Dordrecht, Netherlands

Bewegend bos vertrekt uit de Prinsenstraat

Het bewegend bos zal zo snel mogelijk uit de Prinsenstraat in Dordrecht verdwijnen. Dat heeft wethouder Rik van der Linden toegezegd aan de Dordtse gemeenteraad. De wethouder erkende dat de inzet van het mobiele bos als verkeersmaatregel oneigenlijk is. Na een week van verkeersoverlast, met soms gevaarlijke situaties in de Prinsenstraat, vroegen de fracties van ‘Op Ons Eiland’ en ‘Beter Voor Dordt’ de wethouder om in te grijpen.
Ron van de Rhee | 25 oktober 2023 16:30 | Aangepast op 25 oktober 2023 15:41
Fietsers en voetgangers werden afgelopen week regelmatig bijna van de sokken gereden. Een onbedoeld bijeffect van een project dat als doel heeft om inwoners kennis te laten maken met vergroening en biodiversiteit. Het bewegend bos, zoals het genoemd wordt, bestaat uit bakken met bomen en struiken die gedurende enkele weken ergens in de stad geplaatst worden en na die periode naar een andere plek in de stad worden verplaatst. Maar in de Prinsenstraat werd het bos ook gebruikt als verkeersremmende maatregel. “Achteraf gezien hadden we dat beter niet kunnen doen, zo liet wethouder van der Linden weten. Hij zegde toe dat dit niet nog eens zal gebeuren.

Nog wat metingen en dan verder
De komende dagen worden nog metingen verricht in de Prinsenstraat en dan gaan de bomen zo snel mogelijk weer aan de wandel, op weg naar een plek die beter geschikt is. De wethouder zegde toe dat hier zorgvuldiger naar gekeken gaat worden. Ook wordt de komst van het bewegende bos beter gecommuniceerd met de omgeving waar de bomen geplaatst worden.

Het bewegend bos is een experiment. De bomen en struiken zullen uiteindelijk een vaste plek krijgen. Of het experiment na afloop een vervolg krijgt is aan de gemeenteraad.

Kijk hier naar de reportage die RTV Dordrecht maakte over het wandelende bos in de Prinsenstraat.

Lees ook

Gemeente Dordrecht wil verhuurvergunning verplichten om leegstand aan te pakken

De gemeente wil particuliere verhuurders aanpakken die zich niet aan de regels houden. Een verplicht...

Bestuurder bekneld na aanrijding, A15 was tijd dicht

Op de A15 bij Gorinchem is donderdagmiddag een ongeluk gebeurd met een vrachtwagen en een bakwagen. ...

Motorrijder rijdt door na scheppen fietser

Een motorrijder is donderdagmiddag doorgereden na een fietser te hebben geschept in Zwijndrecht. De ...

Goed nieuws voor je energierekening! De winter komt er nog niet aan

Schaatsen op de sloot in het dorp of een sneeuwpop maken in de achtertuin. Vergeet het voorlopig maa...

Streekgenoten meldden verdachte situaties: harddrugs en hennep gevonden

Inwoners van onze streek hebben in een jaar tijd honderden keren verdachte situaties rond drugs bij ...

Meester Maurien speelt Backstreet Boys op basisschool en dat levert hem honderdduizenden kijkers op

Hij had nooit gedacht dat hij zoveel kijkers zou trekken, toen meester Maurien begon met het plaatse...