Dordrecht, Netherlands

Biesbosch Natuurprijs voor onderzoeker Ronald van Jeveren

De Natuur- en Vogelwacht Biesbosch heeft Ronald Van Jeveren in het zonnetje gezet. Hij heeft de Biesbosch Natuurprijs 2020 uit handen van de stichting ontvangen. Van Jeveren heeft de prijs gekregen omdat hij zich al 35 jaar inzet voor het behoud, de bescherming en de ontwikkeling van de Biesbosch als bijzonder natuurgebied, laat de Natuur- en Vogelwacht Biesbosch weten.
Marjolein Vos | 25 februari 2021 11:45 | Aangepast op 25 februari 2021 11:45
De nu 71-jarige Van Jeveren kwam in de jaren 80 in Dordrecht wonen en kwam toen al snel in contact met de plaatselijk natuur en met de vogelwacht. Doordeweeks werkt hij als verkeersleider in de Rotterdamse haven. Doordat hij in ploegendiensten werkt, heeft hij regelmatig tijd om de natuur in te trekken. Hij is dan ook vaak te vinden in de Dordtse en Brabantse Biesbosch. Volgens de stichting is Van Jeveren van alle markten thuis: van wilgen knotten en ander natuuronderhoud, tot het inventariseren van zoogdieren, dagvlinders, amfibieën en vlinders, hij zet zich overal voor in. Op dit moment is hij bezig met een ecologisch onderzoek met behulp van wildcamera's in het natuurgebied.


De Biesbosch Natuurprijs bestaat uit een oorkonde en een bronzen sculptuur van een zeearend. De prijs wordt sinds 2013 uitgereikt en werd in het leven geroepen vanwege het 30-jarig bestaan van de Natuur- en Vogelwacht Biesbosch. De afgelopen jaren hebben verschillende mensen de prijs ontvangen, van onderzoekers tot natuurfotografen.

Foto: Natuur- en Vogelwacht Biesbosch

Lees ook

Steeds meer boa’s met bodycams, al is niet iedere gemeente voorstander

Steeds meer handhavers in onze regio krijgen bodycams. Ridderkerk is het meest recente voorbeeld waa...

Vakbonden leggen nieuw cao-voorstel Chemours naast zich neer

Vakbonden CNV en FNV hebben het cao-voorstel van Chemours afgewezen. Het chemiebedrijf stelde komend...

Duikers rukken uit om meeuw uit benarde situatie te redden

Het redden van een verstrikt geraakte meeuw in Dordrecht heeft afgelopen weekend veel voeten in de a...

Ravage op N3: veel schade en gewonde door aanrijding

Bij een aanrijding op de N3 is maandagochtend iemand gewond geraakt. Twee auto’s en een busje hielde...

Sinterklaas is weer in Dordrecht: zo zag de feestelijke intocht eruit

Het was nog even spannend, maar na de nodige hindernissen is Sinterklaas toch echt veilig aangekomen...

Wie wordt de nieuwe Biai of Hahn? FC Dordrecht zoekt doelman voor de toekomst

Aan de Krommedijk was het woensdag een komen en gaan van talentvolle keepers. Tijdens de eerste edit...