Dordrecht, Netherlands

Bewoners voorlopig niet weg uit Spoorzone

De komende 20 jaar hoeven bewoners die rondom het spoor wonen hun huis nog niet uit. Echt concreet zijn de plannen nog niet. Wel is bekend dat de bouw van de 6000 tot 9000 woningen begint op plekken waar ruimte is. Pas later zal er ruimte gecreëerd gaan worden. Dat werd gisteravond bekend tijdens de eerste inloopavond over de plannen rondom de Spoorzone.
Alka Goos | 12 juli 2019 10:44 | Aangepast op 12 juli 2019 10:44
Met de komst van deze woningen wil de gemeente met name afgestudeerde jongeren lokken die Rotterdam te duur vinden. Zo hoopt de gemeente het percentage hoger opgeleiden in Dordrecht, wat slechts 6% is, op te krikken.

Ook het station krijgt een belangrijke plek in de plannen. Volgens wethouder Rik van der Linden praten we straks allemaal over noord-en zuidzijde in plaats van de voorkant en achterkant van het station. Aan wat nu nog de achterkant is, komt een grote fietsenstalling die gefinancierd wordt door het Rijk. Dit is allemaal onderdeel van het plan om meer focus te leggen op fietsen en OV. Zo moet er ook een snelle verbinding komen met Den Haag door middel van een lightrail en een snelfietsroute tussen Amstelwijck en Zwijndrecht.

Lees ook

Juf Henny gaat na bijna vijftig jaar gaat met pensioen: ‘Die kleuters ga ik het meest missen’

Kleuterjuf Henny Dullens (65) houdt het na 47 jaar voor gezien: waar ze ooit in 1979 op kleuterschoo...

Aftrap Dordtse Decemberdagen: Sing Along, lichtjesroute en 'vooral veel gezelligheid'

Een rondje op het ijs, een romantische wandeling langs de verlichte Lange IJzeren Brug, of een kijkj...

Ambachter vast na vondst 150 kilo illegaal vuurwerk

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht en de politie zijn bij een controle vorige week gestuit op 150 kilo ...

Opnieuw brand op regenboogpad, achtste vernieling in totaal

Daags nadat de gemeente over een grotendeels herstel communiceerde, is het regenboogpad in Papendrec...

Kuijt baalt na nederlaag: ‘Ongelofelijk dat we hier met lege handen staan’

FC Dordrecht verloor de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met 3-4 van FC Eindhoven, maar n...

Santa Run meer lopers dan ooit: ‘We moesten na 900 deelnemers de stop erop zetten’

Tijdens de Santa Run Dordrecht renden dit jaar maar liefst 900 kerstmannen mee: het grootste aantal ...