gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Binnen één jaar van plan naar uitvoering: 56 flexwoningen voor 168 Oekraïense vluchtelingen

Laanvanrigaaaa

Dordrecht is ruim vijftig flexwoningen voor Oekraïense vluchtelingen rijker. De afgelopen maanden werkte de gemeente in samenwerking met woningcoorperatie Trivire aan de plaatsing van de modulaire woningen aan de Laan van Riga. Deze moeten de komende drie tot vijf jaar gaan gelden als woning voor 168 vluchtelingen. Maar daar blijft het niet bij.

Corrado Francke | Jasper Kluten |  | Aangepast op

Het woongebouw is eerder deze week geopend. “We hebben bewust gekozen voor deze locatie op een bedrijventerrein in de Dordtse Amstelwijck”, aldus Tinka van Rood, algemeen directeur van Trivire. “We hebben met de gemeente een afspraak gemaakt dat we gedurende vijftien jaar deze flexwoningen kunnen neerzetten voor meerdere doeleinden.”

Flexibel woonproject
Het project aan de Laan van Riga maakt volgens Rood onderdeel uit van het ‘flexibel woonproject’. “We merken een enorm verschil met deze modulaire woningen, woningen die in een fabriek worden gebouwd. Waar een regulier woonproject al gauw zeven tot tien jaar in beslag neemt, hebben we dit project van kop tot staart in ongeveer een jaar voor elkaar gekregen. Ten tijde van een woningcrisis is het ontzettend waardevol dat we dergelijke woningen kunnen toevoegen.” 

“Ik was er bij toen de eerste modulaire woning op zijn plek werd gezet. Ondertussen staan er 56 woningen klaar. Het is een voorbeeld voor hoe je snel sobere en goede woningen kunt produceren en op hun plek kunt zetten”, klinkt een enthousiaste wethouder Volkshuisvesting Wim van der Kruijff.

De wethouder zegt dat er duidelijk beleid is gemaakt welk type mensen er in de locatie aan de Laan van Riga komen. “We kiezen op deze locatie, aan een bedrijventerrein, voor alleenstaanden of stellen die werken waardoor ze hier prima kunnen wonen. Daarnaast is Wielwijk niet heel ver weg om lekker te kunnen wandelen.”

LEES OOK: Woonunits helpen vluchtelingen tijdelijk uit de brand: ‘Hierna juist voor woningzoekenden’

Het komen van een alternatieve woninglocatie had best wel wat haast. De huidige locatie bij Crownpoint en aan de Dordtse Singel sluit namelijk voor het eind van het kalenderjaar. Er is vervolgens intensief gezocht naar vijf nieuwe locaties voor Oekraïners. Naast de Laan van Londen zijn ook de Vlijkade, de Cornelis Trompweg, De Cornelis Evertsenstraat en het Selma Lagerlof-erf aangewezen hiervoor.

Hoe ziet een woning eruit?
In de 56 woningen aan de Laan van Riga zullen drie mensen samenwonen. De woningen zijn overal hetzelfde en bezitten een woonkamer, een grote én kleine slaapkamer en een badkamer.

De bedoeling is dat de flexwoningen de komende drie tot vijf jaar dienst gaan doen als woning voor mensen uit Oekraïne. De lengte daarvan is nog niet helemaal bekend. “Dit is voornamelijk afhankelijk van de situatie in Oekraine zelf”, antwoordt Van Rood. “Het is de vraag in hoeverre het daar weer veilig genoeg gaat zijn dat mensen óf terug kunnen keren óf in aanmerking komen voor een vaste verblijfstatus in Nederland.”

In de toekomst
Maar als de Oekraïners over een paar jaar het pand zouden verlaten, betekent dat niet het einde van de flexwoningen. De woningen zullen dan op de markt komen als woningen voor starters. “Na deze periode gaan we de woningen regulier verhuren aan jongvolwassen van 23 tot 27 jaar, die heel naarstig op zoek zijn naar een woning”, zegt van Rood.

Ook wethouder Van der Kruijff is blij met de oplossing in de strijd tegen het woningtekort. “Het is een eerste stap om de nood iets minder hoog te maken. Als je mensen op termijn dit soort woningen kunt aanbieden en vanuit deze situatie kunt laten doorstromen waardoor de woningmarkt op gang blijft, is dat een goed iets.”

Lees ook

IMG_7814 (1)

Terugblik Dordt in Stoom zondag op TV Dordrecht

Met een bijna een uur durende aflevering blikt deze streekomroep terug op Dordt in Stoom van vorig weekend. Daarin neemt presentator Ad van den Herik de kijker mee langs de stoomboten, stroomtrein en historische machines in Dordrecht.

techniekfestival2

Techniekfestival lijkt vruchten af te werpen: meer jongeren kiezen voor opleiding in techniek

Terwijl het totale aantal leerlingen in Nederland afneemt, groeit de belangstelling voor technische opleidingen. Volgens de organisatie van het techniekfestival op het leerpark in Dordrecht laat dat zien dat het loont om kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met techniek.

parkies

Voorlopig einde aan gratis festival Parkies: 'Dat doet wel zeer'

Het gratis maandagavondfestival Parkies keert deze zomer niet terug in Dordrecht. De organisator bevestigt aan Omroep Brabant dat de financiële risico's van de zomerconcerten in het Wantijpark te groot geworden zijn door fors gestegen kosten en lagere subsidies van gemeenten. Ook de edities in Breda en Bergen op Zoom zijn geschrapt.

Bouwkeet Papendrechtseburg

In dit bouwdorp wordt werk aan Papendrechtsebrug nauwkeurig voorbereid

Waar de officiële renovatie van de Papendrechtsebrug in juli begint, daar zijn de voorbereidingen al in volle gang. In een verrezen bouwdorp rondom de brug wordt al keihard gewerkt aan planning en organisatie en voorbereidende werkzaamheden voor de renovatie. Maar wie werken daar?

Clip0003.MXF.00_04_29_27.Still001

Regenachtige voorspelling laat Wantijpop-organisator koud: 'Het belooft een feestje te worden!'

De laatste voorbereidingen van het jaarlijks terugkerend evenement Wantijlive en Wantijpop zijn, ondanks de grijze lucht, volledig afgerond. Hoewel de regendruppels de crew soms verrassen, is de sfeer goed en wordt er uitgekeken naar de show. "Het gras ligt er verassend goed bij, dus het moet vanavond helemaal goed komen", aldus organisator Magchiel Koekkoek.

vlietskadearkel

Twee beoogde azc-locaties vallen af: natuurgebied zorgt voor te veel stikstof

Er komt geen asielzoekerscentrum (azc) in Arkel. Het gemeentebestuur van Molenlanden had twee locaties in het dorp op het oog, maar die zijn afgevallen omdat het stikstofniveau daar te hoog is. Dit komt omdat het Natura 2000-gebied Lingegebied en Diefdijk Zuid in de buurt ligt.