Dordrecht, Netherlands

Bewonersbijeenkomst over werkzaamheden N3 en Wantijbrug

De N3 en de Wantijbrug gaan op de schop, dit gaat voor overlast zorgen. Om gebruikers en omwonenden te informeren was er dinsdagavond een informatieavond. "Misschien dat het meevalt, maar ik denk dat het tegenvalt", voorziet een van de aanwezigen.
Aike van den Heuvel | 21 november 2018 16:27 | Aangepast op 21 november 2018 16:27
De N3 gaat vanaf het tweede kwartaal in 2020 tot het tweede kwartaal van 2022 op de schop. De weg wordt opgebroken en wordt vanaf de fundering laag voor laag aangepakt. Daarmee hoopt Rijkswaterstaat dat de weg niet meer zo erg verzakt, en de hobbels die nu in de weg zitten verleden tijd zijn.


"Als het klaar is hebben we weer een prachtige weg liggen, die mooi strak is en waar je comfortabel overheen kan rijden", vertelt André Groninger van Rijkswaterstaat


Voor de werkzaamheden wordt de weg vanaf de A15 tot de A16 weg opgedeeld in vier werkvakken. Zodra ze gaan werken aan een werkvak zal per keer maar een rijstrook gesloten zijn om het oponthoud zo veel mogelijk te verminderen.


"Dat betekent dat er een enorme capaciteitsvermindering is van de huidige weg, daardoor krijgen we dus files vertelt Groninger. "Ik maak er dagelijks gebruik van, dus ik wil graag weten wat mij te wachten staat in de toekomst", verklaart iemand op de bewonersavond.

Hij verwacht dat hij voor zijn woon-werkverkeer gebruik gaat maken van de carpoolplaats bij Papendrecht. "Dan gaat mijn fiets achterop de auto en zal ik het laatste stukje voortaan fietsen."


Wantijbrug

Voordat de N3 wordt aangepakt, is de Wantijbrug al aan de beurt. Het bewegende deel wordt vervangen en er komt geluiddempend asfalt, het geluid- en videosysteem wordt vernieuwd en daarbij krijgt de brug als eerste een 3B-systeem.


"De drie b's staan voor bediening, besturing, bewaking", vertelt Dianna Wonnink, projectmanager van Rijkswaterstaat. "Dat betekent dat wij één uniformsysteem maken voor drie systemen en op de Wantijbrug draaien we hem als pilot. Als alles goed gaat gaan we die gebruiken bij de rest van de bruggen van de organisatie."


Vanaf mei zal de brug niet meer open gaan voor vaarverkeer. Vanaf vrijdagavond 2 augustus tot maandagochtend 5 augustus is de brug helemaal dicht. In de week daarna zal een kant afgesloten zijn, bestuurders kunnen van Papendrecht naar Dordrecht maar niet andersom. Het weekend daarna zal hij weer helemaal dicht zijn.


Bij de werkzaamheden aan de N3 krijgt de Papendrechtse brug geen groot onderhoud. De brug krijgt wel nieuw asfalt, maar de bediening - die nu veel storingen veroorzaakt - wordt pas later aangepakt.

Meest gelezen

Vermiste jongeman gevonden in de rivier, hulp kwam te laat

Redactie Streek 56 | 1 jul 2025 11:52

Zo gaan Dordtse basisscholen om met de hittegolf

Jonathan Sekeris | Barbara Visscher | 30 jun 2025 13:40

Lees ook

FC Dordrecht verliest oefenwedstrijd achter gesloten deuren ruim van Sparta Rotterdam

FC Dordrecht heeft zaterdag zijn tweede vriendschappelijke wedstrijd in de voorbereiding gespeeld te...

Minister: polder deels onder water, maar veel voorzieningen blijven

De Hel- en Zuilespolder wordt flink onder handen genomen. Maar niet getreurd: de fiets- en wandelpad...

Baggerfestival van start: 'Er is bijna te veel te doen om op te noemen'

Het had dit jaar wat voeten in de aarde, maar het Baggerfestival is weer losgebarsten. Bezoekers kun...

Zaterdag in Studio De Witt: oud-waarnemer Peter van der Velden

Studio De Witt trakteert luisteraars deze zaterdag opnieuw op een scherpzinnige en veelzijdige uitze...

Op Pad Met Ad op TV: op vaartocht met Dordtse duizendpoot Jaap Bouman

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad geeft presentator Ad van den Herik het roer eens over: J...

Kunst saai? Aaibare muur en discobol in tentoonstelling bewijzen van niet

Kunst moet voor kinderen een stuk aantrekkelijker worden, dachten ze bij het Dordrechts Museum. De n...