gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Blijdschap om herstart kerkdiensten, “maar het wordt een aparte ervaring”

560bb371c861c448913ce58154dbb217

Vanaf 5 juli zijn kerkdiensten met 100 man tegelijk weer toegestaan. Dat heeft de gemeente Dordrecht samen met de Dordtse kerken donderdagmiddag afgesproken. In de Grote Kerk is de opluchting groot: “Mensen staan te trappelen.”

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Dominee Paul Wansink denkt dat het qua afstand houden wel gaat lukken in ‘zijn’ Grote Kerk, want ruimte is er genoeg. Toch drukken de coronamaatregelen ook hun stempel op de diensten, verwacht hij: “Mensen mogen nog niet zingen, moeten zich van tevoren aanmelden, en we werken met een gealfabetiseerde lijst. Dus het is nog even afwachten hoe dat allemaal gaat, maar mensen verlangen hier enorm naar.”


Hans Berrevoets, voorzitter Platform Dordtse Kerken, denkt dat de diensten op een verantwoordelijke manier gehouden kunnen worden: “We hebben allerlei vragen verzameld vanuit de kerken, en deze voorgelegd aan de burgemeester. Ook gaan we in gesprek met het landelijke team van de Veiligheidsregio’s zodat we weten wat verantwoord is en wat niet. De antwoorden leggen we voor aan de kerkraden die uiteindelijk beslissen over hun protocollen.”


Voorlopig zullen er in elk geval een aantal regels van kracht zijn tijdens de kerkdiensten: Bij binnenkomst de handen desinfecteren, er wordt bezoekers gevraagd of zij gezond zijn, er wordt niet fysiek gecollecteerd, en er is een aparte uitgang voor het verlaten van de kerk. Dominee Paul Wansink vindt dat toch ook wel even wennen: “Ik ben het type predikant dat graag contact heeft met de mensen, en ik heb ze ook enorm gemist, dus ik ben wel benieuwd hoe dat gaat zijn, die afstand. Maar ik ben al enorm blij dat we weer diensten mogen houden.”

Lees ook

FC DordrShirt

Historie van Dordrecht centraal op nieuw uitshirt FC Dordrecht

FC Dordrecht presenteert op de dag van de eerste uitwedstrijd van het seizoen het nieuwe uitshirt. Gehuld in het wit met rode accenten zullen de Schapenkoppen het komend seizoen de wedstrijden buitenshuis gaan spelen. Het shirt is geïnspireerd op de Eerste Vrije Statenvergadering in 1572. Hier speelde Dordrecht een belangrijke rol in het verkrijgen van Nederlandse onafhankelijkheid.

milieu higi

Let op: hier kun je tijdelijk geen klein chemisch afval inleveren

Wie van zijn of haar klein chemisch afval (kca) af wil, kan vanaf maandag een maand lang niet in Hardinxveld-Giessendam terecht. In de milieustraat daar wordt het inzameldepot vervangen.

fotorb

Nieuwjaar begint voor Brandon met harddrugs en dollemansrit: ‘Zorgelijk patroon’

Waar de meeste mensen met oliebollen en champagne aan 2026 begonnen, stapt Brandon K. (31) onder invloed van harddrugs achter het stuur. Wat volgt is een achtervolging, een aanhouding met verzet en maandenlang cel. “Een pro-criminele houding”, constateert reclassering.

vandrielheijkoop

Door politiek gekrakeel heeft Papendrecht deze zomer even twee burgemeesters

Tijdens de vakantie van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel neemt bestuurder Jan Heijkoop voor drie weken haar taken over. Een uitzonderlijke situatie, die alles te maken heeft met politiek gekrakeel.

Foto Artikel Web

Piet (89) blikt terug op bouw en transport Papendrechtse brug

Het is bijna zes decennia geleden als de Papendrechtsebrug wordt geopend. Voormalig Rijkswaterstaat toezichthouder Piet Kraal (89) uit Dubbeldam is nauw betrokken bij de bouw en het transport van de boog van de brug en blikt terug. “Ik ben op dit werk het meest trots. Mijn kleinkinderen zeggen: ‘Dat is de brug van opa.’”

slimme verlichting SLI, googlemaps

Extra verlichting op voetpaden voor hondenuitlaters

Inwoners van Sliedrecht krijgen extra verlichting tijdens het uitlaten van hun honden in de donkere avonduren. De gemeente plaatst zogeheten ‘slimme verlichting’ op drie voetpaden naar hondenuitlaatvoorzieningen.