Dordrecht, Netherlands

Bijeenkomst voor sloop flats

Bewoners van flats in de Meindert Hobbemastraat, Johannes Vermeerstraat en Pieter de Hoochstraat in de wijk Krispijn zijn vanavond uitgenodigd voor een bijeenkomst. Tijdens de bijeenkomst wordt gepraat over of de flats in januari al gesloopt moeten worden, of dat dit wordt uitgesteld.
Lotte Koreman | 1 november 2016 12:15 | Aangepast op 1 november 2016 12:15
De Bond Precaire Woonvormen vindt namelijk dat de sloop niet nu al hoeft, omdat de bouw van nieuwe flats pas in 2019 begint. Ze hopen dat de leegstaande flats nog verhuurd kunnen worden. "Vooral in deze tijd van woningsnood, kun je mensen dan daar laten wonen", zegt voorzitter Abel Heijkamp in het AD. De 96 bewoners van de flats moeten op 16 december hun huis uit. Mogelijk is woningstichting Trivire ook aanwezig.

De sloop werd in 2010 al aangekondigd. Eigenlijk zouden de flatwoningen in 2014 al plat gaan, maar dit werd uitgesteld. De meeste bewoners vertrokken al eerder uit hun huis. Daarvoor kregen zij een verhuisvergoeding van 5.327 euro. 

Meest gelezen

Roy en Ria van woonboot gestuurd: ‘We worden de dakloosheid ingejaagd’

Coen Theuwis | Redactie Streek 56 | 17 jun 2025 21:00

Lees ook

Veteranen in de zomerzon gezet: 'Iedereen heeft zijn eigen drijfveer'

De traditionele veteranendag in Ridderkerk is ondanks de hitte van dit weekend goed verlopen. Wel wa...

Nieuw plan gemeente voor toerisme: wat mis jij aan recreatie in de Dordtse natuur?

Dordrecht werkt aan een nieuw plan voor recreatie en toerisme in de buitengebieden. Inwoners kunnen...

Marcel en zijn oude Franse dame trekken veel bekijks: ‘Ze is de enige in Nederland’

De Riverside Car Classic is weer in aantocht. Uit onze streek stellen een aantal verzamelaars hun ou...

Verbouwing Westeinddijk: kopzorgen door ‘Bordjesgate’ en slechte bereikbaarheid

“Hij stond weer omgedraaid”, verzucht een winkelmedewerker aan het Papendrechtse Westeind. Ze doelt ...

'Seksueel roofdier' de gevangenis in voor misbruik en verspreiden kinderporno

Voormalig Dordtenaar Cornelis den D. (38) misbruikte zijn broertje, nichtje en zijn jonge zwager. Da...

Waterscootertocht trekt met ruim 100 deelnemers door Drechtsteden

In Dordrecht heeft opnieuw de grootste waterscooter-toertocht van Nederland plaatsgevonden: de jaarl...