gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bewonersbijeenkomst over werkzaamheden N3 en Wantijbrug

766d36ff85a99ba185e7a0d77c0f46d0

De N3 en de Wantijbrug gaan op de schop, dit gaat voor overlast zorgen. Om gebruikers en omwonenden te informeren was er dinsdagavond een informatieavond. "Misschien dat het meevalt, maar ik denk dat het tegenvalt", voorziet een van de aanwezigen.

Aike van den Heuvel |  | Aangepast op
De N3 gaat vanaf het tweede kwartaal in 2020 tot het tweede kwartaal van 2022 op de schop. De weg wordt opgebroken en wordt vanaf de fundering laag voor laag aangepakt. Daarmee hoopt Rijkswaterstaat dat de weg niet meer zo erg verzakt, en de hobbels die nu in de weg zitten verleden tijd zijn.


"Als het klaar is hebben we weer een prachtige weg liggen, die mooi strak is en waar je comfortabel overheen kan rijden", vertelt André Groninger van Rijkswaterstaat


Voor de werkzaamheden wordt de weg vanaf de A15 tot de A16 weg opgedeeld in vier werkvakken. Zodra ze gaan werken aan een werkvak zal per keer maar een rijstrook gesloten zijn om het oponthoud zo veel mogelijk te verminderen.


"Dat betekent dat er een enorme capaciteitsvermindering is van de huidige weg, daardoor krijgen we dus files vertelt Groninger. "Ik maak er dagelijks gebruik van, dus ik wil graag weten wat mij te wachten staat in de toekomst", verklaart iemand op de bewonersavond.

Hij verwacht dat hij voor zijn woon-werkverkeer gebruik gaat maken van de carpoolplaats bij Papendrecht. "Dan gaat mijn fiets achterop de auto en zal ik het laatste stukje voortaan fietsen."


Wantijbrug

Voordat de N3 wordt aangepakt, is de Wantijbrug al aan de beurt. Het bewegende deel wordt vervangen en er komt geluiddempend asfalt, het geluid- en videosysteem wordt vernieuwd en daarbij krijgt de brug als eerste een 3B-systeem.


"De drie b's staan voor bediening, besturing, bewaking", vertelt Dianna Wonnink, projectmanager van Rijkswaterstaat. "Dat betekent dat wij één uniformsysteem maken voor drie systemen en op de Wantijbrug draaien we hem als pilot. Als alles goed gaat gaan we die gebruiken bij de rest van de bruggen van de organisatie."


Vanaf mei zal de brug niet meer open gaan voor vaarverkeer. Vanaf vrijdagavond 2 augustus tot maandagochtend 5 augustus is de brug helemaal dicht. In de week daarna zal een kant afgesloten zijn, bestuurders kunnen van Papendrecht naar Dordrecht maar niet andersom. Het weekend daarna zal hij weer helemaal dicht zijn.


Bij de werkzaamheden aan de N3 krijgt de Papendrechtse brug geen groot onderhoud. De brug krijgt wel nieuw asfalt, maar de bediening - die nu veel storingen veroorzaakt - wordt pas later aangepakt.

Lees ook

dji_fly_20260422_104046_738_1776847368318_photo_optimized

Deze extra verkeersmaatregelen neemt de gemeente als de Papendrechtsebrug dicht gaat

Tijdens de sluiting van de Papendrechtsebrug worden drie ponten ingezet tussen Papendrecht en Dordrecht. Om de extra verkeers- en parkeerdruk bij de locaties in Papendrecht te minimaliseren, neemt de gemeente tijdelijke verkeersmaatregelen rondom deze plekken.

IMG-20260527-WA0038

Jonge drenkeling (18) gevonden in zwemplas, later in ziekenhuis overleden

De 18-jarige jongen die woensdag bewusteloos werd gevonden in de Dordtse zwemplas De Merwelanden, is in het ziekenhuis overleden. Dat meldt de politie. Het slachtoffer werd ter plekke gereanimeerd en is daarna met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

Bouwkeet Papendrechtseburg

In dit bouwdorp wordt werk aan Papendrechtsebrug nauwkeurig voorbereid

Waar de officiële renovatie van de Papendrechtsebrug in juli begint, daar zijn de voorbereidingen al in volle gang. In een verrezen bouwdorp rondom de brug wordt al keihard gewerkt aan planning en organisatie en voorbereidende werkzaamheden voor de renovatie. Maar wie werken daar?

pexelswandeling

Dit jaar geen avondvierdaagse in Sliedrecht

Geen avondvierdaagse in Sliedrecht dit jaar. Ondanks herhaaldelijke oproepen, is het de organisatie niet gelukt om genoeg vrijwillige verkeersregelaars te vinden. "Door dit tekort kunnen wij de veiligheid van de deelnemers en overige weggebruikers niet voldoende waarborgen", schrijft de organisatie Avondvierdaagse Sliedrecht. Deelnemers krijgen hun inschrijfgeld terug.

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”

voetbal kijken kroeg cage

In de kroeg Oranje kijken op het WK? Dordtse horeca mag ’s nachts langer open als het aan de raad ligt

Late wedstrijden van het Nederlands elftal kijken op het WK, moet deze zomer ook in verschillende restaurants en cafés in Dordrecht kunnen. Dat wil een ruime meerderheid van de gemeenteraad. Vanaf 11 juni wordt de mondiale voetbalstrijd in de VS, Canada en Mexico afgewerkt, maar veel wedstrijden zijn vanwege het tijdsverschil na sluitingstijd.