gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bewoners zijn hardrijders op de Spuiweg meer dan zat

b9d8bc2ece7761061d6cf0049059cf8b

Het is de bedoeling dat er op de Spuiweg 50 kilometer per uur wordt gereden, maar in de praktijk gebeurt dat lang niet altijd. Bewoners zijn de hardrijders meer dan zat: en zijn daarom een handtekeningenactie gestart om de verkeerssituatie te veranderen.

Corrado Francke |  | Aangepast op
“Ze komen hier met 80 per uur uit Krispijn door de straat rijden”, legt initiatiefnemer Marcel Hartmann uit. Hij wil de toegestane snelheid graag naar 30 kilometer per uur brengen. “Door een verkeersbord, plantenbakken, een vluchtheuvel of een combinatie daarvan.”

Ook bewoonster Angelique de Leur stoort zich aan het niet altijd naleven van de maximumsnelheid. “Aan het einde van de straat moet je voorrang verlenen, maar ‘s avonds kijken ze daar niet eens aan. Ik houd wel van doorrijden, maar hier kan dat gewoon niet.”

Wethouder Rik van der Linden wijst op de functie van de Spuiweg. “Het is een doorstromingsweg, daar mag je 50. En daar leg je niet gauw een drempel neer.”

Bovendien rijden vrijwel alle buslijnen over de Spuiweg, waarvoor drempels niet gunstig zijn. Door een nieuwe dienstregeling worden dat er aan het eind van het jaar minder. “Als er minder bussen doorheen komen, kunnen we er nog eens naar zo’n drempel gaan kijken.”

De gemeente gaat ook onderzoeken of er daadwerkelijk veel te hard gereden wordt op de Spuiweg. Ondertussen werkt de gemeente aan de herinrichting van het gebied rondom de Spuiboulevard, wat positief uit kan pakken voor omwonenden.

“Het beoogt dus om de hele Spuiboulevard autoluw te maken, waardoor de functie van deze weg ook kan veranderen naar 30”, vertelt Van der Linden. De gemeente moet nog kijken naar de volgorde van de maatregelen en hoopt meer te weten tegen de tijd dat de handtekeningen worden aangenomen.

Lees ook

MISHANDELING social media pexels

Scholieren mishandeld, vernederd en gefilmd op afroep: ‘Om elkaar terug te pakken’

Leerlingen van verschillende middelbare scholen in Zwijndrecht gaan tegen betaling met elkaar op de vuist en verspreiden filmpjes daarvan op internet. Ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. Dat blijkt uit gesprekken die deze streekomroep heeft gehad met verschillende jongeren. Aanleiding zijn signalen die de politie zegt binnen te krijgen over deze praktijken. "Dit is het topje van de ijsberg", zegt een deskundige.

PSX_20260909_161615

Brand in meterkast van huis, bewoners snel buiten

In een huis in Zwijndrecht heeft woensdagmiddag brand in een meterkast gewoed. Bewoners voorkwamen verspreiding van de brand door de meterkast dicht te doen.

Hawker Typhoon Alblasserdam

Tentoonstelling over neergestort oorlogsvliegtuig geopend

Een tentoonstelling over de crash van een Britse Hawker Typhoon is geopend in Alblasserdam. Het vliegtuig werd op 28 september 1944 door vijandelijk vuur uit de lucht geschoten. Piloot Jean-Noël Vandaele kwam daarbij om het leven. Bij de opening was ook zijn inmiddels 86-jarige dochter aanwezig.

bbqbrugphotopea

Ondernemers barbecueën op afgesloten Papendrechtsebrug: 'Hét moment om ervaringen uit te wisselen'

Een barbecue bovenop het brugdek waar normaal gesproken duizenden auto’s per dag overheen rijden. Ondernemers en bestuurders kwamen op deze bijzondere plek samen om onder het genot van een hapje en drankje ervaringen en tips uit te wisselen nu de Papendrechtsebrug maandenlang dicht is. “Dit lijkt wel de autoloze zondag van vroeger.”

moldor

Dordrecht zet in op gezamenlijke vuurwerkshow, verenigingen en clubs krijgen geen vergunning

De gemeente Dordrecht gaat voor de jaarwisseling geen vergunningen voor een vuurwerkshow verlenen aan clubs en verenigingen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in de uitzending van 'In Gesprek Met' op TV Rijnmond. Met die beslissing sluit Dordt zich aan bij tal van andere gemeenten in de regio.

FOTO BOSWACHTER

Nieuwe diersoorten ontdekken en oude plankjes vervangen: dit doet boswachter Wouter

Wandelen door prachtige natuurgebieden, het horen van de geluiden van ijsvogels en het goed controleren van alle paden. Een boswachter is van alle markten thuis en boswachter Wouter Boer moet zelfs een klusjesman in zich hebben. Megan komt er al snel achter dat een boswachter niet alleen maar van de natuur kan genieten, maar dat er veel meer bij komt kijken.