gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Bijenberaad' bijeen tegen bijeninvasie bij Biesbosch

cbd5d3567373e18046020d3662492245

Een groep bijenhouders gaat met natuurbeheerders en de overheid praten over de bijensituatie rondom de Biesbosch. Afgelopen zomer stond het daar ineens bomvol met bijenkasten uit binnen- en buitenland. Dat kan voor flinke overlast zorgen en een bedreiging zijn voor de inheemse bijensoorten.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De Partij voor de Dieren had de minister vragen gesteld na klachten van de boswachter. Omdat de bijenkasten net niet in de Biesbosch staan, kan Staatsbosbeheer niet ingrijpen. De minister zei toen dat ze het probleem erkende, maar dat het aan gemeenten en de provincie is om er wat tegen te doen.

De plek is populair omdat in de nazomer Reuzebalsemien uitbundig bloeit. De Nederlandse Bijenhoudersvereniging en imkervereniging NBV Dordrecht gaan nu verschillende partijen samenbrengen. Ze willen de situatie samen in kaart brengen en verbeteren. De eerste bijeenkomst met bijenhouders en wetenschappers is al geweest. Begin volgend jaar komen ze weer bij elkaar.

In augustus spraken we met boswachter Jacques van der Neut over de toename van het aantal bijenkasten.

Lees ook

n3

N3 dicht vanwege asfalteringswerkzaamheden

De Papendrechtsebrug in de N3 is al een week dicht, maar komende dagen zijn er meer afsluitingen op deze weg. Vanaf vrijdagavond tot en met maandagochtend voert Rijkswaterstaat onderhoud uit aan de N3 tussen de aansluiting met de A15 en Papendrecht.

STARDO

Al 45 jaar aangepast roeien in de streek: 'Meer mensen moeten hiervan weten'

STARDO, de Stichting Aangepast Roeien Dordrecht en Omstreken, viert zondag 16 augustus het 45-jarig jubileum. Bij deze viering komen roeiers, vrijwilligers en betrokken organisaties samen voor een gezamenlijke roeitocht over het Wantij.

Foto-Hemelpostbrievenbus-van-Hemelpost_-©Kimm-Mulder

Nieuwe Hemelpostbrievenbus biedt troost aan nabestaanden

Op begraafplaats Achterambacht in Hendrik-Ido-Ambacht is een Hemelpostbrievenbus geplaatst bij het Herdenkingsveld. De brievenbus biedt nabestaanden de mogelijkheid om een kaartje, brief of tekening achter te laten voor iemand die zij missen.

Ed Nijmeegse vierdaagse foto artikel

Ed volbrengt zijn 40e vierdaagse: 'Je wordt gedragen door het publiek'

Met schoenen die ietwat knelde en enkele blaren heeft Ed Grootveld uit Sliedrecht zijn 40e vierdaagse van Nijmegen volbracht. Na twee dagen bijkomen blikt hij terug op zijn avontuur: “Het gaat je niet in de koude kleren zitten.”

schaatsendordt

Deze schaatsers gaan gewoon door in hartje zomer: ‘Met de hittegolf was het heel lekker’

Het mag dan nog ruim een maand duren voordat de zomer voorbij is, de Schaatsbaan Dordrecht staat alweer lekker vol. Tijdens het jaarlijkse ‘zomerkamp’ komen schaatsers van verschillende niveaus er dagelijks trainen om hun techniek verder aan te scherpen. “Het is wel een klap in je gezicht als je weer naar buiten stapt.”

parkmerwesteinarchief

Ook botulisme in Park Merwestein vastgesteld

Bij een eend in Park Merwestein in Dordrecht is botulisme vastgesteld. De gemeente vraagt bezoekers van het park daarom om niet te zwemmen of spelen in het water, honden niet in het water te laten zwemmen en geen eenden of andere watervogels te voeren of aan te raken.