gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bliksembezoek demissionair sportminister Helder aan FC Dordrecht

69d8e4b53852a4956c1b6ca1789f6100

Demissionair minister Conny Helder van Langdurige Zorg en Sport bracht dinsdagmiddag een werkbezoek aan de Krommedijk. Daar werd ze door innovatiemanager Leon Vlemmings en sportwethouder Marc Merx bijgepraat over de ambitie van FC Dordrecht om met het Energiek Dordt-initiatief een verbindende rol in de Dordtse gemeenschap te gaan spelen en de staat van de Dordtse sport.

Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
De demissionair minister legde na de verhalen van de innovatiemanager en haar collega-VVD'er meteen een aantal vragen aan Vlemmings en directeur Hans de Zeeuw voor. Zo was ze benieuwd naar de plannen voor een nieuw stadion en wat voor rol het stadion volgens hen, naast amusement, nog meer zou kunnen vervullen in een stedelijk gebied als Dordrecht.

Natuurlijk kwam ook de klimaatneutrale wedstrijd van eerder dit jaar tegen TOP Oss ter sprake. Dat vond de minister een 'ludieke' manier om aan te tonen hoeveel er eigenlijk mogelijk is op het gebied van duurzaamheid en klimaat in de sportwereld. Het samenwerkingsverband Energiek Dordt, waarin FC Dordrecht samenwerkt met verschillende opleiders en ondernemers uit de stad om een gemeenschap op te bouwen waarin goede ideeën worden uitgewisseld, kon ook op goedkeuring van de minister rekenen.

Innovatiemanager Vlemmings is dan ook tevreden dat Helder aangaf Energiek Dordt een mooi initiatief te vinden: "Dat is fijn om te horen, ze heeft ons nog een paar goede vragen gegeven waar wij ook weer verder mee kunnen. Ze heeft natuurlijk een hoop expertise op het gebied van sport en zorg."

Marc Merx, net als zijn landelijke collega Helder lid van de VVD, sprak de minister even later toe over de recentelijk herziene sportvisie in Dordrecht. Daarin vertelde hij bijvoorbeeld over de toegevoegde waarde van samenwerkingen tussen medische centra en sportverenigingen. Na een uur vertrok de demissionair minister weer, maar niet voordat ze liet weten aan RTV Dordrecht dat er in de rest van Nederland nog lessen getrokken kunnen worden uit de manier waarop de zorg en sport in Dordrecht samenwerken.

Bekijk hieronder de videoreportage over het bezoek van de demissionair minister aan FC Dordrecht

Lees ook

merwedebrugrws

Meerdaagse handhavingsactie vrachtwagenverbod op Merwedebrug

Rijkswaterstaat en de politie gaan volgende week meerdere dagen handhaven bij de Merwedebrug (A27). De actie is erop gericht om overtreders van het vrachtwagenverbod, dat sinds 18 juli geldt op de brug, te beboeten.

maarten

Inwoners verwelkomen Maarten van der Weijden in Nieuwpoort tijdens zwemtocht

Maarten van der Weijden (45) heeft op zijn laatste grote zwemtocht ook onze streek kort aangedaan. De voormalig olympisch kampioen kwam donderdagmiddag rond 16:30 uur aan in Nieuwpoort, waar hij door een grote groep mensen werd opgewacht.

De Plucheplakkers

Dordtse defensieve zorgen, toch vinden De Plucheplakkers een lichtpuntje

De Plucheplakkers treden in de nieuwste aflevering weer aan in de basisopstelling om het wel en wee van FC Dordrecht te bespreken. Uiteraard staat de (tegen)doelpuntenregen tegen Jong AZ centraal.

FOTO BIJ PERSBERICHT BOOMSPIEGELS

Buren maken samen hun straat groener: ‘Ik ben het liefst de hele dag buiten’

Meer bloemen, bijen en vlinders in de straat? Inwoners van Papendrecht kunnen een boomspiegel, het stukje grond dat om een boom heen staat, adopteren. Marinka uit de Paltrokmolen en haar buren adopteerden samen al veertien van zulke boomspiegels in de buurt.

WhatsApp Image 2026-08-25 at 17.00.33 (1)

Autobrand in parkeergarage Dordrecht

In parkeergarage Drievriendenhof in Dordrecht is dinsdagmiddag op de eerste verdieping een auto in de brand gevlogen. Hoe de brand is ontstaan is niet bekend, de garage is tijdelijk afgesloten geweest vanwege de rookontwikkeling.

Schermafdruk op 2026-08-13 12-21-57

Sluis twee dagen dicht vanwege droogte

Door de toenemende droogte is Schutsluis Kolffgemaal in Hardinxveld-Giessendam twee dagen gestremd. Waterschap Rivierenland sluit de sluis deze donderdag en vrijdag om water te besparen.