gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Blijdschap om herstart kerkdiensten, “maar het wordt een aparte ervaring”

560bb371c861c448913ce58154dbb217

Vanaf 5 juli zijn kerkdiensten met 100 man tegelijk weer toegestaan. Dat heeft de gemeente Dordrecht samen met de Dordtse kerken donderdagmiddag afgesproken. In de Grote Kerk is de opluchting groot: “Mensen staan te trappelen.”

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Dominee Paul Wansink denkt dat het qua afstand houden wel gaat lukken in ‘zijn’ Grote Kerk, want ruimte is er genoeg. Toch drukken de coronamaatregelen ook hun stempel op de diensten, verwacht hij: “Mensen mogen nog niet zingen, moeten zich van tevoren aanmelden, en we werken met een gealfabetiseerde lijst. Dus het is nog even afwachten hoe dat allemaal gaat, maar mensen verlangen hier enorm naar.”


Hans Berrevoets, voorzitter Platform Dordtse Kerken, denkt dat de diensten op een verantwoordelijke manier gehouden kunnen worden: “We hebben allerlei vragen verzameld vanuit de kerken, en deze voorgelegd aan de burgemeester. Ook gaan we in gesprek met het landelijke team van de Veiligheidsregio’s zodat we weten wat verantwoord is en wat niet. De antwoorden leggen we voor aan de kerkraden die uiteindelijk beslissen over hun protocollen.”


Voorlopig zullen er in elk geval een aantal regels van kracht zijn tijdens de kerkdiensten: Bij binnenkomst de handen desinfecteren, er wordt bezoekers gevraagd of zij gezond zijn, er wordt niet fysiek gecollecteerd, en er is een aparte uitgang voor het verlaten van de kerk. Dominee Paul Wansink vindt dat toch ook wel even wennen: “Ik ben het type predikant dat graag contact heeft met de mensen, en ik heb ze ook enorm gemist, dus ik ben wel benieuwd hoe dat gaat zijn, die afstand. Maar ik ben al enorm blij dat we weer diensten mogen houden.”

Lees ook

beeldvoorstraat

Tranen en bloemen in straat waar peuter verongelukte: ‘Dit heeft heel veel impact’

Rozen, tekeningen en knuffeltjes. Op de Dordtse Voorstraat worden donderdagochtend steeds meer steunbetuigingen geplaatst op de plek van een fataal ongeluk een dag eerder. Een jong kind kwam na een aanrijding met een bestelbus om het leven. "Ik werd wakker met een knoop in mijn maag."

coffeelicious

Coffeelicious neemt extra maatregelen vanwege gasten die ‘vergeten’ te betalen

Dordtse horecazaak Coffeelicious laat gasten voortaan direct afrekenen als ze klaar zijn met eten. De zaak kampt steeds vaker met mensen die na het lunchen weglopen zonder te betalen. “Schijnbaar is het nodig om mensen eraan te herinneren”, verklaart eigenaresse Fiona Stoger.

Still brugklep is weg voor artikel

Brugklep na 59 jaar verdwenen: zo verliep het proces van uitvijzelen tot de sloop

Een bijzondere operatie is het, de verwijdering van de brugklep van de Papendrechtsebrug. 59 jaar lang is er over dit wegdek gereden, nu is die in een tijdsbestek van drie dagen eruit gevijzeld, op een ponton gelegd en over het water vervoerd naar de sloop.

rb

Maximale taakstraf voor man (22) die explosie veroorzaakte bij huis dorpsgenoot

Een man uit Groot-Ammers is onlangs veroordeeld tot een maximale taakstraf van 240 uur. De rechtbank houdt hem verantwoordelijk voor een explosie voor de deur van mede-dorpelingen, met als doel hen schrik aan te jagen.

politielekenmerwede

Kapot achterlicht wijst politie op man met openstaande celstraf van 1116 dagen

De politie heeft vorige week zondag een automobilist van de A15 bij Hendrik-Ido-Ambacht geplukt, die nog een celstraf van 1116 dagen had open staan. Hij viel op toen hij in een auto rondreed met een kapot achterlicht.

herdenking gebroeders De Witt

Politieke moord op gebroeders De Witt voor 10e keer herdacht: 'Het leeft in Dordrecht'

Opgehangen lichamen en kleding en ledematen verkocht op een veiling. Dat is hoe het leven van de gebroeders De Witt 354 jaar geleden ten einde kwam. Donderdagavond wordt in Dordrecht bij het standbeeld van de broers op de Vismarkt voor de tiende keer stilgestaan bij de dood van Johan en Cornelis de Witt. Dat de herdenking jaarlijks zou terugkeren had organisator Ben Corino bij de eerste keer in 2017 nooit verwacht.