gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bibliotheek en wijkcentra langer en vaker open

30bedacf097759b3b885f2ff30943751

Het initiatief 'Warme ontmoetingsplekken' blijkt zo succesvol, dat de gemeente heeft besloten de openingstijden van de bibliotheek en de wijkcentra, die hier aan mee deden, permanent te verruimen.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
In de winter van 2022 openden de bibliotheken en wijkcentra hun deuren onder de noemer Warme ontmoetingsplekken voor mensen die de energierekening niet konden betalen. Veel van deze warme plekken werden boven verwachting goed bezocht, vooral als er activiteiten waren. Dat bleek uit een evaluatie die vorige week naar de raad is gestuurd.

"Wat mooi dat een initiatief dat uit nood geboren is zo duidelijk maakt waar inwoners behoefte aan hebben: gezelligheid en ontmoeting”, zegt wethouder Chris van Benschop. "Het Dordts college wil dit graag mogelijk blijven maken en zet zich daar de komende jaren voor in. Juist in deze Week tegen Eenzaamheid wil ik ook alle vrijwilligers bedanken die zich op deze plekken inzetten. Zonder hen is dit niet mogelijk."

De bibliotheek blijft voortaan tot 22 uur open en ook op zondag van 12 tot 17 uur. De wijkcentra gaan één avond per week extra open. 
Uit onderzoek van de gemeente blijkt dat de ontmoetingsplekken bij zowel volwassen als jongeren populair zijn. Jongeren kwamen vooral bij de bibliotheek in de Koloriet in Krispijn. “'s Avonds en in het weekend zijn in totaal ruim 22.000 bezoekers geteld, maar ook overdag was er flink wat toeloop”, laat een woordvoerder weten. “ Vooral een extra activiteit, zoals samen eten, trok mensen naar de warme plekken toe. In alle wijkcentra gingen de vrijwilligers meer uren draaien en er hebben 60 extra vrijwilligers meegedaan. In Stadspolders en Dubbeldam waren minder bezoekers van de Warme ontmoetingsplekken dan in de andere wijken.

In maart bezochten wethouder Merx en Van Benschop wijkcentrum De Admiraal in het kader van de 'Warme ontmoetingsplekken'. Bekijk hier onze reportage.

Lees ook

sliedrecht

Sliedrechtse coalitie wil eigen zwembad, zondagsopening en kleiner azc

De formerende partijen in Sliedrecht zijn een stap verder in het vormen van een nieuw gemeentebestuur. Ze hebben hun ambities voor de gemeente vastgelegd in een hoofdlijnenmemo. Maar voor hier ook een coalitieakkoord uit voortvloeit, willen de partijen eerst in gesprek met inwoners, ondernemers, verenigingen en maatschappelijke organisaties uit Sliedrecht.

boodschappenpexels

Winkels in meer gemeenten open op zondag: 'Keuzevrijheid voor ondernemers en inwoners'

Steeds meer gemeenten in onze streek willen ondernemers de mogelijkheid geven hun winkels ook op zondag te openen. Waar momenteel winkels alleen in Dordrecht, Zwijndrecht en Papendrecht open zijn op deze dag, hebben ook Sliedrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Ridderkerk nu dergelijke plannen in hun coalitieakkoord staan.

geentreinen

De hele dag geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam door stroomstoring

Treinreizigers tussen Dordrecht en Rotterdam moeten maandag op zoek naar alternatief vervoer. Vanwege een stroomstoring rijden er de hele dag geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam.

foto de brug 3 juli

Met lampen, slagbomen en een miniatuurbrugklep wordt hier de nieuwe bediening van de Papendrechtsebrug al getest

De technische installatie van de Papendrechtsebrug wordt in een bedrijfspand in Alblasserdam al volop getest. Op deze manier kunnen eventuele storingen en andere problemen van tevoren al worden opgelost, om zo de kans op problemen in de praktijk te verkleinen.

janheijkoopgemeente

Jan Heijkoop voor drie weken waarnemend burgemeester Papendrecht

Wouter Kolff, commissaris van de Koning in Zuid-Holland, heeft een waarnemend burgemeester aangesteld voor Papendrecht. Wanneer burgemeester Margreet van Driel van 21 juli tot 10 augustus op vakantie is, neemt oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Jan Heijkoop de honneurs waar.

merwedebrugrws

Merwedebrug (A27) dicht voor alle vrachtwagens vanwege problemen met staal: 'Je bent uur langer bezig'

Rijkswaterstaat heeft de Merwedebrug (A27) bij Gorinchem afgesloten voor vrachtverkeer. Uit onderzoek is gebleken dat het staal op meerdere plekken in de boog van de brug minder sterk is dan vereist. Daardoor kan Rijkswaterstaat de constructieve veiligheid van de brug niet langer garanderen.