gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Big Rivers bijna klaar voor lang festivalweekend

Woensdag moesten de werklieden nog stoppen vanwege de vele regen, maar inmiddels is alles weer op schema bij de podia die opgebouwd worden voor het driedaagse festival.

Daan Berg |  | Aangepast op
Dat vertelt festivaldirecteur Bas de Zwart bij het podium aan het Grotekerksplein.

"Dit is de leukste tijd om festivaldirecteur te zijn. Als iedereen in actie komt en je echt wat ziet ontstaan", vertelt De Zwart met lichtjes in zijn ogen. Hij is dit jaar verantwoordelijk voor de negentiende editie van het festival, dat begon als het Bluesfestival Dordrecht.

Big Rivers valt samen met een afsluiting van de Papendrechtse Brug. Die moet dit weekend geasfalteerd worden. De Zwart is daarom blij dat de gemeente kon regelen dat de Waterbus langer blijft varen. "Ik had wel graag gezien dat hij tot nog later zou doorvaren, maar dit is al heel wat."

RTV Dordrecht is van vrijdag tot en met zondag aanwezig bij Big Rivers. Je ziet de hele dag door live updates op Facebook, en op tv zijn zondag en maandag compilaties te zien van alles wat er tijdens het festival gebeurt.

Benieuwd naar meer van het verhaal van Bas de Zwart? Kijk dan naar onderstaande reportage.

Lees ook

Nationaal Baggermuseum nieuwe naam

museum

Nieuwe naam en miljoeneninvestering: Baggermuseum wordt uitgebreid

Het Nationaal Baggermuseum krijg een nieuwe naam en wordt uitgebreid. Dat is bekendgemaakt tijdens de viering van het 50 jarig bestaan van het museum. De grote baggerbedrijven Van Oord en Boskalis investeren 4 miljoen euro voor de bouw van een nieuw waterbouwcentrum, pal naast het huidige onderkomen in Sliedrecht.

foto

'Enorme plas bloed' op straat blijkt iets heel anders

Flink schrikken voor een bewoner van de Havikstraat in Sliedrecht. Die zag dinsdagochtend een flinke plas bloed liggen en belde daarom de politie. Ter plekke bleek het om iets heel anders te gaan: chilisaus.

thumbjeeeeeeeee

Drukte in de stad, waar iedereen geniet van Dordt in Stoom: ‘Zeer nostalgisch’

Het is warm en druk in de binnenstad, maar tienduizenden mensen genieten zaterdag met volle teugen van Dordt in Stoom. Waar de ene bezoeker meermaals heen en weer gaat met de stoomtrein, vergaapt de ander zich aan alle stoommachines of decennia oude bussen. “Wat je ruikt, wat je ziet: het zijn echt herinneringen.”

artikelfoto oversteken stadspolders

Omwonenden willen aanpassing bij deze oversteekplaats: 'Je hebt amper tijd'

Bewoners van de Dordtse wijk Stadspolders maken zich zorgen over de voetgangersoversteekplaats bij winkelcentrum De Bieshof. Vooral ouderen en mensen die slecht ter been zijn zouden de overkant niet altijd halen voordat het verkeerslicht weer op rood springt. Volgens omwonenden leidt dat geregeld tot onveilige situaties.

brand theethuin

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_03_25_15.Still001

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang sluit, is deze pont van groot belang

De MRD Striker. Het zegt je waarschijnlijk niks, maar het is een naam die voetgangers en fietsers tussen Dordrecht en Papendrecht de komende maanden veelvuldig tegenkomen. Die pont dient namelijk als alternatief voor de afgesloten Papendrechtsebrug, de Streekomroep kreeg ‘m alvast te zien.