gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Black Live Matters-demonstratie op Statenplein aangekondigd

502233fbfb422ac2007dc67602724d97.jpg

Zondagmiddag moet er op het Statenplein een Black Live Matters-demonstratie plaatsvinden. Dat kondigen de actiegroepen Zwarte Piet is Racisme en Nederland Wordt Beter aan op social media. De gemeente laat weten dat het nog niet zeker is dat het protest doorgaat.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
 "We gaan eerst nog in gesprek met organisator om te kijken naar de mogelijkheden en onmogelijkheden en pas dan wordt bekend waar en wanneer er gedemonstreerd kan worden", zegt gemeentewoordvoerder Marc van Wijnen.

De bedoeling is dat de demonstratie zondag om 16:00 uur begint en tot en met 17:30 uur duurt. Met het protest willen demonstranten hun solidariteit laten zien met de problemen in Amerika "en protesteren wij tegen anti-zwart racisme in Nederland en Europa".

De organisatie gaat ook in Dordt de straat op, omdat racisme niet alleen in Amerika plaatsvindt. "Het geweld in de Verenigde Staten is al eeuwenlang een probleem. Institutioneel racistisch geweld tegen zwarte mensen is echter niet enkel een Amerikaans probleem, het is een probleem dat zich ook in Nederland en de rest van Europa manifesteert."

Foto: Jordy Nijenhuis


Lees ook

Schermafbeelding 2026-05-28 135052.png

Er was eens: ‘Een beeld voor de Stadswerven’

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Van de verbouwing van het Nationaal Onderwijsmuseum tot 50 jaar duwvaart. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.

pexelssliedrecht.png

Gemeente doet aangifte na online bedreigen gemeentebestuurders

De gemeente Sliedrecht heeft aangifte gedaan vanwege online uitingen richting gemeentebestuurders. Dat gebeurde nadat het COA eerder deze maand een vergunningsaanvraag voor een asielzoekerscentrum indiende. “Het is onacceptabel wanneer onze gemeentebestuurders worden beledigd, geïntimideerd of bedreigd”, zegt burgemeester Jan de Vries.

flexwoningenvlijkade.png

Eerste flexwoningen aan Dordtse Vlijkade op plek gehesen

De eerste flexwoningen voor Oekraïners aan de Dordtse Vlijkade staan op hun plek. Met een hijskraan zijn deze week de woningen, die gebouwd zijn in een fabriek, vanaf een dieplader op hun plek gehesen. Uiteindelijk moeten de achttien woningen plaats gaan bieden aan 98 Oekraïners.

asfalteringswerkzaamheden.png

Let op: N915 richting A15 komende dagen dicht

Verkeer bij Hendrik-Ido-Ambacht moet de komende dagen rekening houden met omleidingen en vertraging. Rijkswaterstaat vernieuwt het asfalt op de N915, tussen de kruising Noordeinde en de aansluiting Hendrik-Ido-Ambacht van de A15.

pexelswandeling.png

Dit jaar geen avondvierdaagse in Sliedrecht

Geen avondvierdaagse in Sliedrecht dit jaar. Ondanks herhaaldelijke oproepen, is het de organisatie niet gelukt om genoeg vrijwillige verkeersregelaars te vinden. "Door dit tekort kunnen wij de veiligheid van de deelnemers en overige weggebruikers niet voldoende waarborgen", schrijft de organisatie Avondvierdaagse Sliedrecht. Deelnemers krijgen hun inschrijfgeld terug.

PSX_20260527_233207.jpg

Auto brandt uit in Papendrecht

In Papendrecht is woensdagavond laat een auto in vlammen opgegaan. De wagen stond geparkeerd aan de Stellingmolen.