gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bliksembezoek demissionair sportminister Helder aan FC Dordrecht

69d8e4b53852a4956c1b6ca1789f6100

Demissionair minister Conny Helder van Langdurige Zorg en Sport bracht dinsdagmiddag een werkbezoek aan de Krommedijk. Daar werd ze door innovatiemanager Leon Vlemmings en sportwethouder Marc Merx bijgepraat over de ambitie van FC Dordrecht om met het Energiek Dordt-initiatief een verbindende rol in de Dordtse gemeenschap te gaan spelen en de staat van de Dordtse sport.

Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
De demissionair minister legde na de verhalen van de innovatiemanager en haar collega-VVD'er meteen een aantal vragen aan Vlemmings en directeur Hans de Zeeuw voor. Zo was ze benieuwd naar de plannen voor een nieuw stadion en wat voor rol het stadion volgens hen, naast amusement, nog meer zou kunnen vervullen in een stedelijk gebied als Dordrecht.

Natuurlijk kwam ook de klimaatneutrale wedstrijd van eerder dit jaar tegen TOP Oss ter sprake. Dat vond de minister een 'ludieke' manier om aan te tonen hoeveel er eigenlijk mogelijk is op het gebied van duurzaamheid en klimaat in de sportwereld. Het samenwerkingsverband Energiek Dordt, waarin FC Dordrecht samenwerkt met verschillende opleiders en ondernemers uit de stad om een gemeenschap op te bouwen waarin goede ideeën worden uitgewisseld, kon ook op goedkeuring van de minister rekenen.

Innovatiemanager Vlemmings is dan ook tevreden dat Helder aangaf Energiek Dordt een mooi initiatief te vinden: "Dat is fijn om te horen, ze heeft ons nog een paar goede vragen gegeven waar wij ook weer verder mee kunnen. Ze heeft natuurlijk een hoop expertise op het gebied van sport en zorg."

Marc Merx, net als zijn landelijke collega Helder lid van de VVD, sprak de minister even later toe over de recentelijk herziene sportvisie in Dordrecht. Daarin vertelde hij bijvoorbeeld over de toegevoegde waarde van samenwerkingen tussen medische centra en sportverenigingen. Na een uur vertrok de demissionair minister weer, maar niet voordat ze liet weten aan RTV Dordrecht dat er in de rest van Nederland nog lessen getrokken kunnen worden uit de manier waarop de zorg en sport in Dordrecht samenwerken.

Bekijk hieronder de videoreportage over het bezoek van de demissionair minister aan FC Dordrecht

Lees ook

6b6fb625-dd66-398f-8d29-f92032775c36

Tim is jongste advocaat van Nederland, maar staat het liefst zo min mogelijk in de rechtbank

Op zijn twintigste werd Tim Groeneweg uit Dordrecht beëdigd als advocaat in Rotterdam, als jongste ooit in Nederland. Maar voor hem draait het werk niet om die titel of leeftijd. “Het gaat om het vertrouwen dat je krijgt.”

PSX_20260608_092409

Kinderfiets gevonden langs de waterkant, duikers doorzoeken sloot

Duikers hebben maandagochtend een sloot in Sliedrecht doorzocht. Aan de waterkant was namelijk een kinderfiets gevonden.

fotooo

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.

noordparkvernieling

Na vernielingen in park volgen surveillancerondes van handhaving en politie

De gemeente Zwijndrecht wil surveillancerondes gaan laten uitvoeren in beeldenpark Drechtoevers in het Noordpark. Dit nadat vorige week een van de bankjes in het park in brand werd gestoken. Ook verdween toen onderhoudsmateriaal uit een opslag in hetzelfde park.

Zwembad

Als enige zwembad dat open is, rekent De Dubbel op dubbele drukte

Met een temperatuur van zo’n 27 graden is het dit pinksterweekend genieten geblazen. Reden voor velen om een verkoelende plons te nemen. Waar de één een duik neemt in de Merwelanden, kiest een ander voor het zwembad. Maar omdat het Wantijbad nog gesloten is, is die laatste keuze in Dordrecht niet reuze. Daarom maakt zwembad De Dubbel zich op voor topdrukte. “We verwachten dubbel zoveel drukte”, vertelt badjuffrouw en zwemlerares Astrid.

businkpolitie

Agenten doorzoeken tuinen in Krispijn

De politie heeft maandagmiddag meerdere tuinen en schuren doorzocht in de Dordtse wijk Nieuw-Krispijn. Daarbij zijn ook een politiehond en een drone ingezet.