gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bibliotheek deelt ontbijtjes uit als steun in de rug

6b1c8e68679c3b6e1aba49f5c8f71bce.jpg

Het moest eigenlijk één groot ontbijt in de bibliotheek voor eenzame Dordtenaren worden, maar dat kon door de coronacrisis niet doorgaan. Daarom werden er donderdag alsnog Nobel’s ontbijtjes uitgedeeld, maar dan gewoon veilig bij de mensen thuis.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Het moest eigenlijk één groot ontbijt in de bibliotheek worden, maar dat kon door de coronacrisis niet doorgaan. Daarom werden er donderdag alsnog Nobel’s ontbijtjes uitgedeeld, maar dan gewoon veilig bij de mensen thuis.

“Er stonden vanochten om 8.00 uur 50 ontbijtjes klaar, en die gaan we langsbrengen bij mensen in het centrum die wel een extraatje kunnen gebruiken,” vertelt programmacoördinator Viona Versluis.

Vrijwilligster Sieglien Venloo is één van de mensen die de ontbijtjes uitdeelt. “Deze meneer verdient het echt, hij komt nooit meer buiten en hoewel hij goed wordt verzorgd, denk ik dat hij hier lekker van gaat genieten.”

Mensen zijn blij-verrast als ze een ontbijtje krijgen, zegt Viona: “Ze schrikken soms bijna een beetje: ‘krijg ík een ontbijtje!?’. Daar doe je het wel voor. We zetten ze net even extra in het zonnetje.”

Lees ook

treinen Station Dordrecht

Meer treinreizigers van en naar Dordrecht en Zwijndrecht

Het aantal mensen dat gebruik maakt van de spoorlijn tussen Dordrecht en Leiden, is het afgelopen jaar gestegen. Op de stations langs dit traject steeg het aantal in- en uitstappers op werkdagen met gemiddeld zo’n acht procent; flink hoger dan de landelijke stijging van 1,8 procent.

Mehmet Safranti.jpg

Ondanks genoeg voorkeurstemmen gaat Mehmet Safranti niet de gemeenteraad in

Tijdens de gemeenteraadsverkiezingen in Dordrecht heeft Mehmet Safranti de meeste stemmen gekregen van zijn partij. Hierdoor heeft hij recht op de zetel die zijn partij DENK heeft behaald, maar de politicus heeft deze zetel afgewezen. Masum Kolkiliç, lijsttrekker van de partij, wordt gemeenteraadslid.

IMG_4823.jpg

‘Mooie mix’ leidt de Dordtse coalitierace, GL-PvdA laakt 'gelegenheidsargument'

Stapje voor stapje sluipen de VVD, VSP, ChristenUnie-SGP, D66 en CDA richting het nieuwe Dordtse stadsbestuur. Het vijftal sprak woensdag in een debat de voorkeur voor elkaar uit en verwees het geplaagde GroenLinks-PvdA naar de reservebank. “We hebben fijn met ze samengewerkt, maar het is daar wel wat onrustig op dit moment.”

tankstationkortambachtlaan.png

Overval op tankstation, verdachte vlucht te voet

Een tankstation aan de Kort Ambachtlaan in Zwijndrecht is woensdagavond overvallen. De verdachte is te voet gevlucht, meldt de politie.

fotoafscheid.png

Met een lach, een traan én een dansje nemen deze raadsleden afscheid

Gedans in de gemeenteraad. Het gebeurt zelden tot nooit, maar de afzwaaiende Kitty Kruger (GroenLinks) en Irene Koene (Gewoon Dordt) brachten daar verandering in. Zo eindigde een middag vol gelach én tranen met een vrolijke noot. “Ik denk dat we een onuitwisbare indruk hebben achtergelaten.”

foto 2 opad.png

Op Pad Met Ad: kleine treinen en grote hobby's

Heb je onze streek altijd al in het klein willen zien? In de nieuwe aflevering van ‘Op Pad Met Ad’ gaat hij langs bij de open dag van de ModelSpoorGroep Drechtsteden. De vereniging van liefhebbers voor miniatuurtreinen hebben hun deuren geopend voor iedereen. En Ad krijgt alle ins en outs te zien.