Die problemen ontstonden toen de straat zo'n dertig centimeter werd opgehoogd en de grond om de woningen niet. Nadat de bewoners bij de gemeente aanklopten, wilde deze niet veel verder gaan dan een schenking van vier kuub zand. Bewoners zouden dan zelf aan de slag moeten. Dat laatste lukt niet, omdat de meeste bewoners ouderen zijn.
Huren en kopen
Het probleem bij het vinden van een oplossing is dat huur- en koopwoningen hier door elkaar staan. Bij de huurwoningen kan de eigenaar aangeschreven worden, maar bewoners van een koopwoning moeten het probleem zelf oplossen. Veel eigenaren hebben het geld niet om dit zelf te betalen.
Inmiddels zijn de tuinen een aantal maal onder water gelopen en dat zal komende winter - bij veel regen - veel vaker kunnen gebeuren. Verder zijn er zogenaamde 'sinkholes' ontstaan die de situatie gevaarlijk maken.
Een aantal fracties, waaronder die van de SP, heeft laten weten dat onderzocht moet worden hoe de bewoners geholpen kunnen worden.