Dordrecht, Netherlands

Biobak beleeft avonturen in Dordtse natuur

Met de "Biobak" opzoek naar Dordtse natuur. Natuur op plekken waar we het niet verwachten. Dat is precies waar de twee biologen Karin Lammers en Jan Hengstmengel, samen met de "Biobak”, naar op zoek gaan. In 4 afleveringen te zien bij RTV Dordrecht.
Jordy Nijenhuis | 4 september 2018 13:11 | Aangepast op 4 september 2018 13:11
Karin en Jan gaan de binnenstad in en gaan opzoek naar bijzondere planten en dieren langs de A16. Daarnaast onderzoeken zij water uit Dordtse sloten en de natuur op de Dordtse begraafplaats de Essenhof.

De Biobak is de omgebouwde bakfiets van Karin Lammers, in Dordrecht bekend als “Biokaatje”. De bakfiets is uitgerust met alles wat voor onderzoek nodig is. Biokaatje gaat langs basisscholen om te vertellen over de natuur en zoekt met kinderen actief naar planten en dieren.

Jan Hengstmengel geeft rondleidingen in Naturalis en werkt in de Leidse Hortus. Zijn voorouders komen uit Dordrecht. In de "Biobak” gaan de twee met schepnetten, microscopen, naslagwerken en thermosflessen koffie op onderzoek uit, waarvan de resultaten bij RTV Dordrecht te zien zijn.

Fossielen van 200 miljoen jaar oud in de trappen van het oude Dordtse stadhuis, bijzondere planten in de muren van de Dordtse grachten. Zoetwater garnalen, bloedzuigers, salamanders en woelmuizen zijn midden in de stad aanwezig op plaatsen waar we normaal voorbij racen en rennen.

De komende vier maanden wordt elke woensdag en zondag een aflevering uitgezonden. Woensdag 5 september wordt de eerste aflevering uitgezonden, vertellen cameraman Robert kraak en programmamaker Ron van de Rhee. Zondag 9 september wordt deze aflevering herhaald.

De afleveringen zullen ook op de site van RTV Dordrecht terug te zien zijn samen met de foto's tijdens de opnames.

Meest gelezen

Auto te water in Stadspolders, vrouw loopt nat pak op

Corrado Francke | 7 jul 2025 10:23

Steekpartij in huis: man gewond, vrouw aangehouden

Corrado Francke | 6 jul 2025 09:33

Lees ook

Veertien meldingen grensoverschrijdend gedrag bondscoach rolstoelbasketbalsters

Veertien personen hebben vorig jaar melding gemaakt van jarenlang (seksueel) grensoverschrijdend ged...

Met speciale intercity naar Tilburgse Kermis, tijdens Roze Maandag rijdt er eentje

Plannen om op 21 juli naar de Tilburgse Kermis te gaan? Misschien kun je dan wel met het nieuwste tr...

Minder Sprinters van en naar Dordrecht door gestremde trein op HSL

Door een brandmelding in een trein op de hogesnelheidslijn bij 's-Gravendeel, rijden er donderdag oo...

Motor en auto botsen bij Kiltunnel

Een auto en motor zijn donderdagochtend met elkaar in botsing gekomen bij de Kiltunnel richting Dord...

Wordt het Onderwijsmuseum nog gered? Motie moet wethouder helpen in Den Haag

Is het behoud van het Nationaal Onderwijsmuseum een verloren zaak of toch niet? Het kabinet leek de ...

Mis niets van de jubileumeditie van Big Rivers, volg alles via RTV Dordrecht

Het grootste festival van onze streek viert het 25-jarig jubileum en natuurlijk besteedt RTV Dordrec...