Dordrecht, Netherlands

Bibelot viert 50ste verjaardag

Het eerste avondje uit, het eerste concert, de eerste zoen... Bijna iedere Dordtenaar heeft wel een herinnering aan Bibelot. Het poppodium viert donderdag zijn vijftigste verjaardag.
Peter Tromp | 7 december 2017 21:46 | Aangepast op 7 december 2017 21:46
Het eerste avondje uit, het eerste concert, de eerste zoen... Bijna iedere Dordtenaar heeft wel een herinnering aan Bibelot. Het poppodium viert vanavond zijn vijftigste verjaardag.

Erelid Hans Berrevoets zegt dat hij Bibelot lange tijd als zijn huiskamer zag. "Ik was er er vaker dan dat ik thuis in bed lag", zegt de bezoeker van het eerste uur. Berrevoets zag Willem van Hanegem schitteren als dichter en verloor voorgoed zijn hart aan De Kromme.

Volgens directeur David van Wijngaarden worden ook in het huidige Bibelot in het Energiehuis herinneringen voor het leven opgedaan. "Onvergetelijke optredens. Relaties en huwelijken. Scheidingen waarschijnlijk ook."

De jeugdsoos die later poppodium werd, had het vaak moeilijk, maar hield het hoofd boven water. "Met dank aan onze honderden vrijwilligers", zegt de directeur. Die zijn donderdag allemaal welkom bij een grootse Bibelot-reünie.

Waar het bij het hedendaagse Bibelot om muziek en performance draait, heeft Berrevoets de soosdagen nog meegemaakt. "De hele nacht schaken, klaverjastoernooien, gedichten van Cees Buddingh. Afgeladen vol en voor mij onvergetelijk."

Vrijdag start een reeks speciale verjaardagsconcerten met onder andere Jett Rebel en Dordtenaar Nielsson. Ook zal The Zipps optreden. De oeroude Dordtse band die diverse hits scoorde in de jaren zestig, bestaat net als Bibelot een halve eeuw.

Meest gelezen

Ravage op N3: veel schade en gewonde door aanrijding

Corrado Francke | 17 nov 2025 12:06

Sinterklaas is weer in Dordrecht: zo zag de feestelijke intocht eruit

Fokko van der Straaten | Corrado Francke | Erik van Krimpen | Stijn van der Poel | Ad van den Herik | 15 nov 2025 19:46

Lees ook

Vogelgriep in onze streek: 16.000 kippen worden gedood

Op een biologisch leghennenbedrijf in Streefkerk is vogelgriep vastgesteld. Dat meldt het ministerie...

Bart (79) begint eerste lichtjestocht voor scootmobielen

Een optocht met verlichte en versierde vrachtwagens wordt in wel meer gemeenten georganiseerd, maar ...

FC Dordrecht sprokkelt te veel en scoort te weinig: ‘Het is wel een patroon, ja’

Met iets meer doelgerichtheid had FC Dordrecht Vitesse kunnen verslaan vrijdagavond, maar juist daar...

FC Dordrecht met punt uit de interlandbreak: 1-1 tegen Vitesse

FC Dordrecht heeft vrijdagavond de Keuken Kampioen Divisie hervat met een puntje tegen Vitesse. Aan ...

Blijdschap bij automobilisten nu Spuihavengarage na maanden weer open is: 'Goed geregeld!'

Het was een aangename verrassing voor abonnementhouders en andere automobilisten. Donderdag ging de ...

In deze gemeente kunnen inwoners hun wapens inleveren: 'Anoniem en zonder vervolging'

Op meerdere plekken in Zwijndrecht kunnen mensen komende donderdag wapens inleveren, zonder hiervoor...