gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bewoner ziek van opgestapeld afval: ‘al vier jaar niets veranderd’

b590769a362c90342961441eee26ebbe

Kartonnen dozen, etensresten en ander stinkend afval: de stoep naast een afvalcontainer in de H.F. Tollensstraat ligt er vol mee. Bewoner Sylwia Mukandu is er klaar mee: ‘dit afval, enkele meters naast mijn woning, maakt me letterlijk ziek’.

Corrado Francke |  | Aangepast op
“Meerdere keren per weken laten mensen bergen met afval en etensresten achter”, legt Mukandu uit. “Het is een bron van bacteriën, zeker met het coronavirus momenteel. Het wordt hier net voor de deur en onder mijn badkamer gelegd, het stinkt enorm.”


HVC kent momenteel drukke tijden door de corona-crisis. De afvalverwerker riep vorige week op social media om geen vuilniszakken naast de ondergrondse containers te zetten. “De chaffeur kan dan de container niet goed optillen. Ook voorkomen we zo overlast en ongedierte.”


Klanten reageren op de oproep. Zij vragen zich af of HVC niet gewoon de bakken vaker moet legen. Volgens de vuilnisdienst kan dat pas als de gemeente daar opdracht voor geeft.


Lees ook

IMG_4247

Hek op dijk bij azc keer op keer vernield, cameratoezicht ‘niet proportioneel’

Het hek op de Wieldrechtse Zeedijk, tussen het asielzoekerscentrum en de huizen op de Dordtse dijk, is voor de zoveelste keer vernield. Het gemeentebestuur overweegt een sterker hek, maar cameratoezicht is volgens burgemeester Nanning Mol niet proportioneel. “Daar moet je echt wel wat meer voor kunnen aantonen, dit is geen plek van overlast.”

Nieuw project (1)

Burgemeester geschokt door ernstige verkrachtingszaak: ‘Zeer heftige, traumatische ervaring’

De ernstige zedenzaak in Sliedrecht die eerder deze week aan het licht kwam, maakt volgens burgemeester Jan de Vries veel los in het dorp. “De berichtgeving heeft mij geschokt”, zegt hij in een reactie.

foto ton

Zondag op TV Dordrecht: Herdenkingsconcert Johan de Witt

Een van de hoogtepunten van het Johan de Witt-herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag nog een keer te zien op TV Dordrecht.

merwedebrugrws2

Vanaf donderdag kun je drie dagen lang helemaal niet meer over de Merwedebrug

De Merwedebrug in de A27 gaat drie dagen helemaal dicht. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt door een lichtere en dunnere laag. Verkeer moet omrijden en rekening houden met een uur extra reistijd.

Politiebusje-768x507

42 boetes en drie aanhoudingen bij verkeerscontrole

Bij een verkeerscontrole in Ridderkerk zijn vorige week 45 bekeuringen uitgedeeld en heeft de Belastingdienst ruim 66.000 euro geïnd. Drie bestuurders werden aangehouden voor rijden onder invloed, meldt de gemeente.

zwijndrechtsebrug

Zwijndrechtsebrug avond en nacht dicht

De Zwijndrechtsebrug is komende maandagavond en -nacht afgesloten. Rijkswaterstaat voert testwerkzaamheden uit aan het beweegbare deel van de brug tussen Dordrecht en Zwijndrecht.