gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bewoners Beverwijcksplein spreken tijdens vergadering tegen appartementencomplex

De bewoners van de Mattijs Balenstraat en Beverwijcksplaats spreken dinsdagavond tijdens de vergadering van commissie Fysieke Leefomgeving. Ze protesteren de bouw van een appartementencomplex op de plek van het voormalig ANWB-kantoor.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
Het appartementencomplex, de 'Johan van Beverwijck', moet 27,5 meter hoog worden. Dat betekent schaduwval aan de kant van de Spuiboulevard en verlies van privacy in de tuinen van omwonenden. Dat het gebouw 25 meter hoog mag worden, is al toegekend, maar bewoner Matthijs Reppel hoopt dat het college van burgemeester en wethouders deze beslissing nog terug draait. "We gaan proberen de politiek ervan te overtuigen dat de toestemming om van 20 naar 27,5 meter te bouwen, dat dat geen goed idee is. En dat kunnen ze nog tegenhouden." 

In het originele bestemmingsplan was de maximale hoogte 20 meter. Toen er even sprake was van de bouw van een bioscoop, werd dit naar 25 meter opgehoogd. De bioscoop is ondertussen bij het Energiehuis gebouwd, maar de maximale hoogte blijft gelden voor het nieuwe complex. Bij elk bestemmingsplan is het mogelijk om 10 procent af te wijken van de regels, als dat toevallig zo uitkomt in de plannen, en de aannemer is van plan daar gebruik van te maken. En dus wordt het gebouw 27,5 meter, 9 verdiepingen, hoog. Het witte kantoor dat er nu staat, is 15 meter hoog.

Wanneer de definitieve beslissing wordt genomen, is nog niet bekend.

Lees ook

lennykuhr.png

Extra afscheidsconcert van Lenny Kuhr in Dordrecht

Zangeres Lenny Kuhr geeft een derde afscheidsoptreden in Dordrecht. Het concert is op 26 mei in theater De Oude School in Dubbeldam.

klaasvandoorndam.png

Hendrik-Ido-Ambacht vernoemt straat naar oud-wethouder

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht heeft een straat vernoemd naar oud-wethouder, waarnemend burgemeester en raadslid Klaas van Doorn. Van Doorn overleed begin dit jaar op 100-jarige leeftijd.

05afacb5-79e3-3a04-975b-cb6aee3a5da5.jpg

Weinig hoop voor wandelaar Erik (53), al dagen vermist op Saba

De 53-jarige Erik Matthijsen, die al dagen wordt vermist op het Caribische eiland Saba, is waarschijnlijk overleden. Dat zegt Jonathan Johnson, gezaghebber van Saba, in een videoboodschap op sociale media.

AI boeken 2.png

Boeken geschreven door AI, Andries (28) biedt honderden te koop aan

Ruim duizend boeken heeft hij inmiddels in de aanbieding, de 28-jarige Andries Herremans. Of het nu gaat om gedichten gebaseerd op poep of reisgidsen, in korte tijd heeft zijn bedrijf in Hendrik-Ido-Ambacht een enorm aanbod aan titels weten te produceren. Dagblad Trouw ontdekte dat ze niet door Andries zelf of een andere auteur zijn geschreven: alle titels zijn van de hand van kunstmatige intelligentie (AI).

pasar malam.png

Dit verdwenen evenement keert terug naar Dordrecht

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement weer terug naar het eiland, maar op een nieuwe locatie.

talkshowaantafel.png

Praat mee over de toekomst van zorg en gezondheid in onze streek

Zorg verandert. Dat merken steeds meer inwoners, of zij nu zorg nodig hebben of niet. Wat betekent dat voor onze streek? En wat kunnen inwoners zelf doen om gezond en zelfstandig te blijven?