Dordrecht, Netherlands

Bewoners willen Lego-woningen gezamenlijk isoleren

Een aantal bewoners van de Lego-woningen in Sterrenburg 3 heeft het idee opgevat om gezamenlijk de woningen te gaan isoleren. Daarom houden ze volgende week een bijeenkomst in de Ontmoetingskerk.
Leo Roubos | 21 maart 2019 10:41 | Aangepast op 21 maart 2019 10:41
De ruim 700 lego-woningen zijn inmiddels alweer van 1976 en toen golden er hele andere regels voor isolatie dan nu. Daarom zijn de woningen niet meer zo warm zijn als nieuwe woningen. Zo laat de isolatie van muren, daken en vloeren veel te wensen over.

De woningen lenen zich goed voor een gezamenlijke aanpak, maar de kosten voor de isolatie kunnen flink oplopen. Tot zo’n 15.000 euro per woning. Daarom is ook Drechtse Stromen in de hand genomen. Deze wil bekijken of er financieringsmogelijkheden zijn vanuit de overheid.

De bijeenkomst is dinsdagavond 26 maart om 20.00 uur in de Ontmoetingskerk aan de Slangenburg. Alle bewoners hebben hierover inmiddels een informatiebrief in de bus gekregen.

Lees ook

Oude kersttraditie keert terug en zorgt voor saamhorigheid: 'Veel hulp ontvangen'

Meer saamhorigheid in de donkere periode rondom de kerst, het is een mooie gedachte die vaak maar la...

Het Jaar Van de sterrenwacht: van mogelijk wegbezuinigd naar miljonair

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. De Do...

Man loopt breuken en PTSS op door kopschopper: ‘Ik had het idee dat ik blind was’

De rechtbank veroordeelt een kopschopper tot de maximale taakstraf van 240 uur. Hij wordt verdacht v...

Toename van crimineel jongerengeweld: meer geld naar camera's en straatcoaches

Jongeren die voor overlast zorgen en zich crimineel gedragen moeten worden aangepakt en een verdere ...

Deze gemeente bouwt eerste houten woningen: 'De impact op het milieu is veel kleiner'

Woningen die niet van beton zijn gemaakt, maar van hout. In de gemeente Zwijndrecht worden de komend...

Woede en verdriet na vrijspraak koffermoord: 'Het recht zou moeten zegevieren'

Nabestaanden van Manuel Alvarez hebben woedend gereageerd op de beslissing van het Haagse gerechtsho...