gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bewoner bij Merwedehuusjes: ''Ik wil hier tot mijn eind blijven''

92ea2488681ba069c99fb206ec66aecf

"Het bevalt uitstekend! Het is een goede beslissing geweest van de gemeente om eindelijk voor ons deze huisjes te maken", vertelt een van de bewoners van de Merwedehuusjes. Sinds half november worden de zogenoemde Skaeve Huse op de Kerkeplaat bewoont door mensen die lange tijd op straat hebben gezworven.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Vijf daklozen werden door de gemeente, politie en andere instanties geselecteerd om in de kleine huisjes te gaan wonen en daar zijn ze blij mee. ''Ik heb zoiets, dit is mijn eindpunt, dit is mijn stadium, dit wou ik, het is goed zo.''

De huusjes zijn gebouwd omdat daklozen in de stad tussen wal en schip dreigden te raken. Een slaapplaats van ongeveer tien daklozen onder de Zwijndrechtse brug werd in het najaar van 2016 geruimd. De Merwedehuusjes zijn bedoeld voor mensen die langdurig zwerven en die niet passen in de voorzieningen die er al zijn.


De vijf bewoners zijn op de Kerkeplaat op hun plek omdat ze hier alleen in een ‘huusje’ wonen, in de voorzieningen die er al waren liepen ze vast omdat die gezamelijk zijn.

Het wonen is niet gratis, de bewoners betallen gewoon een huurprijs van ongeveer 500 euro. Dat betaalde een van de bewoners voordat ze op straat terecht kwam voor een huurwoning, maar redde dat toen niet. "Maar wij staan ook onder bewind. Met de vijfitg euro die we hebben in de week, kunnen we niet elke dag McDonalds eten."


De bewoners hopen dat als dit project slaagt er voor anderen nog meer ‘huusjes’ bijkomen. "Mijn doel is, om voor het eind van mijn leven, dat er nog 25 gebouwd worden voor andere mensen die het echt moeilijk hebben."

Lees ook

deburgemeesterjonkerkade

Gemeente verwijdert straatnaambord na uitspraak over burgemeester

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht haalt alle straatnaambordjes van de Burgemeester Jonkerkade weg. De oud-burgemeester naar wie de kade vernoemd is, is deze dinsdag veroordeeld tot een gevangenisstraf vanwege het bezit van kinderporno.

aszsli artikelfoto

Meer ziekenhuiszorg in Sliedrecht vanwege Papendrechtsebrug: 'Veel makkelijker'

Het Albert Schweitzer ziekenhuis gaat meer zorg aanbieden op hun locatie in Sliedrecht tijdens de sluiting van de Papendrechtsebrug. Zo hoopt het ziekenhuis dat minder patiënten uit de Alblasserwaard en Vijfheerenlanden naar Dordrecht moeten reizen tijdens de werkzaamheden. “Het is voor de patiënt dan veel makkelijker om hiernaartoe te komen”, aldus Peta Bennis, afdelingshoofd van het ziekenhuis.

IMG_9316

Maandenlange megaklus aan brug begint nu écht: 'Er komt veel hinder'

Iedereen heeft er maandenlang op kunnen voorbereiden, maar vrijdagavond is het echt zover: vanaf 23.00 uur gaat de Papendrechtsebrug voor zo'n negen maanden dicht. "Het gaat veel hinder veroorzaken voor de hele regio", waarschuwt Rijkswaterstaat.

PSX_20260627_181157

Man aangehouden na mogelijk bespuiten kinderen met pepperspray

Een man heeft zaterdagmiddag mogelijk pepperspray op meerdere kinderen gespoten in Dordrecht. De verdachte is onder bedreiging van een taser aangehouden.

fotorb

Nieuwjaar begint voor Brandon met harddrugs en dollemansrit: ‘Zorgelijk patroon’

Waar de meeste mensen met oliebollen en champagne aan 2026 begonnen, stapt Brandon K. (31) onder invloed van harddrugs achter het stuur. Wat volgt is een achtervolging, een aanhouding met verzet en maandenlang cel. “Een pro-criminele houding”, constateert reclassering.

jan willem de jonge

Terug van reddingsmissie in Venezuela: Jan-Willem hielp mee na aardbevingen

Hoe zoek je naar mensen onder het puin na heftige aardbevingen? Jan-Willem de Jonge uit Dordrecht vertrok naar Venezuela, samen met ruim zestig andere hulpverleners van USAR Nederland. Daar werkte hij mee aan de reddingsoperatie na de zware aardbevingen die het land troffen op 24 juni.