gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bewoners zijn hardrijders op de Spuiweg meer dan zat

b9d8bc2ece7761061d6cf0049059cf8b

Het is de bedoeling dat er op de Spuiweg 50 kilometer per uur wordt gereden, maar in de praktijk gebeurt dat lang niet altijd. Bewoners zijn de hardrijders meer dan zat: en zijn daarom een handtekeningenactie gestart om de verkeerssituatie te veranderen.

Corrado Francke |  | Aangepast op
“Ze komen hier met 80 per uur uit Krispijn door de straat rijden”, legt initiatiefnemer Marcel Hartmann uit. Hij wil de toegestane snelheid graag naar 30 kilometer per uur brengen. “Door een verkeersbord, plantenbakken, een vluchtheuvel of een combinatie daarvan.”

Ook bewoonster Angelique de Leur stoort zich aan het niet altijd naleven van de maximumsnelheid. “Aan het einde van de straat moet je voorrang verlenen, maar ‘s avonds kijken ze daar niet eens aan. Ik houd wel van doorrijden, maar hier kan dat gewoon niet.”

Wethouder Rik van der Linden wijst op de functie van de Spuiweg. “Het is een doorstromingsweg, daar mag je 50. En daar leg je niet gauw een drempel neer.”

Bovendien rijden vrijwel alle buslijnen over de Spuiweg, waarvoor drempels niet gunstig zijn. Door een nieuwe dienstregeling worden dat er aan het eind van het jaar minder. “Als er minder bussen doorheen komen, kunnen we er nog eens naar zo’n drempel gaan kijken.”

De gemeente gaat ook onderzoeken of er daadwerkelijk veel te hard gereden wordt op de Spuiweg. Ondertussen werkt de gemeente aan de herinrichting van het gebied rondom de Spuiboulevard, wat positief uit kan pakken voor omwonenden.

“Het beoogt dus om de hele Spuiboulevard autoluw te maken, waardoor de functie van deze weg ook kan veranderen naar 30”, vertelt Van der Linden. De gemeente moet nog kijken naar de volgorde van de maatregelen en hoopt meer te weten tegen de tijd dat de handtekeningen worden aangenomen.

Lees ook

fotootje kat

Urenlange zoektocht naar huiskat eindigt op dak: 'Ze was helemaal nat en koud'

Huiskat Yvy gaat normaal gesproken de deur niet uit, maar toch belandde het dier woensdag in een benarde positie. Via het open zolderraam van het huis van baasje Elvira van Bloois ging ze voor het eerst naar buiten en kwam vast te zitten tussen een zonnepaneel op het dak. “We hebben uren naar haar gezocht, tot mijn zoon een oortje boven het zonnepaneel zag uitsteken.”

fatbikepolitie

Fatbike onder dreiging vuurwapen gestolen, arrestatieteam rijdt tiener klem

De politie heeft maandagavond in Ridderkerk een 15-jarige jongen aangehouden op een fatbike. Hij wordt verdacht van een gewapende beroving, een dag eerder in de Rotterdamse wijk Beverwaard. Daarbij werd iemand onder bedreiging van een mes en een vuurwapen van een fatbike beroofd, meldt Rijnmond.

protest chemours

Actievoerders klimmen op dak van Chemours

Drie actievoerders van Greenpeace hebben vrijdagochtend kort gedemonstreerd aan de Baanhoekweg in Dordrecht. Ze stonden op het dak van chemiebedrijf Chemours met een vlag in hun handen met daarop de tekst ‘Stop het gif van Chemours’.

rijnmondweerfoto

Deze week weinig regen en temperatuur loopt op, mogelijk zonnig weekend

De meteorologische herfst begint dinsdag. Maar wie dan meteen denkt aan regen, wind en een dikke jas, komt voorlopig bedrogen uit. Het weer heeft namelijk helemaal geen haast om afscheid te nemen van de zomer.

Steekpartij AZC foto

Steekpartij azc Dordrecht, twee verdachten aangehouden

Bij het asielzoekerscentrum aan de Burgemeester van der Dussenstraat in Dordrecht vond maandagmiddag een steekpartij plaats. Het incident gebeurde rond 15.45 uur. Eén man is gewond geraakt en ter plaatste door een ambulance behandeld. Twee verdachten zijn aangehouden.

architectuuraward

Pand aluminiumbedrijf kanshebber architectuurprijs

Het gebouw van het Zwijndrechtse aluminiumbedrijf Aluned staat op de longlist voor een Transformatie en Renovatie Award. Dit is het tweede gebouw in onze streek dat kanshebber is voor een architectuurprijs. Naast Aluned zijn er nog 61 andere gebouwen in Nederland en België die kans maken op de prijs.