gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bewoners zijn hardrijders op de Spuiweg meer dan zat

b9d8bc2ece7761061d6cf0049059cf8b

Het is de bedoeling dat er op de Spuiweg 50 kilometer per uur wordt gereden, maar in de praktijk gebeurt dat lang niet altijd. Bewoners zijn de hardrijders meer dan zat: en zijn daarom een handtekeningenactie gestart om de verkeerssituatie te veranderen.

Corrado Francke |  | Aangepast op
“Ze komen hier met 80 per uur uit Krispijn door de straat rijden”, legt initiatiefnemer Marcel Hartmann uit. Hij wil de toegestane snelheid graag naar 30 kilometer per uur brengen. “Door een verkeersbord, plantenbakken, een vluchtheuvel of een combinatie daarvan.”

Ook bewoonster Angelique de Leur stoort zich aan het niet altijd naleven van de maximumsnelheid. “Aan het einde van de straat moet je voorrang verlenen, maar ‘s avonds kijken ze daar niet eens aan. Ik houd wel van doorrijden, maar hier kan dat gewoon niet.”

Wethouder Rik van der Linden wijst op de functie van de Spuiweg. “Het is een doorstromingsweg, daar mag je 50. En daar leg je niet gauw een drempel neer.”

Bovendien rijden vrijwel alle buslijnen over de Spuiweg, waarvoor drempels niet gunstig zijn. Door een nieuwe dienstregeling worden dat er aan het eind van het jaar minder. “Als er minder bussen doorheen komen, kunnen we er nog eens naar zo’n drempel gaan kijken.”

De gemeente gaat ook onderzoeken of er daadwerkelijk veel te hard gereden wordt op de Spuiweg. Ondertussen werkt de gemeente aan de herinrichting van het gebied rondom de Spuiboulevard, wat positief uit kan pakken voor omwonenden.

“Het beoogt dus om de hele Spuiboulevard autoluw te maken, waardoor de functie van deze weg ook kan veranderen naar 30”, vertelt Van der Linden. De gemeente moet nog kijken naar de volgorde van de maatregelen en hoopt meer te weten tegen de tijd dat de handtekeningen worden aangenomen.

Lees ook

Sidney Breidel Keti Koti

keti koti

Dordrecht staat stil bij rol slavernij: ‘Patronen van uitsluiting doorbreken'

Tussen het groen van het Weizigtpark klinken woorden van bezinning en verbondenheid. In Dordrecht, ooit derde suikerstad van Nederland met een grote rol in de koloniale suikerhandel, wordt dinsdagmiddag en avond stilgestaan bij het slavernijverleden en de afschaffing van de slavernij - Keti Koti - gevierd. Het is de vierde keer dat dat gebeurt.

hendrik ido ambacht

Opnieuw vrouw aangerand door man op fatbike in Hendrik-Ido-Ambacht

In Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagavond opnieuw een vrouw aangerand door een onbekende man op een fatbike. Dat gebeurde rond 21:30 uur langs de Krommeweg. Zeven andere vrouwen zijn in de afgelopen weken in de omgeving ook al betast door iemand op een fatbike, maar nog niemand is aangehouden.

onderwijsmuseum

Opsteker voor dit museum, dat ook volgend jaar verder kan: ‘Hoopvol signaal’

Tóch goed nieuws voor het Nationaal Onderwijsmuseum. Het ministerie heeft voor komend jaar bijna zes ton subsidie klaarliggen, nu er gesprekken lopen over de structurele financiering van het museum. “We hoeven onze loyale medewerkers nu geen ontslag aan te zeggen”, reageert een opgeluchte interim-directeur Hans van de Bunte in radioprogramma Studio De Witt.

TALKSHOW ZORG

Talkshow over zorg en gezondheid op TV Dordrecht

Wat gebeurt er op het gebied van zorg en gezondheid in onze streek? Die vraag stond centraal tijdens de talkshow 'Aan tafel over zorg en gezondheid', die de komende dagen in drie delen is te zien op TV Dordrecht.

uysalraad

Meteen fel debat over Dordtse woonplannen: 'Ronduit onthutsend'

Nog geen dag nadat het Dordtse coalitieakkoord werd gepresenteerd, trekken oppositiepartijen fel van leer. Vooral de woningbouwplannen moeten het ontgelden. Onder meer fractievoorzitter Abdullah Uysal van GroenLinks-PvdA, de grootste oppositiepartij, noemt wonen “de achilleshiel van het akkoord”.

bigriverswebfoto

Big Rivers 2026 losgebarsten: ‘Telefoon uit en genieten’

Kleurrijke outfits, volle pleinen en heel veel muziek: Big Rivers 2026 is vrijdag vrolijk van start gegaan. “We zijn al rond geweest en overal blijven we even hangen”, klinkt het vanuit de zonovergoten Dordtse binnenstad.