gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Big Rivers bijna klaar voor lang festivalweekend

Woensdag moesten de werklieden nog stoppen vanwege de vele regen, maar inmiddels is alles weer op schema bij de podia die opgebouwd worden voor het driedaagse festival.

Daan Berg |  | Aangepast op
Dat vertelt festivaldirecteur Bas de Zwart bij het podium aan het Grotekerksplein.

"Dit is de leukste tijd om festivaldirecteur te zijn. Als iedereen in actie komt en je echt wat ziet ontstaan", vertelt De Zwart met lichtjes in zijn ogen. Hij is dit jaar verantwoordelijk voor de negentiende editie van het festival, dat begon als het Bluesfestival Dordrecht.

Big Rivers valt samen met een afsluiting van de Papendrechtse Brug. Die moet dit weekend geasfalteerd worden. De Zwart is daarom blij dat de gemeente kon regelen dat de Waterbus langer blijft varen. "Ik had wel graag gezien dat hij tot nog later zou doorvaren, maar dit is al heel wat."

RTV Dordrecht is van vrijdag tot en met zondag aanwezig bij Big Rivers. Je ziet de hele dag door live updates op Facebook, en op tv zijn zondag en maandag compilaties te zien van alles wat er tijdens het festival gebeurt.

Benieuwd naar meer van het verhaal van Bas de Zwart? Kijk dan naar onderstaande reportage.

Lees ook

plucheplakkers

Eerste periode zit erop: De Plucheplakkers kritisch op zwak FC Dordrecht

In aflevering 131 maken de Plucheplakkers Wouter Bos (GPR Sportradio), Corrado Francke (RTV Dordrecht) en Arco Bomgaars (AD De Dordtenaar) de balans op aan het einde van de eerste periode voor FC Dordrecht dit seizoen. Heel vrolijk is die balans niet, want de Krommedijkclub staat voorlaatste.

foto geboorteboom

Geboorteboompje als groen alternatief voor vertrouwde knuffel Ertje

Ouders in Papendrecht die aangifte doen van de geboorte van hun kindje hebben vanaf deze maand iets te kiezen. Naast de vertrouwde knuffel Ertje kunnen zij ook een geboorteboompje mee naar huis nemen. Het boompje is bedoeld als duurzaam aandenken aan de geboorte en moet tegelijkertijd bijdragen aan een groener dorp.

sportdocentamberrijnmond

Na dagen in file gooit sportdocent Amber het roer om: ‘Ben gaan hardlopen naar huis’

Het is een bekende frustratie voor veel streekgenoten. Na een lange werkdag is het op de bomvolle wegen aansluiten geblazen. Amber van der Elst uit Dordrecht was de dagelijkse avondspits beu en besloot van de nood een deugd te maken. “Ik heb mijn rugzak omgedaan en ben 17 kilometer naar huis gaan hardlopen.”

foto speelplekken ALB

Groot kinderprotest bij gemeentehuis: ‘Speeltuinen moeten gewoon blijven’

Harde muziek, veel toeters, fluitjes en borden met leuzen erop. Zo gaat het er dinsdagavond voor het gemeentehuis in Alblasserdam aan toe. Daar protesteren dan tientallen kinderen tegen het besluit van de gemeente om van 12 speeltuinen de toestellen weg te halen. ‘Goed dat jullie hier staan.’

PSX_20261025_023824

Schade aan ruit na explosie bij rijtjeshuis in Zwijndrecht

Bij een woning in Zwijndrecht is in de nacht van zaterdag op zondag een explosie geweest. Er ontplofte iets bij de voordeur. Daardoor sneuvelde een ruit. Niemand raakte gewond.

stadsparkasfalt

Verschillende kleuren asfalt op deze plek: dit is de reden

Een bijzonder gezicht voor fietsers, wandelaars en andere recreanten in Dordrecht. Tussen voetbalvereniging Dubbeldam en sporthal De Dijk op sportpark Schenkeldijk zijn verschillende kleuren asfalt aangebracht. Het gaat om proefstroken, die de gemeente moeten helpen om te bepalen hoe de nieuwe Parkloop er uiteindelijk uit komt te zien.