Dordrecht, Netherlands

Binnenkijken in een uniek gebouw: het kan tijdens Open Monumentendag

Altijd al een kijkje willen nemen in het oude stationsgebouw van Sliedrecht? Dit weekend gaan de deuren van het station tijdens de Open Monumentendagen even kort open. Het stationsgebouw is nu een restaurant, maar wie goed kijkt ziet overal sporen van de authentieke bouwstijl. "Qua uitstraling is dit een uniek gebouw."
Redactie Streek 56 | Linda van der Net | 13 september 2024 11:31 | Aangepast op 13 september 2024 11:31
Het station heeft veel betekend voor het dorp Sliedrecht. Met de komst van het spoor was er ineens een verbinding met de stad. De inwoners moesten er nog wel aan wennen. “Voor de mensen was de stroomtreim gewoon een monster, want ze dachten: nu komt de duivel Sliedrecht binnen", vertelt Wout van Rees, lid van Vereniging Historisch Sleidrecht. Hij weet alle details over het staionsgebouw enthousiast te vertellen.  

Het station van Sliedrecht is bijna 140 jaar oud en heeft veel meegemaakt. Als je goed kijkt is er genoeg te ontdekken over de historie van het gebouw. Zo zijn er buiten nog veel details in de gevel te zien, binnen sieren authentieke plafonds en originele balken het pand.

Wout van Rees leidt ons rond. In de video onder dit artikel nemen we je mee door het station. Mocht je het gebouw met eigen ogen willen zien, dit weekend zijn er in de hele streek honderden monumenten te bezoeken die hun deuren openen.

Meest gelezen

ID verdwijnt in stembus en 'verandering gevraagd' op Station Dordrecht

Trevyn van Houwelingen | Redactie Streek 56 | 29 okt 2025 10:29

Lees ook

FC Dordrecht gaat keihard af in Tilburg en is meteen uitgebekerd

Het bekeravontuur van FC Dordrecht zit er alweer na één duel op. De ploeg is sowieso al geen 'vriend...

The day after: zo kijkt de Dordtse D66 naar de verkiezingsuitslag

Het zonnetje schijnt letterlijk en figuurlijk vandaag voor D66. De partij boekte woensdagavond een m...

Leraren en scholieren rennen voor goede doel DrechtStadLoop: 'Hopen de duizend aan te tikken'

Leerlingen van het Insula College Koningsstraat rennen deze zondag de DrechtStadLoop en zamelen geld...

Docuserie 'Zeespiegels' op TV Dordrecht

Wat zijn de gevolgen van de klimaatverandering voor onze regio? Over deze vraag maakte Gerlanda Wijn...

Jongen (18) met geweld beroofd, niemand greep in

Een 18-jarige jongeman uit Dordrecht is woensdagmiddag beroofd ter hoogte van een tunneltje onder ro...

De Plucheplakkers: krijgt overwinning van de FC een bekervervolg?

FC Dordrecht wint na twee nederlagen op een rij weer eens: 2-1 wordt het bij Helmond Sport. Maar kri...