Dordrecht, Netherlands

Bewonersbijeenkomst over werkzaamheden N3 en Wantijbrug

De N3 en de Wantijbrug gaan op de schop, dit gaat voor overlast zorgen. Om gebruikers en omwonenden te informeren was er dinsdagavond een informatieavond. "Misschien dat het meevalt, maar ik denk dat het tegenvalt", voorziet een van de aanwezigen.
Aike van den Heuvel | 21 november 2018 16:27 | Aangepast op 21 november 2018 16:27
De N3 gaat vanaf het tweede kwartaal in 2020 tot het tweede kwartaal van 2022 op de schop. De weg wordt opgebroken en wordt vanaf de fundering laag voor laag aangepakt. Daarmee hoopt Rijkswaterstaat dat de weg niet meer zo erg verzakt, en de hobbels die nu in de weg zitten verleden tijd zijn.


"Als het klaar is hebben we weer een prachtige weg liggen, die mooi strak is en waar je comfortabel overheen kan rijden", vertelt André Groninger van Rijkswaterstaat


Voor de werkzaamheden wordt de weg vanaf de A15 tot de A16 weg opgedeeld in vier werkvakken. Zodra ze gaan werken aan een werkvak zal per keer maar een rijstrook gesloten zijn om het oponthoud zo veel mogelijk te verminderen.


"Dat betekent dat er een enorme capaciteitsvermindering is van de huidige weg, daardoor krijgen we dus files vertelt Groninger. "Ik maak er dagelijks gebruik van, dus ik wil graag weten wat mij te wachten staat in de toekomst", verklaart iemand op de bewonersavond.

Hij verwacht dat hij voor zijn woon-werkverkeer gebruik gaat maken van de carpoolplaats bij Papendrecht. "Dan gaat mijn fiets achterop de auto en zal ik het laatste stukje voortaan fietsen."


Wantijbrug

Voordat de N3 wordt aangepakt, is de Wantijbrug al aan de beurt. Het bewegende deel wordt vervangen en er komt geluiddempend asfalt, het geluid- en videosysteem wordt vernieuwd en daarbij krijgt de brug als eerste een 3B-systeem.


"De drie b's staan voor bediening, besturing, bewaking", vertelt Dianna Wonnink, projectmanager van Rijkswaterstaat. "Dat betekent dat wij één uniformsysteem maken voor drie systemen en op de Wantijbrug draaien we hem als pilot. Als alles goed gaat gaan we die gebruiken bij de rest van de bruggen van de organisatie."


Vanaf mei zal de brug niet meer open gaan voor vaarverkeer. Vanaf vrijdagavond 2 augustus tot maandagochtend 5 augustus is de brug helemaal dicht. In de week daarna zal een kant afgesloten zijn, bestuurders kunnen van Papendrecht naar Dordrecht maar niet andersom. Het weekend daarna zal hij weer helemaal dicht zijn.


Bij de werkzaamheden aan de N3 krijgt de Papendrechtse brug geen groot onderhoud. De brug krijgt wel nieuw asfalt, maar de bediening - die nu veel storingen veroorzaakt - wordt pas later aangepakt.

Meest gelezen

Op deze plek komen bijna 200 nieuwe koop- en huurwoningen

Redactie Streek 56 | 3 nov 2025 10:43

Politie zoekt verdachte van beroving jongen (16) in Zwijndrecht

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 31 okt 2025 14:00

Lees ook

Leven samengevat in één tentoonstelling: 'Niet luguber, juist leerzaam!'

Twee grote gebeurtenissen in het leven – trouwen en rouwen – staan centraal in een tentoonstelling v...

Opnieuw demonstratie bij Fokker, actievoerders op het dak van hoofdkantoor

Meerdere mensen demonstreren donderdagochtend in en om het hoofdkantoor van Fokker in Papendrecht. D...

'Gemeentebestuur moet aan de bak!’ GroenLinks kritisch op uitblijven meer deelauto's

GroenLinks wil dat het stadsbestuur meer doet om de groei van het aantal deelauto’s in de stad mogel...

Wat is jouw ideale coalitie? Dit vindt men op de Dordtse markt

Welke partijen moeten sowieso gaan meeregeren? Een belangrijke vraag die komende tijd beantwoord moe...

Streep door isolatiehulp: ‘Alle lopende afspraken geannuleerd’

Inwoners van onze streek kunnen voorlopig geen beroep doen op isolatiehulp vanuit de gemeenten. Het ...

Woning gesloten na vondst harddrugs

Een woning aan de Koolmees in Ridderkerk is maandag gesloten op last van burgemeester Marco Oosterwi...