daarna gooit hij een voorwerp naar binnen en vlucht. Korte tijd later ontploft er iets en staat het voertuig meteen in lichterlaaie.

De vlot aanwezige brandweer blust de brand snel maar toch raken andere auto’s beschadigd. Het is nog onduidelijk of de brandstichter de auto ook tussen donderdag 10 en zaterdag 12 augustus heeft gestolen. Wie herkent de man?

Bel met de Opsporingstiplijn op 0800-6070. Anoniem melden kan via Meld Misdaad Anoniem op 0800-7000.

Lees ook

Baggeren

Vaker baggeren voor schoner en gezonder water

Waterschap Hollandse Delta gaat vanaf juni 2027 vaker baggeren in stedelijke gebieden. Dit moet zorgen voor een betere waterkwaliteit en een betere doorstroming van het water in de stad.

sportclinic foto artikel

Sportclinics voor ouderen: 'Het houdt je niet alleen fysiek gezond, maar ook mentaal'

Hoe houd en krijg je 50-Plussers uit Hardinxveld-Giessendam aan het sporten? Via verschillende clinics van Old Stars proberen ze bij onder meer de Lawn Tennis Club De Merwede ouderen te motiveren in beweging te komen en te blijven. Zelfs oud- topsporters worden daarvoor ingevlogen: "Kom van die luie bank af!"

foto groepsverkrachting SLI

Ook Dordtenaar (21) langer vast in ernstige zedenzaak Sliedrecht

Dordtenaar R.H. (21), medeverdachte van de ernstige groepsverkrachting in Sliedrecht, blijft voorlopig vastzitten. Dat heeft de rechtbank maandag bepaald.

Muller dordrecht

ondernemen

Einde aan familiebedrijf Muller: sleepvaartbedrijf overgenomen

Sleepvaartbedrijf Muller is overgenomen door het Spaanse Boluda Towage. Daarmee komt een einde aan meer dan honderd jaar Muller als zelfstandig familiebedrijf in Dordrecht. “Een lastige beslissing.”

Webfoto mogelijkheid

Onbegrip over werkzaamheden N214, toch valt extra vertraging tot nu toe mee

Naast de werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug, zijn ook de werkzaamheden aan de iets verderop gelegen N214 in volle gang. In verschillende fases worden daar de wegen en fietspaden veiliger en beter gemaakt. Gevreesd werd voor enorme hinder, maar in de eerste fase valt dat vooralsnog relatief mee, ziet de provincie Zuid-Holland.

moestuin Door Eendracht Sterk Papendrecht

Moestuinvereniging vreest voortbestaan als woonwagens komen: 'Onaangenaam verrast'

De toekomst van de volkstuinen bij de Noordhoekse Wiel in Papendrecht is onzeker. De gemeente ziet het terrein namelijk als optie voor mogelijke woonwagenbewoning. Volkstuinvereniging Door Eendracht Sterk (DES) is een petitie begonnen om dat te voorkomen.