Dordrecht, Netherlands

Bezoekersaantal Dordtse musea dit jaar gehalveerd, websites vaker bezocht

Vanwege de maandenlange sluiting zijn de bezoekersaantallen van de Dordtse musea fors gedaald. Geïnteresseerden vonden in 2020 wel vaker de websites van deze musea, zo blijkt uit jaarcijfers.
Corrado Francke | 28 december 2020 14:01 | Aangepast op 28 december 2020 14:01
Bijna vier maanden dicht

2020 liep anders dan verwacht, ook voor de musea. Het Dordrechts Museum, Huis van Gijn en Het Hof moesten halverwege maart door corona voor tweeënhalve maand sluiten. In november volgde nog twee weken sluiting en de laatste drie weken van dit jaar waren deze musea ook dicht.

De bezoekcijfers zijn als gevolg daarvan fors gedaald. Het Dordrechts Museum ontving namelijk 50.000 bezoekers, ongeveer 50% ten opzichte van voorgaande jaren.

Hof van Nederland

Het Hof van Nederland krijgt procentueel gezien de grootste klap: in totaal 7.500 kwamen er bezoekers dit jaar, ongeveer 40% vergeleken met vorig jaar. Het Huis van Gijn komt uit op ruim 18.000 bezoekers, 66% van het aantal in 2019.

Minder bezoekers dus, maar de waardering van bezoekers steeg. “Daar zijn we erg blij mee. Onze De belangstelling voor kunst en geschiedenis blijft dus groot. Mede dankzij onze online activiteiten kon iedereen het hele jaar door van onze rijke collecties blijven genieten”, vertelt Gertjan Schouten (Hoofd Publiekszaken).

Meer animo voor websites

Want de cijfers die de positieve kant op zijn gegaan, zijn de bezoekerscijfers van de websites van de musea. De website van het Dordts Museum werd bijna een miljoen keer bezocht: 14% meer dan vorig jaar.

Het Regionaal Archief Dordrecht kreeg 10% meer sitebezoek dan in 2019. Het gebruik van de online beeldbank steeg met 11% naar ruim 5 miljoen zoekopdrachten.

Financiële steun

Ook in 2020: extra steun van de gemeente en van het Mondriaanfonds aan het Dordrechts Museum.. “Daar zijn we natuurlijk enorm dankbaar voor. Het geeft ons de kans om mooie tentoonstellingen te blijven maken en ook in deze onzekere tijden het leven te verrijken met prachtige kunst en bijzondere verhalen”, aldus museumdirecteur Peter Schoon.

Achter de schermen zijn volgens de musea dit jaar hard doorgewerkt aan restauratie, behoud en beheer van de collectie.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

Raadsleden over geweldsuitbarsting Bleskensgraaf: ‘We zijn dit niet gewend’

Een anti-azc-protest dat uit de hand loopt en de ME die ingrijpt. Een dag nadat agenten met glas en ...

Straks eerste drive-in stembureau van onze streek: vanuit je auto stemmen

In Ridderkerk kun je de komende gemeenteraadsverkiezingen op een wel heel bijzondere manier stemmen....

Letterlijke én figuurlijke mijlpaal voor IKC Prins Bernhardschool

De leerlingenraad van de IKC Prins Bernhardschool in Dordrecht heeft woensdagochtend samen met wetho...

Protest azc Molenlanden loopt uit de hand, ME bekogeld met glas en stenen

Bij het gemeentehuis in Bleskensgraaf is dinsdagavond een demonstratie tegen de komst van asielzoeke...

Hoe Belgische stenen voor veilige spoorbrug zorgen: 'Enorme kuilen ontstaan'

Je ziet het misschien vanaf de A16 of vanuit de trein: schepen naast de spoorbrug tussen Dordrecht e...

In deze gemeente zijn de meeste bushaltes slecht toegankelijk: ‘Zorgwekkend’

Een groot deel van de bushaltes in onze streek is niet toegankelijk voor mensen met een beperking. D...