gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Bewijs' van het Taalakkoord onthuld

d2c0d06861db6d2deea2110d8c63460b

Als 'bewijs' van het Taalakkoord hangt er sinds maandag een tegel op het stadskantoor. Deze is onthuld door Irene Koene, gemeenteraadslid van Gewoon Dordt. Zij was de initiatiefneemster van het Taalakkoord, waar door de gemeente massaal voor werd gestemd.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Doel van het Taalakkoord is om laaggeletterdheid te bestrijden en voorkomen. De gemeente streeft eenvoudig taalgebruik na om communicatie met inwoners makkelijker te maken. In Dordrecht hebben ongeveer 16.000 mensen te maken met laaggeletterdheid.

"Taal is voor veel mensen ingewikkeld, en het is belangrijk dat er een taalvriendelijk beleid wordt gevoerd", aldus wethouder Peter Heijkoop. "We vinden het belangrijk dat iedereen de taal kan begrijpen. Brieven die naar inwoners worden gestuurd, zijn soms nog best moeilijk. Daar moeten we begrip voor hebben en iets aan gaan doen."


64f800e442c05b6e6eb2f1bc0b36b3a1
f3452ec52b32e3e716d71ba45b0e46f1

Lees ook

e6dc5178-950f-4be5-ab72-dbb9a069de40

Man botst tegen lantaarnpaal op dijk en raakt zwaargewond

Een scooterrijder is zondagnacht op een lantaarnpaal geklapt in Zwijndrecht. Daarbij raakte hij zwaargewond.

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Zwijndrechtenaar was al overleden toen woningbrand uitbrak

De Zwijndrechtse man die vorige maand dood werd aangetroffen na een woningbrand aan de Lijnzaadstraat in Rotterdam, was al overleden voor het uitbreken van de brand. Dat heeft de politie bekendgemaakt. De twee mannen die eerder werden aangehouden, worden verdacht van brandstichting en het proberen laten verdwijnen van het lichaam.

Schermafdruk op 2026-06-26 11-02-50

Alblasserdam onderzoekt toekomst als zelfstandige gemeente

De SGP, VVD en het CDA in Alblasserdam hebben donderdag hun coalitieakkoord voor de komende vier jaar gepresenteerd. Waar er onder andere wordt ingezet op het realiseren van extra woningen, veiligheid en bereikbaarheid, wordt de komende bestuursperiode ook gebruikt om te onderzoeken of Alblasserdam door kan gaan als zelfstandige gemeente.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

geentreinen

De hele dag geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam door stroomstoring

Treinreizigers tussen Dordrecht en Rotterdam moeten maandag op zoek naar alternatief vervoer. Vanwege een stroomstoring rijden er de hele dag geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam.

PSX_20260608_182904

A15 bezaaid met takken, deel van snelweg in beide richtingen dicht

De A15 tussen Papendrecht en Sliedrecht is maandagavond in beide richtingen tijdelijk dicht geweest. Door het stormachtige weer lag de snelweg daar bezaaid met takken. Volgens Rijkswaterstaat hebben enkele auto's schade opgelopen.