gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bezuinigingen college hakken erin

Parkeren wordt duurder. Ook 's avonds in de parkeergarages. In het centrum en de 19e eeuwse schil moeten we ook op zondagmiddag gaan betalen. Dordrecht moet de komende vier jaar ruim 8,3 miljoen euro bezuinigen. Dat is meer dan waar vorig jaar aan werd gedacht. Het college heeft de besparingsvoorstellen gisteren overhandigd aan de raad.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De ingrepen door het college zijn fors. Alleen projecten op het gebied van duurzaamheid, veiligheid, arbeidsmarkt en binnenstad worden enigsziens ontzien. Het bezuinigingsmes is vlijmscherp en we gaan het allemaal merken. Subsidies worden alleen verstrekt om iets mede mogelijk te maken en niet om iets in stand te houden. De "kleine" subsidies tot en met 50.000 euro moeten het ook ontgelden. Geeft de gemeente daar nu nog 1,6 miljoen euro aan uit, dat wordt een miljoen minder. Dan gaat het om een paar honderd subsidies, vooral voor evenementen. Sportverenigingen moeten meer samenwerken en velden gaan delen. Onderhoud in de openbare ruimte vindt niet automatisch om de paar jaar plaats. Scholen zijn zelf verantwoordelijk voor onderhoud aan de gebouwen en gaan daarvoor een coöperatie oprichten. Ook wordt fors gesneden in de uitgaven voor cultuur en media. Dan gaat het om de bibliotheek, Tobe en de lokale omroep. De volledige lijst met maatregelen is nog veel langer.

Dordrecht heeft jarenlang meer uitgegeven dan er binnenkwam. Het tekort werd aangevuld vanuit een reservepotje, maar dat moet stoppen. Ook kwam er minder geld vanuit het Rijk dan waar op was gerekend. Dordrecht past ook haar rekenrente naar beneden aan met een volle procentpunt. Het kwam er op neer dat in de boekhouding spaargeld meer rente opleverde dan in werkelijkheid het geval was. Gunstig gevolg is dat daardoor de rioolheffing wel naar beneden gaat.

Het college vindt desondanks dat de stad er niet slecht voor staat. De "Agenda voor de stad", zoals het volledige pakket aan bezuinigingsmaatregelen heet, moet nog worden besproken in de gemeenteraad. 

Lees ook

IMG_2526

Storing aan slagbomen zorgt voor dichte A15 en lange file

Flinke problemen op de A15 tussen Gorinchem en Rotterdam deze woensdagochtend. De weg was 's nachts dicht vanwege werkzaamheden en had rond 05.00 uur weer open moeten gaan, maar dat kon niet door een storing bij de slagbomen van de Noordtunnel. Daardoor was de weg vanaf Papendrecht dicht en dat zorgde voor vertraging. Inmiddels is de weg weer open.

fandag fc dordrecht

Fandag FC Dordrecht: stormbaan, muurkunst en talloze handtekeningen

Een stormbaan, pannakooi, pumptrack, springkussen en fitnesstoestellen: supporters van FC Dordrecht werden op de zogeheten fandag uitgedaagd om zelf ook fanatiek te bewegen. Al waren het oefenduel met Feyenoord, de handtekeningensessie na afloop en een gloednieuwe muurschildering de grootste publiekstrekkers.

image

Jongerenwerkers organiseren schildermiddag, meidenavonden en voetbaltoernooien voor Dordtse jeugd

Nog geen plannen deze zomer? In Dordrecht hoeven jongeren zich niet te vervelen. Onder de noemer 'Chille Zomervakantie 2026' hebben de jongerenwerkers van R-Newt Dordrecht deze vakantie een afwisselend programma voor jongeren in de stad georganiseerd. De activiteiten zijn bedoeld voor jongeren van ongeveer 12 tot 27 jaar en vinden plaats op verschillende locaties in Dordrecht.

hoogblokland

azc

Nu definitief: op deze twee plekken komen opvanglocaties voor asielzoekers

De gemeente Molenlanden gaat asielzoekers opvangen aan de Melkweg in Bleskensgraaf en aan de Beemdweg in Hoogblokland. Het gaat om een definitief besluit, meldt de gemeente. Het COA gaat de plannen per opvanglocatie nu verder uitwerken.

ambubaanhoekbrug

Al meer dan tweehonderd ambulances over de Baanhoekbrug

De Baanhoekbrug is sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug in een week tijd al ruim tweehonderd keer gebruikt door ambulances om de Beneden-Merwede over te steken. “Deze 'escape' helpt ons - zoals de bedoeling was - om de aanrijdtijden en de kwaliteit van zorg voor patiënten te waarborgen”, aldus de ambulancedienst Zuid-Holland Zuid.

businknijhofflaan

Moeder met twee jonge kinderen gewond na aanrijding

Een moeder met twee jonge kinderen op de fiets is donderdagochtend aangereden door een auto in Dordrecht. De aanrijding gebeurde op de Nijhofflaan.