gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bijzondere archeologische vondst in Gezondheidspark

22c2203d2f9e88839e303a8e2d13ac8b

Een week lang hebben archeologen in de Middenzone van het Gezondheidspark onderzoek gedaan naar de restanten van een villa uit het Romeinse tijdperk. De villa werd helaas niet gevonden, wel kwamen er tegels en andere restanten uit de grond, waaronder een munt uit de regeerperiode van keizer Nero.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Volgens archeoloog Marc Dorst is het een hele bijzondere vondst. Hij vertelt dat de Romeinse tijd voor Dordrecht een zeer onderbelichte periode is: “Het is de eerste vondst waarbij duidelijk materiaal gevonden wordt dat kan worden onderzocht.” De archeoloog legt uit dat het Romeinse tijdperk goed te scheiden is met de middeleeuwen. Dit komt vanwege het verschil in ligging van het materiaal. “De Romeinse laag ligt veel dieper dan de middeleeuwse laag,” zegt Marc Dorst.

Wat de Romeinen hier precies deden is nog niet bekend. Dat hier vroeger oude nederzettingen stonden, was wel bekend. Het is voor de archeologen wel een grote verassing dat hier voorwerpen uit deze tijd te vinden zijn.

Lees ook

De Plucheplakkers

Na zomer vol veranderingen gaat podcast over FC Dordrecht verder

Er gebeurde deze zomer al een hoop bij FC Dordrecht. Te veel om in veertig minuten samen te vatten, maar de podcastmakers van De Plucheplakkers wagen in de eerste aflevering van het nieuwe seizoen een dappere poging.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - MARKT

Appels met peren vergelijken: Anne doet het bij de fruitkraam op de markt

Elke vrijdag en zaterdag is de weekmarkt te vinden op het Statenplein in Dordrecht. Anne Korpershoek staat daar wekelijks bij groente- en fruitkraam Bart Apart. Anne geeft Monique een lesje fruit verkopen. Monique’s favoriete deel van het verkopen: de kwaliteitscheck.

gemzwijndrecht

Wegwerkzaamheden Zwijndrecht gaan verder: nieuwe doorgaande route vanaf de brug

Na de Karel Doormanlaan gaat nu ook de Brugweg in Zwijndrecht op de schop. De weg van en naar de Zwijndrechtsebrug wordt verlegd én verlengd. Zo sluit de weg straks aan op de Burgemeester Doumaweg achter het station. Dit moet zorgen voor minder doorgaand verkeer door het Stationskwartier, aldus de gemeente.

mobiele camera crabbehof

Mobiele camera langer bij dit winkelcentrum: ‘Rust en veiligheid behouden’

De mobiele camera in het winkelcentrum Crabbehof zal voor onbepaalde tijd blijven staan. De camera op het Van Oldebarneveltplein moet, volgens een politiewoordvoerder, zorgen voor meer rust en veiligheid op het plein.

Ed Nijmeegse vierdaagse foto artikel

Ed volbrengt zijn 40e vierdaagse: 'Je wordt gedragen door het publiek'

Met schoenen die ietwat knelde en enkele blaren heeft Ed Grootveld uit Sliedrecht zijn 40e vierdaagse van Nijmegen volbracht. Na twee dagen bijkomen blikt hij terug op zijn avontuur: “Het gaat je niet in de koude kleren zitten.”

rwsdrechttunnel (1)

Tunnel weer open na ongeluk met twee vrachtwagens

Op de A16 richting Breda is donderdagmiddag in de Drechttunnel een ongeluk gebeurd met twee vrachtwagens. De parallelbuis van de tunnel was afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden. Inmiddels is de weg weer vrij.