gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bibliotheek breidt diensten verder uit

1f02b3e5958cf761ecd9ca2018419633

Boeken reserveren, lenen en terugbrengen kon alweer een aantal weken bij Bibliotheek AanZet, maar vanaf maandag is de bieb ook weer open voor wie een rustige plek zoekt om te lezen, werken of studeren. Ook worden er in meerdere bibliotheken weer allerlei activiteiten georganiseerd voor met name kinderen en jongeren.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De bibliotheek heeft extra mensen moeten inhuren om alle veiligheidsmaatregelen te kunnen handhaven. Daarom zijn nog niet alle vestigingen open en zijn de openingstijden ook anders. Omdat elke vestiging anders is zijn er niet overal dezelfde faciliteiten beschikbaar. Bibliotheek AanZet verzoekt alle bezoekers daarom vóór het bezoek de website te raadplegen voor de veiligheidsmaatregelen, aangepaste openingstijden en beschikbare faciliteiten.

De Bibliotheek start gefaseerd zijn activiteiten weer op, bijvoorbeeld het Digitaal Inloopspreekuur, Klik & Tik en het Taalcafé. Ook gaan veel activiteiten op afstand door. Zo is het Online Taalpunt bereikbaar voor vragen, en is er een telefonisch Digitaal Inloopspreekuur. Ook niet-leden kunnen gebruik maken van een deel van het aanbod.

De Bibliotheek AanZet is blij weer van start te kunnen met een breder aanbod: “De bibliotheek is er ook voor wie beter wil leren lezen en schrijven of met de computer en het internet wil kunnen omgaan. Wij vinden het belangrijk dat iedereen zelfstandig mee kan doen aan de samenleving. Met activiteiten, cursussen en advies op het gebied van taal, digitaal en informatie, helpen we mensen op weg.”

Lees ook

raadpapendrecht

Papendrechtse formatie terug bij af; raad zoekt twee informateurs

De gemeenteraad van Papendrecht moet opnieuw beginnen met de vorming van een nieuw college. Een ruime meerderheid besloot maandagavond om twee nieuwe informateurs aan te stellen, nadat de eerste formatie op het laatste moment volledig mislukte. Daarmee is de Papendrechtse politiek weer terug bij af.

foto nanning en kunst 1

Zo zag je de Dordtse burgemeester nog nooit: 'Heel bijzonder'

Een portret maken van burgemeester Nanning Mol. Die unieke opdracht hadden vijf leden van het jubilerende Studio 76. De werken zijn onthuld in het Dordrechts museum in aanwezigheid van de burgemeester van Dordrecht zelf. En uiteindelijk nam hij er eentje mee naar huis.

seringenstraat Papendrecht

Raad wil besluit over huisvesting statushouders overlaten aan nieuw college: ‘Politiek zuiver’

Een ruime meerderheid van de gemeenteraad van Papendrecht wil een besluit over de huisvesting van statushouders overlaten aan het nieuwe college. Het huidig gemeentebestuur stelt voor om mensen met een verblijfsvergunning tijdelijk te huisvesten in de voormalige asielopvang aan de Seringenstraat. Volgens de raad is het politiek zuiver om daarmee te wachten tot het nieuwe bestuur is aangetreden.

fotoo

Zonder fiets de trein in tijdens brugsluiting, wel zee aan deelfietsen: ‘830 in de regio’

Deelfietsen zo oranje als een sinaasappel: op steeds meer plekken in onze streek zijn ze te zien. Nu de maandenlange afsluiting van de Papendrechtsebrug nadert, schieten de tweewielers als paddenstoelen uit de grond. “Met je eigen fiets heb je meer zekerheid, maar de kans is heel groot dat je er een hebt.”

brandziekenhuiszwi

Brand in Zwijndrechts ziekenhuis, meerdere afdelingen dicht

In de Zwijndrechtse locatie van het Albert Schweitzer Ziekenhuis is zondag op maandag nacht brand uitgebroken. De brand ontstond rond 03.30 uur door elektrische apparaten in het ziekenhuis. Meerdere poliklinieken op de locatie zijn vandaag gesloten.

wijkagentjack

Belg (19) in gestolen voertuig klemgereden door politie

De politie heeft een automobilist van de weg geplukt die door Ridderkerk reed in een gestolen voertuig. De 19-jarige Belg is opgepakt en de auto is in beslag genomen.