gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bijna zover: nieuwe dienstregeling Qbuzz gaat zondag in

15c72f456d1ae7398ba85be756ef768d

Verschillende stads- en streekbussen in de Drechtsteden en de Alblasserwaard rijden vanaf zondag volgens een nieuwe dienstregeling. Qbuzz hoopt hiermee de problemen op te lossen die na de start in december vorig jaar ontstonden.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Qbuzz nam het vervoer in de regio Dordrecht op 9 december over van Arriva. Sindsdien klagen passagiers over bussen die niet op tijd rijden en chauffeurs over verouderd materiaal.

Naar aanleiding van die klachten heeft Qbuzz in samenwerking met de Provincie Zuid-Holland, die opdrachtgever is, het lijnennet op verschillende plekken aangepast.

Per 31 maart, morgen dus, gelden voor diverse buslijnen andere rijtijden en optimalisaties, waardoor de kans op uitval en vertraging afneemt. In het kort staan hieronder de belangrijkste veranderingen beschreven.

Wijzigingen

De dienstregeling van de lijnen 4, 90, 316, 387, 388, 488, 489 en 491 is veranderd. Op sommige momenten van de dag bleek dat de dienstregeling te krap was.


StadsBuzz 4 rijdt in de spits niet meer tussen de Laan van Europa in Dordt en bedrijventrerrein Dordtse Kil III en wordt zo betrouwbaarder voor reizigers van/naar Staart, Wielwijk en Papendrecht, omdat de filegevoelige kruising N3/A16 vermeden wordt.

StadsBuzz 10 rijdt alleen tussen P+R Weeskinderendijk, Centraal Station en de binnenstad. Dit zorgt voor betere ontsluiting van het centrum. Deze bus rijdt niet meer door naar Dordtse Kil.

StadsBuzz 8 rijdt voortaan door naar Dordtse Kil III via een al bestaande busbaan. Zowel in de ochtend- als avondspits komt er één extra rit bij.

De nieuwe buslijn 9 neemt de ritten over die nu nog als lijn 10 rijden naar Dordtse Kil en Krabbepolder. De betrouwbaarheid op beide lijnen neemt volgens Qbuzz daardoor toe.

Lees ook

De Bie Jong PSV FC Dordrecht

Rake penalty bezorgt FC Dordrecht gewenste start van tweede periode

FC Dordrecht is maandagavond goed begonnen aan de tweede periode in de Keuken Kampioen Divisie. Op bezoek bij Jong PSV, waar de ploeg vorig seizoen nog een playoff-ticket liet liggen, werd Joey de Bie door een rake strafschop matchwinner: 0-1.

yv20261019A1C08984

FC Dordrecht begint nieuwe periode met eerste uitzege: ‘Dit geeft een boost’

FC Dordrecht had al acht maanden niet op vreemde bodem gewonnen, maar daar kwam maandagavond verandering in. Joey de Bie schoot zijn ploeg vanaf de penaltystip naar een 0-1 zege op Jong PSV, waardoor de ploeg een succesvolle start van de tweede periode kende. “Hier ben ik heel blij mee.”

MISHANDELING social media pexels

Scholieren mishandeld, vernederd en gefilmd op afroep: ‘Om elkaar terug te pakken’

Leerlingen van verschillende middelbare scholen in Zwijndrecht gaan tegen betaling met elkaar op de vuist en verspreiden filmpjes daarvan op internet. Ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. Dat blijkt uit gesprekken die deze streekomroep heeft gehad met verschillende jongeren. Aanleiding zijn signalen die de politie zegt binnen te krijgen over deze praktijken. "Dit is het topje van de ijsberg", zegt een deskundige.

foto

Vrachtwagens botsen op A16, automobilisten negeren rode kruizen

Twee vrachtwagens zijn woensdagochtend gebotst op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Door het ongeluk staat verkeer tussen Dordrecht en Rotterdam in de file.

IMG_4247

Hek op dijk bij azc keer op keer vernield, cameratoezicht ‘niet proportioneel’

Het hek op de Wieldrechtse Zeedijk, tussen het asielzoekerscentrum en de huizen op de Dordtse dijk, is voor de zoveelste keer vernield. Het gemeentebestuur overweegt een sterker hek, maar cameratoezicht is volgens burgemeester Nanning Mol niet proportioneel. “Daar moet je echt wel wat meer voor kunnen aantonen, dit is geen plek van overlast.”

politie

Buis Drechttunnel dicht vanwege aanhouding automobilist

Weggebruikers op de A16 bij Dordrecht moesten vrijdagmiddag rekening houden met flinke vertraging op de A16. Er was een politieactie bij de Drechttunnel richting Breda, meldt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. Ook de Koninklijke Marechaussee was daarbij betrokken.