gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bewoners willen Lego-woningen gezamenlijk isoleren

c0795101274621f95599b3e9a7f26e10

Een aantal bewoners van de Lego-woningen in Sterrenburg 3 heeft het idee opgevat om gezamenlijk de woningen te gaan isoleren. Daarom houden ze volgende week een bijeenkomst in de Ontmoetingskerk.

Leo Roubos |  | Aangepast op
De ruim 700 lego-woningen zijn inmiddels alweer van 1976 en toen golden er hele andere regels voor isolatie dan nu. Daarom zijn de woningen niet meer zo warm zijn als nieuwe woningen. Zo laat de isolatie van muren, daken en vloeren veel te wensen over.

De woningen lenen zich goed voor een gezamenlijke aanpak, maar de kosten voor de isolatie kunnen flink oplopen. Tot zo’n 15.000 euro per woning. Daarom is ook Drechtse Stromen in de hand genomen. Deze wil bekijken of er financieringsmogelijkheden zijn vanuit de overheid.

De bijeenkomst is dinsdagavond 26 maart om 20.00 uur in de Ontmoetingskerk aan de Slangenburg. Alle bewoners hebben hierover inmiddels een informatiebrief in de bus gekregen.

Lees ook

Nieuw project (7)

Volkstuinvereniging op zoek naar potentiële groene vingers

De poorten van de Dordtse moestuinvereniging Klein Grondbezit aan de Arie Schaapweg staan zaterdag 15 augustus wagenwijd open. Van 10.00 tot 12.00 uur kunnen geïnteresseerden tijdens de open dag kennismaken met tuinieren in een volkstuincomplex. Voorzitter Jan van Uden (66) hoopt vooral te laten zien dat tuinieren meer is dan alleen groenten verbouwen.

merwedelingelijn kleiner

Reizigersvereniging: Verbod fietsen MerwedeLingelijn gaat te ver

Het verbod op fietsen op de hele MerwedeLingelijn tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug gaat verder dan noodzakelijk. Dat stelt reizigersvereniging Rover. Rover heeft begrip voor de keuze om de dienstregeling tijdelijk aan te passen om de dienstregeling betrouwbaar te houden, maar noemt het fietsverbod "moeilijk te rechtvaardigen".

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Eerder afgelaste Zoomer Wantijrun kent nieuwe datum: nu in de ochtend

De Zoomer Wantijrun gaat dit jaar alsnog door. Eigenlijk zou het Dordtse hardloopevenement op 24 juni plaatsvinden, maar vanwege de hitte kon het toen niet doorgaan. De nieuwe datum is 20 september.

rwsa16ongeluk

Drechttunnel weer vrij na ongeluk met meerdere voertuigen

Eén van de tunnelbuizen van de Drechttunnel richting Breda is vrijdag afgesloten geweest na een ongeluk. Daarbij waren meerdere voertuigen betrokken, meldt Rijkswaterstaat. Inmiddels is de weg weer vrij.

Point Blur_Aug092026_102644

Auto met caravan rijdt van talud af bij veerpont, vrouw lichtgewond

Een auto met een caravan is zondagochtend van een talud af gereden in Dordrecht. Dat gebeurde vlak voordat het voertuig aan boord wilde gaan van de veerpont richting Werkendam. Een vrouw is lichtgewond geraakt.

businkgoed

Bed in brand op tweede etage van flat, bewoner nagekeken

In een flat aan de Dordtse Troelstraweg heeft maandagmiddag brand gewoed. Volgens een brandweerwoordvoerder stond in een appartement op de tweede etage een bed in brand.