gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bibliotheek breidt diensten verder uit

1f02b3e5958cf761ecd9ca2018419633

Boeken reserveren, lenen en terugbrengen kon alweer een aantal weken bij Bibliotheek AanZet, maar vanaf maandag is de bieb ook weer open voor wie een rustige plek zoekt om te lezen, werken of studeren. Ook worden er in meerdere bibliotheken weer allerlei activiteiten georganiseerd voor met name kinderen en jongeren.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De bibliotheek heeft extra mensen moeten inhuren om alle veiligheidsmaatregelen te kunnen handhaven. Daarom zijn nog niet alle vestigingen open en zijn de openingstijden ook anders. Omdat elke vestiging anders is zijn er niet overal dezelfde faciliteiten beschikbaar. Bibliotheek AanZet verzoekt alle bezoekers daarom vóór het bezoek de website te raadplegen voor de veiligheidsmaatregelen, aangepaste openingstijden en beschikbare faciliteiten.

De Bibliotheek start gefaseerd zijn activiteiten weer op, bijvoorbeeld het Digitaal Inloopspreekuur, Klik & Tik en het Taalcafé. Ook gaan veel activiteiten op afstand door. Zo is het Online Taalpunt bereikbaar voor vragen, en is er een telefonisch Digitaal Inloopspreekuur. Ook niet-leden kunnen gebruik maken van een deel van het aanbod.

De Bibliotheek AanZet is blij weer van start te kunnen met een breder aanbod: “De bibliotheek is er ook voor wie beter wil leren lezen en schrijven of met de computer en het internet wil kunnen omgaan. Wij vinden het belangrijk dat iedereen zelfstandig mee kan doen aan de samenleving. Met activiteiten, cursussen en advies op het gebied van taal, digitaal en informatie, helpen we mensen op weg.”

Lees ook

 De bronzen vrouw op het oorlogsmonument is gestolen

Gemeente verwijdert bronzen beelden na diefstallen: 'Uit voorzorg'

De gemeente Ridderkerk heeft besloten uit voorzorg een aantal bronzen beelden weg te halen uit de openbare ruimte. De reden hiervoor is dat in de afgelopen tijd meerdere bronzen voorwerpen zijn gestolen. Ook is er een poging tot diefstal geweest.

elcobrinkman

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman (78) overleden

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman is op 78-jarige leeftijd overleden na een kort ziekbed. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt, meldt de NOS.

parkafgezet

Park op slot na ontsnapping Schotse hooglanders

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is tijdelijk niet toegankelijk. De gemeente heeft deze maatregel genomen na de ontsnapping van twee Schotse hooglanders eerder deze week. De dieren belandden daarbij op de N3.

architectuuraward

Pand aluminiumbedrijf kanshebber architectuurprijs

Het gebouw van het Zwijndrechtse aluminiumbedrijf Aluned staat op de longlist voor een Transformatie en Renovatie Award. Dit is het tweede gebouw in onze streek dat kanshebber is voor een architectuurprijs. Naast Aluned zijn er nog 61 andere gebouwen in Nederland en België die kans maken op de prijs.

nepagentomroepmaxpolitie

Gemeente waarschuwt: met deze babbeltruc worden mensen in Ridderkerk beroofd

De gemeente Ridderkerk en de politie waarschuwen voor oplichters die langs de deur gaan bij inwoners en via een sluwe babbeltruc weten binnen te komen bij de mensen. Door deze babbeltruc zijn er al bij meerdere mensen bezittingen gestolen.

herdenking gebroeders De Witt

Politieke moord op gebroeders De Witt voor 10e keer herdacht: 'Het leeft in Dordrecht'

Opgehangen lichamen en kleding en ledematen verkocht op een veiling. Dat is hoe het leven van de gebroeders De Witt 354 jaar geleden ten einde kwam. Donderdagavond wordt in Dordrecht bij het standbeeld van de broers op de Vismarkt voor de tiende keer stilgestaan bij de dood van Johan en Cornelis de Witt. Dat de herdenking jaarlijks zou terugkeren had organisator Ben Corino bij de eerste keer in 2017 nooit verwacht.