Dordrecht, Netherlands

Bibliotheek deelt ontbijtjes uit als steun in de rug

Het moest eigenlijk één groot ontbijt in de bibliotheek voor eenzame Dordtenaren worden, maar dat kon door de coronacrisis niet doorgaan. Daarom werden er donderdag alsnog Nobel’s ontbijtjes uitgedeeld, maar dan gewoon veilig bij de mensen thuis.
Vivian Rutte | 8 oktober 2020 14:08 | Aangepast op 8 oktober 2020 14:08
Het moest eigenlijk één groot ontbijt in de bibliotheek worden, maar dat kon door de coronacrisis niet doorgaan. Daarom werden er donderdag alsnog Nobel’s ontbijtjes uitgedeeld, maar dan gewoon veilig bij de mensen thuis.

“Er stonden vanochten om 8.00 uur 50 ontbijtjes klaar, en die gaan we langsbrengen bij mensen in het centrum die wel een extraatje kunnen gebruiken,” vertelt programmacoördinator Viona Versluis.

Vrijwilligster Sieglien Venloo is één van de mensen die de ontbijtjes uitdeelt. “Deze meneer verdient het echt, hij komt nooit meer buiten en hoewel hij goed wordt verzorgd, denk ik dat hij hier lekker van gaat genieten.”

Mensen zijn blij-verrast als ze een ontbijtje krijgen, zegt Viona: “Ze schrikken soms bijna een beetje: ‘krijg ík een ontbijtje!?’. Daar doe je het wel voor. We zetten ze net even extra in het zonnetje.”

Meest gelezen

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 17 dec 2025 17:00

Lees ook

Dertig kinderen met mogelijkheden genieten van schaatsplezier op Dordtse ijsbaan

Schaatsen onder sfeervolle kerstverlichting, genieten van een warme chocomel of een potje curling sp...

Dit circus viert 200-jarig bestaan: 'Wij willen affiniteit, gezelligheid en aanraking'

Het is al jaren voor veel Dordtenaren en andere streekgenoten in de kerstvakantie een traditie: een ...

Van puike prestaties tot mindere maanden: dit was het 2025 van FC Dordrecht

18 zeges, 9 puntendelingen en 17 nederlagen. De eindbalans van FC Dordrecht in officiële duels in 20...

Zwak FC Dordrecht sluit 2025 af met vierde nederlaag op rij

FC Dordrecht heeft het kalenderjaar afgesloten met een pijnlijke nederlaag bij VVV-Venlo. Uitgereken...

Winter3Daagse bij radio ATOS: 60 uur lang voor donatie voedselbank

Via de Winter3Daagse van ATOS radio worden er dit jaar in elf gemeenten producten opgehaald voor de ...

Zaterdag in Studio De Witt: het Staartje, FC Dordrecht en terugblik Dordtse gemeenteraad 2025

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Diana Gerritsma over de...