gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Blijdschap om herstart kerkdiensten, “maar het wordt een aparte ervaring”

560bb371c861c448913ce58154dbb217

Vanaf 5 juli zijn kerkdiensten met 100 man tegelijk weer toegestaan. Dat heeft de gemeente Dordrecht samen met de Dordtse kerken donderdagmiddag afgesproken. In de Grote Kerk is de opluchting groot: “Mensen staan te trappelen.”

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Dominee Paul Wansink denkt dat het qua afstand houden wel gaat lukken in ‘zijn’ Grote Kerk, want ruimte is er genoeg. Toch drukken de coronamaatregelen ook hun stempel op de diensten, verwacht hij: “Mensen mogen nog niet zingen, moeten zich van tevoren aanmelden, en we werken met een gealfabetiseerde lijst. Dus het is nog even afwachten hoe dat allemaal gaat, maar mensen verlangen hier enorm naar.”


Hans Berrevoets, voorzitter Platform Dordtse Kerken, denkt dat de diensten op een verantwoordelijke manier gehouden kunnen worden: “We hebben allerlei vragen verzameld vanuit de kerken, en deze voorgelegd aan de burgemeester. Ook gaan we in gesprek met het landelijke team van de Veiligheidsregio’s zodat we weten wat verantwoord is en wat niet. De antwoorden leggen we voor aan de kerkraden die uiteindelijk beslissen over hun protocollen.”


Voorlopig zullen er in elk geval een aantal regels van kracht zijn tijdens de kerkdiensten: Bij binnenkomst de handen desinfecteren, er wordt bezoekers gevraagd of zij gezond zijn, er wordt niet fysiek gecollecteerd, en er is een aparte uitgang voor het verlaten van de kerk. Dominee Paul Wansink vindt dat toch ook wel even wennen: “Ik ben het type predikant dat graag contact heeft met de mensen, en ik heb ze ook enorm gemist, dus ik ben wel benieuwd hoe dat gaat zijn, die afstand. Maar ik ben al enorm blij dat we weer diensten mogen houden.”

Lees ook

fotorollebollen

Gratis skaten in het park tijdens dit evenement: 'Het asfalt hier is super'

Of je nou je eigen skates meeneemt of een paar rolschaatsen gratis huurt: tijdens de bloedhete eerste avond van Rollebollen in het Dordtse Weizigtpark liep alles op rolletjes. Het skate-evenement wordt dit jaar voor de tweede keer georganiseerd en geeft iedereen de kans om gratis te skaten.

PSX_20260805_194332

Kind overleden na aanrijding met bezorgbusje

Een kindje is woensdag overleden na een aanrijding met een bestelwagen in Dordrecht. Het slachtoffer is nog gereanimeerd, maar dat mocht niet meer baten.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - TAARTENBAKKER

Voor Yasmina is het bakken van verjaardagscakes de kers op de taart

Yasmina (25) heeft altijd al enorm van bakken gehouden. Hoewel ze dit vroeger deed met behulp van Dr. Oetker pakketten, maakt ze ze nu helemaal zelf. Ze heeft haar eigen bedrijf in Papendrecht, waar ze allerlei soorten baksels maakt en decoreert. Megan is wel benieuwd of taarten decoreren ook voor haar weggelegd is. Het proeven in ieder geval wel.

persoon te water overleden Dubbeldam

Overleden persoon in vijver blijkt 83-jarige vrouw, buurt geschrokken

In een vijver aan het Vijverplantsoen in de Dordtse wijk Dubbeldam is vrijdagochtend een overleden persoon gevonden. Het gaat volgens de politie om een 83-jarige vrouw. Hulpdiensten kregen rond 08.30 uur de melding van een persoon te water, nadat een buurtbewoner iets in het water zag liggen.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHOENVERVER

Niels verft schoenen naar wens van de klant: ‘Ik hoef nooit nee te zeggen’

Niels van Mourik krijgt schoenen van ongeverfde leer binnen in zijn atelier in Alblasserdam. Vervolgens kleurt hij het schoeisel naar wens van de klant. Klinkt best eenvoudig, maar Megan leert dat schoenen verven toch wat lastiger is dan gedacht.

eftelingrijnmond

Het huis van Floris is een soort mini-Efteling met een gigantische heks in de woonkamer

Als Floris van der Vugt (24) uit Dordrecht thuis komt te zitten met de ziekte van Lyme, begint hij met het maken van sprookjesfiguren. Met een 3D-printer brengt hij bekende Efteling-personages, zoals Langnek en Holle Bolle Gijs, tot leven. “De Efteling heeft me een brief gestuurd.”