gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bloemetjes en bijtjes bij Dordtse Kil 3

Een braakliggend stuk grond op het industrieterrein Dordtse Kil 3 zal worden gebruikt als bloemen- en bijenstrook. De bedrijven proberen hiermee lokale biodiversiteit te stimuleren.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
De grond is al omgeploegd, maar voordat het bloemenmengsel kan worden gestrooid, moet het kwik eerst wat stijgen. Het betreft een stuk grond van het industrieterrein Dordste Kil 3 wat niet wordt gebruikt: er hangen hoogspanningskabels overheen en zal dus toch niet verkocht worden.

Het initiatief voor de bloemen- en bijenstrook kwam van parkmanager Ad van den Berg van ParkTrust. Dat bedrijf is verantwoordelijk voor de onderhoud van alle groene omgeving op de Dordste Kils en het havengebied. Hij zag een soortgelijk project in de Grote Polder in Zoeterwoude en wilde het gelijk gaan overnemen voor het terrein waar toch niks mee zou gebeuren, maar wel consequent werd gemaaid: “Waarom maaien we het, als we het ook hoog kunnen laten groeien en de dieren ermee kunnen helpen? Je hoort steeds dat de bijen aan het uitsterven zijn, zo kunnen we ze een handje helpen.”

Als de temperatuur richting de 20 graden gaat, wordt het mengsel gezaaid. De bedoeling is dat er in de zomer een bloemenzee staat. Imker Jan van Osselen is verantwoordelijk voor de bijen: hij plaatst zes bijenkasten, waarin een deel van het bijenvolk van begraafplaats De Essenhof een nieuw thuis krijgt.

Lees ook

FOTO IJSBOER

‘Wie goed zorgt voor de koeien, krijgt het lekkerste ijs’

Wat is het geheim van lekker ijs? Als je het aan Jannette den Boer in Giessenburg vraagt, is daar maar één antwoord mogelijk: goede zorg voor haar koeien. De 180 exemplaren waar zij en haar man Laurens voor zorgen staan aan de basis van hun zelfgemaakte boerenijs.

a16 ongleuk 16 sept 26

Inboedel caravan op A16: lange tijd drie rijstroken dicht en flinke vertraging

Een ongeval met een vrachtwagen en een caravan zorgde woensdagmiddag voor flinke verkeersproblemen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Rond 15:10 uur werd de weg weer vrijgegeven.

pexels-happyrisingguy-33672857

Geen vuurwerkshow te zien in Alblasserdam tijdens jaarwisseling: 'eerst ervaring opdoen'

Alblasserdammers kunnen komende jaarwisseling geen vuurwerkshow in hun eigen gemeente bekijken. De gemeente kiest ervoor om eerst ervaring op te doen met de landelijke regelgeving en de effecten daarvan, nu er sinds dit jaar een vuurwerkverbod geldt.

elektrischedeelauto

Proef met elektrische deelauto's van start

De gemeente Dordrecht is deze week een proef gestart met twee elektrische deelauto’s voor bewoners van de Boogjes en omgeving met een parkeervergunning. De auto’s vormen een extra manier van reizen, tijdens de sloop en nieuwbouw van de parkeergarage Spuihaven.

mishandelingconducteur

Verdachte mishandeling treinconducteur nog niet gepakt, politie toont herkenbare beelden

De politie heeft nog geen tips binnengekregen over de verdachte die begin november een treinconducteur heeft mishandeld bij station Sliedrecht. Daarom zijn maandagmiddag herkenbare beelden van de man naar buiten gebracht, zo laat een woordvoerder weten aan deze streekomroep.

architectuuraward

Pand aluminiumbedrijf kanshebber architectuurprijs

Het gebouw van het Zwijndrechtse aluminiumbedrijf Aluned staat op de longlist voor een Transformatie en Renovatie Award. Dit is het tweede gebouw in onze streek dat kanshebber is voor een architectuurprijs. Naast Aluned zijn er nog 61 andere gebouwen in Nederland en België die kans maken op de prijs.