gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Biesbosch Halve Marathon: 2 of 42?

Voor de 42e keer wordt op zaterdag 10 maart de Dordtse Biesbosch Halve Marathon gelopen. Het parcours is niet veranderd, maar de naam twee jaar geleden wel. Veertig jaar Halve van Hercules, nu dus Biesbosch Halve Marathon, want georganiseerd door fusieclub Fortius.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Hat parcours loopt als vanouds langs het Wantij en door de Biesbosch. De halve marathon start om 11.45 uur op de dijk boven de atletiekbaan van Fortius aan het Halmaheiraplein.

Behalve de Halve zijn er ook prestatielopen van 5 en 10 kilometer, die om 12.00 uur van start gaan. En niet te vergeten de Riwal jeugdlopen over afstanden van 400 tot 1200 meter. De start hiervoor begint vanaf 10.00 uur en de juiste tijden voor elke afstand zijn te vinden op www.fortiusdrechtsteden.nl.

Voorinschrijven kan tot 4 maart op www.inschrijven.nl, maar ook aanmelden op de dag zelf kan nog bij de kantine van Fortius.

Lees ook

Nieuw project (4)

Dit dorp is blij met vrouwelijke wethouders: 'Het laat zien dat zij het net zo goed kunnen'

Sliedrecht heeft als enige gemeente in onze streek meer vrouwelijke wethouders dan mannen. Hierdoor ligt het streekgemiddelde van vrouwelijke wethouders hoger dan het landelijke gemiddelde. "We zijn er trots op, dat zegt iets over de maatschappij."

prorailstreekomroep

Nog altijd geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam kan nog altijd niet worden opgestart na de stroomstoring van vorige week. Voor het weekend gaf ProRail de prognose dat treinen vanaf deze maandagochtend weer zouden kunnen rijden, maar door verschillende tegenvallers is dat bijgesteld naar dinsdagochtend 05.00 uur.

tempFileForShare_20260725-123127

Beschonken bestuurder slingert met 40 kilometer per uur over A16

Een man is enkele nachten terug aangehouden omdat hij met een slakkengang over de A16 reed, meermaals tegen de vangrail botste en in de berm tot stilstand kwam. Niet geheel verrassend: de bestuurder was onder invloed van alcohol.

politiearchiefexplosie

Halvering aanslagen met explosieven, 'maar aantal blijft te hoog'

Het aantal (pogingen tot) aanslagen met explosieven is in deze streek in de eerste zes maanden van 2026 gehalveerd ten opzichte van de eerste helft van 2025. Dat blijkt uit cijfers die de politie naar buiten heeft gebracht. In zeven van de negen gemeenten nam het aantal aanslagen af.

businkblekersdijk

Brand in keuken onder controle

In een huis aan de Blekersdijk in Dordrecht heeft vrijdagochtend korte tijd brand gewoed. De brand brak rond 11.15 uur uit in de keuken en is begonnen in het koffiezetapparaat.

Point Blur_Jul052026_091920

Lichaam vermiste man (48) gevonden in auto in rivier

Aan de Merwekade in Dordrecht is zaterdag laat in de avond het lichaam aangetroffen van een eerder vermiste man. Dat bevestigt de politie zondagochtend.