Dordrecht, Netherlands

Bijzondere postbode brengt tekeningen van Leonardoschool naar de Sint

Leerlingen van de Leonardoschool hebben afgelopen dagen hun best gedaan om een mooie tekening te maken voor Sinterklaas. Via burgemeester Wouter Kolff komen ze, zo beloofde hij, snel in handen van de Goedheiligman.
Corrado Francke | 18 november 2020 17:36 | Aangepast op 18 november 2020 17:36
Het idee is afkomstig van een ouder van de school. "Wij hoorden het deze week en er werd meteen enthousiast getekend", vertelt juf Eefke Schutman. "En ook thuis deden kinderen mee."

Burgemeester

Door het Sinterklaasjournaal is dit jaar gevraagd om via de burgemeester tekeningen bij de Sint te krijgen. "Het is een beetje aanpassen dit jaar", ziet ook burgemeester Wouter Kolff. "Maar ik vind het toch fijn dat we er met elkaar en voor de kinderen een leuke tijd van kunnen maken."

Gerlinde heeft op haar papier een Piet, de stoomboot en Sinterklaas gezet. Mees tekende een paard die een wortel aan het tekenen is, Charlie ging voor een pietenmuts, een mijter, pepernoten en een schoen met een verlanglijstje erin.

Corona

Ook voor de kinderen zijn het maar gekke maanden, zo in coronatijd. Want normaal gesproken is de Leonardoschool ook een plek die de Sint zeker niet mijdt.

Begrip

"Ze snappen het allemaal", aldus Schutman, verwijzend naar de coronatijd en de bijbehorende maatregelen. "Er is alle respect en begrip voor, eigenlijk heel positief."

"Ik vind het best wel jammer dat hij er dit jaar niet is", zegt Mees. Elianne denkt daar ook zo over. "Maar het is wel fijn dat de tekeningen toch bij Sinterklaas komen."

Lees ook

‘Van school gerukt, gedeporteerd en vermoord’: Gedenksteen vertelt pijnlijke geschiedenis

Stichting Joods Overleg en de gemeente Dordrecht hebben donderdag een herinneringstegel aan de Joods...

Studenten kunnen gratis naar festival met Turfy Gang en Bilal Wahib

Alle studenten in onze streek kunnen vanaf komende dinsdag een gratis kaartje bemachtigen voor de tw...

Automobilist (22) onder invloed slaat over de kop

Een 22-jarige Alblasserdammer is in de nacht van woensdag op donderdag met zijn auto over de kop ges...

Auto's botsen op snelweg

Op de A15 van Ridderkerk richting Gorinchem heeft donderdagochtend meer dan een uur file gestaan. Da...

Vincent ‘bevrijdde’ Dordrecht en dat vergat hij nooit meer

Wat is de beste plek om geallieerde tanks neer te zetten? Met die vraag is kapitein Vincent Gray van...

Duurzaamheidskenners opgelet: hier kun je meedoen aan het Klimaatexamen

Wat weet jij over klimaatverandering? In Dordrecht kun je dit jaar op 15 mei in de Duurzaamheidsfabr...