gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bijzondere archeologische vondst in Gezondheidspark

22c2203d2f9e88839e303a8e2d13ac8b.jpg

Een week lang hebben archeologen in de Middenzone van het Gezondheidspark onderzoek gedaan naar de restanten van een villa uit het Romeinse tijdperk. De villa werd helaas niet gevonden, wel kwamen er tegels en andere restanten uit de grond, waaronder een munt uit de regeerperiode van keizer Nero.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Volgens archeoloog Marc Dorst is het een hele bijzondere vondst. Hij vertelt dat de Romeinse tijd voor Dordrecht een zeer onderbelichte periode is: “Het is de eerste vondst waarbij duidelijk materiaal gevonden wordt dat kan worden onderzocht.” De archeoloog legt uit dat het Romeinse tijdperk goed te scheiden is met de middeleeuwen. Dit komt vanwege het verschil in ligging van het materiaal. “De Romeinse laag ligt veel dieper dan de middeleeuwse laag,” zegt Marc Dorst.

Wat de Romeinen hier precies deden is nog niet bekend. Dat hier vroeger oude nederzettingen stonden, was wel bekend. Het is voor de archeologen wel een grote verassing dat hier voorwerpen uit deze tijd te vinden zijn.

Lees ook

asfalteringswerkzaamheden.png

Let op: N915 richting A15 komende dagen dicht

Verkeer bij Hendrik-Ido-Ambacht moet de komende dagen rekening houden met omleidingen en vertraging. Rijkswaterstaat vernieuwt het asfalt op de N915, tussen de kruising Noordeinde en de aansluiting Hendrik-Ido-Ambacht van de A15.

pexelswandeling.png

Dit jaar geen avondvierdaagse in Sliedrecht

Geen avondvierdaagse in Sliedrecht dit jaar. Ondanks herhaaldelijke oproepen, is het de organisatie niet gelukt om genoeg vrijwillige verkeersregelaars te vinden. "Door dit tekort kunnen wij de veiligheid van de deelnemers en overige weggebruikers niet voldoende waarborgen", schrijft de organisatie Avondvierdaagse Sliedrecht. Deelnemers krijgen hun inschrijfgeld terug.

PSX_20260527_233207.jpg

Auto brandt uit in Papendrecht

In Papendrecht is woensdagavond laat een auto in vlammen opgegaan. De wagen stond geparkeerd aan de Stellingmolen.

fotoa16n3verhaal.jpg

Terug naar 80 kilometer per uur op A16 en N3? ‘Voorkomen dat we ziek worden’

De snelheid op de A16 en N3 bij Dordrecht moet terug naar 80 kilometer per uur. Daarvoor pleiten verschillende gemeenteraadsleden, die dinsdag enigszins teleur werden gesteld. “Dit zou een mooie eerste stap zijn.”

IMG-20260527-WA0038.jpg

Jonge drenkeling (18) gevonden in zwemplas, later in ziekenhuis overleden

De 18-jarige jongen die woensdag bewusteloos werd gevonden in de Dordtse zwemplas De Merwelanden, is in het ziekenhuis overleden. Dat meldt de politie. Het slachtoffer werd ter plekke gereanimeerd en is daarna met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

Pands Seringenstraat.png

huisvesting

Voormalig vluchtelingenpand straks woonruimte statushouders: ‘Er is nog geen besluit’

De gemeente Papendrecht wil het voormalig asielpand aan de Seringenstraat gebruiken als woonruimte voor mensen met een verblijfsvergunning. Het gebouw moet vanaf dit najaar beschikbaar komen voor 25 tot 40 personen en zal een jaar beschikbaar blijven.