Dordrecht, Netherlands

Bewoner bij Merwedehuusjes: ''Ik wil hier tot mijn eind blijven''

"Het bevalt uitstekend! Het is een goede beslissing geweest van de gemeente om eindelijk voor ons deze huisjes te maken", vertelt een van de bewoners van de Merwedehuusjes. Sinds half november worden de zogenoemde Skaeve Huse op de Kerkeplaat bewoont door mensen die lange tijd op straat hebben gezworven.
Fokko van der Straaten | 29 januari 2019 17:40 | Aangepast op 29 januari 2019 17:40
Vijf daklozen werden door de gemeente, politie en andere instanties geselecteerd om in de kleine huisjes te gaan wonen en daar zijn ze blij mee. ''Ik heb zoiets, dit is mijn eindpunt, dit is mijn stadium, dit wou ik, het is goed zo.''

De huusjes zijn gebouwd omdat daklozen in de stad tussen wal en schip dreigden te raken. Een slaapplaats van ongeveer tien daklozen onder de Zwijndrechtse brug werd in het najaar van 2016 geruimd. De Merwedehuusjes zijn bedoeld voor mensen die langdurig zwerven en die niet passen in de voorzieningen die er al zijn.


De vijf bewoners zijn op de Kerkeplaat op hun plek omdat ze hier alleen in een ‘huusje’ wonen, in de voorzieningen die er al waren liepen ze vast omdat die gezamelijk zijn.

Het wonen is niet gratis, de bewoners betallen gewoon een huurprijs van ongeveer 500 euro. Dat betaalde een van de bewoners voordat ze op straat terecht kwam voor een huurwoning, maar redde dat toen niet. "Maar wij staan ook onder bewind. Met de vijfitg euro die we hebben in de week, kunnen we niet elke dag McDonalds eten."


De bewoners hopen dat als dit project slaagt er voor anderen nog meer ‘huusjes’ bijkomen. "Mijn doel is, om voor het eind van mijn leven, dat er nog 25 gebouwd worden voor andere mensen die het echt moeilijk hebben."

Meest gelezen

Dit monumentale schakelstation herbergt binnenkort tientallen Dordtenaren

Redactie RTV Dordrecht | Trevyn van Houwelingen | 21 okt 2025 17:21

Lees ook

Onderzoek naar mogelijk drugslab in verlaten pand, politie vindt ‘spullen’

Hulpdiensten hebben maandagochtend een verlaten pand langs de Dordtse Merwedestraat doorzocht. Dit g...

Tuinier Luka (10) gaat op voor prijs: ‘Groente is veel lekkerder als je het zelf verbouwt’

Luka (10) is het allerliefst buiten. Niet om te voetballen of om te fietsen, maar om te tuinieren. L...

Initiatiefnemer estafetteprotest tegen azc stopt na geweld extreemrechts

Het werden er uiteindelijk geen tien, maar negen estafetteprotesten die Richard van der Elst organis...

Kuijt trots na comeback tegen Helmond Sport: ‘Op karakter geknokt en twee prachtige goals’

Na een moeizame eerste helft boog FC Dordrecht vrijdagavond een achterstand om in een 2-1 overwinnin...

FC Dordrecht knokt zich langs Helmond Sport na achterstand: 2-1 winst in ‘zes punten wedstrijd’

Een zogenoemde zes punten wedstrijd voor FC Dordrecht op de vrijdagavond. De Schapekoppen, achtste i...

Deze gemeente opent een tentoonstelling over vrouwenmoord: ‘Femicide overkomt veel vrouwen‘

De gemeente Papendrecht presenteert vrijdag de expositie ‘Femicide – de stilte doorbroken’ in het g...