gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bewoner ziek van opgestapeld afval: ‘al vier jaar niets veranderd’

b590769a362c90342961441eee26ebbe

Kartonnen dozen, etensresten en ander stinkend afval: de stoep naast een afvalcontainer in de H.F. Tollensstraat ligt er vol mee. Bewoner Sylwia Mukandu is er klaar mee: ‘dit afval, enkele meters naast mijn woning, maakt me letterlijk ziek’.

Corrado Francke |  | Aangepast op
“Meerdere keren per weken laten mensen bergen met afval en etensresten achter”, legt Mukandu uit. “Het is een bron van bacteriën, zeker met het coronavirus momenteel. Het wordt hier net voor de deur en onder mijn badkamer gelegd, het stinkt enorm.”


HVC kent momenteel drukke tijden door de corona-crisis. De afvalverwerker riep vorige week op social media om geen vuilniszakken naast de ondergrondse containers te zetten. “De chaffeur kan dan de container niet goed optillen. Ook voorkomen we zo overlast en ongedierte.”


Klanten reageren op de oproep. Zij vragen zich af of HVC niet gewoon de bakken vaker moet legen. Volgens de vuilnisdienst kan dat pas als de gemeente daar opdracht voor geeft.


Lees ook

Website foto

Deze Dordtse polder is jarig: honderd jaar geleden ingedijkt

De Biesboschpolder in Dordrecht bestaat op 1 september precies honderd jaar. In al die jaren heeft het gebied meerdere functies gehad: van werkverschaffingsproject tot landbouwgrond en de laatste decennia steeds vaker als recreatief natuurgebied. Onder de rook van de wijk Sterrenburg genieten nu steeds meer natuurliefhebbers van er kunnen wandelen, fietsen of de hond uitlaten.

botulismealb

Botulisme vastgesteld in Alblasserdam: vooral gevaarlijk voor honden

In het water tussen de Middelwetering en Oosteromse Wiel in Alblasserdam is botulisme geconstateerd in het water. De gemeente roept inwoners op om extra voorzichtig te zijn en honden niet te laten zwemmen in of drinken uit het water.

merwedebrugrws

Meerdaagse handhavingsactie vrachtwagenverbod op Merwedebrug

Rijkswaterstaat en de politie gaan volgende week meerdere dagen handhaven bij de Merwedebrug (A27). De actie is erop gericht om overtreders van het vrachtwagenverbod, dat sinds 18 juli geldt op de brug, te beboeten.

businkrolstoelinsloot

Vrouw rijdt met rolstoel sloot in: omstanders schieten te hulp

Een oudere vrouw is dinsdagmiddag in een sloot langs de Provincialeweg in Dordrecht beland. Door nog onbekende oorzaak reed ze met haar elektrisch aangedreven rolstoel het water in. Omstanders zijn te hulp geschoten.

Wilhelminaboom

Eigenaresse van eetcafé: ‘Ik hoop dat we na de zomervakantie een frisse start kunnen maken’

Monique van Esseveld hoopt na de zomervakantie op een frisse start bij haar eetcafé De Wilhelminaboom. Eerder werden beide bedrijfsauto’s van haar bedrijf in brand gestoken. Hoewel de nieuwe bedrijfsauto’s inmiddels weer op het terrein staan, blijven er onzekerheden.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Voormalig olympisch kampioen zwemt voor kankeronderzoek door Molenlanden

Maarten van der Weijden is maandag begonnen aan zijn laatste grote zwemtocht voor kankeronderzoek. De voormalig olympisch kampioen zwemt in totaal langs 22 steden, een route van in totaal 270 kilometer. Hij doet daarbij ook onze streek aan.