Dordrecht, Netherlands

Bezoekersaantal Dordtse musea dit jaar gehalveerd, websites vaker bezocht

Vanwege de maandenlange sluiting zijn de bezoekersaantallen van de Dordtse musea fors gedaald. Geïnteresseerden vonden in 2020 wel vaker de websites van deze musea, zo blijkt uit jaarcijfers.
Corrado Francke | 28 december 2020 14:01 | Aangepast op 28 december 2020 14:01
Bijna vier maanden dicht

2020 liep anders dan verwacht, ook voor de musea. Het Dordrechts Museum, Huis van Gijn en Het Hof moesten halverwege maart door corona voor tweeënhalve maand sluiten. In november volgde nog twee weken sluiting en de laatste drie weken van dit jaar waren deze musea ook dicht.

De bezoekcijfers zijn als gevolg daarvan fors gedaald. Het Dordrechts Museum ontving namelijk 50.000 bezoekers, ongeveer 50% ten opzichte van voorgaande jaren.

Hof van Nederland

Het Hof van Nederland krijgt procentueel gezien de grootste klap: in totaal 7.500 kwamen er bezoekers dit jaar, ongeveer 40% vergeleken met vorig jaar. Het Huis van Gijn komt uit op ruim 18.000 bezoekers, 66% van het aantal in 2019.

Minder bezoekers dus, maar de waardering van bezoekers steeg. “Daar zijn we erg blij mee. Onze De belangstelling voor kunst en geschiedenis blijft dus groot. Mede dankzij onze online activiteiten kon iedereen het hele jaar door van onze rijke collecties blijven genieten”, vertelt Gertjan Schouten (Hoofd Publiekszaken).

Meer animo voor websites

Want de cijfers die de positieve kant op zijn gegaan, zijn de bezoekerscijfers van de websites van de musea. De website van het Dordts Museum werd bijna een miljoen keer bezocht: 14% meer dan vorig jaar.

Het Regionaal Archief Dordrecht kreeg 10% meer sitebezoek dan in 2019. Het gebruik van de online beeldbank steeg met 11% naar ruim 5 miljoen zoekopdrachten.

Financiële steun

Ook in 2020: extra steun van de gemeente en van het Mondriaanfonds aan het Dordrechts Museum.. “Daar zijn we natuurlijk enorm dankbaar voor. Het geeft ons de kans om mooie tentoonstellingen te blijven maken en ook in deze onzekere tijden het leven te verrijken met prachtige kunst en bijzondere verhalen”, aldus museumdirecteur Peter Schoon.

Achter de schermen zijn volgens de musea dit jaar hard doorgewerkt aan restauratie, behoud en beheer van de collectie.

Meest gelezen

Zo gaan Dordtse basisscholen om met de hittegolf

Jonathan Sekeris | Barbara Visscher | 30 jun 2025 13:40

Grote opkomst verwacht voor Rode Lijn-demonstratie: ‘Het leeft echt in Dordrecht’

Erik van Krimpen | Redactie Streek 56 | 27 jun 2025 17:04

Vermiste jongeman gevonden in de rivier, hulp kwam te laat

Redactie Streek 56 | 1 jul 2025 11:52

Lees ook

Overleven evenementen de bezuinigingen? 'Tien procent is gewoon heel erg veel'

De bezuinigingen waarover de gemeenteraad over twee weken moet besluiten, raakt de evenementensector...

Speciale hersenbehandeling Sylvia: ‘Ik wil van dwanggedachtes af’

Ze heeft al ontelbare keren geprobeerd zichzelf iets aan te doen. Maar een speciale hersenbehandelin...

Burgemeester ontvangt petitie Gaza: ‘Sterk geluid’

De burgemeester ontving dinsdag de petitie waarin 2500 burgers de gemeente vragen om zich uit te sp...

Man die ijzerhandel overviel veroordeeld tot 18 maanden celstraf

Een 27-jarige man uit Giessenburg die op klaarlichte dag een oud-ijzerhandel in Hardinxveld-Giessend...

Hitte zorgt voor branden: brandweer twee keer in actie

Onder tropische omstandigheden heeft de brandweer van Ridderkerk dinsdag tweemaal moeten uitrukken v...

Eén miljoen voor nieuw kunstgrasveld Oranje Wit

De Dordtse gemeenteraad heeft ingestemd met een voorstel om 1 miljoen euro opzij te zetten voor de a...