Dordrecht, Netherlands

Bijna 1000 inwoners krijgen bloedtest

Ruim 900 mensen krijgen een bloedtest vanwege een gevaarlijke stof van Dupont. Dat heeft de gemeente Dordrecht, waar de chemische fabriek staat, donderdag bekendgemaakt. dat meldt RTV Rijnmond.
Peter Tromp | 22 december 2017 09:41 | Aangepast op 22 december 2017 09:41
Het gaat om een aantal inwoners van Dordrecht, Papendrecht en Sliedrecht die zich zorgen maken om hun gezondheid. Zij wonen of woonden in de buurt van de fabriek, die zonder dat zij dat wisten jarenlang de omstreden stof PFOA uitstootte. Het bedrijf DuPont heet tegenwoordig Chemours.

De gemeente Dordrecht geeft aan dat er 1538 aanvragen zijn binnengekomen voor de gratis PFOA bloedtest, waarvan er 941 zijn toegewezen, 476 afgewezen en 121 nog in behandeling zijn. Met de test kan vastgesteld worden hoe hoog de waarde van PFOA is in het bloed. De test is puur bedoeld om de waarde te meten, maar heeft verder geen acties tot gevolg.

Tot woensdag konden mensen zich aanmelden. De Rijksoverheid vergoedt de testen voor mensen die tussen 1 januari 1970 en 31 december 2012 minimaal één jaar in het gebied rondom de fabriek hebben gewoond, niet uitgenodigd waren voor de steekproef van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM), niet deelgenomen hebben aan de eerdere vergoedingsregeling van de gemeente Sliedrecht en geen bloedtest laten uitvoeren via hun werkgever.

De kosten voor de bloedtest worden nu betaald door het ministerie van Infrastructuur en Milieu. Wat voor gevolgen de stof heeft voor mensen is nog onduidelijk.

Meest gelezen

Ravage op N3: veel schade en gewonde door aanrijding

Corrado Francke | 17 nov 2025 12:06

Brand in rijtjeshuis: cv-ketel vat vlam

Redactie Streek 56 | 19 nov 2025 16:00

Lees ook

Vogelgriep in onze streek: 16.000 kippen worden gedood

Op een biologisch leghennenbedrijf in Streefkerk is vogelgriep vastgesteld. Dat meldt het ministerie...

Bart (79) begint eerste lichtjestocht voor scootmobielen

Een optocht met verlichte en versierde vrachtwagens wordt in wel meer gemeenten georganiseerd, maar ...

FC Dordrecht sprokkelt te veel en scoort te weinig: ‘Het is wel een patroon, ja’

Met iets meer doelgerichtheid had FC Dordrecht Vitesse kunnen verslaan vrijdagavond, maar juist daar...

FC Dordrecht met punt uit de interlandbreak: 1-1 tegen Vitesse

FC Dordrecht heeft vrijdagavond de Keuken Kampioen Divisie hervat met een puntje tegen Vitesse. Aan ...

Blijdschap bij automobilisten nu Spuihavengarage na maanden weer open is: 'Goed geregeld!'

Het was een aangename verrassing voor abonnementhouders en andere automobilisten. Donderdag ging de ...

In deze gemeente kunnen inwoners hun wapens inleveren: 'Anoniem en zonder vervolging'

Op meerdere plekken in Zwijndrecht kunnen mensen komende donderdag wapens inleveren, zonder hiervoor...