gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bibliotheek breidt diensten verder uit

1f02b3e5958cf761ecd9ca2018419633

Boeken reserveren, lenen en terugbrengen kon alweer een aantal weken bij Bibliotheek AanZet, maar vanaf maandag is de bieb ook weer open voor wie een rustige plek zoekt om te lezen, werken of studeren. Ook worden er in meerdere bibliotheken weer allerlei activiteiten georganiseerd voor met name kinderen en jongeren.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De bibliotheek heeft extra mensen moeten inhuren om alle veiligheidsmaatregelen te kunnen handhaven. Daarom zijn nog niet alle vestigingen open en zijn de openingstijden ook anders. Omdat elke vestiging anders is zijn er niet overal dezelfde faciliteiten beschikbaar. Bibliotheek AanZet verzoekt alle bezoekers daarom vóór het bezoek de website te raadplegen voor de veiligheidsmaatregelen, aangepaste openingstijden en beschikbare faciliteiten.

De Bibliotheek start gefaseerd zijn activiteiten weer op, bijvoorbeeld het Digitaal Inloopspreekuur, Klik & Tik en het Taalcafé. Ook gaan veel activiteiten op afstand door. Zo is het Online Taalpunt bereikbaar voor vragen, en is er een telefonisch Digitaal Inloopspreekuur. Ook niet-leden kunnen gebruik maken van een deel van het aanbod.

De Bibliotheek AanZet is blij weer van start te kunnen met een breder aanbod: “De bibliotheek is er ook voor wie beter wil leren lezen en schrijven of met de computer en het internet wil kunnen omgaan. Wij vinden het belangrijk dat iedereen zelfstandig mee kan doen aan de samenleving. Met activiteiten, cursussen en advies op het gebied van taal, digitaal en informatie, helpen we mensen op weg.”

Lees ook

dji_fly_20260422_104046_738_1776847368318_photo_optimized

Deze extra verkeersmaatregelen neemt de gemeente als de Papendrechtsebrug dicht gaat

Tijdens de sluiting van de Papendrechtsebrug worden drie ponten ingezet tussen Papendrecht en Dordrecht. Om de extra verkeers- en parkeerdruk bij de locaties in Papendrecht te minimaliseren, neemt de gemeente tijdelijke verkeersmaatregelen rondom deze plekken.

50jaarduwvaart

'Er was eens...': 50 jaar duwvaart

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Zoals de documentaire uit 2007 over 50 jaar duwvaart, die donderdagavond te zien is op TV Dordrecht.

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”

archieffotopolitie

Vechtpartijen in Brabant na bekerfinale met Zwijndrechtse club

Een bekerfinale tussen voetbalclubs ZVV Pelikaan uit Zwijndrecht en Kozakken Boys uit Werkendam heeft afgelopen weekend voor vechtpartijen in Brabant gezorgd. Eerst ging het mis na de finale in Wijk en Aalburg, later raakte iemand gewond bij een restaurant in Werkendam.

parkies

Voorlopig einde aan gratis festival Parkies: 'Dat doet wel zeer'

Het gratis maandagavondfestival Parkies keert deze zomer niet terug in Dordrecht. De organisator bevestigt aan Omroep Brabant dat de financiële risico's van de zomerconcerten in het Wantijpark te groot geworden zijn door fors gestegen kosten en lagere subsidies van gemeenten. Ook de edities in Breda en Bergen op Zoom zijn geschrapt.

brandweer talmastraat ha-gi

Gasleiding geraakt tijdens werkzaamheden in Hardinxveld-Giessendam

Een gasleiding is geraakt tijdens werkzaamheden aan de Talmastraat in Hardinxveld-Giessendam. Hierdoor ontstond buiten een woning een gaslekkage.