gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Big Rivers staat weer op Scheffersplein

Dit jaar staat er in juli weer een podium van Big Rivers op het Scheffersplein. Dat melden zowel de organisatie van Big Rivers als de vertegenwoordiger van de ondernemers op het Scheffersplein.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Vorig jaar ontstond er een conflict over het ‘glazenplan’, waarbij de horeca glazen van Big Rivers moest inkopen. Deze keer is er een compromis gesloten zodat de ondernemers op eigen terrein de eigen glazen kunnen gebruiken. Volgens Don de Rijke van het Stadscafé zijn berichten over onenigheid tussen de verschillende horecaondernemers nergens op gebaseerd en staat er gewoon een overeenkomst op papier die door alle betrokkenen wordt ondertekend.

Er zijn nog meer veranderingen bij deze editie. Zo wordt op het Stadhuisplein een ‘Kuchentreff Food Fest’ gehouden, waardoor het jazzpodium naar de Houttuinen wordt verplaatst. Op het plein voor de HEMA wordt een podium van de Popcentrale gerealiseerd. In totaal komen er 13 podia.

Big Rivers 2018 vindt op 13, 14 en 15 juli plaats.

Lees ook

persoon te water overleden Dubbeldam

Overleden persoon in vijver blijkt 83-jarige vrouw, buurt geschrokken

In een vijver aan het Vijverplantsoen in de Dordtse wijk Dubbeldam is vrijdagochtend een overleden persoon gevonden. Het gaat volgens de politie om een 83-jarige vrouw. Hulpdiensten kregen rond 08.30 uur de melding van een persoon te water, nadat een buurtbewoner iets in het water zag liggen.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Voormalig olympisch kampioen zwemt voor kankeronderzoek door Molenlanden

Maarten van der Weijden is maandag begonnen aan zijn laatste grote zwemtocht voor kankeronderzoek. De voormalig olympisch kampioen zwemt in totaal langs 22 steden, een route van in totaal 270 kilometer. Hij doet daarbij ook onze streek aan.

Foto-Hemelpostbrievenbus-van-Hemelpost_-©Kimm-Mulder

Nieuwe Hemelpostbrievenbus biedt troost aan nabestaanden

Op begraafplaats Achterambacht in Hendrik-Ido-Ambacht is een Hemelpostbrievenbus geplaatst bij het Herdenkingsveld. De brievenbus biedt nabestaanden de mogelijkheid om een kaartje, brief of tekening achter te laten voor iemand die zij missen.

Still brugklep is weg voor artikel

Brugklep na 59 jaar verdwenen: zo verliep het proces van uitvijzelen tot de sloop

Een bijzondere operatie is het, de verwijdering van de brugklep van de Papendrechtsebrug. 59 jaar lang is er over dit wegdek gereden, nu is die in een tijdsbestek van drie dagen eruit gevijzeld, op een ponton gelegd en over het water vervoerd naar de sloop.

pluktuin1

De Pluktuin is weer open en trekt meteen veel bezoekers

Een boeketje bloemen scoren voor een feestje, een uitreiking of gewoon als presentje. Daarvoor moet je normaal gesproken naar een bloemist. Maar je kunt ze de komende periode ook ‘gewoon’ in de natuur plukken. Voor het negende jaar op rij kun je deze zomer bij de Pluktuin in Dordrecht terecht.

105e4d8d-fa56-3a35-9387-3827249949d5.jpg

Uitzonderlijk warme en droge zomer, maar waar zijn de onweersbuien?

Temperaturen hoger dan 30 graden, een kurkdroge bodem en dagenlang een brandende zon: het klinkt als het perfecte recept voor een zomer vol spectaculaire onweersbuien. Toch bleef het deze zomer opvallend vaak stil aan de hemel. Waar bleven die verkoelende plensbuien en donderslagen? En waarom levert extreme warmte lang niet altijd onweer op?