Dordrecht, Netherlands

Biesbosch Natuurprijs voor onderzoeker Ronald van Jeveren

De Natuur- en Vogelwacht Biesbosch heeft Ronald Van Jeveren in het zonnetje gezet. Hij heeft de Biesbosch Natuurprijs 2020 uit handen van de stichting ontvangen. Van Jeveren heeft de prijs gekregen omdat hij zich al 35 jaar inzet voor het behoud, de bescherming en de ontwikkeling van de Biesbosch als bijzonder natuurgebied, laat de Natuur- en Vogelwacht Biesbosch weten.
Marjolein Vos | 25 februari 2021 11:45 | Aangepast op 25 februari 2021 11:45
De nu 71-jarige Van Jeveren kwam in de jaren 80 in Dordrecht wonen en kwam toen al snel in contact met de plaatselijk natuur en met de vogelwacht. Doordeweeks werkt hij als verkeersleider in de Rotterdamse haven. Doordat hij in ploegendiensten werkt, heeft hij regelmatig tijd om de natuur in te trekken. Hij is dan ook vaak te vinden in de Dordtse en Brabantse Biesbosch. Volgens de stichting is Van Jeveren van alle markten thuis: van wilgen knotten en ander natuuronderhoud, tot het inventariseren van zoogdieren, dagvlinders, amfibieën en vlinders, hij zet zich overal voor in. Op dit moment is hij bezig met een ecologisch onderzoek met behulp van wildcamera's in het natuurgebied.


De Biesbosch Natuurprijs bestaat uit een oorkonde en een bronzen sculptuur van een zeearend. De prijs wordt sinds 2013 uitgereikt en werd in het leven geroepen vanwege het 30-jarig bestaan van de Natuur- en Vogelwacht Biesbosch. De afgelopen jaren hebben verschillende mensen de prijs ontvangen, van onderzoekers tot natuurfotografen.

Foto: Natuur- en Vogelwacht Biesbosch

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Fietsfeest in Dordrecht: niet alleen op, ook naast Tour of Holland-parcours

De Tour van Holland is na ruim twintig jaar terug van weggeweest. De eerste etappe van de wielertour...

Gemeente maakt een miljoen vrij voor krakkemikkige kleedkamers voetbalclub

De gemeenteraad van Sliedrecht heeft unaniem besloten te investeren in voetbalclub v.v. Sliedrecht. ...

Dienst GR-Sociaal, op loket na, niet naar Dordthuis maar naar Achterom

De gemeenteraad in Dordrecht heeft dinsdagavond ingestemd met nieuwe verhuisplannen van de GR-Sociaa...

Extra ondersteuning starters Papendrecht, miljoen extra in leenpotje

De raad van Papendrecht stelt opnieuw geld beschikbaar voor de starterslening. Met een miljoen euro ...

Nieuwe kinderburgemeester geïnstalleerd: 'Kinderen moeten meer buiten spelen'

Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van dinsdagavond ...

Het zou vier jaar bewegen, maar Dordtse Bewegende Bos verdwijnt nu al

Een boom op je parkeerplek in plaats van een auto: hoe ziet dat eruit? Het Bewegend Bos liet de Dord...