gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bewegen voor jong en oud tijdens Nationale Sportweek

0deb7145742099036d13706df54c4033

De Nationale Sportweek is weer van start gegaan. Landelijk startte hij zaterdag al, maar in onze stad begint hij dinsdag 18 september. Verschillende sportactiviteiten voor jong en oud worden georganiseerd.

Lois Haanskorf |  | Aangepast op
Het is niet de eerste keer dat Dordrecht meedoet, dit jaar is het programma wel wat uitgebreid. Zo is er een 10 @ 10 challenge waarbij Rico Verhoeven in een video de leerlingen van de basisschool een lesje bewegen van 10 minuten geeft.


“Zo zitten de kinderen niet alleen in de schoolbanken, maar kunnen ze ook hun hoofd leegmaken door te bewegen”, zegt sportcoach Tim Verbaas. Daarnaast is er een ouderen beweegdag.


Ook krijg je bij de Albert Heijn een gratis sportvoucher bij de boodschappen. “Zo heeft iedereen de kans om een sport te proberen in de buurt”, vertelt de sportcoach.


Het sportevenement wordt zondag 30 september afgesloten met Urban Sport op het Statenplein. Daar kan je van 12:00 uur tot 17:00 uur skaters en BMX’ers bewonderen.

Lees ook

foto artikel leny

Leny (87) is al meer dan dertig jaar vrijwilliger en geniet nog steeds: 'Plantjes zijn altijd blij'

Tuinieren, snoeien en planten. Dat zijn de dingen die de 87-jarige Leny Mars het liefste doet. En al deze hobby’s combineert Leny al jaren bij haar vrijwilligerswerk bij Arboretum Munnike Park. Een botanische tuin midden in Zwijndrecht. “Het is een vrij leven en ik heb het altijd leuk gevonden.”

cobravondst

Buurman ziet tieners (13, 14) met zaklampen schijnen, mogelijke explosie voorkomen

Twee tieners van 13 en 14 jaar oud zijn opgepakt aan de Koolmees in Ridderkerk voor het voorbereiden van een explosie. Een oplettende bewoner zag de twee 's nachts in de straat, vertrouwde het niet en schakelde de politie in.

begraafplaats Essenhof

graven

Ambtenaren verslepen en verzwijgen verplaatsing lijken naar begraafplaats Essenhof: ‘Had niet mogen gebeuren’

Medewerkers van de Essenhof hebben 21 overledenen van de ene naar de andere begraafplaats gebracht, zonder daar nabestaanden over te informeren. Ook werd de verplaatsing bewust geheimgehouden. Dat blijkt uit een vervolgonderzoek naar de keldergravenproblematiek in Dordrecht. De misstanden vonden plaats in 2020. “We zijn er duidelijk over: de verplaatsing had niet mogen gebeuren”, reageert het geschokte gemeentebestuur.

PSX_20260529_191757

Woonboerderij uitgebrand na blikseminslag

Een woonboerderij in Bleskensgraaf is vrijdagavond in vlammen opgegaan. Bij de brand kwam veel rook vrij.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

FOTO GESP

Grote verbazing in Ottoland: zelfs na 800 jaar werkt deze gesp nog als toen

Tijdens een archeologisch onderzoek in Ottoland zijn restanten gevonden van een middeleeuwse boerderij. Hier zouden de eerste inwoners van het dorp rond 1200 gevestigd zijn. De grootste vondst: een zilveren gesp, waarvan het scharnier nog steeds werkt.