gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bewoners voelen zich onveilig na fataal ongeluk: ‘Het was wachten tot het misging’

2ca6c912e22ca41ac7762ee67857a212.jpg

Na het verkeersdrama dinsdagmiddag op de Dordtse Krispijnseweg gaat het de dag erna vooral over hardrijders in de wijk. Buurtbewoners benoemen de hoge snelheid van auto's, brommers en fatbikes. De 34-jarige Ahmed stak de weg over toen hij door een auto werd geschept. Hij overleed later in het ziekenhuis.

Rijnmond | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Alleen een bosje bloemen in de begroeiing langs de weg herinnert woensdagochtend nog aan het fatale ongeluk. De felgekleurde paarse en oranje gerbera's steken fel af tegen de groene beplanting. In de verpakking van de bos bloemen zit een kaartje geschoven en op een A4'tje is een foto van het slachtoffer geprint: "Ahmed 2-12-2025", staat er met stift geschreven boven zijn foto.

Gedreven
De bloemen zijn neergelegd door Nizar El Manouzi, een vriend van het slachtoffer. "Ik ken hem al mijn hele leven, uit Marokko. Hij heeft niemand in Nederland. Zijn ouders zijn in Marokko, zijn twee zusjes en broertje ook."

Volgens hem was Ahmed een gedreven persoon. "Hij was professioneel elektricien en dakdekker. Hij was gedisciplineerd, altijd heel serieus. En hij had veel humor. Hij wilde hier heel graag een toekomst opbouwen, hij wilde iets van z'n leven maken."

Nizar, onder andere bekend uit de serie Mocro Maffia en Het Klokhuis, beleefde veel mooie momenten met zijn overleden vriend. "Na het werk gingen we hier vaak in de buurt naar de moskee even koffie drinken, even wandelen." Met tranen in zijn ogen zegt hij: "Symbolisch: ik was gisteren jarig en hij is overleden. Dus op de een of andere manier is er een connectie met hem op 2 december."

Max Verstappenlaan
Het verkeer raast inmiddels weer - zoals vanouds - voorbij bij de oversteekplaats voor de supermarkt. En dat is misschien ook wel het probleem van de Krispijnseweg, zeggen buurtbewoners. "Het wordt de Max Verstappenlaan genoemd en dat is niet de bedoeling", zegt Leo Stolk (VSP).

Hij vindt de situatie op de weg zorgelijk. "Als je hier 's avonds komt is het pikkedonker. Er zit wel een lamp, maar die geeft zo weinig licht. Nu is er een dode, maar elke dode is er een te veel. We hadden dit kunnen voorkomen. We gaan hier in de gemeenteraad vragen over stellen."

Over de toedracht van het ongeluk is nog niets te zeggen. De politie doet onderzoek. De automobiliste, een 37-jarige Dordtenaar, zit nog vast.

Triest en verdrietig
Volgens buurtbewoonster Fleur kon je erop "wachten dat dit zou gebeuren. Het is hier een grote racebaan. Brommers, fatbikers, alles rijdt hier door. Vorige week scheelde het een haartje of ik lag er overheen", vertelt ze over een eigen ervaring op de Krispijnseweg.

Een andere vrouw zegt dat het wel iets met haar doet. "Ik heb kinderen die hier oversteken en ik steek hier ook dagelijks over. Triest hè." Ze weet ook te benoemen dat sommige weggebruikers hard rijden.

Buurtbewoner Jan noemt de Krispijnseweg een "hele mooie en fijne weg, maar helaas leven we ook op een plek waar mensen heel hard rijden. Daar ben ik niet blij mee. Mensen moeten zich niet zo asociaal gedragen, niet zo hard rijden. Wat hier gebeurt is, is gewoon heel triest en verdrietig", besluit hij.

Dit verhaal verscheen ook bij onze mediapartner Rijnmond

Lees meer over:

|

Lees ook

Foto arikel afsluiting burg. raadtsingel.png

Werk aan Burgemeester de Raadtsingel net op tijd klaar voor sluiting brug

Er wordt al bijna een jaar gewerkt aan de Burgemeester de Raadtsingel en het einde lijkt in zicht te zijn. Vanaf 3 mei tot 17 juli 2026 wordt de laatste hand gelegd aan de weg. In deze periode wordt de Burgemeester de Raadtsingel regelmatig afgesloten voor doorgaand verkeer.

SLD sport web.png

Droom spat uiteen: Sliedrecht Sport verliest volleybalfinale voor landskampioenschap

Sliedrecht Sport heeft zaterdagavond net naast het landskampioenschap zaalvolleybal gegrepen. Na een spannende finale, moesten de dames het met 3-1 in sets afleggen tegen Apollo 8 uit Borne. “Het gevoel is echt ontzettend klote”, zegt coach Daniël van Helden verbeten.

concertannefrank.png

Zondag op TV Dordrecht: Anne Frank herdenkingsconcert

In aanloop naar het 4 mei herdenkingsconcert van dit jaar in de Trinitatiskapel is deze zondag het Anne Frank concert uit 2024 te zien op TV Dordrecht.

furry foto.jpeg

Eerste furry walk in Dordrecht: 'Niemand wordt veroordeeld'

Heb jij een furry pak in de kast hangen en houd je van wandelen? De twee hobby’s zijn binnenkort te combineren tijdens Dordrechts aller eerste furry walk, georganiseerd door Lorenzo Filemon (32) uit Dordrecht. Op zondag 3 mei 2026 trekt de harige stoet door de stad.

uitreiking johan de witt speld.jpg

Gert van Engelen ontvangt Johan de Witt-speld

Gert van Engelen is sinds vrijdag trotse eigenaar van de Johan de Witt-speld. De onderscheiding wordt toegekend als waardering voor zijn inzet voor het vertellen van de levensverhalen van weggevoerde en vermoorde Joodse Dordtenaren tijdens de Tweede wereldoorlog.

fotoartikelijssmaak.jpg

Met deze ijssmaken kom jij de warme dagen wel door

Mei is zomers begonnen, en dus zijn de ijssalons in trek. Een bolletje chocola of vanille is op veel plekken wel te krijgen, maar tegenwoordig liggen er ook bijzondere smaken als hazelnootgebak of After-Eight in de vitrine. Hoe valt dat in de smaak? “After-Eight is mijn lievelingssmaak aller tijden.”