gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Blijdschap om herstart kerkdiensten, “maar het wordt een aparte ervaring”

560bb371c861c448913ce58154dbb217.jpg

Vanaf 5 juli zijn kerkdiensten met 100 man tegelijk weer toegestaan. Dat heeft de gemeente Dordrecht samen met de Dordtse kerken donderdagmiddag afgesproken. In de Grote Kerk is de opluchting groot: “Mensen staan te trappelen.”

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Dominee Paul Wansink denkt dat het qua afstand houden wel gaat lukken in ‘zijn’ Grote Kerk, want ruimte is er genoeg. Toch drukken de coronamaatregelen ook hun stempel op de diensten, verwacht hij: “Mensen mogen nog niet zingen, moeten zich van tevoren aanmelden, en we werken met een gealfabetiseerde lijst. Dus het is nog even afwachten hoe dat allemaal gaat, maar mensen verlangen hier enorm naar.”


Hans Berrevoets, voorzitter Platform Dordtse Kerken, denkt dat de diensten op een verantwoordelijke manier gehouden kunnen worden: “We hebben allerlei vragen verzameld vanuit de kerken, en deze voorgelegd aan de burgemeester. Ook gaan we in gesprek met het landelijke team van de Veiligheidsregio’s zodat we weten wat verantwoord is en wat niet. De antwoorden leggen we voor aan de kerkraden die uiteindelijk beslissen over hun protocollen.”


Voorlopig zullen er in elk geval een aantal regels van kracht zijn tijdens de kerkdiensten: Bij binnenkomst de handen desinfecteren, er wordt bezoekers gevraagd of zij gezond zijn, er wordt niet fysiek gecollecteerd, en er is een aparte uitgang voor het verlaten van de kerk. Dominee Paul Wansink vindt dat toch ook wel even wennen: “Ik ben het type predikant dat graag contact heeft met de mensen, en ik heb ze ook enorm gemist, dus ik ben wel benieuwd hoe dat gaat zijn, die afstand. Maar ik ben al enorm blij dat we weer diensten mogen houden.”

Lees ook

FC Dordrecht tegen ADO

Sjoerd Ars is de nieuwe technisch manager van FC Dordrecht

In de zoektocht naar een nieuwe technisch manager is FC Dordrecht uitgekomen bij de 42-jarige Sjoerd Ars. De goaltjesdief van weleer zet zijn krabbel onder een contract voor één jaar bij de Schapenkoppen en treedt per direct in dienst. Ars was eerder tussen 2018 en 2023 werkzaam als technisch manager bij Fortuna Sittard.

fotopapbrug.png

Maandenlange megaklus aan deze 'oudere dame', dit gaat er gebeuren

De Papendrechtsebrug gaat vanaf juli negen maanden dicht voor al het verkeer. In die tijd staat een grote klus op de planning, want zowel het vaste als het beweegbare deel wordt aangepakt. Wat gaat er precies gebeuren? Arthur en Marcel geven namens Rijkswaterstaat antwoord op die vraag.

pixabayschutting.png

'Inbrekers' blijken 14-jarigen die hun huis proberen te ontglippen: 'Verkeerde timing'

Agenten keken vreemd op toen zij midden in de nacht twee personen over een schutting zagen klimmen in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het bleken echter geen inbrekers te zijn, maar twee 14-jarige jongens die midden in de nacht stiekem probeerden hun huis te verlaten.

fotoooooooo.png

Dreun voor museum, dat opnieuw voor sluiting vreest: ‘Een uur voor het reces kwam de brief’

Wordt het Nationaal Onderwijsmuseum in Dordrecht alsnog wegbezuinigd? Het museum leek gered door een aangenomen voorstel in de Tweede Kamer, maar kreeg een paar weken later slecht nieuws van het ministerie. Is sluiting alsnog op komst? “Ergens moeten we daar rekening mee houden, dat is de realiteit.”

Persfoto Chris van Benschop lr.jpg

Chris van Benschop stopt eerder als wethouder

De Dordtse wethouder Chris van Benschop maakt de overstap naar organisatie Mooi Sociaal. Van Benschop zou al afzwaaien als wethouder zodra er een nieuw college is gevormd, maar heeft nu per deze vrijdag haar functie al neergelegd.

branda16.jpg

Vrachtwagen en bestelbus in brand bij tankstation langs A16

Bij een tankstation langs de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht hebben vrijdagochtend een vrachtwagen en bestelbus in brand gestaan. Daarbij kwam veel rook vrij. Hulpdiensten werden iets voor 09.30 uur massaal opgeroepen.