gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bewoner bij Merwedehuusjes: ''Ik wil hier tot mijn eind blijven''

92ea2488681ba069c99fb206ec66aecf

"Het bevalt uitstekend! Het is een goede beslissing geweest van de gemeente om eindelijk voor ons deze huisjes te maken", vertelt een van de bewoners van de Merwedehuusjes. Sinds half november worden de zogenoemde Skaeve Huse op de Kerkeplaat bewoont door mensen die lange tijd op straat hebben gezworven.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Vijf daklozen werden door de gemeente, politie en andere instanties geselecteerd om in de kleine huisjes te gaan wonen en daar zijn ze blij mee. ''Ik heb zoiets, dit is mijn eindpunt, dit is mijn stadium, dit wou ik, het is goed zo.''

De huusjes zijn gebouwd omdat daklozen in de stad tussen wal en schip dreigden te raken. Een slaapplaats van ongeveer tien daklozen onder de Zwijndrechtse brug werd in het najaar van 2016 geruimd. De Merwedehuusjes zijn bedoeld voor mensen die langdurig zwerven en die niet passen in de voorzieningen die er al zijn.


De vijf bewoners zijn op de Kerkeplaat op hun plek omdat ze hier alleen in een ‘huusje’ wonen, in de voorzieningen die er al waren liepen ze vast omdat die gezamelijk zijn.

Het wonen is niet gratis, de bewoners betallen gewoon een huurprijs van ongeveer 500 euro. Dat betaalde een van de bewoners voordat ze op straat terecht kwam voor een huurwoning, maar redde dat toen niet. "Maar wij staan ook onder bewind. Met de vijfitg euro die we hebben in de week, kunnen we niet elke dag McDonalds eten."


De bewoners hopen dat als dit project slaagt er voor anderen nog meer ‘huusjes’ bijkomen. "Mijn doel is, om voor het eind van mijn leven, dat er nog 25 gebouwd worden voor andere mensen die het echt moeilijk hebben."

Lees ook

hennepkwekerijcrabbehof

Dagenlange lekkage leidt tot ontdekking hennepkwekerij

De politie heeft een hennepkwekerij met meer dan 450 planten ontdekt in de Dordtse wijk Crabbehof. De kwekerij kwam aan het licht door een lekkage, waar de onderbuurman al vijf dagen last van had.

KDR&ZV Training voor de Great River Race op de Thames

Dordtse roeiers doen mee aan 'riviermarathon van Londen' voor goede doel

Zestien roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roei- en Zeilvereeniging (KDR&ZV) doen komend weekend mee aan een bijzondere roeiwedstrijd: de Great River Race op de Thames in Londen. Een wedstrijd van ruim 34 kilometer, waarbij 28 Londense bruggen worden gepasseerd. Met de tocht wil de vereniging zoveel mogelijk geld ophalen voor Helianthius in Dordrecht.

PSX_20260909_161615

Brand in meterkast van huis, bewoners snel buiten

In een huis in Zwijndrecht heeft woensdagmiddag brand in een meterkast gewoed. Bewoners voorkwamen verspreiding van de brand door de meterkast dicht te doen.

nk2026082193A03708

FC Dordrecht speelt frustrerende wedstrijd tegen Roda JC en gaat ten onder

FC Dordrecht heeft de tweede thuiswedstrijd van het seizoen niet in winst weten om te zetten. Het verloor van met 0-1 van Roda JC Kerkrade. De Schapekoppen kregen pas in de tweede helft echt vat op de tegenstander, die in de eerste helft op voorsprong kwam. De tweede helft blafte Dordt hier en daar wel, maar echt bijten deed het niet.

protest chemours

Actievoerders klimmen op dak van Chemours

Drie actievoerders van Greenpeace hebben vrijdagochtend kort gedemonstreerd aan de Baanhoekweg in Dordrecht. Ze stonden op het dak van chemiebedrijf Chemours met een vlag in hun handen met daarop de tekst ‘Stop het gif van Chemours’.

fatbikepolitie

Fatbiker op de vlucht voor de politie botst op fietser

Een fatbiker op de vlucht voor de politie heeft een fietser aangereden. Dat gebeurde donderdagochtend in Dordrecht.