gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bijbel Van Beveren terecht

De bijbel van oud-burgemeester Van Beveren is terecht. Hij is in het bezit van een man uit Den Haag. De bijbel zat vroeger verborgen in een schoorsteen. Maar was al geruime tijd onvindbaar. Kenniscentrum Augustijnenhof startte een zoektocht.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De bijbel is nu in het bezit van een nazaat van het geslacht Stoop. Het boek is door overerving in zijn bezit gekomen. Dordtenaar Jan Willem Boezeman van het Documentatie- en Kenniscentrum Augustijnenhof was een zoektocht gestart. Het boek was zoek sinds 1905.

De bijbel bevat aantekeningen van erfgenamen die het boek in hun bezit hebben gehad. Hij is niet meer helemaal origineel. Zo is de omslag vernieuwd.

De zoekgeraakte bijbel is gedrukt halverwege de 16e eeuw. Hij was in het bezit van de eerste gereformeerde burgemeester van Dordrecht. In die tijd was zo'n bijbel verboden. Calvinisten werden vervolgd. Daarom verborg burgemeester Van Beveren de bijbel in een kastje binnenin de schoorsteenmantel. Die schoorsteen is in de jaren 80 van de vorige eeuw afgebroken.

Lees ook

FOTO ARTIKEL MOLENAAR

Molens zijn ‘niet echt meer nodig’, toch is Mandie molenaar

De 18-jarige Mandie Noorlander heeft wel een hele bijzondere bijbaan. Ze is molenaar van een van de molens op Kinderdijk. Verslaggever Monique komt erachter dat molenaar zijn alleen niet zo makkelijk is als het lijkt.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon: ‘Toerisme geëxplodeerd’

Vastgoedondernemer én stadsgids Pieter van Loon laat met zijn TukTuk toeristen op een unieke manier kennismaken met Dordrecht. Met dit initiatief wil Van Loon toeristen die minder mobiel zijn toch de stad laten ervaren. Zo’n tour duurt ongeveer een uur en gaat langs alle bezienswaardigheden van de binnenstad, vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad.

foto website buurtcentrum zwi

Rechtbank: neergestoken jongen in buurtcentrum trok even eerder een vuurwapen

De jongen die in 2025 werd neergestoken in een buurtcentrum in Zwijndrecht, trok even daarvoor zelf een vuurwapen. De verdachte handelde volgens de rechtbank uit zelfverdediging, ook wel noodweer.

Point Blur_Aug052026_153914

Harde klap op Hastingsweg, drie mensen naar het ziekenhuis

Drie mensen zijn woensdag gewond geraakt bij een aanrijding op de Hastingsweg in Dordrecht. De botsing gebeurde even na drieën.

bigrivers20261

Zondag op TV Dordrecht: Compilatie Big Rivers 2026

De 26ste editie van Big Rivers was één groot feest: drie dagen eten, drinken, gezelligheid en heel veel muziek in het historisch centrum van Dordrecht. Deze zondag kun je op TV Dordrecht nagenieten van het festival, met de leukste nummers van verschillende concerten.

tempFileForShare_20260725-123127

Beschonken bestuurder slingert met 40 kilometer per uur over A16

Een man is enkele nachten terug aangehouden omdat hij met een slakkengang over de A16 reed, meermaals tegen de vangrail botste en in de berm tot stilstand kwam. Niet geheel verrassend: de bestuurder was onder invloed van alcohol.