Dordrecht, Netherlands

Bewoners wooncomplex Cannenburg moeten drie keer zo klein leven na schimmeluitbraak: ’Wil er niet dood gevonden worden’

Dertien cliënten van zorgaanbieder Syndion met een lichamelijke beperking of niet-aangeboren hersenletsel moeten hun woning aan de Cannenburg in Dordrecht uit. Het complex waarin ze wonen, wordt afgebroken en de bewoners verkassen naar appartementen die minstens drie keer zo klein zijn.
Robin Nanninga | 20 augustus 2021 15:24 | Aangepast op 20 augustus 2021 15:24
Van zo’n 70 gaan ze naar ongeveer 20 vierkante meter, op het Henri Polakhof in de wijk Crabbehof. Daar zijn bewoners op z’n zachtst gezegd niet blij mee. “Al plak je er vijftig miljoen op, ik ga er gewoon niet heen. Ik wil er nog niet dood gevonden worden”, zegt Jan Roggeveen. Medebewoner Henriëtte Monster: “M’n zelfredzaamheid wordt opeens weggehaald. Je kan er niet eens zelf koken en ik kan met mijn hulphond niet eens normaal de lift in.”

Reden voor de verhuizing – die binnen enkele weken moet plaatsvinden – is dat het huidige houten gebouw is aangetast door schimmels. “Er is veel geprobeerd de afgelopen jaren om dat te verhelpen, maar dat is niet duurzaam gelukt”, laat Brigitte Jacobs van Syndion weten. Na dieper onderzoek concludeerde de GGD dat woningcorporatie Woonbron het pand moet afbreken.

Niets beschikbaar

Syndion is eerst samen met Woonbron gaan kijken naar een nieuwe locatie voor de dertien bewoners, maar er was niets beschikbaar dat aan de eisen voldeed: een gezond leefklimaat met de mogelijkheid tot begeleiding. Uiteindelijk leidde de zoektocht naar het Henri Polakhof, waar Syndion al eerder cliënten huisvestte.

De situatie is hoe dan ook tijdelijk, tot er een betere plek voor de dertien bewoners gevonden wordt. Maar die lijken zich daar nog niet bij neer te leggen. Naast dat ze er qua ruimte flink op inleveren, hebben ze ook het gevoel helemaal buitenspel te zijn gezet. Monster: “Ze hadden ons overal bij moeten betrekken, maar ze schijnen al van alles bekeken te hebben en wij weten van niets.”

Syndion betreurt het dat de bewoners dit zo ervaren. “Voor mijn gevoel wordt er veel met hen gesproken en overlegd. We houden niets achter, maar met z’n allen stemmen en kiezen voor een gebouw werkt ook niet”, zegt Jacobs.

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Tour of Holland raast door de regio: bekijk hier de mooiste beelden

De polders in Molenlanden, de molens van Kinderdijk, de Dordtse binnenstad en natuurlijk de Zwijndre...

Fietsfeest in Dordrecht: niet alleen op, ook naast Tour of Holland-parcours

De Tour van Holland is na ruim twintig jaar terug van weggeweest. De eerste etappe van de wielertour...

Gemeente maakt een miljoen vrij voor krakkemikkige kleedkamers voetbalclub

De gemeenteraad van Sliedrecht heeft unaniem besloten te investeren in voetbalclub v.v. Sliedrecht. ...

Dienst GR-Sociaal, op loket na, niet naar Dordthuis maar naar Achterom

De gemeenteraad in Dordrecht heeft dinsdagavond ingestemd met nieuwe verhuisplannen van de GR-Sociaa...

Extra ondersteuning starters Papendrecht, miljoen extra in leenpotje

De raad van Papendrecht stelt opnieuw geld beschikbaar voor de starterslening. Met een miljoen euro ...

Nieuwe kinderburgemeester geïnstalleerd: 'Kinderen moeten meer buiten spelen'

Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van dinsdagavond ...