Dordrecht, Netherlands

Bibliotheek Groenmarkt toch verbouwd

De verhuizing naar een nieuw stadskantoor in 2024 duurt te lang en het gebouw moet nodig worden opgeknapt. Daarom gaat de bibliotheek in de tweede helft van het jaar toch verbouwen.
Gert van der Steen | 2 februari 2018 17:53 | Aangepast op 2 februari 2018 17:53
Dat moet wel heel goedkoop. Afwerking en inrichting hoeft van de gemeente niet perfect te zijn, als het maar geschikt is voor gebruik als informatiebibliotheek. Daardoor kan de bibliotheek onderzoeken welke indeling het beste functioneert in deze nieuwe rol die door de gemeenteraad in 2016 is vastgesteld.

De ruimtes aan de voorkant worden weer publiek terrein en de kantoorruimtes verhuizen naar de achterkant van het gebouw. Alle technische voorzieningen moesten sowieso worden vernieuwd, dus die worden gelijk meegenomen.

De bibliotheek blijft wel meepraten over de ontwikkeling van het nieuwe stadskantoor, maar kan door deze verbouwing de tussenliggende tijd overbruggen.

Meest gelezen

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 30 jan 2026 10:31

Glijden of wippen kan hier straks niet meer, want er is te weinig geld

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 29 jan 2026 10:46

Lees ook

Auto vliegt in brand na explosie

In de Rembrandtstraat in Zwijndrecht is in de nacht van woensdag op donderdag een explosie geweest. ...

Krijgt deze Dordtse uitvinding een standbeeld? 'Iconen moet je koesteren'

Als het aan Tjarco van Raalte ligt, staat er over precies drie jaar na vandaag een standbeeld van de...

Ontmoetingen met lijsttrekkers in nieuwe serie van Op Pad Met Ad

Op Pad Met Ad staat de komende weken geheel in het teken van de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maa...

Verwarde man aangetroffen na melding schietpartij in Papendrecht

Door een melding van een schietpartij zijn verschillende eenheden woensdagmiddag naar de Duivenstraa...

Met de kabel over de stoep: Dordtenaren mogen elektrische auto voortaan vanuit huis opladen

Goed nieuws voor gebruikers van elektrische auto's: Dordtenaren hoeven geen vergunning meer te hebbe...

Bouw van 199 jongerenwoningen gaat beginnen

De bouw van bijna tweehonderd jongerenwoningen in Dordrecht gaat binnenkort van start. Bouwer AKOR i...