gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bewoners willen Lego-woningen gezamenlijk isoleren

c0795101274621f95599b3e9a7f26e10

Een aantal bewoners van de Lego-woningen in Sterrenburg 3 heeft het idee opgevat om gezamenlijk de woningen te gaan isoleren. Daarom houden ze volgende week een bijeenkomst in de Ontmoetingskerk.

Leo Roubos |  | Aangepast op
De ruim 700 lego-woningen zijn inmiddels alweer van 1976 en toen golden er hele andere regels voor isolatie dan nu. Daarom zijn de woningen niet meer zo warm zijn als nieuwe woningen. Zo laat de isolatie van muren, daken en vloeren veel te wensen over.

De woningen lenen zich goed voor een gezamenlijke aanpak, maar de kosten voor de isolatie kunnen flink oplopen. Tot zo’n 15.000 euro per woning. Daarom is ook Drechtse Stromen in de hand genomen. Deze wil bekijken of er financieringsmogelijkheden zijn vanuit de overheid.

De bijeenkomst is dinsdagavond 26 maart om 20.00 uur in de Ontmoetingskerk aan de Slangenburg. Alle bewoners hebben hierover inmiddels een informatiebrief in de bus gekregen.

Lees ook

nk20260911NKS03692

FC Dordrecht verspeelt voorsprong en gaat voor vierde keer op rij onderuit

FC Dordrecht heeft op bezoek bij FC Eindhoven voor de vierde keer op rij een wedstrijd verloren. In de lichtstad kwamen de Schapekoppen nog wel op voorsprong, maar moest het in de tweede helft, mede door een rode kaart van Bjorn Hardley, het onderspit delven: 2-1.

Farante-College

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.

mishandelingconducteur

Beelden van verdachte mishandeling treinconducteur nu ook in Opsporing Verzocht

De verdachte die bijna een jaar geleden een conducteur mishandelde in een trein bij station Sliedrecht, is nog altijd niet opgepakt. De politie bracht eerder al herkenbare beelden van de man naar buiten, maar heeft deze maandagavond ook getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

dji_fly_20240115_134026_347_1705322498595_photo_optimized

Zwijndrechtsebrug komende nacht tóch bereikbaar: 'Werkzaamheden voorspoedig verlopen'

Goed nieuws voor automobilisten, fietsers en voetgangers die normaal gesproken gebruikmaken van de Zwijndrechtsebrug. De werkzaamheden aan de brug zijn zo voorspoedig verlopen, dat de afsluiting van komende nacht niet meer nodig is.

elcobrinkman

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman (78) overleden

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman is op 78-jarige leeftijd overleden na een kort ziekbed. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt, meldt de NOS.

Nieuw project (1)

Burgemeester geschokt door ernstige verkrachtingszaak: ‘Zeer heftige, traumatische ervaring’

De ernstige zedenzaak in Sliedrecht die eerder deze week aan het licht kwam, maakt volgens burgemeester Jan de Vries veel los in het dorp. “De berichtgeving heeft mij geschokt”, zegt hij in een reactie.