gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bewoners Beverwijcksplein spreken tijdens vergadering tegen appartementencomplex

De bewoners van de Mattijs Balenstraat en Beverwijcksplaats spreken dinsdagavond tijdens de vergadering van commissie Fysieke Leefomgeving. Ze protesteren de bouw van een appartementencomplex op de plek van het voormalig ANWB-kantoor.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
Het appartementencomplex, de 'Johan van Beverwijck', moet 27,5 meter hoog worden. Dat betekent schaduwval aan de kant van de Spuiboulevard en verlies van privacy in de tuinen van omwonenden. Dat het gebouw 25 meter hoog mag worden, is al toegekend, maar bewoner Matthijs Reppel hoopt dat het college van burgemeester en wethouders deze beslissing nog terug draait. "We gaan proberen de politiek ervan te overtuigen dat de toestemming om van 20 naar 27,5 meter te bouwen, dat dat geen goed idee is. En dat kunnen ze nog tegenhouden." 

In het originele bestemmingsplan was de maximale hoogte 20 meter. Toen er even sprake was van de bouw van een bioscoop, werd dit naar 25 meter opgehoogd. De bioscoop is ondertussen bij het Energiehuis gebouwd, maar de maximale hoogte blijft gelden voor het nieuwe complex. Bij elk bestemmingsplan is het mogelijk om 10 procent af te wijken van de regels, als dat toevallig zo uitkomt in de plannen, en de aannemer is van plan daar gebruik van te maken. En dus wordt het gebouw 27,5 meter, 9 verdiepingen, hoog. Het witte kantoor dat er nu staat, is 15 meter hoog.

Wanneer de definitieve beslissing wordt genomen, is nog niet bekend.

Lees ook

Point Blur_Sep282026_145226

Foutje op snelweg komt bestuurder duur te staan, auto de sloot in

Een bestuurder is maandagmiddag met zijn auto in de sloot beland langs de A27 bij Hoogblokland. Bij het ongeluk waren geen andere voertuigen betrokken.

foto ongeluk wielwijk apotheek

Bestuurster rijdt tegen muur van apotheek, vrouw nagekeken

Een automobilist is woensdag tegen de gevel van een apotheek gebotst in Dordrecht. De vrouw is ter plaatse gecontroleerd, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

foto website

Chef-kok Marco vierde in eerste jaar al feest, nu zit er misschien wéér een prijs in het vat

Met de uitreiking voor de nieuwe Michelinsterren op komst, zit er voor Marco van der Wijngaard misschien wel weer een prijs aan te komen. Als nieuwe uitbater van restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos behield hij de eerder al verdiende Michelinster. Daar bovenop won hij in zijn eerste jaar nóg een prijs: de Gouden Koksmuts. "Ik houd wel van een wedstrijdje."

IMG_7872

Man loopt armwond op bij steekincident in relationele sfeer

In een huis aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft maandagmiddag een steekincident plaatsgevonden in de relationele sfeer. Daarbij is een man lichtgewond geraakt. Hij hoefde niet naar het ziekenhuis.

nanning

Hoe voorkom je een overval? Gemeente gaat juweliers helpen

De gemeente Dordrecht en de politie gaan in gesprek met juweliers in de stad over criminaliteit en wat daartegen te doen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in antwoord op raadsvragen. Het is een gevolg van overvallen die de laatste maanden in Dordrecht hebben plaatsgevonden op verschillende ondernemers.

moestuin Door Eendracht Sterk Papendrecht

Moestuinvereniging vreest voortbestaan als woonwagens komen: 'Onaangenaam verrast'

De toekomst van de volkstuinen bij de Noordhoekse Wiel in Papendrecht is onzeker. De gemeente ziet het terrein namelijk als optie voor mogelijke woonwagenbewoning. Volkstuinvereniging Door Eendracht Sterk (DES) is een petitie begonnen om dat te voorkomen.