gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bewoners bezorgd over plannen op Nieuweweg

Vastgoedbedrijf Van Kleef wil op de Nieuweweg zo'n zeventig garageboxen bouwen. Daar zijn de bewoners niet blij mee.

Vera Willers |  | Aangepast op
De bewoners vinden het bovenal gevaarlijk als de garageboxen komen, omdat de Nieuweweg erg smal is. "Auto's kunnen elkaar moeilijk passeren en je kunt maar van één kant deze straat in. Als er nog extra verkeer bijkomt, kan het gevaarlijk worden", zegt bewoner Harry Harder. Daarnaast vinden ze het niet bij het uiterlijk van de straat passen. "Je hebt hier jaren 30-woningen en een Joodse begraafplaats. Daar passen geen grote, moderne garageboxen bij", zegt bewoner Robbert Vijgeboom.

De bewoners hadden in januari al een brief aan de gemeente geschreven, maar omdat er nog geen sprake was van een vergunningsaanvraag, kon de gemeente daar niks mee. De bewoners hebben nog geen reactie van Van Kleef.

Lees ook

20260324 - Hennepkwekerij opgerold na integrale controle

Hennepkwekerij ontmanteld na anonieme melding

Een anonieme melding heeft begin deze maand geleid tot het oprollen van een hennepkwekerij in Hendrik-Ido-Ambacht. De kwekerij werd ontdekt in een woning in de wijk Kruiswiel.

voormalig politiebureau, google streetview

Dit politiebureau komt binnenkort op de veilingmarkt

Vijf voormalig politiebureaus in Nederland worden op 17 september openbaar geveild. Een van de locaties is het voormalig politiebureau aan de P.A. de Genestetstraat 60 in Dordrecht. In het gebouw is onder andere nog het cellencomplex aanwezig.

Quooker Ridderkerk

Van start-up tot miljoenenbedrijf: dit is waarom Quooker trouw blijft aan Ridderkerk

De kokend waterkranen van Quooker zijn niet meer weg te denken uit de keukenbranche. Het succesvolle bedrijf verkoopt inmiddels in tientallen landen. Maar verhuizen uit het vertrouwde Ridderkerk? Daar moet het bedrijf niet aan denken. "We houden vast aan onze wortels."

geentreinen

De hele dag geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam door stroomstoring

Treinreizigers tussen Dordrecht en Rotterdam moeten maandag op zoek naar alternatief vervoer. Vanwege een stroomstoring rijden er de hele dag geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam.

Geschiedenis PPD brug

Een brug met grootse plannen: de geschiedenis van de Papendrechtsebrug

Vóór 1967 was het de normaalste zaak van de wereld: wie de Beneden-Merwede oversteekt, stapt aan boord van de veerboot. Nu, bijna 59 jaar later, is de Papendrechtsebrug niet meer weg te denken uit onze streek. Nu de brug er dan echt uit ligt, gaan we terug naar de tijd dat er nog helemaal geen brug was en vragen Rijkswaterstaat historicus Jeroen Gijselhart: waarom is de Papendrechtsebrug eigenlijk ooit gebouwd?

Sidney Breidel Keti Koti

keti koti

Dordrecht staat stil bij rol slavernij: ‘Patronen van uitsluiting doorbreken'

Tussen het groen van het Weizigtpark klinken woorden van bezinning en verbondenheid. In Dordrecht, ooit derde suikerstad van Nederland met een grote rol in de koloniale suikerhandel, wordt dinsdagmiddag en avond stilgestaan bij het slavernijverleden en de afschaffing van de slavernij - Keti Koti - gevierd. Het is de vierde keer dat dat gebeurt.