gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bewoners bezorgd over plannen op Nieuweweg

Vastgoedbedrijf Van Kleef wil op de Nieuweweg zo'n zeventig garageboxen bouwen. Daar zijn de bewoners niet blij mee.

Vera Willers |  | Aangepast op
De bewoners vinden het bovenal gevaarlijk als de garageboxen komen, omdat de Nieuweweg erg smal is. "Auto's kunnen elkaar moeilijk passeren en je kunt maar van één kant deze straat in. Als er nog extra verkeer bijkomt, kan het gevaarlijk worden", zegt bewoner Harry Harder. Daarnaast vinden ze het niet bij het uiterlijk van de straat passen. "Je hebt hier jaren 30-woningen en een Joodse begraafplaats. Daar passen geen grote, moderne garageboxen bij", zegt bewoner Robbert Vijgeboom.

De bewoners hadden in januari al een brief aan de gemeente geschreven, maar omdat er nog geen sprake was van een vergunningsaanvraag, kon de gemeente daar niks mee. De bewoners hebben nog geen reactie van Van Kleef.

Lees ook

bananenpolitie

Dordtenaar vast voor faciliteren invoer cocaïne tussen bananen

Een 39-jarige Dordtenaar is woensdag aangehouden op het industrieterrein in Moerdijk. Hij zou het invoeren van cocaïne hebben gefaciliteerd, meldt de politie.

waterbus elektrisch

Waterbushalte in Bolnes komt er voorlopig niet

De waterbushalte in de wijk Bolnes in Ridderkerk wordt voorlopig geen realiteit. Dat blijkt uit een onderzoek dat de gemeente Ridderkerk heeft laten uitvoeren naar de mogelijkheden voor een extra halte. De benodigde investeringen, de hoge structurele exploitatiekosten en de beperkingen binnen de huidige dienstregeling maken realisatie op dit moment onmogelijk.

FOTO ARTIKEL IMKER GOED

Liefde voor bijen: toch heeft imker Ad een hekel aan honing

Bij beleef- en leerboerderij de Heerlijkheid in Papendrecht is Ad Kop hobbyimker. Hij ontfermt zich over de bijenkasten op de boomgaard, ondanks dat hij niet zo’n fan is van de plakkerige honing. Megan trekt ook een bijenpak aan, maar het imkeren gaat niet zonder slag of stoot.

Artikelfoto steungezinnen

Deze buurtgezinnen helpen elkaar: ‘Opvoeden hoef je niet alleen te doen’

‘Opvoeden doen we samen’, is het motto van Buurtgezinnen. Een gezin dat tijdelijk wat extra steun kan gebruiken, wordt geholpen door een steungezin uit de buurt. Het maatschappelijke initiatief bestaat al een tijdje in onder meer Dordrecht, Zwijndrecht en Papendrecht. Maar sinds dit jaar worden ook in Ridderkerk meerdere gezinnen aan elkaar gekoppeld. “Het geeft mij rust en voldoening”, zegt ‘steunmoeder’ Ellen.

nk202663020260630-Dario_Sits-NKS09259

FC Dordrecht versterkt zich met Lets international Šits

Dario Šits is de nieuwe aanwinst van FC Dordrecht. De Schapekoppen huren de 22-jarige spits van het Italiaanse Parma. Eerder kwam Šits al uit voor Helmond Sport. In de overeenkomst is een optie tot koop opgenomen.

oranjekater

Oranjekater overheerst na uitschakeling op WK: ‘Weer die penalty’s’

De grote WK droom van de oranjefans valt in duigen. Na negentig minuten spelen, de verlengingen en de penalty’s tegen Marokko, trok het Nederlands elftal aan het kortste einde. Waar veel Marokkaanse supporters tot de vroege uurtjes vierden, hebben veel oranjefans wellicht een heuse ‘oranjekater’ overgehouden aan het verlies.