gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bibliotheek Groenmarkt toch verbouwd

De verhuizing naar een nieuw stadskantoor in 2024 duurt te lang en het gebouw moet nodig worden opgeknapt. Daarom gaat de bibliotheek in de tweede helft van het jaar toch verbouwen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Dat moet wel heel goedkoop. Afwerking en inrichting hoeft van de gemeente niet perfect te zijn, als het maar geschikt is voor gebruik als informatiebibliotheek. Daardoor kan de bibliotheek onderzoeken welke indeling het beste functioneert in deze nieuwe rol die door de gemeenteraad in 2016 is vastgesteld.

De ruimtes aan de voorkant worden weer publiek terrein en de kantoorruimtes verhuizen naar de achterkant van het gebouw. Alle technische voorzieningen moesten sowieso worden vernieuwd, dus die worden gelijk meegenomen.

De bibliotheek blijft wel meepraten over de ontwikkeling van het nieuwe stadskantoor, maar kan door deze verbouwing de tussenliggende tijd overbruggen.

Lees ook

PSX_20261028_200553

Automobilist rijdt onder invloed tegen boom

Aan de Peppelweg in Groot-Ammers is woensdagavond een auto tegen een boom gebotst. De bestuurder bleek na tests onder invloed te zijn van alcohol. Hij is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis.

cobra6politie

Tassen vol illegaal vuurwerk op slaapkamer en in garagebox: jongen (16) en vrouw (25) opgepakt

Op meerdere plekken in de regio is vorige week illegaal vuurwerk in beslag genomen. Het gaat onder meer om honderden cobra's, verschillende soorten shells en nitraten. Een 16-jarige jongen uit Dordrecht en een 25-jarige vrouw uit Arkel zijn aangehouden.

dordtopslot

Bijna 200 bekeuringen, hakbijl ingenomen en 5 aanhoudingen tijdens 'Dordt op Slot'

Bij een controle onder de noemer ‘Dordt op Slot’ zijn donderdag bijna tweehonderd bekeuringen uitgedeeld. Ook werden een hakbijl en twee messen in beslag genomen, meldt de politie.

explosie sliedrecht

Huis beschadigd door nachtelijke explosie

In Sliedrecht is in de nacht van dinsdag op woensdag een explosie geweest bij een huis. Dat zorgde voor lichte schade, laat de politie weten.

foto onderbroek politie

Dat zaakje stinkt: oplichter (18) van bejaarde vrouw verstopt buit in onderbroek

Een bejaarde vrouw is onlangs opgelicht door nepagenten. Speurwerk leidde naar twee 18-jarige verdachten, die dezelfde dag nog zijn aangehouden. Smeuïg detail: een van hen had de buitgemaakte sieraden nog in zijn onderbroek.

milou van wijk

Van Wijk en Busch naar WK kortebaanzwemmen

De Dordtse Kim Busch en de in Zwijndrecht geboren Milou van Wijk gaan naar de wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen. Tijdens de kwalificatiedagen verzekerden de zwemsters zich van een ticket naar het WK, begin december in de Chinese hoofdstad Peking.