gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bloemetjes en bijtjes bij Dordtse Kil 3

Een braakliggend stuk grond op het industrieterrein Dordtse Kil 3 zal worden gebruikt als bloemen- en bijenstrook. De bedrijven proberen hiermee lokale biodiversiteit te stimuleren.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
De grond is al omgeploegd, maar voordat het bloemenmengsel kan worden gestrooid, moet het kwik eerst wat stijgen. Het betreft een stuk grond van het industrieterrein Dordste Kil 3 wat niet wordt gebruikt: er hangen hoogspanningskabels overheen en zal dus toch niet verkocht worden.

Het initiatief voor de bloemen- en bijenstrook kwam van parkmanager Ad van den Berg van ParkTrust. Dat bedrijf is verantwoordelijk voor de onderhoud van alle groene omgeving op de Dordste Kils en het havengebied. Hij zag een soortgelijk project in de Grote Polder in Zoeterwoude en wilde het gelijk gaan overnemen voor het terrein waar toch niks mee zou gebeuren, maar wel consequent werd gemaaid: “Waarom maaien we het, als we het ook hoog kunnen laten groeien en de dieren ermee kunnen helpen? Je hoort steeds dat de bijen aan het uitsterven zijn, zo kunnen we ze een handje helpen.”

Als de temperatuur richting de 20 graden gaat, wordt het mengsel gezaaid. De bedoeling is dat er in de zomer een bloemenzee staat. Imker Jan van Osselen is verantwoordelijk voor de bijen: hij plaatst zes bijenkasten, waarin een deel van het bijenvolk van begraafplaats De Essenhof een nieuw thuis krijgt.

Lees ook

opma romy kersten

Ad spreekt Romy Kersten: hoe vergaat het deze jonge ‘godfluencer’?

In een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik in gesprek met Romy Kersten. Niet-gelovig opgevoed, toch heeft de Dordtse op latere leeftijd gekozen voor de weg van de Heer. En inmiddels verspreidt ze het woord van God aan honderdduizenden volgers op internet.

fotoars

Eén Dordtse zege in vijf duels, maar Ars houdt hoop: ‘Beter elftal dan vorig seizoen’

FC Dordrecht verzamelde slechts vier punten uit de eerste vijf wedstrijden en kreeg daarin liefst zestien tegengoals. Toch is technisch manager Sjoerd Ars tevreden met de zomerse transferperiode en vindt dat er ‘een beter elftal dan vorig seizoen’ op het veld staat. “De play-offs zijn gewoon haalbaar.”

fietspaaltjes1

Gevaarlijke fietspaaltjes onder de loep tijdens landelijke paaltjescheckdag

Overbodige fietspaaltjes die op onoverzichtelijke en vooral onveilige plekken staan. Het is een doorn in het oog van de Fietsersbond Drechtsteden. De paaltjes moeten auto’s weren op plekken waar alleen fietsers moeten komen, maar zijn voor diezelfde fietsers vaak een gevaarlijke hindernis. De landelijke paaltjescheckdag op 19 september moet daar verandering in brengen.

IMG_7020

Park met Schotse hooglanders open: hekken moeten nieuwe uitbraak voorkomen

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is weer open voor wandelaars. Het park is bijna twee weken gesloten geweest, nadat de Schotse hooglanders die daar verblijven uitbraken en op de N3 terechtkwamen.

Schermafdruk op 2026-10-02 11-48-08

Op Pad Met Ad: verschillende meningen over het 'Jetten-kabinet’

In een nieuwe aflevering van 'Op Pad Met Ad' gaat presentator Ad van den Herik de straat op in Dordrecht. Hij vraagt inwoners wat zij vinden van het kabinet-Jetten. De meningen lopen uiteen. Zo noemt een bewoner het kabinet ‘hectisch’ en zou hij het graag anders zien.

20260929153649

Veel vertraging op A16: meerdere ongelukken en te hoog voertuig bij tunnel

Op de A16 richting Rotterdam stonden dinsdagmiddag meerdere files. Dit kwam door ongelukken bij Dordrecht en Ridderkerk. Ook was een tunnelbuis van de Drechttunnel tijdelijk afgesloten door een te hoog voertuig.