Dordrecht, Netherlands

Bibliotheek Stadspolders begonnen aan verhuizing

De bibliotheek in Stadspolders gaat verhuizen van het Dudokplein naar Het Polderwiel. De bibliotheek zal de locatie delen met de bewoners van woonzorgcentrum Het Spectrum. De nieuwe plek moet voor betere samenwerkingen in de wijk gaan zorgen.
Emma Meijer | 19 oktober 2020 15:02 | Aangepast op 19 oktober 2020 15:02
“We waren al een tijdje opzoek naar een nieuwe vestiging, want we wilden meer met partners samen zitten in hetzelfde gebouw”, vertelt Jasper ‘t Jong van Bibliotheek AanZet. Het Polderwiel kwam om die reden ook op hun pad. De bieb hoopt vanaf nu ook beter te kunnen samenwerken met maatschappelijke partners in de wijk, zoals de speeltuin, de Speelotheek en het Polderbakkie.

Voor de mensen die regelmatig een boek lenen bij de bibliotheek gaat er niet veel veranderen. “We hebben alleen iets minder boeken op de locatie en het is een ander gebouw.”

Verhuizing

“Het is een flinke verhuizing”, laat ‘T Jong weten. Het gaat hier niet zo zeer om de afstand, maar vooral om de hoeveelheid boeken die verhuisd moeten worden. Maandag zijn de eerste spullen verhuisd naar Het Polderwiel. “Deze week worden de rest van de spullen verhuisd en daarna wordt de bibliotheek ingericht. We denken op 2 november open te kunnen op de nieuwe locatie.”

Het wordt een duurzame bibliotheek en er kunnen activiteiten worden georganiseerd voor jong en oud. Daarnaast wordt het voor de inwoners van Stadspolders een centrale ontmoetingsplek. De nieuwe bibliotheek heeft ruimere openingstijden, een horecagelegenheid (die voorlopig gesloten blijft) en meer parkeerruimte.

Lees ook

Vuurwapen blijkt nep: jongen bedreigd met balletjespistool

De drie jongens die worden verdacht van het bedreigen van een jongen in Zwijndrecht hadden geen echt...

Gevangene mag buiten PI werken, maar daar gaat het mis: breekt kaak van collega

Tijdens werkzaamheden buiten de Dordtse gevangenis, heeft een gedetineerde een collega mishandeld. D...

Alles voor ijs in de binnenstad: duiker in het water voor schaatsbaan

Nog drie weken wachten en dan viert de goedheiligman zijn verjaardag. Toeval of niet, tijdens het ho...

Steeds meer boa’s met bodycams, al is niet iedere gemeente voorstander

Steeds meer handhavers in onze regio krijgen bodycams. Ridderkerk is het meest recente voorbeeld waa...

Vakbonden leggen nieuw cao-voorstel Chemours naast zich neer

Vakbonden CNV en FNV hebben het cao-voorstel van Chemours afgewezen. Het chemiebedrijf stelde komend...

Duikers rukken uit om meeuw uit benarde situatie te redden

Het redden van een verstrikt geraakte meeuw in Dordrecht heeft afgelopen weekend veel voeten in de a...