gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Blijdschap om herstart kerkdiensten, “maar het wordt een aparte ervaring”

560bb371c861c448913ce58154dbb217

Vanaf 5 juli zijn kerkdiensten met 100 man tegelijk weer toegestaan. Dat heeft de gemeente Dordrecht samen met de Dordtse kerken donderdagmiddag afgesproken. In de Grote Kerk is de opluchting groot: “Mensen staan te trappelen.”

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Dominee Paul Wansink denkt dat het qua afstand houden wel gaat lukken in ‘zijn’ Grote Kerk, want ruimte is er genoeg. Toch drukken de coronamaatregelen ook hun stempel op de diensten, verwacht hij: “Mensen mogen nog niet zingen, moeten zich van tevoren aanmelden, en we werken met een gealfabetiseerde lijst. Dus het is nog even afwachten hoe dat allemaal gaat, maar mensen verlangen hier enorm naar.”


Hans Berrevoets, voorzitter Platform Dordtse Kerken, denkt dat de diensten op een verantwoordelijke manier gehouden kunnen worden: “We hebben allerlei vragen verzameld vanuit de kerken, en deze voorgelegd aan de burgemeester. Ook gaan we in gesprek met het landelijke team van de Veiligheidsregio’s zodat we weten wat verantwoord is en wat niet. De antwoorden leggen we voor aan de kerkraden die uiteindelijk beslissen over hun protocollen.”


Voorlopig zullen er in elk geval een aantal regels van kracht zijn tijdens de kerkdiensten: Bij binnenkomst de handen desinfecteren, er wordt bezoekers gevraagd of zij gezond zijn, er wordt niet fysiek gecollecteerd, en er is een aparte uitgang voor het verlaten van de kerk. Dominee Paul Wansink vindt dat toch ook wel even wennen: “Ik ben het type predikant dat graag contact heeft met de mensen, en ik heb ze ook enorm gemist, dus ik ben wel benieuwd hoe dat gaat zijn, die afstand. Maar ik ben al enorm blij dat we weer diensten mogen houden.”

Lees ook

IMG_9940

Man (26) veroordeeld voor oplichten hoogbejaarde Dordtenaar

Een man is afgelopen week veroordeeld tot een jaar cel voor het oplichten van zes hoogbejaarde of geestelijk beperkte mensen, onder wie een Dordtenaar. Gaat J. van G. (26) binnen drie jaar opnieuw de fout in, moet hij zes maanden extra achter de tralies.

WhatsApp Image 2026-08-06 at 21.32.10

Veel rook door schrootbrand bij recyclingbedrijf

Bij een recyclingbedrijf in het havengebied in Dordrecht heeft donderdagavond een grote brand gewoed in een hoop schroot. De brandweer rukte massaal uit om het vuur te bestrijden.

Point Blur_Aug052026_111634

Vrachtwagen ramt lijnbus, ruiten gesneuveld

Een vrachtwagen heeft woensdagochtend een lijnbus geraakt in Papendrecht. Hoewel er wel passagiers in de bus zaten, raakte niemand gewond.

politieberichtrid

Automobilist slaat al spookrijdend op de vlucht voor politie en crasht in wijk

De politie in Ridderkerk heeft een automobilist van de weg geplukt, die al rijdend lachgas aan het gebruiken was. In zijn vlucht voor de politie reed hij met snelheden van meer dan 100 kilometer per uur door het dorp, waarbij ternauwernood een botsing met een lijnbus werd voorkomen.

mobiele camera crabbehof

Mobiele camera langer bij dit winkelcentrum: ‘Rust en veiligheid behouden’

De mobiele camera in het winkelcentrum Crabbehof zal voor onbepaalde tijd blijven staan. De camera op het Van Oldebarneveltplein moet, volgens een politiewoordvoerder, zorgen voor meer rust en veiligheid op het plein.

fotorollebollen

Gratis skaten in het park tijdens dit evenement: 'Het asfalt hier is super'

Of je nou je eigen skates meeneemt of een paar rolschaatsen gratis huurt: tijdens de bloedhete eerste avond van Rollebollen in het Dordtse Weizigtpark liep alles op rolletjes. Het skate-evenement wordt dit jaar voor de tweede keer georganiseerd en geeft iedereen de kans om gratis te skaten.