gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bijna zover: nieuwe dienstregeling Qbuzz gaat zondag in

15c72f456d1ae7398ba85be756ef768d

Verschillende stads- en streekbussen in de Drechtsteden en de Alblasserwaard rijden vanaf zondag volgens een nieuwe dienstregeling. Qbuzz hoopt hiermee de problemen op te lossen die na de start in december vorig jaar ontstonden.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Qbuzz nam het vervoer in de regio Dordrecht op 9 december over van Arriva. Sindsdien klagen passagiers over bussen die niet op tijd rijden en chauffeurs over verouderd materiaal.

Naar aanleiding van die klachten heeft Qbuzz in samenwerking met de Provincie Zuid-Holland, die opdrachtgever is, het lijnennet op verschillende plekken aangepast.

Per 31 maart, morgen dus, gelden voor diverse buslijnen andere rijtijden en optimalisaties, waardoor de kans op uitval en vertraging afneemt. In het kort staan hieronder de belangrijkste veranderingen beschreven.

Wijzigingen

De dienstregeling van de lijnen 4, 90, 316, 387, 388, 488, 489 en 491 is veranderd. Op sommige momenten van de dag bleek dat de dienstregeling te krap was.


StadsBuzz 4 rijdt in de spits niet meer tussen de Laan van Europa in Dordt en bedrijventrerrein Dordtse Kil III en wordt zo betrouwbaarder voor reizigers van/naar Staart, Wielwijk en Papendrecht, omdat de filegevoelige kruising N3/A16 vermeden wordt.

StadsBuzz 10 rijdt alleen tussen P+R Weeskinderendijk, Centraal Station en de binnenstad. Dit zorgt voor betere ontsluiting van het centrum. Deze bus rijdt niet meer door naar Dordtse Kil.

StadsBuzz 8 rijdt voortaan door naar Dordtse Kil III via een al bestaande busbaan. Zowel in de ochtend- als avondspits komt er één extra rit bij.

De nieuwe buslijn 9 neemt de ritten over die nu nog als lijn 10 rijden naar Dordtse Kil en Krabbepolder. De betrouwbaarheid op beide lijnen neemt volgens Qbuzz daardoor toe.

Lees ook

politieinstagrammolenlanden

Rijbewijs afgepakt na drugstest, dan zien agenten de man weer rijden

Een automobilist die in de nacht van donderdag op vrijdag dacht gewoon weer te kunnen gaan rijden nadat zijn rijbewijs was afgepakt, is niet ver gekomen. Agenten zagen hem rijden in de gemeente Molenlanden en hielden hem aan.

Simav-48

3D-spel van molenstichting genomineerd voor prijs

Molenstichting SIMAV (Stichting tot Instandhouding van Molens in de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden) is genomineerd voor de VriendenLoterij Molenprijs 2026. De stichting maakt kans op 50.000 euro met het educatieve project ‘Waar is de molenaar?’. Vanaf deze woensdag kan het publiek op het 3D-spel van SIMAV stemmen.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Van der Weijden zwemt toch door, al bijna 300.000 euro opgehaald

Maarten van der Weijden heeft zijn zwemtocht hervat. Volgens de laatste planning bereikt de voormalig Olympisch kampioen rond 17.15 uur Nieuwpoort in de gemeente Molenlanden. Dat is een uur eerder dan aanvankelijk werd gedacht.

retouchedrws

Klep Papendrechtsebrug wordt klaargemaakt voor de toekomst: 'Uitdagend werk'

Het werk aan de nieuwe brugklep van de Papendrechtsebrug vordert gestaag. Het laswerk zit er voor 95 procent op en de brugklep is op spectaculaire wijze omgedraaid. Nu krijgt de klep nog een speciale behandeling om hem te beschermen tegen weersomstandigheden en roest.

googlestreetviewa16a15

Rijstrook op fly-over van A16 naar A15 dicht door sinkhole

Rijkswaterstaat heeft de linkerrijstrook van de fly-over van de A16 naar de A15 bij knooppunt Ridderkerk voorlopig afgesloten. Onder het wegdek aan het einde van de fly-over is door regenwater een spoelgat ontstaan, een zogenoemd sinkhole.

foto

Scholieren geven afsnijden fietspad bij pont toe: ‘Dan hoef ik niet te wachten’

Creatieve scholieren op de Kerkeplaat in Dordrecht, waar zij de rijbaan in plaats van het fietspad gebruiken om een stoplicht te omzeilen. De politie is er niet blij mee, maar schoolgangers geven het afsnijden lachend toe. “Die boete? Gewoon snel wegfietsen en dan komt het wel goed, hoor.”