Dordrecht, Netherlands

'Bewijs' van het Taalakkoord onthuld

Als 'bewijs' van het Taalakkoord hangt er sinds maandag een tegel op het stadskantoor. Deze is onthuld door Irene Koene, gemeenteraadslid van Gewoon Dordt. Zij was de initiatiefneemster van het Taalakkoord, waar door de gemeente massaal voor werd gestemd.
Corrado Francke | 10 september 2019 10:48 | Aangepast op 10 september 2019 10:48
Doel van het Taalakkoord is om laaggeletterdheid te bestrijden en voorkomen. De gemeente streeft eenvoudig taalgebruik na om communicatie met inwoners makkelijker te maken. In Dordrecht hebben ongeveer 16.000 mensen te maken met laaggeletterdheid.

"Taal is voor veel mensen ingewikkeld, en het is belangrijk dat er een taalvriendelijk beleid wordt gevoerd", aldus wethouder Peter Heijkoop. "We vinden het belangrijk dat iedereen de taal kan begrijpen. Brieven die naar inwoners worden gestuurd, zijn soms nog best moeilijk. Daar moeten we begrip voor hebben en iets aan gaan doen."


Meest gelezen

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 2 mrt 2026 10:56

Dordtse jongen (14) vast voor meerdere aanrandingen

Redactie Streekomroep | 5 mrt 2026 11:22

Baanhoekbrug per direct dicht voor auto’s vanwege zwakke plek

Redactie Streekomroep | 6 mrt 2026 08:36

Lees ook

Dit terrein lag jaren braak, nu komen er tientallen huizen te staan

De woningbouw langs het spoor in Zwijndrecht komt eindelijk op gang. Het terrein aan de Koninginnewe...

Schoen met voet van vermiste Yoran (16) gevonden bij Beneden-Merwede

Een schoen met voet die maandag werd gevonden in een aftakking van de Beneden-Merwede is van de al b...

Plug en Kuijt balen van deling FC Dordrecht: te slordig én stuiterballenveld

Niet alleen bij Jong PSV, maar ook thuis tegen MVV vrijdag kwam FC Dordrecht niet verder dan een 1-1...

FC Dordrecht bij start vierde periode niet langs MVV: 1-1

Een teleurstellende start van het laatste reguliere competitiedeel voor FC Dordrecht. Aan een gezell...

Bijna vijftig jaar inzet voor Dordrecht: Leen de Koning benoemd tot ereburger

Ereburger van Dordrecht worden, het is niet voor iedereen weggelegd. Toch mag Leen de Koning zichzel...

Tientallen huizen in deze wijk in raptempo opgeleverd: 'Haalbaar voor starters'

In een uitzonderlijk snel tempo van slechts acht maanden zijn veertien gloednieuwe woningen opgeleve...