gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bibliotheek deelt ontbijtjes uit als steun in de rug

6b1c8e68679c3b6e1aba49f5c8f71bce

Het moest eigenlijk één groot ontbijt in de bibliotheek voor eenzame Dordtenaren worden, maar dat kon door de coronacrisis niet doorgaan. Daarom werden er donderdag alsnog Nobel’s ontbijtjes uitgedeeld, maar dan gewoon veilig bij de mensen thuis.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Het moest eigenlijk één groot ontbijt in de bibliotheek worden, maar dat kon door de coronacrisis niet doorgaan. Daarom werden er donderdag alsnog Nobel’s ontbijtjes uitgedeeld, maar dan gewoon veilig bij de mensen thuis.

“Er stonden vanochten om 8.00 uur 50 ontbijtjes klaar, en die gaan we langsbrengen bij mensen in het centrum die wel een extraatje kunnen gebruiken,” vertelt programmacoördinator Viona Versluis.

Vrijwilligster Sieglien Venloo is één van de mensen die de ontbijtjes uitdeelt. “Deze meneer verdient het echt, hij komt nooit meer buiten en hoewel hij goed wordt verzorgd, denk ik dat hij hier lekker van gaat genieten.”

Mensen zijn blij-verrast als ze een ontbijtje krijgen, zegt Viona: “Ze schrikken soms bijna een beetje: ‘krijg ík een ontbijtje!?’. Daar doe je het wel voor. We zetten ze net even extra in het zonnetje.”

Lees ook

Clip0015.MXF.00_38_46_30.Still001

Geen zerk of urn: laatste rustplaats in het groen op nieuw natuurbegraafpark

Begraafplaats Achterambacht opent op 6 juni zijn deuren voor bezoekers die het nieuwe natuurbegraafpark willen bezoeken. “Een ontwikkeling waarmee we ons aanpassen op veranderende wensen van inwoners en bijdragen aan een duurzame en toekomstgerichte invulling van begraafplaats Achterambacht", aldus de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht.

Screenshot_20260610_134449_Instagram

Politie betrapt racende motorrijders op Dordtse dijk: ‘Dit kunnen wij niet toestaan’

Agenten hebben afgelopen zondag een flinke groep racende motorrijders betrapt op de Wieldrechtse Zeedijk. Daarbij zijn meerdere processen-verbaal uitgedeeld. “Wij gunnen iedereen hun pleziertje maar dit gedrag op de openbare weg kunnen wij niet toestaan”, schrijft de politie op Instagram.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_03_25_15.Still001

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang sluit, is deze pont van groot belang

De MRD Striker. Het zegt je waarschijnlijk niks, maar het is een naam die voetgangers en fietsers tussen Dordrecht en Papendrecht de komende maanden veelvuldig tegenkomen. Die pont dient namelijk als alternatief voor de afgesloten Papendrechtsebrug, de Streekomroep kreeg ‘m alvast te zien.

yv202662293A08770

Eerste training FC Dordrecht op de dag van afscheid Kuijt: ‘Via de voordeur naar buiten’

Op de dag dat FC Dordrecht weer terug op het trainingsveld was, nam hoofdtrainer Dirk Kuijt afscheid aan de Krommedijk. De deal is namelijk rond: Kuijt gaat als assistent-trainer bij zijn oude club Fenerbahçe aan de slag. “Dat is dan ook de voetballerij, dan moet je weer doorschakelen.”

yv2026220NKS05997

Dit zijn de eerste tegenstanders van FC Dordrecht in het nieuwe seizoen

FC Dordrecht opent het nieuwe Keuken Kampioen Divisie-seizoen op vrijdag 7 augustus thuis tegen Jong Ajax. Dat staat in het concept-competitieprogramma dat de KNVB woensdagochtend lanceerde.

Schermafbeelding 2026-05-28 135052

Donderdag op TV Dordrecht: 'Er was eens: Een beeld voor de Stadswerven’

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met deel 2 van de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.