gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bewoners voorlopig niet weg uit Spoorzone

570a4c98f9043181da2226aa4a965011.jpg

De komende 20 jaar hoeven bewoners die rondom het spoor wonen hun huis nog niet uit. Echt concreet zijn de plannen nog niet. Wel is bekend dat de bouw van de 6000 tot 9000 woningen begint op plekken waar ruimte is. Pas later zal er ruimte gecreëerd gaan worden. Dat werd gisteravond bekend tijdens de eerste inloopavond over de plannen rondom de Spoorzone.

Alka Goos |  | Aangepast op
Met de komst van deze woningen wil de gemeente met name afgestudeerde jongeren lokken die Rotterdam te duur vinden. Zo hoopt de gemeente het percentage hoger opgeleiden in Dordrecht, wat slechts 6% is, op te krikken.

Ook het station krijgt een belangrijke plek in de plannen. Volgens wethouder Rik van der Linden praten we straks allemaal over noord-en zuidzijde in plaats van de voorkant en achterkant van het station. Aan wat nu nog de achterkant is, komt een grote fietsenstalling die gefinancierd wordt door het Rijk. Dit is allemaal onderdeel van het plan om meer focus te leggen op fietsen en OV. Zo moet er ook een snelle verbinding komen met Den Haag door middel van een lightrail en een snelfietsroute tussen Amstelwijck en Zwijndrecht.

Lees ook

FOTO WEBSITE_2.png

Papendrechtse coalitie steeds dichterbij: PVV, VVD en OP zijn beoogd gemeentebestuur

Ruim anderhalve maand na de verkiezingen heeft Papendrecht zicht op een coalitie. Informateur Koen Becking heeft zijn advies voor het vormen van het gemeentebestuur gedeeld. Hij ziet een coalitie tussen de PVV, VVD en OP als meest realistische optie.

rijnmondkimholland.jpg

Papendrechter (39) krijgt tbs voor bedreigen porno-actrice en doodsteken hond

Danny de B. uit Papendrecht is veroordeeld tot tbs met voorwaarden en een celstraf van 179 dagen. De rechtbank vindt alle feiten waarvan hij werd verdacht bewezen. De 39-jarige De B. dreigde onder meer om een vrouw af te slachten. Ook mishandelde hij de hond van zijn partner zo heftig dat het dier overleed.

stillkogelgat.png

Kogelgat in raam van appartement

In een raam van een appartement in Sliedrecht is eerder deze week een kogelgat aangetroffen. Het gaat om een woning aan de Geulstraat.

Glas in Loodramen.png

'Er was eens': Nieuwe Gildenramen voor de Grote Kerk

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Van de verbouwing van het Nationaal Onderwijsmuseum tot 50 jaar duwvaart. De tweede aflevering is donderdag vanaf 18.00 uur te zien op RTV Dordrecht, ditmaal gaat het over nieuwe Gildenramen die in 2006 in de Grote Kerk werden geplaatst.

albertschweitzerfotolucht.jpg

Nieuwe Dordts ziekenhuis mogelijk op plek waar 720 woningen gepland staan

Het nieuwe ziekenhuis van het Albert Schweitzer in Dordrecht moet pal naast het huidige gebouw komen. Dat concludeert het stadsbestuur na onderzoek. Als er daadwerkelijk een nieuw ziekenhuis komt, gaat er op die plek een streep door de 720 woningen die gepland stonden.

benzakourviarijnmond.jpg

Schrijver Mohammed Benzakour bevrijdt vogels op Bali: 'Pervers om ze in kooi op te sluiten'

Mohammed Benzakour kan het niet aanzien: vogels die hun hele leven wegkwijnen in een kooitje. Nadat de Zwijndrechtse schrijver bevriend is geraakt met een winterkoninkje, is er geen houden meer aan en belandt hij als vogelbevrijder in Indonesië.