gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bewonersbijeenkomst over werkzaamheden N3 en Wantijbrug

766d36ff85a99ba185e7a0d77c0f46d0.jpg

De N3 en de Wantijbrug gaan op de schop, dit gaat voor overlast zorgen. Om gebruikers en omwonenden te informeren was er dinsdagavond een informatieavond. "Misschien dat het meevalt, maar ik denk dat het tegenvalt", voorziet een van de aanwezigen.

Aike van den Heuvel |  | Aangepast op
De N3 gaat vanaf het tweede kwartaal in 2020 tot het tweede kwartaal van 2022 op de schop. De weg wordt opgebroken en wordt vanaf de fundering laag voor laag aangepakt. Daarmee hoopt Rijkswaterstaat dat de weg niet meer zo erg verzakt, en de hobbels die nu in de weg zitten verleden tijd zijn.


"Als het klaar is hebben we weer een prachtige weg liggen, die mooi strak is en waar je comfortabel overheen kan rijden", vertelt André Groninger van Rijkswaterstaat


Voor de werkzaamheden wordt de weg vanaf de A15 tot de A16 weg opgedeeld in vier werkvakken. Zodra ze gaan werken aan een werkvak zal per keer maar een rijstrook gesloten zijn om het oponthoud zo veel mogelijk te verminderen.


"Dat betekent dat er een enorme capaciteitsvermindering is van de huidige weg, daardoor krijgen we dus files vertelt Groninger. "Ik maak er dagelijks gebruik van, dus ik wil graag weten wat mij te wachten staat in de toekomst", verklaart iemand op de bewonersavond.

Hij verwacht dat hij voor zijn woon-werkverkeer gebruik gaat maken van de carpoolplaats bij Papendrecht. "Dan gaat mijn fiets achterop de auto en zal ik het laatste stukje voortaan fietsen."


Wantijbrug

Voordat de N3 wordt aangepakt, is de Wantijbrug al aan de beurt. Het bewegende deel wordt vervangen en er komt geluiddempend asfalt, het geluid- en videosysteem wordt vernieuwd en daarbij krijgt de brug als eerste een 3B-systeem.


"De drie b's staan voor bediening, besturing, bewaking", vertelt Dianna Wonnink, projectmanager van Rijkswaterstaat. "Dat betekent dat wij één uniformsysteem maken voor drie systemen en op de Wantijbrug draaien we hem als pilot. Als alles goed gaat gaan we die gebruiken bij de rest van de bruggen van de organisatie."


Vanaf mei zal de brug niet meer open gaan voor vaarverkeer. Vanaf vrijdagavond 2 augustus tot maandagochtend 5 augustus is de brug helemaal dicht. In de week daarna zal een kant afgesloten zijn, bestuurders kunnen van Papendrecht naar Dordrecht maar niet andersom. Het weekend daarna zal hij weer helemaal dicht zijn.


Bij de werkzaamheden aan de N3 krijgt de Papendrechtse brug geen groot onderhoud. De brug krijgt wel nieuw asfalt, maar de bediening - die nu veel storingen veroorzaakt - wordt pas later aangepakt.

Lees ook

IMG_7909.jpg

Oplichters maken honderden slachtoffers: politie de straat op om inwoners wakker schudden

Of het nu gaat om nepbankmedewerkers, WhatsAppfraude of vermeende agenten: online oplichting zorgt voor honderden slachtoffers. Om inwoners bewust te maken van de gevaren, is daarom is een landelijke actiedag in het leven geroepen. Ook in onze streek gingen onder meer agenten en jongerenwerkers de straat op.

2606028031.jpg

Neergestoken man (21) in ziekenhuis overleden aan verwondingen

De 21-jarige man die maandagnacht zwaargewond raakte bij een steekpartij in Zwijndrecht, is aan zijn verwondingen overleden. Dat laat de politie via sociale media weten.

OPMA Vita Kovalenko.png

Op Pad Met Ad: over vrijheid versus onderdrukking in Oekraïne

De oorlog in Oekraïne die Europa vier jaar geleden overviel, is het onderwerp van een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad. Schrijfster Vita Kovalenko neemt presentator Ad van den Herik mee door de geschiedenis en de toekomst van het land. Ze laat zien dat de strijd om vrijheid en eigenheid iets is dat al vele honderden jaren door haar thuisland wordt gestreden.

WhatsApp Image 2026-06-03 at 12.20.37.jpeg

Gemeente Sliedrecht zet deur open voor Oranje-nachten, horeca wacht af

De gemeente Sliedrecht geeft horecagelegenheden de mogelijkheid om hun zaak langer open te houden tijdens wedstrijden van het Nederlands elftal op het WK in Amerika, Canada en Mexico. Oranje speelt onder meer tegen Tunesië pas om 01.00 uur 's nachts, waardoor de wedstrijd pas ver na de normale sluitingstijd is afgelopen. Toch staat nog niet iedere uitbater te springen om langer open te blijven.

brandweer talmastraat ha-gi

Gasleiding geraakt tijdens werkzaamheden in Hardinxveld-Giessendam

Een gasleiding is geraakt tijdens werkzaamheden aan de Talmastraat in Hardinxveld-Giessendam. Hierdoor ontstond buiten een woning een gaslekkage.

archieffotopolitie.png

Ambachtse woning doorzocht in drugsonderzoek, zeven mensen vast

Bij doorzoekingen van acht woningen, waarvan één in Hendrik-Ido-Ambacht, zijn eind vorige maand drugs, wapens en contant geld aangetroffen en in beslag genomen. Zeven mensen zijn aangehouden, meldt de politie deze week.