gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bewoners zijn hardrijders op de Spuiweg meer dan zat

b9d8bc2ece7761061d6cf0049059cf8b

Het is de bedoeling dat er op de Spuiweg 50 kilometer per uur wordt gereden, maar in de praktijk gebeurt dat lang niet altijd. Bewoners zijn de hardrijders meer dan zat: en zijn daarom een handtekeningenactie gestart om de verkeerssituatie te veranderen.

Corrado Francke |  | Aangepast op
“Ze komen hier met 80 per uur uit Krispijn door de straat rijden”, legt initiatiefnemer Marcel Hartmann uit. Hij wil de toegestane snelheid graag naar 30 kilometer per uur brengen. “Door een verkeersbord, plantenbakken, een vluchtheuvel of een combinatie daarvan.”

Ook bewoonster Angelique de Leur stoort zich aan het niet altijd naleven van de maximumsnelheid. “Aan het einde van de straat moet je voorrang verlenen, maar ‘s avonds kijken ze daar niet eens aan. Ik houd wel van doorrijden, maar hier kan dat gewoon niet.”

Wethouder Rik van der Linden wijst op de functie van de Spuiweg. “Het is een doorstromingsweg, daar mag je 50. En daar leg je niet gauw een drempel neer.”

Bovendien rijden vrijwel alle buslijnen over de Spuiweg, waarvoor drempels niet gunstig zijn. Door een nieuwe dienstregeling worden dat er aan het eind van het jaar minder. “Als er minder bussen doorheen komen, kunnen we er nog eens naar zo’n drempel gaan kijken.”

De gemeente gaat ook onderzoeken of er daadwerkelijk veel te hard gereden wordt op de Spuiweg. Ondertussen werkt de gemeente aan de herinrichting van het gebied rondom de Spuiboulevard, wat positief uit kan pakken voor omwonenden.

“Het beoogt dus om de hele Spuiboulevard autoluw te maken, waardoor de functie van deze weg ook kan veranderen naar 30”, vertelt Van der Linden. De gemeente moet nog kijken naar de volgorde van de maatregelen en hoopt meer te weten tegen de tijd dat de handtekeningen worden aangenomen.

Lees ook

archieffotopolitie

Twee aanhoudingen na ontvoering vrouw (20) en gewelddadige woningoverval

De politie heeft twee verdachten opgepakt voor een ontvoering en een woningoverval van twee maanden geleden. Een 20-jarige vrouw werd in Papendrecht ontvoerd, waarna haar woning in Rotterdam werd overvallen. Daarbij werden de overige bewoners bedreigd en vastgebonden.

weekvandepalliatievezorg

Van bedden opmaken tot diepe gesprekken voeren: André helpt mensen in een hospice

De 63-jarige André Kooiman werkt als vrijwilliger in hospice De Riede in Ridderkerk. Hij zocht er een zinvolle vrijetijdsbesteding. Die vond hij op de plek waar veel mensen hun laatste levensfase doormaken.

stichting buitenzinnig moet weg

Einde voor BuitenZinnig? ‘Ik moet er niet aan denken dat dit niet meer bestaat’

Waar ligt de toekomst van stichting BuitenZinnig? Per 1 januari staat de organisatie achter de dagbesteding en het vrijwilligerswerk aan de Zamenhoflaan in Dordrecht op straat. Het huidige pand wordt gesloopt voor nieuwbouw, maar een alternatieve locatie is er nog niet. “Elke nieuwe locatie wordt door de gemeente afgewezen.”

FOTO2 WEBSITE

In dit huis leer je wat je moet doen als er brand uitbreekt

Wat moet je doen als er brand uitbreekt in je eigen huis? In Ridderkerk heeft de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond een zogeheten 'belevingswoning' gecreëerd. Verschillende situaties worden nagebootst, met als doel: mensen bewust maken.

coalitiepapendrecht

PVV niet in nieuw college Papendrecht? 'Politiek niet uit te leggen'

De PVV is uitgespeeld in de coalitievorming in Papendrecht. Dat zegt Nikita de Ruiter, fractievoorzitter van de partij die bij de afgelopen gemeenteraadsverkiezingen de meeste stemmen kreeg. Volgens De Ruiter wordt de PVV buiten de coalitie gehouden en zijn nu zes andere partijen met elkaar in gesprek om te kijken of zij formatiegesprekken kunnen gaan voeren.

vlaggen sliedrecht camera

Gemeente over verkrachtingszaak: camera’s geen oplossing

Extra toezicht met beveiligingscamera’s in Sliedrecht gaat zedenmisdrijven niet voorkomen. Dat antwoordt het gemeentebestuur op vragen van politie partij Slydregt.NU. Aanleiding voor de vragen is de zaak rond een 18-jarige inwoonster van het dorp, die slachtoffer werd van een groepsverkrachting.