gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bewoner bij Merwedehuusjes: ''Ik wil hier tot mijn eind blijven''

92ea2488681ba069c99fb206ec66aecf

"Het bevalt uitstekend! Het is een goede beslissing geweest van de gemeente om eindelijk voor ons deze huisjes te maken", vertelt een van de bewoners van de Merwedehuusjes. Sinds half november worden de zogenoemde Skaeve Huse op de Kerkeplaat bewoont door mensen die lange tijd op straat hebben gezworven.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Vijf daklozen werden door de gemeente, politie en andere instanties geselecteerd om in de kleine huisjes te gaan wonen en daar zijn ze blij mee. ''Ik heb zoiets, dit is mijn eindpunt, dit is mijn stadium, dit wou ik, het is goed zo.''

De huusjes zijn gebouwd omdat daklozen in de stad tussen wal en schip dreigden te raken. Een slaapplaats van ongeveer tien daklozen onder de Zwijndrechtse brug werd in het najaar van 2016 geruimd. De Merwedehuusjes zijn bedoeld voor mensen die langdurig zwerven en die niet passen in de voorzieningen die er al zijn.


De vijf bewoners zijn op de Kerkeplaat op hun plek omdat ze hier alleen in een ‘huusje’ wonen, in de voorzieningen die er al waren liepen ze vast omdat die gezamelijk zijn.

Het wonen is niet gratis, de bewoners betallen gewoon een huurprijs van ongeveer 500 euro. Dat betaalde een van de bewoners voordat ze op straat terecht kwam voor een huurwoning, maar redde dat toen niet. "Maar wij staan ook onder bewind. Met de vijfitg euro die we hebben in de week, kunnen we niet elke dag McDonalds eten."


De bewoners hopen dat als dit project slaagt er voor anderen nog meer ‘huusjes’ bijkomen. "Mijn doel is, om voor het eind van mijn leven, dat er nog 25 gebouwd worden voor andere mensen die het echt moeilijk hebben."

Lees ook

Artikelfoto Ridderkerk openingstijden

Na 16 jaar discussie kunnen winkels in Ridderkerk open op zondag

Ridderkerkers kunnen vanaf 4 oktober op zondag gaan winkelen. De gemeenteraad keurde donderdag een initiatiefvoorstel voor zondagsopening goed. Het voorstel was ingediend door de coalitiepartijen Partij 18PLUS, VVD en GroenLinks. Achttien raadsleden stemden voor, elf waren tegen.

de brug brugkelder

Nieuwe klep Papendrechtsebrug half miljoen kilo zwaarder: zo wordt brugkelder versterkt

De brugkelder van de Papendrechtsebrug is volledig leeggehaald. Onderdelen, zoals de grote tandbaan, zijn verwijderd. Nu worden de voorbereidingen getroffen voordat het volgende proces start: het versterken van al het beton.

tanteteut

Deze gemeente krijgt weer een feestcafé: ‘Pas naar huis als de lichten aan gaan’

Alblasserdam krijgt er een nieuw café bij: Tante Teut opent donderdagavond om 21.00 uur haar deuren. De horecabroers Dennis en Robin Speksnijder openen de zaak met Bjorn Rogmans. Met dit feestcafé willen ze een plek creëren waar bezoekers samenkomen voor een drankje en gezelligheid.

aiboeken

AI-bedrijven kopen boekwinkel van Nancy leeg: 'Deze boeken gaan door de shredder'

Tweedehandsboekhandelaar Nancy Schot uit Hendrik-Ido-Ambacht verkocht jarenlang vooral aan liefhebbers uit de buurt. Tegenwoordig stuurt ze duizenden bestellingen naar de Verenigde Staten. Haar oude boeken worden namelijk gebruikt om AI-modellen te trainen: “Het is goede handel, maar de boeken gaan op deze manier wel verloren.”

Hawker Typhoon Alblasserdam

Tentoonstelling over neergestort oorlogsvliegtuig geopend

Een tentoonstelling over de crash van een Britse Hawker Typhoon is geopend in Alblasserdam. Het vliegtuig werd op 28 september 1944 door vijandelijk vuur uit de lucht geschoten. Piloot Jean-Noël Vandaele kwam daarbij om het leven. Bij de opening was ook zijn inmiddels 86-jarige dochter aanwezig.

boot corrie (1)

‘De echte hoofdprijs was deze fantastische avond’: Corrie wint derde prijs Gondelvaart

Voor het eerst vaart Corrie van Rijswijk dit jaar alleen mee tijdens de Gondelvaart in Giessen-Oudekerk. Dat haar eerste solo-deelname meteen goed was voor een derde prijs, maakt de prestatie extra bijzonder. “Geweldig, ik kan het niet anders zeggen.”