gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bewoners willen Lego-woningen gezamenlijk isoleren

c0795101274621f95599b3e9a7f26e10

Een aantal bewoners van de Lego-woningen in Sterrenburg 3 heeft het idee opgevat om gezamenlijk de woningen te gaan isoleren. Daarom houden ze volgende week een bijeenkomst in de Ontmoetingskerk.

Leo Roubos |  | Aangepast op
De ruim 700 lego-woningen zijn inmiddels alweer van 1976 en toen golden er hele andere regels voor isolatie dan nu. Daarom zijn de woningen niet meer zo warm zijn als nieuwe woningen. Zo laat de isolatie van muren, daken en vloeren veel te wensen over.

De woningen lenen zich goed voor een gezamenlijke aanpak, maar de kosten voor de isolatie kunnen flink oplopen. Tot zo’n 15.000 euro per woning. Daarom is ook Drechtse Stromen in de hand genomen. Deze wil bekijken of er financieringsmogelijkheden zijn vanuit de overheid.

De bijeenkomst is dinsdagavond 26 maart om 20.00 uur in de Ontmoetingskerk aan de Slangenburg. Alle bewoners hebben hierover inmiddels een informatiebrief in de bus gekregen.

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: Big Rivers, Dordrechts Museum en politieke chaos

De Dordtse binnenstad verandert volgende week in één groot muzikaal festijn tijdens Big Rivers. Presentator Ben Corino spreekt in Studio De Witt op Drechtstad FM zaterdagochtend dan ook uitgebreid met festivaldirecteur Liselotte Gatzen. Wat kunnen bezoekers dit jaar verwachten?

verkeern3

Afrit A15 naar N3 weer helemaal te gebruiken: wegdek gemaakt

De afgesloten rijstrook op de afslag van de A15 naar de N3 in Papendrecht is weer te gebruiken. Rijkswaterstaat heeft afgelopen weekend delen van het wegdek gerepareerd, waardoor er weer twee rijstroken beschikbaar zijn. De afsluiting zorgde de afgelopen weken regelmatig voor een overvolle afrit.

techniekfestival2

Techniekfestival lijkt vruchten af te werpen: meer jongeren kiezen voor opleiding in techniek

Terwijl het totale aantal leerlingen in Nederland afneemt, groeit de belangstelling voor technische opleidingen. Volgens de organisatie van het techniekfestival op het leerpark in Dordrecht laat dat zien dat het loont om kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met techniek.

voormalig politiebureau, google streetview

Dit politiebureau komt binnenkort op de veilingmarkt

Vijf voormalig politiebureaus in Nederland worden op 17 september openbaar geveild. Een van de locaties is het voormalig politiebureau aan de P.A. de Genestetstraat 60 in Dordrecht. In het gebouw is onder andere nog het cellencomplex aanwezig.

drugspand

Meerdere wapens en drugs gevonden: burgemeester sluit pand

Een pand aan de Nicolaasstraat in Dordrecht is met spoed gesloten. Dat gebeurde nadat daar dinsdagavond meerdere wapens en een grote hoeveelheid drugs werden aangetroffen. Vijf mensen zijn aangehouden, al zijn zij inmiddels weer op vrije voeten.

brandziekenhuiszwi

Brand in Zwijndrechts ziekenhuis, meerdere afdelingen dicht

In de Zwijndrechtse locatie van het Albert Schweitzer Ziekenhuis is zondag op maandag nacht brand uitgebroken. De brand ontstond rond 03.30 uur door elektrische apparaten in het ziekenhuis. Meerdere poliklinieken op de locatie zijn vandaag gesloten.