gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Bewijs' van het Taalakkoord onthuld

d2c0d06861db6d2deea2110d8c63460b

Als 'bewijs' van het Taalakkoord hangt er sinds maandag een tegel op het stadskantoor. Deze is onthuld door Irene Koene, gemeenteraadslid van Gewoon Dordt. Zij was de initiatiefneemster van het Taalakkoord, waar door de gemeente massaal voor werd gestemd.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Doel van het Taalakkoord is om laaggeletterdheid te bestrijden en voorkomen. De gemeente streeft eenvoudig taalgebruik na om communicatie met inwoners makkelijker te maken. In Dordrecht hebben ongeveer 16.000 mensen te maken met laaggeletterdheid.

"Taal is voor veel mensen ingewikkeld, en het is belangrijk dat er een taalvriendelijk beleid wordt gevoerd", aldus wethouder Peter Heijkoop. "We vinden het belangrijk dat iedereen de taal kan begrijpen. Brieven die naar inwoners worden gestuurd, zijn soms nog best moeilijk. Daar moeten we begrip voor hebben en iets aan gaan doen."


64f800e442c05b6e6eb2f1bc0b36b3a1
f3452ec52b32e3e716d71ba45b0e46f1

Lees ook

businknoordtunnel

Noordtunnel (A15) na urenlange afsluiting weer open

De Noordtunnel (A15) bij Hendrik-Ido-Ambacht is maandag lange tijd in beide richtingen dicht geweest. Volgens een woordvoerder van Rijkswaterstaat is de verbinding met de verkeerscentrale in Rhoon uitgevallen.

molentransport

Niet voor angsthazen: een kilometer in z'n achteruit met meterslange molenwieken

Bijna een kilometer achteruit rijden over een smal dijkje is al geen pretje, laat staan als je het moet doen met een oplegger met molenwieken van maar liefst 24 meter lang. Voor transportbedrijf Van der Vlist, gespecialiseerd in speciale en zware logistiek, is het een koud kunstje. Zo ook bij het aanleveren van de nieuwe molenwieken in Bleskensgraaf.

Copy of _HPV4386media

Dordtenaar Binke (24) wint zilver tijdens American Solar Challenge

Dordtenaar Binke Struik (24) is met het Delft Solar Team tweede geworden tijdens de American Solar Challenge. Het team bouwde hiervoor een zonneauto, waarmee binnen acht dagen ruim 4000 kilometer moest worden afgelegd.

fatbikepolitie

Fatbiker op de vlucht voor de politie botst op fietser

Een fatbiker op de vlucht voor de politie heeft een fietser aangereden. Dat gebeurde donderdagochtend in Dordrecht.

gertjanvanderlinden

Rolstoelbasketbalcoach Van der Linden ook internationaal permanent geschorst

Gertjan van der Linden uit Dordrecht heeft nu ook een permanente schorsing aan zijn broek gekregen van de internationale rolstoelbasketbalfederatie (IWBF) wegens schending van de ethische code.

Point Blur_Aug052026_111634

Vrachtwagen ramt lijnbus, ruiten gesneuveld

Een vrachtwagen heeft woensdagochtend een lijnbus geraakt in Papendrecht. Hoewel er wel passagiers in de bus zaten, raakte niemand gewond.