gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bewoners zijn hardrijders op de Spuiweg meer dan zat

b9d8bc2ece7761061d6cf0049059cf8b

Het is de bedoeling dat er op de Spuiweg 50 kilometer per uur wordt gereden, maar in de praktijk gebeurt dat lang niet altijd. Bewoners zijn de hardrijders meer dan zat: en zijn daarom een handtekeningenactie gestart om de verkeerssituatie te veranderen.

Corrado Francke |  | Aangepast op
“Ze komen hier met 80 per uur uit Krispijn door de straat rijden”, legt initiatiefnemer Marcel Hartmann uit. Hij wil de toegestane snelheid graag naar 30 kilometer per uur brengen. “Door een verkeersbord, plantenbakken, een vluchtheuvel of een combinatie daarvan.”

Ook bewoonster Angelique de Leur stoort zich aan het niet altijd naleven van de maximumsnelheid. “Aan het einde van de straat moet je voorrang verlenen, maar ‘s avonds kijken ze daar niet eens aan. Ik houd wel van doorrijden, maar hier kan dat gewoon niet.”

Wethouder Rik van der Linden wijst op de functie van de Spuiweg. “Het is een doorstromingsweg, daar mag je 50. En daar leg je niet gauw een drempel neer.”

Bovendien rijden vrijwel alle buslijnen over de Spuiweg, waarvoor drempels niet gunstig zijn. Door een nieuwe dienstregeling worden dat er aan het eind van het jaar minder. “Als er minder bussen doorheen komen, kunnen we er nog eens naar zo’n drempel gaan kijken.”

De gemeente gaat ook onderzoeken of er daadwerkelijk veel te hard gereden wordt op de Spuiweg. Ondertussen werkt de gemeente aan de herinrichting van het gebied rondom de Spuiboulevard, wat positief uit kan pakken voor omwonenden.

“Het beoogt dus om de hele Spuiboulevard autoluw te maken, waardoor de functie van deze weg ook kan veranderen naar 30”, vertelt Van der Linden. De gemeente moet nog kijken naar de volgorde van de maatregelen en hoopt meer te weten tegen de tijd dat de handtekeningen worden aangenomen.

Lees ook

PSX_20260615_074640

Scooterrijder botst tegen stoeprand in Stadspolders en raakt gewond

Een scooterrijder is zondagavond gewond geraakt bij een eenzijdig ongeluk in de Dordtse wijk Stadspolders. Volgens een politiewoordvoerder botste de (jonge)man in een flauwe bocht tegen een stoeprand en ging vervolgens onderuit.

TALKSHOW ZORG

Zondag op TV Dordrecht: Talkshow over zorg en gezondheid

Wat gebeurt er op het gebied van zorg en gezondheid in onze streek ? Die vraag stond centraal tijdens de talkshow 'Aan tafel over zorg en gezondheid', die deze zondag te zien is op TV Dordrecht.

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”

zwemster wantijbad bezoeker

Trouwe badgasten blij met heropend Wantijbad: ‘Ik kon niet wachten!’

Vaste gebruikers van het Wantijbad zijn maar wat blij dat hun geliefde zwemstek weer open is. Hoewel bij de lang uitgestelde seizoensopening woensdagochtend aan de poort van het buitenbad geen stoet aan mensen staat te dringen, is de feestvreugde er niet minder om. “Ik heb het erg gemist.”

artikelfoto kazerne SLIE

Na decennia verhuist brandweer uit centrum Sliedrecht: 'Brok historie'

Dinsdagavond staat er iets bijzonders te gebeuren: de brandweer van Sliedrecht vertrekt uit het hart van het dorp en betrekt een nieuwe kazerne aan de Rijnstraat. De nieuwe brandweerkazerne is vanaf dan gevestigd in het voormalige politiebureau aan de rand van Sliedrecht. Omwonenden van de oude stek gaan de brandweer wel missen.

hendrik ido ambacht

Opnieuw vrouw aangerand door man op fatbike in Hendrik-Ido-Ambacht

In Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagavond opnieuw een vrouw aangerand door een onbekende man op een fatbike. Dat gebeurde rond 21:30 uur langs de Krommeweg. Zeven andere vrouwen zijn in de afgelopen weken in de omgeving ook al betast door iemand op een fatbike, maar nog niemand is aangehouden.