gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bibliotheek deelt ontbijtjes uit als steun in de rug

6b1c8e68679c3b6e1aba49f5c8f71bce

Het moest eigenlijk één groot ontbijt in de bibliotheek voor eenzame Dordtenaren worden, maar dat kon door de coronacrisis niet doorgaan. Daarom werden er donderdag alsnog Nobel’s ontbijtjes uitgedeeld, maar dan gewoon veilig bij de mensen thuis.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Het moest eigenlijk één groot ontbijt in de bibliotheek worden, maar dat kon door de coronacrisis niet doorgaan. Daarom werden er donderdag alsnog Nobel’s ontbijtjes uitgedeeld, maar dan gewoon veilig bij de mensen thuis.

“Er stonden vanochten om 8.00 uur 50 ontbijtjes klaar, en die gaan we langsbrengen bij mensen in het centrum die wel een extraatje kunnen gebruiken,” vertelt programmacoördinator Viona Versluis.

Vrijwilligster Sieglien Venloo is één van de mensen die de ontbijtjes uitdeelt. “Deze meneer verdient het echt, hij komt nooit meer buiten en hoewel hij goed wordt verzorgd, denk ik dat hij hier lekker van gaat genieten.”

Mensen zijn blij-verrast als ze een ontbijtje krijgen, zegt Viona: “Ze schrikken soms bijna een beetje: ‘krijg ík een ontbijtje!?’. Daar doe je het wel voor. We zetten ze net even extra in het zonnetje.”

Lees ook

opma

Esra Micha (53) is transman: ‘Ik heb jarenlang in mijn huis spiegels afgedekt’

Hij werd geboren als vrouw, maar ging acht jaar geleden verder als man. In gesprek met programmamaker Ad van den Herik is Esra Micha van den Ende (53) open over wat hem tot die keuze leidde. “Ik heb voor mijn gevoel altijd bij de jongens gehoord.”

studiodewitt

Een nieuwe Studio De Witt: presentator Ronald Roël te gast

Hoofdgast in Studio De Witt is zaterdag Ronald Roël. De radiomaker, die jarenlang de Zwijndrechtse politiek op de voet volgde, zet een punt achter zijn lokale radiocarrière. Als interviewer en presentator van ATOS Radio groeide hij uit tot een bekend gezicht van de lokale omroep.

fotopersburobusinkzwijndrechtnijhoffstraat

Man (21) raakt zwaargewond bij steekpartij in huis

Bij een steekpartij in een huis in Zwijndrecht is in de nacht van maandag op dinsdag een 21-jarige man zwaargewond geraakt. Mogelijk is er een ruzie in de relationele sfeer aan voorafgegaan, meldt de politie.

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Teleurstelling voor 1400 deelnemers: Zoomer Wantijrun vanwege hitte afgelast

De achtste editie van de Zoomer Wantijrun in Dordrecht gaat vanwege de hitte niet door. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelt zich door de verwachte weersomstandigheden genoodzaakt er een streep door te zetten. “Deze beslissing nemen we met pijn in ons hart.”

altviool

Zomerconcert Trinitatiskapel zondag op TV Dordrecht

Een nieuw seizoen met zomerconcerten in de Trinitatiskapel in Dordrecht is in volle gang. Op TV Dordrecht is deze zondag een van deze concerten te zien: Strangers in the North, waarbij vier altviolisten hun krachten hebben gebundeld.

PSX_20260615_120016

Botsing tussen lijnbus en auto, twee gewonden

Bij een aanrijding tussen een lijnbus en een personenauto in Dordrecht zijn maandag twee inzittenden gewond geraakt. Zij zijn naar het ziekenhuis gebracht.