gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bijzondere archeologische vondst in Gezondheidspark

22c2203d2f9e88839e303a8e2d13ac8b

Een week lang hebben archeologen in de Middenzone van het Gezondheidspark onderzoek gedaan naar de restanten van een villa uit het Romeinse tijdperk. De villa werd helaas niet gevonden, wel kwamen er tegels en andere restanten uit de grond, waaronder een munt uit de regeerperiode van keizer Nero.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Volgens archeoloog Marc Dorst is het een hele bijzondere vondst. Hij vertelt dat de Romeinse tijd voor Dordrecht een zeer onderbelichte periode is: “Het is de eerste vondst waarbij duidelijk materiaal gevonden wordt dat kan worden onderzocht.” De archeoloog legt uit dat het Romeinse tijdperk goed te scheiden is met de middeleeuwen. Dit komt vanwege het verschil in ligging van het materiaal. “De Romeinse laag ligt veel dieper dan de middeleeuwse laag,” zegt Marc Dorst.

Wat de Romeinen hier precies deden is nog niet bekend. Dat hier vroeger oude nederzettingen stonden, was wel bekend. Het is voor de archeologen wel een grote verassing dat hier voorwerpen uit deze tijd te vinden zijn.

Lees ook

wijkagentjack

Belg (19) in gestolen voertuig klemgereden door politie

De politie heeft een automobilist van de weg geplukt die door Ridderkerk reed in een gestolen voertuig. De 19-jarige Belg is opgepakt en de auto is in beslag genomen.

danielvanvianenyannickverhoeven

Van jeugdspeler tot tegenstander: Van Vianen voor heel even terug aan Krommedijk

Na elf jaar nam Daniël van Vianen deze zomer afscheid van FC Dordrecht. Met een overstap naar Excelsior gaat de middenvelder Eredivisievoetbal spelen. In een oefenduel tussen FC Dordrecht en de club uit Rotterdam-Kralingen keerde de middenvelder voor heel even terug aan de Krommedijk. “Apart om hier tegen FC Dordrecht te spelen.”

fotopersburobusink

Grote brand verwoest volkstuintjes, paard raakt gewond

Aan de Arie Schaapweg in Dordrecht is vrijdagochtend brand uitgebroken in een schuur. Daarbij kwam veel rook vrij. Inmiddels is de brand onder controle, maar nog niet volledig geblust.

oranjekater

Oranjekater overheerst na uitschakeling op WK: ‘Weer die penalty’s’

De grote WK droom van de oranjefans valt in duigen. Na negentig minuten spelen, de verlengingen en de penalty’s tegen Marokko, trok het Nederlands elftal aan het kortste einde. Waar veel Marokkaanse supporters tot de vroege uurtjes vierden, hebben veel oranjefans wellicht een heuse ‘oranjekater’ overgehouden aan het verlies.

laden elektrische auto stoep

Laden over de stoep: tientallen Dordtenaren hebben het aangevraagd

Sinds de mogelijkheid bestaat om stekkerauto’s op te laden via een kabel over de stoep, hebben 42 Dordtenaren zich daarvoor bij de gemeente gemeld. Tot mei waren elektrische rijders zonder eigen oprit vooral aangewezen op openbare laadpalen.

MuurschilderingNoordtribune

Buitenkant tribune FC Dordrecht ondergaat metamorfose: ‘Ziel van de club zichtbaar’

De Noordtribune van FC Dordrecht is een kunstwerk rijker. Aan de buitenkant van het M-Scores Stadion is een nieuwe muurschildering zichtbaar, die begin volgende maand officieel zal worden onthuld. Het kunstwerk is gemaakt door kunstenaar Bram Verbrugge, die input vanuit supporters heeft verwerkt in de mural.