gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Biesbosch Halve Marathon: 2 of 42?

Voor de 42e keer wordt op zaterdag 10 maart de Dordtse Biesbosch Halve Marathon gelopen. Het parcours is niet veranderd, maar de naam twee jaar geleden wel. Veertig jaar Halve van Hercules, nu dus Biesbosch Halve Marathon, want georganiseerd door fusieclub Fortius.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Hat parcours loopt als vanouds langs het Wantij en door de Biesbosch. De halve marathon start om 11.45 uur op de dijk boven de atletiekbaan van Fortius aan het Halmaheiraplein.

Behalve de Halve zijn er ook prestatielopen van 5 en 10 kilometer, die om 12.00 uur van start gaan. En niet te vergeten de Riwal jeugdlopen over afstanden van 400 tot 1200 meter. De start hiervoor begint vanaf 10.00 uur en de juiste tijden voor elke afstand zijn te vinden op www.fortiusdrechtsteden.nl.

Voorinschrijven kan tot 4 maart op www.inschrijven.nl, maar ook aanmelden op de dag zelf kan nog bij de kantine van Fortius.

Lees ook

praatpaal-team-sept2026(2)

Praatpaal gaat weer van start, maar in een nieuwe vorm

Het programma Praatpaal keert volgende week terug op Drechtstad FM, na een wat langere zomerstop. En daar was een reden voor.

binnenkijken in oud monument

Van ingezakt monument naar moderne woningen: boterbeurs voor het eerst te bezoeken

Het monumentale pand ‘De Boterbeurs’ in de Dordtse binnenstad, was jarenlang niet te bezoeken. Tot afgelopen weekend: tijdens Open Monumentendag liet architect en bewoner Hendrik Jan Groeneweg trots zien hoe het geworden is. “De bezoekers die het gebouw verlieten, waren ongelofelijk enthousiast.”

IMG-20261004-WA0017 (1)

Geparkeerd busje in brand in Krispijn

In een geparkeerd busje in de Dordtse wijk Krispijn heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Dat gebeurde in de Albert Neuhuysstraat.

einsteinstraatbusink

Dordts pand half jaar op slot na grote drugsvondst

De burgemeester heeft een bedrijfspand in Dordrecht gesloten voor zes maanden. In het pand is volgens de gemeente “een zeer grote” handelshoeveelheid harddrugs en een productielocatie voor drugs gevonden.

azc dordrecht

Bezoekers welkom tijdens open dag azc

Zaterdag openen verschillende asielzoekerscentra in de streek hun deuren voor bezoekers. De azc’s die afgelopen jaar zijn geopend in Dordrecht en Giessenburg doen ook voor het eerst mee.

gevangenisdordrecht

Bewaker Rens helpt gedetineerde, maar wordt geslagen en houdt er dubbele kaakbreuk aan over

Het geweld duurt slechts 18 seconden: gedetineerde Saban slaat een gevangenbewaarder van De Dordtse Poorten een dubbele kaakbreuk en trapt vervolgens een psycholoog tegen de rug. “Ik was mijzelf die dag niet”, zegt hij in de rechtszaal. “Ik was verward.”