gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bewoner bij Merwedehuusjes: ''Ik wil hier tot mijn eind blijven''

92ea2488681ba069c99fb206ec66aecf.jpg

"Het bevalt uitstekend! Het is een goede beslissing geweest van de gemeente om eindelijk voor ons deze huisjes te maken", vertelt een van de bewoners van de Merwedehuusjes. Sinds half november worden de zogenoemde Skaeve Huse op de Kerkeplaat bewoont door mensen die lange tijd op straat hebben gezworven.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Vijf daklozen werden door de gemeente, politie en andere instanties geselecteerd om in de kleine huisjes te gaan wonen en daar zijn ze blij mee. ''Ik heb zoiets, dit is mijn eindpunt, dit is mijn stadium, dit wou ik, het is goed zo.''

De huusjes zijn gebouwd omdat daklozen in de stad tussen wal en schip dreigden te raken. Een slaapplaats van ongeveer tien daklozen onder de Zwijndrechtse brug werd in het najaar van 2016 geruimd. De Merwedehuusjes zijn bedoeld voor mensen die langdurig zwerven en die niet passen in de voorzieningen die er al zijn.


De vijf bewoners zijn op de Kerkeplaat op hun plek omdat ze hier alleen in een ‘huusje’ wonen, in de voorzieningen die er al waren liepen ze vast omdat die gezamelijk zijn.

Het wonen is niet gratis, de bewoners betallen gewoon een huurprijs van ongeveer 500 euro. Dat betaalde een van de bewoners voordat ze op straat terecht kwam voor een huurwoning, maar redde dat toen niet. "Maar wij staan ook onder bewind. Met de vijfitg euro die we hebben in de week, kunnen we niet elke dag McDonalds eten."


De bewoners hopen dat als dit project slaagt er voor anderen nog meer ‘huusjes’ bijkomen. "Mijn doel is, om voor het eind van mijn leven, dat er nog 25 gebouwd worden voor andere mensen die het echt moeilijk hebben."

Lees ook

Schermafdruk op 2026-03-27 11-02-48.png

Brug over de Noord komende week vier nachten dicht

De Brug over de Noord en de nabijgelegen kruising N915 - Noordeinde in Hendrik-Ido-Ambacht zijn komende week vier nachten afgesloten voor al het wegverkeer. Tijdens de sluiting wordt er gewerkt aan het vernieuwen van het asfalt.

shellspolitie.png

Wapens en 150 kilo illegaal vuurwerk in container: OM eist vier maanden cel

Het Openbaar Ministerie (OM) eist een gevangenisstraf van vier maanden tegen D.A. (38) uit Hendrik-Ido-Ambacht. De man had 150 kilo illegaal vuurwerk én twee vuurwapens in een container gestopt.

IMG-20260329-WA0004.jpg

Het was even rustig, nu is het weer zover: een autobrand in Dordrecht

Na wekenlange 'rust' is in Dordrecht zaterdagnacht weer een auto uitgebrand. Het vuur woedde vooral aan de binnenkant van het voertuig, waar weinig van overbleef.

foto artikel fc straat.jpg

FC STRAAT sportief geopend: 'Het belangrijkste is om plezier te hebben'

Penalty’s, doelpunten en een hele boel gejuich. Zo klonk de opening van het sportinitiatief FC STRAAT in de Dordtse wijk Stadspolders. FC STRAAT is een online voetbalclub die gratis voetbaltoernooien en activiteiten voor kinderen organiseert. Stadspolders is de tweede wijk in Dordrecht waar het initiatief actief is.

combi witte herder bordeaux.jpg

Met dubbele tong zou Toon zijn hond hebben opgehitst: ‘Ik ben 62, dat zou ik nooit doen’

Toon heeft geen hond meer. Want de nog maar 8-jarige Amber is dood. Afgemaakt, nadat ze een herdershond aanviel en diens baas. En Toon? Die zit mokkend voor de rechter.

rowwenhezerusso.png

Rowwen Hèze, Russo en Douwe Bob komen naar Wantijpop

Russo, Jett Rebel, Douwe Bob en Rowwen Hèze komen naar Dordrecht. Zij treden op zaterdag 6 juni op tijdens Wantijpop, het gratis Dordtse festival in het Wantijpark.