gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Bijenberaad' bijeen tegen bijeninvasie bij Biesbosch

cbd5d3567373e18046020d3662492245

Een groep bijenhouders gaat met natuurbeheerders en de overheid praten over de bijensituatie rondom de Biesbosch. Afgelopen zomer stond het daar ineens bomvol met bijenkasten uit binnen- en buitenland. Dat kan voor flinke overlast zorgen en een bedreiging zijn voor de inheemse bijensoorten.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De Partij voor de Dieren had de minister vragen gesteld na klachten van de boswachter. Omdat de bijenkasten net niet in de Biesbosch staan, kan Staatsbosbeheer niet ingrijpen. De minister zei toen dat ze het probleem erkende, maar dat het aan gemeenten en de provincie is om er wat tegen te doen.

De plek is populair omdat in de nazomer Reuzebalsemien uitbundig bloeit. De Nederlandse Bijenhoudersvereniging en imkervereniging NBV Dordrecht gaan nu verschillende partijen samenbrengen. Ze willen de situatie samen in kaart brengen en verbeteren. De eerste bijeenkomst met bijenhouders en wetenschappers is al geweest. Begin volgend jaar komen ze weer bij elkaar.

In augustus spraken we met boswachter Jacques van der Neut over de toename van het aantal bijenkasten.

Lees ook

PSX_20260610_141907

Balen voor liefhebber: ruim vijftig jaar oude oldtimer zwaar beschadigd

Vlakbij Station Dordrecht is woensdagmiddag een oldtimer in botsing gekomen met een andere auto. De Alfa Romeo, volgens de bestuurder een exemplaar uit 1972, is zwaar beschadigd.

1ba0a183-2c19-3050-bfcb-5f6cf0946623

Superfan Carin kijkt uit naar Phantom of the Opera: 'Ik kreeg koude rillingen'

In 2028 keert Phantom of the Opera voor het eerst sinds de jaren negentig terug naar Nederland. De wereldberoemde musical gaat spelen in het Nieuwe Luxor Theater in Rotterdam en voor superfan Carin Klabbers uit Ridderkerk voelt dat bijna onwerkelijk. “Ik wist niet wat ik hoorde", zegt ze tegen Rijnmond.

thumb website

Reparatie Bethelkerk in volle gang: nieuwe fundering moet verzakking tegengaan

Er wordt hard gewerkt aan de fundering van de Bethelkerk in Zwijndrecht. Door middel van speciale heipalen kan verdere verzakking van de kerk worden voorkomen. Ondanks dat de scheuren er niet door verdwijnen, zorgt het er wel voor dat het niet van kwaad tot erger gaat met de kerk.

MuurschilderingNoordtribune

Buitenkant tribune FC Dordrecht ondergaat metamorfose: ‘Ziel van de club zichtbaar’

De Noordtribune van FC Dordrecht is een kunstwerk rijker. Aan de buitenkant van het M-Scores Stadion is een nieuwe muurschildering zichtbaar, die begin volgende maand officieel zal worden onthuld. Het kunstwerk is gemaakt door kunstenaar Bram Verbrugge, die input vanuit supporters heeft verwerkt in de mural.

PSX_20260615_133225

Man (32) zwaargewond bij steekpartij op opvangboot voor vluchtelingen

Een 32-jarige man is maandagmiddag zwaargewond geraakt bij een steekpartij op een opvangboot voor vluchtelingen in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Hij had onder meer verwondingen aan zijn gezicht.

PSX_20260627_181157

Man aangehouden na mogelijk bespuiten kinderen met pepperspray

Een man heeft zaterdagmiddag mogelijk pepperspray op meerdere kinderen gespoten in Dordrecht. De verdachte is onder bedreiging van een taser aangehouden.