Dordrecht, Netherlands

Blauwalg aangetroffen in Merwelanden

In de zwemplas Merwelanden is de bacterie Blauwalg aangetroffen. De omgevingsdienst Midden-Holland waarschuwt om niet te gaan zwemmen zolang de bacterie actief is in het water.
Robert van Loon | 26 mei 2018 10:46 | Aangepast op 26 mei 2018 10:46
De waarschuwing is een domper op het lekkere weer van dit weekend. De verwachtingen zijn dat het 29 graden gaat worden. Recreanten op zoek naar verkoeling zullen een zwembad moeten opzoeken.

Zwemmers die in contact komen met blauwalg kunnen last krijgen van hoofdpijn, huidirritatie, maag en darmklachten. In sommige gevallen is er sprake van grotere gezondheidsrisico’s. In 2014 was er ook al een uitbraak van blauwalg in het zwemwater, toen was de plaag na een week weggetrokken. Voor meer informatie over de kwaliteit van het zwemwater in de regio kan de website zwemwater.nl geraadpleegd worden. 

Lees ook

Nooit meer visarend-soap? Livestream op zwart

De livestream die al vijf jaar een visarendnest in de Biesbosch uitzendt, is op zwart gegaan. “Er is...

Zondag op TV Dordrecht: 'Ouwe Jonges' krijgen bonje

In de nieuwe aflevering van Ouwe Jonges Krentebrood gaat het er zondagmiddag af en toe stevig aan to...

Pasar Malam Dordrecht gaat niet door

De Pasar Malam in Dordrecht, het jaarlijkse culturele feest waar Indonesië centraal staat, gaat dit ...

Fris FC Dordrecht treft De Graafschap in play-offs: ‘Extra gas geven daar’

FC Dordrecht weet het sinds vrijdagavond zeker: De Graafschap is de eerste tegenstander in de nacomp...

Bekendmaking paus Leo XIV brengt 'vreugde' in Dordtse kerk

In de Dordtse Sint-Antoniuskerk zitten donderdag tien personen aan tafel voor een bijbelcursus, wann...

Dordrecht vraagt buurgemeenten om hulp bij opvang vluchtelingen

Dordrecht heeft omliggende gemeenten verzocht te helpen bij de tijdelijke huisvesting van Oekraïense...