gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bewoners voorlopig niet weg uit Spoorzone

570a4c98f9043181da2226aa4a965011

De komende 20 jaar hoeven bewoners die rondom het spoor wonen hun huis nog niet uit. Echt concreet zijn de plannen nog niet. Wel is bekend dat de bouw van de 6000 tot 9000 woningen begint op plekken waar ruimte is. Pas later zal er ruimte gecreëerd gaan worden. Dat werd gisteravond bekend tijdens de eerste inloopavond over de plannen rondom de Spoorzone.

Alka Goos |  | Aangepast op
Met de komst van deze woningen wil de gemeente met name afgestudeerde jongeren lokken die Rotterdam te duur vinden. Zo hoopt de gemeente het percentage hoger opgeleiden in Dordrecht, wat slechts 6% is, op te krikken.

Ook het station krijgt een belangrijke plek in de plannen. Volgens wethouder Rik van der Linden praten we straks allemaal over noord-en zuidzijde in plaats van de voorkant en achterkant van het station. Aan wat nu nog de achterkant is, komt een grote fietsenstalling die gefinancierd wordt door het Rijk. Dit is allemaal onderdeel van het plan om meer focus te leggen op fietsen en OV. Zo moet er ook een snelle verbinding komen met Den Haag door middel van een lightrail en een snelfietsroute tussen Amstelwijck en Zwijndrecht.

Lees ook

treinstationdordrecht

Let op: woensdag geen treinen, nauwelijks bussen

Reis je normaal gesproken met het openbaar vervoer naar je werk of school? Woensdag zul je daar zeer waarschijnlijk een andere manier voor moeten vinden. Vanwege een landelijke staking in het openbaar vervoer die de vakbonden hebben afgeroepen, rijden er geen treinen en minder tot geen bussen. De Waterbus vaart wel.

Simav-48

3D-spel van molenstichting genomineerd voor prijs

Molenstichting SIMAV (Stichting tot Instandhouding van Molens in de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden) is genomineerd voor de VriendenLoterij Molenprijs 2026. De stichting maakt kans op 50.000 euro met het educatieve project ‘Waar is de molenaar?’. Vanaf deze woensdag kan het publiek op het 3D-spel van SIMAV stemmen.

2609066002

Auto zwaar beschadigd na crash; twee mannen met alcohol op zeggen niet te hebben gereden

Een auto is afgelopen weekend zwaar beschadigd geraakt bij een eenzijdig ongeval in Hardinxveld-Giessendam. De politie trof bij de auto twee mannen aan die onder invloed waren van alcohol, maar beiden verklaarden niet te hebben gereden.

rappende verdachte rechtbank

Hasjdealer in buik en bil geschoten: 'rappende' verdachte wordt vrijgesproken

De rechter heeft een 31-jarige Dordtenaar vrijgesproken van betrokkenheid bij een schietpartij, waarbij een hasjdealer in de buik en de bil werd geraakt. Dat gebeurde in oktober 2019.

parkeergaragevisstraat

Parkeergarage Visstraat nog maanden dicht, eind 2026 meer duidelijkheid

De parkeergarage Visstraat in het centrum van Dordrecht blijft nog zeker een aantal maanden dicht. De gemeente wacht nog op een definitief rapport van het onderzoek naar de technische staat van de parkeergarage, dat dit najaar wordt verwacht. Daarna moeten concrete maatregelen worden genomen.

fotopapendrecht

Nog maanden wachten op nieuw college? 'Snelheid niet zo belangrijk'

Haast is niet nodig bij de vorming van een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht, vindt burgemeester Margreet van Driel. Na rumoerige politieke maanden in het dorp wil zij vooral “met een stabiel bestuur aan de slag gaan”. Ondertussen zijn twee tijdelijke wethouders aangesteld om samen met de burgemeester het dorp te besturen.