Dordrecht, Netherlands

Bewoners voorlopig niet weg uit Spoorzone

De komende 20 jaar hoeven bewoners die rondom het spoor wonen hun huis nog niet uit. Echt concreet zijn de plannen nog niet. Wel is bekend dat de bouw van de 6000 tot 9000 woningen begint op plekken waar ruimte is. Pas later zal er ruimte gecreëerd gaan worden. Dat werd gisteravond bekend tijdens de eerste inloopavond over de plannen rondom de Spoorzone.
Alka Goos | 12 juli 2019 10:44 | Aangepast op 12 juli 2019 10:44
Met de komst van deze woningen wil de gemeente met name afgestudeerde jongeren lokken die Rotterdam te duur vinden. Zo hoopt de gemeente het percentage hoger opgeleiden in Dordrecht, wat slechts 6% is, op te krikken.

Ook het station krijgt een belangrijke plek in de plannen. Volgens wethouder Rik van der Linden praten we straks allemaal over noord-en zuidzijde in plaats van de voorkant en achterkant van het station. Aan wat nu nog de achterkant is, komt een grote fietsenstalling die gefinancierd wordt door het Rijk. Dit is allemaal onderdeel van het plan om meer focus te leggen op fietsen en OV. Zo moet er ook een snelle verbinding komen met Den Haag door middel van een lightrail en een snelfietsroute tussen Amstelwijck en Zwijndrecht.

Lees ook

Alles voor ijs in de binnenstad: duiker in het water voor schaatsbaan

Nog drie weken wachten en dan viert de goedheiligman zijn verjaardag. Toeval of niet, tijdens het ho...

Steeds meer boa’s met bodycams, al is niet iedere gemeente voorstander

Steeds meer handhavers in onze regio krijgen bodycams. Ridderkerk is het meest recente voorbeeld waa...

Vakbonden leggen nieuw cao-voorstel Chemours naast zich neer

Vakbonden CNV en FNV hebben het cao-voorstel van Chemours afgewezen. Het chemiebedrijf stelde komend...

Duikers rukken uit om meeuw uit benarde situatie te redden

Het redden van een verstrikt geraakte meeuw in Dordrecht heeft afgelopen weekend veel voeten in de a...

Ravage op N3: veel schade en gewonde door aanrijding

Bij een aanrijding op de N3 is maandagochtend iemand gewond geraakt. Twee auto’s en een busje hielde...

Sinterklaas is weer in Dordrecht: zo zag de feestelijke intocht eruit

Het was nog even spannend, maar na de nodige hindernissen is Sinterklaas toch echt veilig aangekomen...