gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bewoners voorlopig niet weg uit Spoorzone

570a4c98f9043181da2226aa4a965011

De komende 20 jaar hoeven bewoners die rondom het spoor wonen hun huis nog niet uit. Echt concreet zijn de plannen nog niet. Wel is bekend dat de bouw van de 6000 tot 9000 woningen begint op plekken waar ruimte is. Pas later zal er ruimte gecreëerd gaan worden. Dat werd gisteravond bekend tijdens de eerste inloopavond over de plannen rondom de Spoorzone.

Alka Goos |  | Aangepast op
Met de komst van deze woningen wil de gemeente met name afgestudeerde jongeren lokken die Rotterdam te duur vinden. Zo hoopt de gemeente het percentage hoger opgeleiden in Dordrecht, wat slechts 6% is, op te krikken.

Ook het station krijgt een belangrijke plek in de plannen. Volgens wethouder Rik van der Linden praten we straks allemaal over noord-en zuidzijde in plaats van de voorkant en achterkant van het station. Aan wat nu nog de achterkant is, komt een grote fietsenstalling die gefinancierd wordt door het Rijk. Dit is allemaal onderdeel van het plan om meer focus te leggen op fietsen en OV. Zo moet er ook een snelle verbinding komen met Den Haag door middel van een lightrail en een snelfietsroute tussen Amstelwijck en Zwijndrecht.

Lees ook

kartondorp

Oude dozen krijgen nieuwe functie tijdens KartonDorp

De Grote Kerk, een restaurant, een huis of een taart gebouwd van oude dozen. Kinderen kunnen deze week hun creativiteit de vrije loop laten tijdens de tweede editie van KartonDorp in Dordrecht. “Het is echt een oefening in bouwen met wat er voor handen is.”

nk2026081493A02173

FC Dordrecht ziet zege bij RKC in blessuretijd uit handen glippen

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een zuur punt gepakt bij RKC Waalwijk. Door een tegentreffer in blessuretijd speelde de ploeg gehuld in het nieuwe, door de Eerste Vrije Statenvergadering geïnspireerde uittenue, met 2-2 gelijk.

goudriaanbusink

Rook in pand Goudriaan

De brandweer is in de nacht van zondag op maandag opgeroepen voor een brand bij een drukkerij in Goudriaan. Ter plekke was er geen brand, maar hing er rook in het pand wat vermoedelijk van een compressor kwam.

mishandelingconducteur

Verdachte mishandelt treinconducteur, politie brengt beelden naar buiten

De politie is op zoek naar een vermoedelijk minderjarige verdachte die in november vorig jaar een treinconducteur bij station Sliedrecht heeft mishandeld. Beelden van het incident en van de verdachte zijn maandag naar buiten gebracht.

archieffotopolitie

Vrouw (20) ontvoerd in Papendrecht en opgesloten in auto

Een 20-jarige vrouw is donderdagavond ontvoerd bij een carpoolplaats in Papendrecht. Het slachtoffer is later op de avond door haar ontvoerders achtergelaten in een auto bij Oud-Alblas, meldt de politie.

3x2

Ondanks harde regen veel ‘blije koppies’ tijdens jaarlijkse jeugdwielertour

De jaarlijks terugkerende jeugdwielertour 3x2 in Ridderkerk is weer in volle gang. Waar de deelnemers vorig jaar nog konden genieten van volop zon, moeten de kinderen en vrijwilligers het dit jaar vooral doen met regenbroeken en regenjassen. Toch laat de organisatie zich daar niet door tegenhouden.