gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bezoekersaantal Dordtse musea dit jaar gehalveerd, websites vaker bezocht

768adfbb5b5c6221514ecc9d73f64723

Vanwege de maandenlange sluiting zijn de bezoekersaantallen van de Dordtse musea fors gedaald. Geïnteresseerden vonden in 2020 wel vaker de websites van deze musea, zo blijkt uit jaarcijfers.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Bijna vier maanden dicht

2020 liep anders dan verwacht, ook voor de musea. Het Dordrechts Museum, Huis van Gijn en Het Hof moesten halverwege maart door corona voor tweeënhalve maand sluiten. In november volgde nog twee weken sluiting en de laatste drie weken van dit jaar waren deze musea ook dicht.

De bezoekcijfers zijn als gevolg daarvan fors gedaald. Het Dordrechts Museum ontving namelijk 50.000 bezoekers, ongeveer 50% ten opzichte van voorgaande jaren.

Hof van Nederland

Het Hof van Nederland krijgt procentueel gezien de grootste klap: in totaal 7.500 kwamen er bezoekers dit jaar, ongeveer 40% vergeleken met vorig jaar. Het Huis van Gijn komt uit op ruim 18.000 bezoekers, 66% van het aantal in 2019.

Minder bezoekers dus, maar de waardering van bezoekers steeg. “Daar zijn we erg blij mee. Onze De belangstelling voor kunst en geschiedenis blijft dus groot. Mede dankzij onze online activiteiten kon iedereen het hele jaar door van onze rijke collecties blijven genieten”, vertelt Gertjan Schouten (Hoofd Publiekszaken).

Meer animo voor websites

Want de cijfers die de positieve kant op zijn gegaan, zijn de bezoekerscijfers van de websites van de musea. De website van het Dordts Museum werd bijna een miljoen keer bezocht: 14% meer dan vorig jaar.

Het Regionaal Archief Dordrecht kreeg 10% meer sitebezoek dan in 2019. Het gebruik van de online beeldbank steeg met 11% naar ruim 5 miljoen zoekopdrachten.

Financiële steun

Ook in 2020: extra steun van de gemeente en van het Mondriaanfonds aan het Dordrechts Museum.. “Daar zijn we natuurlijk enorm dankbaar voor. Het geeft ons de kans om mooie tentoonstellingen te blijven maken en ook in deze onzekere tijden het leven te verrijken met prachtige kunst en bijzondere verhalen”, aldus museumdirecteur Peter Schoon.

Achter de schermen zijn volgens de musea dit jaar hard doorgewerkt aan restauratie, behoud en beheer van de collectie.

Lees ook

fotozonsverduisteringg

Zonsverduistering trekt veel bekijks: 'Het lijkt wel op een teennagel'

De grootste zonsverduistering sinds 1999. Honderden mensen keken woensdagavond op verschillende plekken in Dordrecht naar dit bijzondere fenomeen, zoals aan de Dokweg of bij Sterrenwacht Mercurius. Een ‘once-in-a-lifetime experience’: "Heel gaaf om te zien, ik had het niet zo verwacht."

torenstraatbusink

Man overleden na val uit raam

Aan de Torenstraat in Dordrecht is donderdagavond een man overleden nadat hij uit het raam van een huis is gevallen.

businkgoed

Bed in brand op tweede etage van flat, bewoner nagekeken

In een flat aan de Dordtse Troelstraweg heeft maandagmiddag brand gewoed. Volgens een brandweerwoordvoerder stond in een appartement op de tweede etage een bed in brand.

politielekenmerwede

Kapot achterlicht wijst politie op man met openstaande celstraf van 1116 dagen

De politie heeft vorige week zondag een automobilist van de A15 bij Hendrik-Ido-Ambacht geplukt, die nog een celstraf van 1116 dagen had open staan. Hij viel op toen hij in een auto rondreed met een kapot achterlicht.

vandrielheijkoop

Door politiek gekrakeel heeft Papendrecht deze zomer even twee burgemeesters

Tijdens de vakantie van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel neemt bestuurder Jan Heijkoop voor drie weken haar taken over. Een uitzonderlijke situatie, die alles te maken heeft met politiek gekrakeel.

20260805_084126

Daar gaat ‘ie dan: klep Papendrechtsebrug onderweg naar de sloop

De brugklep van de Papendrechtsebrug is onderweg naar de sloop. Wie tussen 8.00 uur en 9.00 uur vanuit Dordrecht, Papendrecht of Zwijndrecht richting de Beneden Merwede keek, ving mogelijk een blik op van het transport.