gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bijbel Van Beveren terecht

De bijbel van oud-burgemeester Van Beveren is terecht. Hij is in het bezit van een man uit Den Haag. De bijbel zat vroeger verborgen in een schoorsteen. Maar was al geruime tijd onvindbaar. Kenniscentrum Augustijnenhof startte een zoektocht.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De bijbel is nu in het bezit van een nazaat van het geslacht Stoop. Het boek is door overerving in zijn bezit gekomen. Dordtenaar Jan Willem Boezeman van het Documentatie- en Kenniscentrum Augustijnenhof was een zoektocht gestart. Het boek was zoek sinds 1905.

De bijbel bevat aantekeningen van erfgenamen die het boek in hun bezit hebben gehad. Hij is niet meer helemaal origineel. Zo is de omslag vernieuwd.

De zoekgeraakte bijbel is gedrukt halverwege de 16e eeuw. Hij was in het bezit van de eerste gereformeerde burgemeester van Dordrecht. In die tijd was zo'n bijbel verboden. Calvinisten werden vervolgd. Daarom verborg burgemeester Van Beveren de bijbel in een kastje binnenin de schoorsteenmantel. Die schoorsteen is in de jaren 80 van de vorige eeuw afgebroken.

Lees ook

yv20261024A1C01692

Wisselvalligheid in het kwadraat bij FC Dordrecht: ‘Stukje discipline wat we missen’

Jantje lacht, jantje huilt aan de Krommedijk. Als FC Dordrecht dit seizoen een sprankje hoop toont, eindigt het volgende duel vrijwel telkens in een deceptie. Zo ook zaterdag tegen VVV-Venlo: 2-4.

SWO.Telefooncirkel (5)

Paulien Moen (76) zet zich al vijftien jaar in voor telefooncirkel: ‘Fijn om mensen te kunnen helpen’

Geen telefoonboom, maar een telefooncirkel. Daar zet Paulien Moen (76) zich al vijftien jaar als vrijwilliger voor in. Iedere vrijdagochtend belt zij de eerste deelnemer van haar cirkel. Het doel: “Mensen die zich alleen voelen in contact brengen met elkaar.”

ek winnaars pkc

Nederlandse korfballers, met vijf PKC'ers in de ploeg, winnen opnieuw EK

Vijf PKC'ers zijn met de Nederlandse korfbalploeg Europees kampioen geworden. In de finale werd België zaterdag met 27-12 verslagen.

bus streekbus Qbuzz

Let op: woensdag rijden de meeste bussen in onze streek niet

Mensen die normaal gesproken met de bus van Qbuzz van A naar B reizen, hebben woensdag een kleine kans dat de bus ook rijdt. Vakbonden CNV en FNV organiseren een landelijke ov-staking in het streekvervoer en buschauffeurs bepalen zelf in hoeverre ze hier aan meedoen.

wevershoevegooglemaps

Al twee jaar staat deze 18e-eeuwse hoeve leeg, maar nu komen er gloednieuwe woningen in

Al ruim twee jaar lang staat de eeuwenoude boerderij de Wevershoeve in Rijsoord leeg. Waar het pand eerst decennialang werd gebruikt als restaurant, moest het rijksmonument op zoek naar een nieuwe bestemming. Inmiddels is die definitief gevonden: er komen woningen in de hoeve.

pont rosmolenweg

Pont Kerkeplaat - Rosmolenweg vaart vrijdagochtend weer na problemen

Een van de ponten die als alternatief vaart vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug is donderdag een tijdje gestremd geweest. Het gaat om de verbinding tussen de Dordtse Kerkeplaat en de aanlegsteiger bij Boskalis aan de Rosmolenweg in Papendrecht. Vrijdagochtend vaart de pont weer, meldt Rijkswaterstaat.