De vorm van de nieuwe bioscoop bij het Energiehuis is steeds beter te zien.
Redactie Streekomroep | Corrado Francke | 5 juli 2026 10:00
Redactie Streekomroep | 13 juli 2026 17:00
Redactie Streekomroep | Corrado Francke | 4 juli 2026 11:43
keti koti
Tussen het groen van het Weizigtpark klinken woorden van bezinning en verbondenheid. In Dordrecht, ooit derde suikerstad van Nederland met een grote rol in de koloniale suikerhandel, wordt dinsdagmiddag en avond stilgestaan bij het slavernijverleden en de afschaffing van de slavernij - Keti Koti - gevierd. Het is de vierde keer dat dat gebeurt.
Het nieuwe gemeentebestuur van Ridderkerk heeft woensdag het coalitieakkoord voor de komende periode gepresenteerd. De Partij 18PLUS, VVD en GroenLinks in Ridderkerk zijn er na twee maanden onderhandelen uit en willen onder meer het lokale woningverdeelsysteem voortzetten en winkeliers de ruimte geven om op zondag open te gaan.
Een 18-jarige Dordtenaar is op woensdag 8 juli aangehouden voor het bezit van een vuurwapen. De politie kwam op het spoor van de verdachte door een foto van het wapen op een openbaar TikTok-account.
Vanwege een seinstoring reden er woensdagochtend minder treinen tussen Dordrecht en Rotterdam. De eerste treinen vielen uit rond 08.00 uur.
Het nieuwe Ambachtse coalitieakkoord is afgelopen donderdag gepresenteerd door het nieuwe gemeentebestuur. Politieke partijen Realistisch Ambacht, Gemeente Belangen, VVD en D66 gaan de komende vier jaar samenwerken als coalitie. Het bestuur wil winkeliers de ruimte geven om op zondag open te gaan. Ook willen ze onderzoeken of voortgezet onderwijs terug kan keren naar de gemeente.
Een 32-jarige man is maandagmiddag zwaargewond geraakt bij een steekpartij op een opvangboot voor vluchtelingen in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Hij had onder meer verwondingen aan zijn gezicht.