gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bliksembezoek demissionair sportminister Helder aan FC Dordrecht

69d8e4b53852a4956c1b6ca1789f6100

Demissionair minister Conny Helder van Langdurige Zorg en Sport bracht dinsdagmiddag een werkbezoek aan de Krommedijk. Daar werd ze door innovatiemanager Leon Vlemmings en sportwethouder Marc Merx bijgepraat over de ambitie van FC Dordrecht om met het Energiek Dordt-initiatief een verbindende rol in de Dordtse gemeenschap te gaan spelen en de staat van de Dordtse sport.

Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
De demissionair minister legde na de verhalen van de innovatiemanager en haar collega-VVD'er meteen een aantal vragen aan Vlemmings en directeur Hans de Zeeuw voor. Zo was ze benieuwd naar de plannen voor een nieuw stadion en wat voor rol het stadion volgens hen, naast amusement, nog meer zou kunnen vervullen in een stedelijk gebied als Dordrecht.

Natuurlijk kwam ook de klimaatneutrale wedstrijd van eerder dit jaar tegen TOP Oss ter sprake. Dat vond de minister een 'ludieke' manier om aan te tonen hoeveel er eigenlijk mogelijk is op het gebied van duurzaamheid en klimaat in de sportwereld. Het samenwerkingsverband Energiek Dordt, waarin FC Dordrecht samenwerkt met verschillende opleiders en ondernemers uit de stad om een gemeenschap op te bouwen waarin goede ideeën worden uitgewisseld, kon ook op goedkeuring van de minister rekenen.

Innovatiemanager Vlemmings is dan ook tevreden dat Helder aangaf Energiek Dordt een mooi initiatief te vinden: "Dat is fijn om te horen, ze heeft ons nog een paar goede vragen gegeven waar wij ook weer verder mee kunnen. Ze heeft natuurlijk een hoop expertise op het gebied van sport en zorg."

Marc Merx, net als zijn landelijke collega Helder lid van de VVD, sprak de minister even later toe over de recentelijk herziene sportvisie in Dordrecht. Daarin vertelde hij bijvoorbeeld over de toegevoegde waarde van samenwerkingen tussen medische centra en sportverenigingen. Na een uur vertrok de demissionair minister weer, maar niet voordat ze liet weten aan RTV Dordrecht dat er in de rest van Nederland nog lessen getrokken kunnen worden uit de manier waarop de zorg en sport in Dordrecht samenwerken.

Bekijk hieronder de videoreportage over het bezoek van de demissionair minister aan FC Dordrecht

Lees ook

teun schilderij

Mooie pareltjes van het stadsarchief: Teun de Bruin laat ze nog zien voor zijn afscheid

Na veertig jaar neemt gemeentearchivaris Teun de Bruin afscheid van het Stadsarchief Dordrecht. Tijdens zijn loopbaan stuitte hij op bijzondere pareltjes rondom vrijheid en onvrijheid die hem altijd zijn bijgebleven. Maar hij verdwijnt niet uit het archief; De Bruin blijft als vrijwilliger bouwen aan het geheugen van de stad. 

IMG_0851

Skatepark krijgt een flinke opknapbeurt

Het kleine skateparkje aan de Groenezoom in Dordrecht wordt vernieuwd. Hoewel de baan niet groter wordt, komen er wel meer obstakels bij. Zo moet het vernieuwde skatepark straks meer mogelijkheden bieden voor kinderen en jongeren uit de buurt om te skaten en te bewegen.

yv20261003A1D01772

FC Dordrecht heeft eerste uitzege nog niet binnen: 1-1 in Den Bosch

FC Dordrecht heeft zaterdag met 1-1 gelijkgespeeld bij FC Den Bosch. De Dordtenaren gingen op voorsprong de slotfase in, maar incasseerden daarin een tegentreffer na een dubieuze strafschop.

azcfoto

Hakenkruizen en anti-azc-leuzen in Dordrecht, gemeente doet aangifte

Op zeven plekken in Dordrecht zijn afgelopen week anti-azc-leuzen, hakenkruizen en bedreigende teksten verschenen. De gemeente spreekt er schande van en doet aangifte van vernieling. “Ik vind het een beetje laf”, reageert wethouder Marc Merx.

Batavia in de Bataviahaven - ovv Sander Wit

Dordts bedrijf zorgt voor transport van historisch schip

Voor onderhoud moet de historische Batavia heen en weer tussen Lelystad en Amsterdam. Voor dit bijzondere transport wordt onder meer de Dordtse Koninklijke Van der Wees Groep B.V. ingeschakeld, die een belangrijke rol speelt bij de verplaatsing van het schip.

a16 ongleuk 16 sept 26

Inboedel caravan op A16: lange tijd drie rijstroken dicht en flinke vertraging

Een ongeval met een vrachtwagen en een caravan zorgde woensdagmiddag voor flinke verkeersproblemen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Rond 15:10 uur werd de weg weer vrijgegeven.