gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bijzondere archeologische vondst in Gezondheidspark

22c2203d2f9e88839e303a8e2d13ac8b

Een week lang hebben archeologen in de Middenzone van het Gezondheidspark onderzoek gedaan naar de restanten van een villa uit het Romeinse tijdperk. De villa werd helaas niet gevonden, wel kwamen er tegels en andere restanten uit de grond, waaronder een munt uit de regeerperiode van keizer Nero.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Volgens archeoloog Marc Dorst is het een hele bijzondere vondst. Hij vertelt dat de Romeinse tijd voor Dordrecht een zeer onderbelichte periode is: “Het is de eerste vondst waarbij duidelijk materiaal gevonden wordt dat kan worden onderzocht.” De archeoloog legt uit dat het Romeinse tijdperk goed te scheiden is met de middeleeuwen. Dit komt vanwege het verschil in ligging van het materiaal. “De Romeinse laag ligt veel dieper dan de middeleeuwse laag,” zegt Marc Dorst.

Wat de Romeinen hier precies deden is nog niet bekend. Dat hier vroeger oude nederzettingen stonden, was wel bekend. Het is voor de archeologen wel een grote verassing dat hier voorwerpen uit deze tijd te vinden zijn.

Lees ook

Stier in greppel

Brandweer redt stier uit sloot

Aan de Peilkade in Papendrecht is woensdagochtend een stier uit een sloot gered. Het rund kwam om onbekende reden in de greppel terecht, maar bleef verder ongedeerd.

Raatsie en Venema

Raatsie en Venema voorlopig aan de kant door blessures

FC Dordrecht-spelers Calvin Raatsie en Nick Venema komen voorlopig niet in actie. Beiden hebben een blessure opgelopen.

politieinstagrammolenlanden

Rijbewijs afgepakt na drugstest, dan zien agenten de man weer rijden

Een automobilist die in de nacht van donderdag op vrijdag dacht gewoon weer te kunnen gaan rijden nadat zijn rijbewijs was afgepakt, is niet ver gekomen. Agenten zagen hem rijden in de gemeente Molenlanden en hielden hem aan.

zorgwoning ter illustratie AI gegenereerd

Vrouw lag meerdere dagen dood in zorgwoning: 'Geen woorden voor hoe dit is gelopen'

Een 69-jarige vrouw lag vorig jaar meerdere dagen dood in haar Sliedrechtse zorgwoning, terwijl personeel haar al dagen niet had gezien. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is hierover geïnformeerd en haar zoon, Jermaine Bommel doet nu zijn verhaal. "Ik ben er kapot van."

Farante-College

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.

archieffotopolitie

Explosie in Arkel, huis raakt beschadigd

Bij een huis in Arkel is in de nacht van woensdag op donderdag een explosie geweest. Er is nog niemand aangehouden, meldt de politie.