gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bibelot viert 50ste verjaardag

Het eerste avondje uit, het eerste concert, de eerste zoen... Bijna iedere Dordtenaar heeft wel een herinnering aan Bibelot. Het poppodium viert donderdag zijn vijftigste verjaardag.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het eerste avondje uit, het eerste concert, de eerste zoen... Bijna iedere Dordtenaar heeft wel een herinnering aan Bibelot. Het poppodium viert vanavond zijn vijftigste verjaardag.

Erelid Hans Berrevoets zegt dat hij Bibelot lange tijd als zijn huiskamer zag. "Ik was er er vaker dan dat ik thuis in bed lag", zegt de bezoeker van het eerste uur. Berrevoets zag Willem van Hanegem schitteren als dichter en verloor voorgoed zijn hart aan De Kromme.

Volgens directeur David van Wijngaarden worden ook in het huidige Bibelot in het Energiehuis herinneringen voor het leven opgedaan. "Onvergetelijke optredens. Relaties en huwelijken. Scheidingen waarschijnlijk ook."

De jeugdsoos die later poppodium werd, had het vaak moeilijk, maar hield het hoofd boven water. "Met dank aan onze honderden vrijwilligers", zegt de directeur. Die zijn donderdag allemaal welkom bij een grootse Bibelot-reünie.

Waar het bij het hedendaagse Bibelot om muziek en performance draait, heeft Berrevoets de soosdagen nog meegemaakt. "De hele nacht schaken, klaverjastoernooien, gedichten van Cees Buddingh. Afgeladen vol en voor mij onvergetelijk."

Vrijdag start een reeks speciale verjaardagsconcerten met onder andere Jett Rebel en Dordtenaar Nielsson. Ook zal The Zipps optreden. De oeroude Dordtse band die diverse hits scoorde in de jaren zestig, bestaat net als Bibelot een halve eeuw.

Lees ook

businkkrakers

Krakers bezetten panden in binnenstad

Aan de Singel in Dordrecht zijn zaterdag leegstaande woningen gekraakt. Zes mensen die de panden in zijn gegaan, zijn door de politie aangehouden.

vuurwerkinleverpunt 2026

Ruim 120 kilo aan vuurwerk ingeleverd tijdens speciale actie

De vuurwerkinleveractie in Dordrecht heeft afgelopen zaterdag meer dan 120 kilo aan vuurwerk opgebracht. Vanwege het vuurwerkverbod is afsteken tijdens de komende jaarwisseling niet meer toegestaan. Streekgenoten konden daarom gratis en anoniem hun vuurwerk inleveren.

lotte van drunen

Van Drunen derde in eindstand WK motorcross: ‘Het was niet mijn seizoen’

Lotte van Drunen moet nog even wachten op haar derde wereldtitel motorcross. De 19-jarige Sliedrechtse werd dit weekend tweede in de Grand Prix van Australië en eindigde als derde in het algemeen klassement.

priveviarijnmond

Voorzitter stichting steekt tienduizenden euro’s in eigen zak: boeren en dove mensen de dupe

De oud-voorzitter van de stichting Stedenband Dordrecht-Bamenda heeft meer dan 40.000 euro van de bankrekening gebruikt voor zichzelf en haar familie. Zij moet van de rechter het geld terugbetalen. De stichting is ernstig gedupeerd. Projecten om boeren en dove mensen te helpen liggen al geruime tijd stil.

hoogtemeldingdrechttunnel

Aantal te hoge vrachtwagens bij Drechttunnel stijgt met 60 procent: ergernis bij automobilisten groeit

Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.

laurent

Lauran (16) moest geduld hebben, maar nu heeft hij zijn eigen patatkar

"Dit is 'm!" Trots laat de 16-jarige Lauran Brand zijn splinternieuwe patatkar zien. Op de Dam in Alblasserdam is Lau’s Frietboutique iedere zaterdag te bezoeken. Daarmee is Lauran misschien wel de jongste ondernemer uit de regio. "Ondernemen is altijd een risico, maar ik denk dat ik het kan."