Dordrecht, Netherlands

Bijzondere schenking schilderij Jan Both voor Dordrechts Museum

De kerstboom staat nog maar net, maar het Dordrechts Museum heeft al een vroeg en vooral groot kerstcadeau gekregen. Met Italiaans landschap met de Ponte Molle ontvangt het museum precies wat het wilde. Het werk van schilder Jan Both stond al lange tijd bovenaan het wensenlijstje.
Vivian Rutte | 18 december 2020 09:59 | Aangepast op 18 december 2020 09:59
Het schilderij van Both (circa 1618-1652) toont een Italiaans landschap bij ondergaande zon. Een man staat achter een wit paard, een vrouw zit op een bruine muilezel. Iets verder op de weg komt een wagen aan, door ossen getrokken. Kenners roemen het kleurenspel van de zon die net achter de bergen lijkt te verdwijnen.

Alhoewel schilder Both uit Utrecht kwam, heeft het Italiaanse landschap ook een Dordts tintje. Jan Both was van groot belang voor Cuyp, de beroemdste schilder uit Dordrecht. Het Dordrechts Museum is erg blij met het werk, omdat het de grote tentoonstelling In het licht van Cuyp completeert. Die overzichtstentoonstelling is vanwege de coronapandemie uitgesteld tot het najaar van 2021.

Schenker van het topstuk is de Bedrijfsvrienden Dordrechts Museum dat het voor een onbekend bedrag heeft gekocht via veilinghuis Sotheby's. Daarvoor was het eeuwenlang in Engelse handen. In 2017 kocht de Stichting Bedrijfsvrienden al Gezicht op Dordrecht van Johan Barthold Jongkind voor het museum via datzelfde Sotheby's. Dat werd afgeslagen op een bedrag van 55.000 euro.

Directeur Peter Schoon van het Dordrechts Museum ziet de schenking als een lichtpuntje in een zwaar jaar: "In deze ook voor musea moeilijke coronaperiode, is deze schenking van onze Bedrijfsvrienden een lichtpuntje en een hartverwarmend gebaar."

Lees ook

Verbouwing van dit pand kan beginnen: raad stemt in met miljoenenbedrag

De voorbereidingen voor een grondige verbouwing van een bedrijfspand aan de Havenstraat in Ridderker...

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Onbekenden hebben deze week eieren tegen de ramen van de asielopvang voor minderjarigen in Papendrec...

Abdalla valt in slaap en rijdt voetganger dood, rechter geeft hem celstraf

Dordtenaar Abdalla S. is veroordeeld tot één jaar cel en een rijontzegging van drie jaar. De 36-jari...

Drie minderjarigen gevonden na vermissing, één van hen uit Hardinxveld-Giessendam

De politie is sinds donderdagavond met spoed op zoek geweest naar een minderjarige jongen en twee mi...

'Ik verloor mijzelf volledig', maar nu zingt Serra (21) zich vrij van onzekerheid

De Dordtse singer-songwriter Serra Potters (21) heeft haar eerste solonummer uitgebracht, genaamd ‘W...

Kunst komt naar bewoners woonzorgcentrum: 'Altijd een rollator nodig, mooi dat het nu hier kan'

Voor bewoners van woon- en zorgcentrum De Merwelanden is er goed nieuws. In plaats van zelf naar het...