gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bewoners Beverwijcksplein spreken tijdens vergadering tegen appartementencomplex

De bewoners van de Mattijs Balenstraat en Beverwijcksplaats spreken dinsdagavond tijdens de vergadering van commissie Fysieke Leefomgeving. Ze protesteren de bouw van een appartementencomplex op de plek van het voormalig ANWB-kantoor.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
Het appartementencomplex, de 'Johan van Beverwijck', moet 27,5 meter hoog worden. Dat betekent schaduwval aan de kant van de Spuiboulevard en verlies van privacy in de tuinen van omwonenden. Dat het gebouw 25 meter hoog mag worden, is al toegekend, maar bewoner Matthijs Reppel hoopt dat het college van burgemeester en wethouders deze beslissing nog terug draait. "We gaan proberen de politiek ervan te overtuigen dat de toestemming om van 20 naar 27,5 meter te bouwen, dat dat geen goed idee is. En dat kunnen ze nog tegenhouden." 

In het originele bestemmingsplan was de maximale hoogte 20 meter. Toen er even sprake was van de bouw van een bioscoop, werd dit naar 25 meter opgehoogd. De bioscoop is ondertussen bij het Energiehuis gebouwd, maar de maximale hoogte blijft gelden voor het nieuwe complex. Bij elk bestemmingsplan is het mogelijk om 10 procent af te wijken van de regels, als dat toevallig zo uitkomt in de plannen, en de aannemer is van plan daar gebruik van te maken. En dus wordt het gebouw 27,5 meter, 9 verdiepingen, hoog. Het witte kantoor dat er nu staat, is 15 meter hoog.

Wanneer de definitieve beslissing wordt genomen, is nog niet bekend.

Lees ook

businkazc

Slachtoffer en verdachten steekpartij zijn bewoners azc

Het slachtoffer van de steekpartij in het asielzoekerscentrum in Dordrecht is een 25-jarige man. Hij is een bewoner van het azc. Ook de twee aangehouden verdachten zijn bewoners, laat de politie weten aan deze streekomroep.

vuurwapenmelding Charlotte de Bourbonstraat

Politie gealarmeerd na mogelijk vuurwapen in woning

De politie is donderdagochtend gewaarschuwd voor iemand met een vuurwapen in een woning aan de Charlotte de Bourbonstraat in Dordrecht. Meerdere agenten doorzochten vervolgens het huis in de wijk Nieuw-Krispijn.

bachdordrecht

Zondag op TV Dordrecht: bijzonder concert Bachfestival 2026

In onze serie speciale uitzendingen over de grote evenementen van de afgelopen zomer is de komende twee zondagen de 'Koraalpreludes, Bach als stralend middelpunt van het universum' nog een keer te zien op TV Dordrecht.

Ben Corino Studio De Witt

Rotterdammer Roel Pot te gast in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Rotterdammer Roel Pot. Vroeger vormde hij een clownsduo met wijlen vrijwilliger Peter Douw, nu timmert hij aan de weg met ‘Rondje Rotterdams’.

aanhouding Ridderkerk

Buurt hoort knal, 31-jarige man uit huis gehaald

Een 31-jarige inwoner van Ridderkerk is dinsdagavond door een arrestatieteam uit zijn huis gehaald. Buurtbewoners hadden aan het begin van de avond een knal gehoord en ook zouden er spullen uit de flat aan de Reijerweg zijn gegooid.

nk20260828NKS01156

FC Dordrecht met ruime cijfers onderuit op Volendamse kermisavond

FC Dordrecht is hard onderuit gegaan op bezoek bij FC Volendam. De formatie van trainer Paul Nuijten verloor met 6-1, mede dankzij eigen fouten in de opbouw. Vier doelpunten van Henk Veerman deden de Schapekoppen definitief de das om, Vetkal scoorde aan Dordtse kant.