gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bibliotheek en wijkcentra langer en vaker open

30bedacf097759b3b885f2ff30943751

Het initiatief 'Warme ontmoetingsplekken' blijkt zo succesvol, dat de gemeente heeft besloten de openingstijden van de bibliotheek en de wijkcentra, die hier aan mee deden, permanent te verruimen.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
In de winter van 2022 openden de bibliotheken en wijkcentra hun deuren onder de noemer Warme ontmoetingsplekken voor mensen die de energierekening niet konden betalen. Veel van deze warme plekken werden boven verwachting goed bezocht, vooral als er activiteiten waren. Dat bleek uit een evaluatie die vorige week naar de raad is gestuurd.

"Wat mooi dat een initiatief dat uit nood geboren is zo duidelijk maakt waar inwoners behoefte aan hebben: gezelligheid en ontmoeting”, zegt wethouder Chris van Benschop. "Het Dordts college wil dit graag mogelijk blijven maken en zet zich daar de komende jaren voor in. Juist in deze Week tegen Eenzaamheid wil ik ook alle vrijwilligers bedanken die zich op deze plekken inzetten. Zonder hen is dit niet mogelijk."

De bibliotheek blijft voortaan tot 22 uur open en ook op zondag van 12 tot 17 uur. De wijkcentra gaan één avond per week extra open. 
Uit onderzoek van de gemeente blijkt dat de ontmoetingsplekken bij zowel volwassen als jongeren populair zijn. Jongeren kwamen vooral bij de bibliotheek in de Koloriet in Krispijn. “'s Avonds en in het weekend zijn in totaal ruim 22.000 bezoekers geteld, maar ook overdag was er flink wat toeloop”, laat een woordvoerder weten. “ Vooral een extra activiteit, zoals samen eten, trok mensen naar de warme plekken toe. In alle wijkcentra gingen de vrijwilligers meer uren draaien en er hebben 60 extra vrijwilligers meegedaan. In Stadspolders en Dubbeldam waren minder bezoekers van de Warme ontmoetingsplekken dan in de andere wijken.

In maart bezochten wethouder Merx en Van Benschop wijkcentrum De Admiraal in het kader van de 'Warme ontmoetingsplekken'. Bekijk hier onze reportage.

Lees ook

PSX_20260627_181157

Man aangehouden na mogelijk bespuiten kinderen met pepperspray

Een man heeft zaterdagmiddag mogelijk pepperspray op meerdere kinderen gespoten in Dordrecht. De verdachte is onder bedreiging van een taser aangehouden.

businkvrachtwagen

Te hoge vrachtwagen rijdt zich vast in tunnel

In de Krispijntunnel in Dordrecht is donderdag een flinke ravage ontstaan. Aan het begin van de avond wilde een vrachtwagen de tunnel in rijden, maar die bleek te hoog.

Stil film Fuga

Bachfestival op TV Dordrecht: première film 'Fuga'

In opdracht van het festival maakte Sarah Blok een korte speelfilm, geïnspireerd door de structuur van Bach's fuga’s. De film ging gisteren in première tijdens de tiende editie van het Bachfestival in Dordrecht en is deze zondag voor het eerst te zien op TV Dordrecht.

ozempicasz

Ziekenhuis waarschuwt voor vervalste afslankmedicatie op internet: één patiënt opgenomen in ASz

Artsen en apothekers van het Dordtse Albert Schweitzer ziekenhuis en het Deventer Ziekenhuis waarschuwen voor vervalste afslankmedicatie die wordt aangeboden op internet. In beide ziekenhuizen is afgelopen winter een patiënt in ernstige toestand opgenomen na het gebruik van online gekochte afslankinjecties.

begraafplaats Essenhof

graven

Ambtenaren verslepen en verzwijgen verplaatsing lijken naar begraafplaats Essenhof: ‘Had niet mogen gebeuren’

Medewerkers van de Essenhof hebben 21 overledenen van de ene naar de andere begraafplaats gebracht, zonder daar nabestaanden over te informeren. Ook werd de verplaatsing bewust geheimgehouden. Dat blijkt uit een vervolgonderzoek naar de keldergravenproblematiek in Dordrecht. De misstanden vonden plaats in 2020. “We zijn er duidelijk over: de verplaatsing had niet mogen gebeuren”, reageert het geschokte gemeentebestuur.

softdrugs wiet joints Pexels

Burgemeester sluit woning Stadspolders om drugsvondst

Een huis aan het Rudyard Kipling-Erf in Dordrecht is door burgemeester Nanning Mol voor drie maanden gesloten. Na een tip heeft de politie in de woning een grote hoeveelheid softdrugs en wapens gevonden.