gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Black Live Matters-demonstratie op Statenplein aangekondigd

502233fbfb422ac2007dc67602724d97

Zondagmiddag moet er op het Statenplein een Black Live Matters-demonstratie plaatsvinden. Dat kondigen de actiegroepen Zwarte Piet is Racisme en Nederland Wordt Beter aan op social media. De gemeente laat weten dat het nog niet zeker is dat het protest doorgaat.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
 "We gaan eerst nog in gesprek met organisator om te kijken naar de mogelijkheden en onmogelijkheden en pas dan wordt bekend waar en wanneer er gedemonstreerd kan worden", zegt gemeentewoordvoerder Marc van Wijnen.

De bedoeling is dat de demonstratie zondag om 16:00 uur begint en tot en met 17:30 uur duurt. Met het protest willen demonstranten hun solidariteit laten zien met de problemen in Amerika "en protesteren wij tegen anti-zwart racisme in Nederland en Europa".

De organisatie gaat ook in Dordt de straat op, omdat racisme niet alleen in Amerika plaatsvindt. "Het geweld in de Verenigde Staten is al eeuwenlang een probleem. Institutioneel racistisch geweld tegen zwarte mensen is echter niet enkel een Amerikaans probleem, het is een probleem dat zich ook in Nederland en de rest van Europa manifesteert."

Foto: Jordy Nijenhuis


Lees ook

rb

Maximale taakstraf voor man (22) die explosie veroorzaakte bij huis dorpsgenoot

Een man uit Groot-Ammers is onlangs veroordeeld tot een maximale taakstraf van 240 uur. De rechtbank houdt hem verantwoordelijk voor een explosie voor de deur van mede-dorpelingen, met als doel hen schrik aan te jagen.

Film in de Tuin

Perfect avondje uit: Film in de Tuin weer van start

Filmhuis De Witt in Dordrecht verandert de Kloostertuin de komende weken opnieuw in een openluchtbioscoop. Vanaf vrijdag 7 augustus kunnen filmliefhebbers iedere vrijdag- en zaterdagavond genieten van Film in de Tuin, met een gevarieerd aanbod aan films.

IMG-20260813-WA0034

Auto belandt met neus in sloot, bestuurder door het lint tegen agenten

Een auto is donderdagmiddag deels in een sloot beland in Dordrecht. Mogelijk was de bestuurder onwel geworden. De man ging even later door het lint tegen agenten toen zij hem wilden boeien.

veerwachttijd

Borden met urenlange wachttijd moeten onnodige drukte bij pont voorkomen

Een bijzonder gezicht langs de Provincialeweg in Dordrecht. Gele verkeersborden met ‘Wachttijd tot veer vanaf hier: 4 uur’ wijzen weggebruikers op bijzonder lange wachttijden voor de pont naar Werkendam. Volgens de gemeente hebben de borden te maken met de afsluiting van de Papendrechtsebrug en de alternatieve routes die automobilisten proberen.

lottevandrunen1

Lotte van Drunen wint in eigen land: 'Dit betekent veel'

Lotte van Drunen is naar de derde plaats geklommen in het wereldkampioenschap motorcross. De Sliedrechtse wist beide manches van haar thuisrace in Arnhem te winnen.

Wilhelminaboom

Eigenaresse van eetcafé: ‘Ik hoop dat we na de zomervakantie een frisse start kunnen maken’

Monique van Esseveld hoopt na de zomervakantie op een frisse start bij haar eetcafé De Wilhelminaboom. Eerder werden beide bedrijfsauto’s van haar bedrijf in brand gestoken. Hoewel de nieuwe bedrijfsauto’s inmiddels weer op het terrein staan, blijven er onzekerheden.