gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bibliotheek breidt diensten verder uit

1f02b3e5958cf761ecd9ca2018419633.jpg

Boeken reserveren, lenen en terugbrengen kon alweer een aantal weken bij Bibliotheek AanZet, maar vanaf maandag is de bieb ook weer open voor wie een rustige plek zoekt om te lezen, werken of studeren. Ook worden er in meerdere bibliotheken weer allerlei activiteiten georganiseerd voor met name kinderen en jongeren.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De bibliotheek heeft extra mensen moeten inhuren om alle veiligheidsmaatregelen te kunnen handhaven. Daarom zijn nog niet alle vestigingen open en zijn de openingstijden ook anders. Omdat elke vestiging anders is zijn er niet overal dezelfde faciliteiten beschikbaar. Bibliotheek AanZet verzoekt alle bezoekers daarom vóór het bezoek de website te raadplegen voor de veiligheidsmaatregelen, aangepaste openingstijden en beschikbare faciliteiten.

De Bibliotheek start gefaseerd zijn activiteiten weer op, bijvoorbeeld het Digitaal Inloopspreekuur, Klik & Tik en het Taalcafé. Ook gaan veel activiteiten op afstand door. Zo is het Online Taalpunt bereikbaar voor vragen, en is er een telefonisch Digitaal Inloopspreekuur. Ook niet-leden kunnen gebruik maken van een deel van het aanbod.

De Bibliotheek AanZet is blij weer van start te kunnen met een breder aanbod: “De bibliotheek is er ook voor wie beter wil leren lezen en schrijven of met de computer en het internet wil kunnen omgaan. Wij vinden het belangrijk dat iedereen zelfstandig mee kan doen aan de samenleving. Met activiteiten, cursussen en advies op het gebied van taal, digitaal en informatie, helpen we mensen op weg.”

Lees ook

Pands Seringenstraat.png

huisvesting

Voormalig vluchtelingenpand straks woonruimte statushouders: ‘Er is nog geen besluit’

De gemeente Papendrecht wil het voormalig asielpand aan de Seringenstraat gebruiken als woonruimte voor mensen met een verblijfsvergunning. Het gebouw moet vanaf dit najaar beschikbaar komen voor 25 tot 40 personen en zal een jaar beschikbaar blijven.

OPMA20260527 Moskee te klein.jpg

Op Pad Met Ad: Aksa Moskee bestaat 25 jaar, maar groeit te hard

De Aksa Moskee in Dordrecht heeft wat te vieren. Ze bestaan 25 jaar en daarom gaat presentator Ad van den Herik er op bezoek in de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad. Hij krijgt een rondleiding van Mehmet Uysal, de voorzitter van de moskee.

fatbike1.png

Mannen mishandeld door fatbiker: politie heeft dader op beeld en dreigt met tonen foto

De politie heeft de dader van een mishandeling in Stadspolders in beeld en roept hem op zich te melden. De tiener reed met zijn fatbike een 79-jarige voetganger van de sokken op een in Dordrecht. Daarna deelde hij klappen uit en sloeg ook een 48-jarige omstander die te hulp schoot. Komt de jongeman niet uit eigen beweging naar de politie, dan wordt zijn gezicht herkenbaar gepubliceerd.

politie prorail station sliedrecht.jpg

Vrouw loopt op spoor, treinverkeer plat

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Sliedrecht heeft tussen 12.00 en 13.00 uur een tijdje stilgelegen vanwege een persoon op het spoor. Handhavers en politie kwamen naar het Stationsplein in Sliedrecht voor de situatie.

voetbal kijken kroeg cage.png

In de kroeg Oranje kijken op het WK? Dordtse horeca mag ’s nachts langer open als het aan de raad ligt

Late wedstrijden van het Nederlands elftal kijken op het WK, moet deze zomer ook in verschillende restaurants en cafés in Dordrecht kunnen. Dat wil een ruime meerderheid van de gemeenteraad. Vanaf 11 juni wordt de mondiale voetbalstrijd in de VS, Canada en Mexico afgewerkt, maar veel wedstrijden zijn vanwege het tijdsverschil na sluitingstijd.

Nona.png

Nona wilde niet meer leven, maar staat nu midden in het leven: 'Lieve mensen om me heen'

Het leven van de Dordtse Nona verloopt normaal, tot ze haar vijftiende levensjaar bereikt. Zonder duidelijke oorzaak valt ze in een depressie, kort daarop krijgt ze een eetstoornis. Nona wil euthanasie plegen, maar doet nu, zeven jaar na haar eerste depressieve gedachte, levend en wel haar verhaal.