gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bliksembezoek demissionair sportminister Helder aan FC Dordrecht

69d8e4b53852a4956c1b6ca1789f6100

Demissionair minister Conny Helder van Langdurige Zorg en Sport bracht dinsdagmiddag een werkbezoek aan de Krommedijk. Daar werd ze door innovatiemanager Leon Vlemmings en sportwethouder Marc Merx bijgepraat over de ambitie van FC Dordrecht om met het Energiek Dordt-initiatief een verbindende rol in de Dordtse gemeenschap te gaan spelen en de staat van de Dordtse sport.

Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
De demissionair minister legde na de verhalen van de innovatiemanager en haar collega-VVD'er meteen een aantal vragen aan Vlemmings en directeur Hans de Zeeuw voor. Zo was ze benieuwd naar de plannen voor een nieuw stadion en wat voor rol het stadion volgens hen, naast amusement, nog meer zou kunnen vervullen in een stedelijk gebied als Dordrecht.

Natuurlijk kwam ook de klimaatneutrale wedstrijd van eerder dit jaar tegen TOP Oss ter sprake. Dat vond de minister een 'ludieke' manier om aan te tonen hoeveel er eigenlijk mogelijk is op het gebied van duurzaamheid en klimaat in de sportwereld. Het samenwerkingsverband Energiek Dordt, waarin FC Dordrecht samenwerkt met verschillende opleiders en ondernemers uit de stad om een gemeenschap op te bouwen waarin goede ideeën worden uitgewisseld, kon ook op goedkeuring van de minister rekenen.

Innovatiemanager Vlemmings is dan ook tevreden dat Helder aangaf Energiek Dordt een mooi initiatief te vinden: "Dat is fijn om te horen, ze heeft ons nog een paar goede vragen gegeven waar wij ook weer verder mee kunnen. Ze heeft natuurlijk een hoop expertise op het gebied van sport en zorg."

Marc Merx, net als zijn landelijke collega Helder lid van de VVD, sprak de minister even later toe over de recentelijk herziene sportvisie in Dordrecht. Daarin vertelde hij bijvoorbeeld over de toegevoegde waarde van samenwerkingen tussen medische centra en sportverenigingen. Na een uur vertrok de demissionair minister weer, maar niet voordat ze liet weten aan RTV Dordrecht dat er in de rest van Nederland nog lessen getrokken kunnen worden uit de manier waarop de zorg en sport in Dordrecht samenwerken.

Bekijk hieronder de videoreportage over het bezoek van de demissionair minister aan FC Dordrecht

Lees ook

uysalraad

Uysal niet langer fractievoorzitter PRO Dordrecht: ‘Andere verdeling van mijn tijd’

Abdullah Uysal is niet langer de fractievoorzitter van politieke partij PRO Dordrecht (voorheen GroenLinks/PvdA). Het stokje wordt overgenomen door twee mensen: Frouke de Vries en Sam Pauwels.

lottevandrunen1

Lotte van Drunen wint in eigen land: 'Dit betekent veel'

Lotte van Drunen is naar de derde plaats geklommen in het wereldkampioenschap motorcross. De Sliedrechtse wist beide manches van haar thuisrace in Arnhem te winnen.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Van der Weijden zwemt toch door, al bijna 300.000 euro opgehaald

Maarten van der Weijden heeft zijn zwemtocht hervat. Volgens de laatste planning bereikt de voormalig Olympisch kampioen rond 17.15 uur Nieuwpoort in de gemeente Molenlanden. Dat is een uur eerder dan aanvankelijk werd gedacht.

STARDO

Al 45 jaar aangepast roeien in de streek: 'Meer mensen moeten hiervan weten'

STARDO, de Stichting Aangepast Roeien Dordrecht en Omstreken, viert zondag 16 augustus het 45-jarig jubileum. Bij deze viering komen roeiers, vrijwilligers en betrokken organisaties samen voor een gezamenlijke roeitocht over het Wantij.

botulismealb

Botulisme vastgesteld in Alblasserdam: vooral gevaarlijk voor honden

In het water tussen de Middelwetering en Oosteromse Wiel in Alblasserdam is botulisme geconstateerd in het water. De gemeente roept inwoners op om extra voorzichtig te zijn en honden niet te laten zwemmen in of drinken uit het water.

zomerschool

Zomerschool Dordrecht verwelkomt tientallen kinderen van het azc

Terwijl veel kinderen deze weken genieten van hun zomervakantie, zitten ruim tweehonderd basisschoolleerlingen in Dordrecht juist in de schoolbanken op De Zomerschool. Dit jaar doet een opvallend grote groep kinderen uit het nieuwe asielzoekerscentrum (azc) in Dordrecht mee.