gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bijzondere archeologische vondst in Gezondheidspark

22c2203d2f9e88839e303a8e2d13ac8b

Een week lang hebben archeologen in de Middenzone van het Gezondheidspark onderzoek gedaan naar de restanten van een villa uit het Romeinse tijdperk. De villa werd helaas niet gevonden, wel kwamen er tegels en andere restanten uit de grond, waaronder een munt uit de regeerperiode van keizer Nero.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Volgens archeoloog Marc Dorst is het een hele bijzondere vondst. Hij vertelt dat de Romeinse tijd voor Dordrecht een zeer onderbelichte periode is: “Het is de eerste vondst waarbij duidelijk materiaal gevonden wordt dat kan worden onderzocht.” De archeoloog legt uit dat het Romeinse tijdperk goed te scheiden is met de middeleeuwen. Dit komt vanwege het verschil in ligging van het materiaal. “De Romeinse laag ligt veel dieper dan de middeleeuwse laag,” zegt Marc Dorst.

Wat de Romeinen hier precies deden is nog niet bekend. Dat hier vroeger oude nederzettingen stonden, was wel bekend. Het is voor de archeologen wel een grote verassing dat hier voorwerpen uit deze tijd te vinden zijn.

Lees ook

politie

Acht aanhoudingen na inval in bedrijfspand en huis

Een 35-jarige Dordtenaar is maandag opgepakt bij een inval in een bedrijfspand en huis in Barendrecht. De politie ontdekte daar 100 kilo cocaïne. In totaal zijn acht aanhoudingen verricht.

nk20261102NKS01516

FC Dordrecht komt na dramatische start net tekort tegen tien man van Jong Utrecht

FC Dordrecht heeft de belangrijke wedstrijd onderin de Keuken Kampioen Divisie tegen Jong FC Utrecht met 3-2 verloren. De Schapekoppen keken op Sportcomplex Zoudenbalch al binnen twintig minuten tegen een 3-0 achterstand aan. Dankzij twee doelpunten van Robin van Asten en een rode kaart voor de thuisploeg werd het nog spannend, maar de gelijkmaker bleef uit.

Point Blur_Oct232026_091239

Bestuurder busje wijkt uit voor remmende voorganger en rijdt sloot in

Een bestelbus is vrijdagochtend in een sloot beland bij Bleskensgraaf. De bestuurder moest uitwijken voor een remmende voorganger, laat een politiewoordvoerder weten.

WhatsApp Image 2026-10-09 at 10.02.28

Jamai van den Herik opnieuw naar WK darts: ‘Kwamen best wat emoties uit’

Jamai van den Herik gaat opnieuw naar het WK darts. In een weekend met goede resultaten, maar vooral een spannende ontknoping kwalificeerde de Alblasserdammer zich voor de jaarlijkse heilige graal in de dartsport. “Ik plofte in bed en werd er emotioneel van.”

yv20261024A1C09652

Onmachtig FC Dordrecht onderuit tegen VVV-Venlo: 2-4

FC Dordrecht heeft de winnende start van de tweede periode een dramatisch vervolg gegeven. In eigen huis was de ploeg kansloos tegen VVV-Venlo, de nieuwe nummer twee van de Keuken Kampioen Divisie: 2-4.

businkautotewater

Man (63) overleden nadat auto in water belandt, twee mensen gewond

Een auto is zondagavond te water geraakt bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Daarbij is een 63-jarige man overleden. Twee andere inzittenden van de auto, een 62-jarige vrouw en een minderjarige, zijn naar het ziekenhuis gebracht.