gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Big Rivers staat weer op Scheffersplein

Dit jaar staat er in juli weer een podium van Big Rivers op het Scheffersplein. Dat melden zowel de organisatie van Big Rivers als de vertegenwoordiger van de ondernemers op het Scheffersplein.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Vorig jaar ontstond er een conflict over het ‘glazenplan’, waarbij de horeca glazen van Big Rivers moest inkopen. Deze keer is er een compromis gesloten zodat de ondernemers op eigen terrein de eigen glazen kunnen gebruiken. Volgens Don de Rijke van het Stadscafé zijn berichten over onenigheid tussen de verschillende horecaondernemers nergens op gebaseerd en staat er gewoon een overeenkomst op papier die door alle betrokkenen wordt ondertekend.

Er zijn nog meer veranderingen bij deze editie. Zo wordt op het Stadhuisplein een ‘Kuchentreff Food Fest’ gehouden, waardoor het jazzpodium naar de Houttuinen wordt verplaatst. Op het plein voor de HEMA wordt een podium van de Popcentrale gerealiseerd. In totaal komen er 13 podia.

Big Rivers 2018 vindt op 13, 14 en 15 juli plaats.

Lees ook

Vrouwelijke wethouder AI gegenereerd

Hier meer vrouwelijke wethouders dan elders: vooral dit dorp springt eruit

Van de 34 wethouders in de negen gemeenten van onze streek, is 35 procent vrouw. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS en mediapartner Rijnmond. Daarmee scoort onze streek hoger dan het landelijk gemiddelde. Sliedrecht valt het meeste op, met meer vrouwen dan mannen op een wethouderspost in het college.

hoogblokland

azc

Nu definitief: op deze twee plekken komen opvanglocaties voor asielzoekers

De gemeente Molenlanden gaat asielzoekers opvangen aan de Melkweg in Bleskensgraaf en aan de Beemdweg in Hoogblokland. Het gaat om een definitief besluit, meldt de gemeente. Het COA gaat de plannen per opvanglocatie nu verder uitwerken.

businkautobrandzwi

Auto brandt uit bij kerk

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Zwijndrecht. De wagen stond op een parkeerplaats bij de kerk Develhof, aan de Laan van Nederhoven.

toerismedor

Steeds meer toeristen naar Dordrecht: 'We waren een ondergeschoven parel'

Steeds meer toeristen uit eigen land brengen een bezoekje aan Dordrecht. De stad werd vorig jaar 3,1 miljoen keer bezocht door binnenlandse toeristen, een toename van vijf procent in vergelijking met 2024. “Waar vind je nou zo’n mooie stad met een mooie mix aan mogelijkheden?”

oudebakkerij

Oude bakkerij in het centrum van Dordrecht transformeert naar vijf woningen: ‘Middenstand sterft langzaam uit’

Drie jaar nadat een projectontwikkelaar uit Gorinchem de voormalige bakkerij Dokman in het centrum van Dordrecht kocht, start eindelijk de transformatie naar vijf appartementen. Makelaar René van de Giessen noemt het logisch dat winkelpanden steeds vaker worden omgebouwd. “Lokale bakkers zijn niet meer van deze tijd”, zegt hij tegen Rijnmond.

wijkagentjack

Belg (19) in gestolen voertuig klemgereden door politie

De politie heeft een automobilist van de weg geplukt die door Ridderkerk reed in een gestolen voertuig. De 19-jarige Belg is opgepakt en de auto is in beslag genomen.