Dordrecht, Netherlands

Bewoners Beverwijcksplein spreken tijdens vergadering tegen appartementencomplex

De bewoners van de Mattijs Balenstraat en Beverwijcksplaats spreken dinsdagavond tijdens de vergadering van commissie Fysieke Leefomgeving. Ze protesteren de bouw van een appartementencomplex op de plek van het voormalig ANWB-kantoor.
Carlijn Kruidhof | 19 juni 2017 17:02 | Aangepast op 19 juni 2017 17:02
Het appartementencomplex, de 'Johan van Beverwijck', moet 27,5 meter hoog worden. Dat betekent schaduwval aan de kant van de Spuiboulevard en verlies van privacy in de tuinen van omwonenden. Dat het gebouw 25 meter hoog mag worden, is al toegekend, maar bewoner Matthijs Reppel hoopt dat het college van burgemeester en wethouders deze beslissing nog terug draait. "We gaan proberen de politiek ervan te overtuigen dat de toestemming om van 20 naar 27,5 meter te bouwen, dat dat geen goed idee is. En dat kunnen ze nog tegenhouden." 

In het originele bestemmingsplan was de maximale hoogte 20 meter. Toen er even sprake was van de bouw van een bioscoop, werd dit naar 25 meter opgehoogd. De bioscoop is ondertussen bij het Energiehuis gebouwd, maar de maximale hoogte blijft gelden voor het nieuwe complex. Bij elk bestemmingsplan is het mogelijk om 10 procent af te wijken van de regels, als dat toevallig zo uitkomt in de plannen, en de aannemer is van plan daar gebruik van te maken. En dus wordt het gebouw 27,5 meter, 9 verdiepingen, hoog. Het witte kantoor dat er nu staat, is 15 meter hoog.

Wanneer de definitieve beslissing wordt genomen, is nog niet bekend.

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Zwembad Papendrecht dag langer dicht door brand, sporthallen deels open

Het zwembad in Papendrecht blijft ook donderdag de hele dag gesloten. Door een brand in een koelbox ...

Onderzoek ProRail oorzaak minder treinen op MerwedeLingelijn

Ook donderdag reden er minder treinen tussen Dordrecht en Gorinchem. Dat heeft opnieuw te maken geha...

Woonunits helpen vluchtelingen tijdelijk uit de brand: ‘Hierna juist voor woningzoekenden’

Aan de Laan van Riga in Dordrecht zijn deze week de eerste van 56 flexwoning neergezet. De komende d...

Met smoezen steelt nepagent geld en sieraden, nu zit hij in de cel

Hij kwam voor geld en sieraden, maar eindigt in de gevangenis. Volgens het Openbaar Ministerie deed ...

Voormannen CDA en CU-SGP aan het woord in nieuwe Op Pad Met Ad

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen in maart spreekt presentator Ad van den Herik allerlei ...

Zingende buschauffeur Rick wil de hitlijsten in met eerste eigen single

Doe nog maar een rondje, alle remmen los. Het zijn de eerste woorden in het refrein van de eerste ei...