Dordrecht, Netherlands

Bijna halvering Dordtse coronaweekcijfers, zorgen om Britse variant

In een week tijd zijn er 216 nieuwe Dordtse coronabesmettingen gemeld bij het RIVM. Dat is een behoorlijke daling vergeleken met de week ervoor. Toen waren er 412 besmettingen in de stad. In totaal zijn er in Dordrecht sinds de uitbraak van het virus zo’n 7694 Dordtse besmettingen vastgesteld.
Jordy Nijenhuis | 19 januari 2021 16:17 | Aangepast op 19 januari 2021 16:17
Ondanks de daling zijn er nog flinke zorgen in het demissionair kabinet. Dat zal morgen nieuwe maatregelen aankodingen.


Britse variant

Het RIVM spreekt van een 'gematigd positief beeld dat echter wordt overschaduwd' door de risico's van de Britse variant van het coronavirus, die in Groot-Brittannië en Ierland voor een grote belasting van de ziekenhuizen heeft gezorgd.

De schatting is dat het op dit moment in Nederland bij zo'n 10 procent van de nieuwe besmettingen om de Britse variant gaat. Dat is een verdubbeling ten opzichte van vorige week. Er zijn volgens het OMT twee virusvarianten die zich met twee snelheden verspreiden.


Welke cijfers gebruikt RTV Dordrecht?

Wij baseren ons op de cijfers die het RIVM elke dag om 15:00 uur

Meest gelezen

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 17 dec 2025 17:00

Lees ook

Dertig kinderen met mogelijkheden genieten van schaatsplezier op Dordtse ijsbaan

Schaatsen onder sfeervolle kerstverlichting, genieten van een warme chocomel of een potje curling sp...

Dit circus viert 200-jarig bestaan: 'Wij willen affiniteit, gezelligheid en aanraking'

Het is al jaren voor veel Dordtenaren en andere streekgenoten in de kerstvakantie een traditie: een ...

Van puike prestaties tot mindere maanden: dit was het 2025 van FC Dordrecht

18 zeges, 9 puntendelingen en 17 nederlagen. De eindbalans van FC Dordrecht in officiële duels in 20...

Zwak FC Dordrecht sluit 2025 af met vierde nederlaag op rij

FC Dordrecht heeft het kalenderjaar afgesloten met een pijnlijke nederlaag bij VVV-Venlo. Uitgereken...

Winter3Daagse bij radio ATOS: 60 uur lang voor donatie voedselbank

Via de Winter3Daagse van ATOS radio worden er dit jaar in elf gemeenten producten opgehaald voor de ...

Zaterdag in Studio De Witt: het Staartje, FC Dordrecht en terugblik Dordtse gemeenteraad 2025

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Diana Gerritsma over de...