gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bijbel Van Beveren terecht

De bijbel van oud-burgemeester Van Beveren is terecht. Hij is in het bezit van een man uit Den Haag. De bijbel zat vroeger verborgen in een schoorsteen. Maar was al geruime tijd onvindbaar. Kenniscentrum Augustijnenhof startte een zoektocht.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De bijbel is nu in het bezit van een nazaat van het geslacht Stoop. Het boek is door overerving in zijn bezit gekomen. Dordtenaar Jan Willem Boezeman van het Documentatie- en Kenniscentrum Augustijnenhof was een zoektocht gestart. Het boek was zoek sinds 1905.

De bijbel bevat aantekeningen van erfgenamen die het boek in hun bezit hebben gehad. Hij is niet meer helemaal origineel. Zo is de omslag vernieuwd.

De zoekgeraakte bijbel is gedrukt halverwege de 16e eeuw. Hij was in het bezit van de eerste gereformeerde burgemeester van Dordrecht. In die tijd was zo'n bijbel verboden. Calvinisten werden vervolgd. Daarom verborg burgemeester Van Beveren de bijbel in een kastje binnenin de schoorsteenmantel. Die schoorsteen is in de jaren 80 van de vorige eeuw afgebroken.

Lees ook

Merwedebrug Gorinchem NOS

brug

'Merwedebrug kan morgen instorten': bouwdeskundige noemt risico heel reëel

De Merwedebrug bij Gorinchem is niet voor niets gesloten voor vrachtverkeer. Volgens hoogleraar Bouwkunde en Civiele Technieken Rob Nijsse van de TU Delft bestaat er een serieus risico als zware vrachtwagens over de verouderde brug blijven rijden.

IMG_5351

Steunconstructies geplaatst in plotseling gesloten parkeergarage, onderzoek gaat door

De gemeente Dordrecht heeft extra steunconstructies laten plaatsen in parkeergarage Visstraat. Hierdoor is het acute risico weg, aldus de gemeente. De garage werd vrijdagavond halsoverkop gesloten nadat er een scheur was aangetroffen op de bovenste verdieping.

pw20260801_WAL5518

Moeizame generale voor FC Dordrecht: nederlaag tegen Belgische beloften

Zes dagen voor de competitiestart heeft FC Dordrecht niet bepaald overtuigd. In eigen stadion was RSCA Futures - het beloftenteam van Anderlecht uitkomend op het tweede Belgische niveau - met 0-2 te sterk.

1000115100

Snelheidsduivel (20) schuldig aan zware botsing: taakstraf en rijontzegging

Met 107 kilometer per uur racet T.J. de H. (20) over de Burgemeester de Raadtsingel in Dordrecht als plots een taxi van rechts komt. Een crash is onvermijdelijk, de taxichauffeur raakt zwaargewond en kampt nog altijd met de gevolgen. “Ondanks zijn jonge leeftijd had hij al wel behoorlijk wat ervaring op de weg waardoor hij beter had moeten weten”, zegt de rechtbank over De H., die een forse taakstraf en een tijdelijke rijontzegging krijgt.

De Plucheplakkers

Deze spelers vielen op in de seizoensopener van FC Dordrecht

De Keuken Kampioen Divisie is van start en ook bij FC Dordrecht leverde dat een aantrekkelijke seizoensopener op. Mooie aanvallen, flinke ketsers en een Dordtse zege op Jong Ajax: er valt genoeg terug te blikken in de tweede aflevering van De Plucheplakkers.

jdg_04-08-26_inlaat_Kinderdijk_1I6A2423

Dit merken we in de streek van de aanhoudende droogte

We kennen Nederland als een nat land, maar deze zomer is dat wel anders. We hebben een zeer droge juli-maand achter de rug en ook in augustus is het erg droog. Op diverse plekken in ons land worden maatregelen genomen, zoals onttrekkingsverboden, de inzet van noodpompen en aanpassingen van de sluizen. Maar wat betekent de droogte voor onze streek?