gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bijbel Van Beveren terecht

De bijbel van oud-burgemeester Van Beveren is terecht. Hij is in het bezit van een man uit Den Haag. De bijbel zat vroeger verborgen in een schoorsteen. Maar was al geruime tijd onvindbaar. Kenniscentrum Augustijnenhof startte een zoektocht.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De bijbel is nu in het bezit van een nazaat van het geslacht Stoop. Het boek is door overerving in zijn bezit gekomen. Dordtenaar Jan Willem Boezeman van het Documentatie- en Kenniscentrum Augustijnenhof was een zoektocht gestart. Het boek was zoek sinds 1905.

De bijbel bevat aantekeningen van erfgenamen die het boek in hun bezit hebben gehad. Hij is niet meer helemaal origineel. Zo is de omslag vernieuwd.

De zoekgeraakte bijbel is gedrukt halverwege de 16e eeuw. Hij was in het bezit van de eerste gereformeerde burgemeester van Dordrecht. In die tijd was zo'n bijbel verboden. Calvinisten werden vervolgd. Daarom verborg burgemeester Van Beveren de bijbel in een kastje binnenin de schoorsteenmantel. Die schoorsteen is in de jaren 80 van de vorige eeuw afgebroken.

Lees ook

rijnmondzonnig.jpg

Vandaag een stralende dag met 25 graden, maar daarna slaat het weer om

De maand mei is vandaag begonnen en doet dat met zomerse temperaturen! Dat betekent dat de temperatuur zal gaan oplopen naar 25 graden en plaatselijk kan het zelfs 26 graden worden.

fotowoonwagenbewoners.png

Woonwagenbewoners die weg moeten voor nieuwbouwwijk kennen nieuwe plek

De woonwagenbewoners die moeten wijken voor de Dordtse nieuwbouwwijk Maasterras, verhuizen naar Wielwijk. Daar komen ze terecht aan de Reeweg Zuid, op de plek waar eerder De Vrije Tuinder zat. Die volkstuinvereniging is in 2023 verhuisd naar een terrein aan de Schenkeldijk.

fotopersburobusinkhagi.jpg

Heg en tuinhuis in brand, veel rook en vlammen te zien

Een tuinhuis en heg in Hardinxveld-Giessendam hebben donderdagavond in brand gestaan. Daarbij kwam veel rook vrij.

FOTO struikelsteen Kees de Koko.png

Kees de Kok werd doodgeschoten, maar krijgt nu struikelsteen: ‘Eerlijk gezegd waren wij Kees ook vergeten’

Aan de Stationsweg 165 in Sliedrecht wordt zaterdag een struikelsteen gelegd. De steen wordt gelegd voor Kees de Kok, want hij woonde daar 83 jaar geleden. Tijdens de Tweede Wereldoorlog doet hij mee aan de april/mei staking van 1943. Op 3 mei 1943 wordt hij daarvoor gearresteerd door de Duitse bezetters en daarna zonder eerlijk proces gefusilleerd. “Het is belangrijk dat de mensen die bij de staking betrokken zijn geweest, in herinnering blijven.”

foto pap.png

Inwoners in conflict met gemeente over achtertuinen: ‘Dit kost straks duizenden euro’s’

Bewoners van de Papendrechtse straat Kombuis liggen overhoop met de gemeente over de inrichting van hun achtertuinen. Volgens de gemeente staan onder meer vlonders en tuinhuizen te dicht op het talud langs het water. Bewoners zeggen juist dat die regels nooit duidelijk zijn gecommuniceerd en dat zij nu plotseling worden geconfronteerd met ingrijpende aanpassingen en mogelijk hoge kosten. Uit een bewonersbrief blijkt dat meerdere huishoudens in maart en april een waarschuwingsbrief van de gemeente hebben ontvangen.

Foto De brand van de eeuw.png

'Er was eens': de brand van de eeuw

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Van de verbouwing van het Nationaal Onderwijsmuseum tot 50 jaar duwvaart. De eerste aflevering is vanaf 18:00 te zien op TV Dordrecht.