gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bloemetjes en bijtjes bij Dordtse Kil 3

Een braakliggend stuk grond op het industrieterrein Dordtse Kil 3 zal worden gebruikt als bloemen- en bijenstrook. De bedrijven proberen hiermee lokale biodiversiteit te stimuleren.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
De grond is al omgeploegd, maar voordat het bloemenmengsel kan worden gestrooid, moet het kwik eerst wat stijgen. Het betreft een stuk grond van het industrieterrein Dordste Kil 3 wat niet wordt gebruikt: er hangen hoogspanningskabels overheen en zal dus toch niet verkocht worden.

Het initiatief voor de bloemen- en bijenstrook kwam van parkmanager Ad van den Berg van ParkTrust. Dat bedrijf is verantwoordelijk voor de onderhoud van alle groene omgeving op de Dordste Kils en het havengebied. Hij zag een soortgelijk project in de Grote Polder in Zoeterwoude en wilde het gelijk gaan overnemen voor het terrein waar toch niks mee zou gebeuren, maar wel consequent werd gemaaid: “Waarom maaien we het, als we het ook hoog kunnen laten groeien en de dieren ermee kunnen helpen? Je hoort steeds dat de bijen aan het uitsterven zijn, zo kunnen we ze een handje helpen.”

Als de temperatuur richting de 20 graden gaat, wordt het mengsel gezaaid. De bedoeling is dat er in de zomer een bloemenzee staat. Imker Jan van Osselen is verantwoordelijk voor de bijen: hij plaatst zes bijenkasten, waarin een deel van het bijenvolk van begraafplaats De Essenhof een nieuw thuis krijgt.

Lees ook

politie.jpg

Ruim 1,7 miljoen euro buitgemaakt met bankhelpdeskfraude, Zwijndrechtenaar vast

Acht mensen, onder wie een man uit Zwijndrecht, zijn begin deze maand opgepakt. Zij worden verdacht van crypto- en bankhelpdeskfraude, waarbij inmiddels ruim 1,7 miljoen euro is buitgemaakt.

plasticvanger website.png

Plasticvanger blijkt groot succes in deze haven: ‘Soms meer dan zeventig stukjes per week’

Na een half jaar van testen blijkt de plasticvanger die in de Riedijkshaven in Dordrecht ligt een groot succes. Met de vanger kan plastic afval uit het water worden gefilterd. Bovendien kan het gevangen plastic worden hergebruikt voor nieuwe producten. Dankzij de positieve resultaten mag de vanger blijven liggen.

WhatsApp Image 2026-03-30 at 16.51.56.jpeg

Dominantie Lady Lions duurt voort: dames pakken vijfde landstitel in zeven jaar

Vijf titels in de laatste zeven jaar. De Dordtse Lady Lions zetten hun dominantie met nog eens een jaar voort in ijshockeyland. Nadat er in de halve finale werd afgerekend met de Amsterdam Tigers, werd zaterdag in de finale van de play-offs met 4-0 gewonnen van het Belgische Sharks Ladies Mechelen.

hertellen stemmen ZWI.png

Opnieuw tellen van stemmen in Zwijndrecht bevestigt eerste verkiezingsuitslag

De stemmen van de gemeenteraadsverkiezingen zijn opnieuw geteld in Zwijndrecht. D66 kwam acht stemmen tekort voor een tweede zetel, dus vroegen ze een hertelling aan. De uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen is niet veranderd.

Burgemeester Winklerplein.png

Burgemeester Winklerplein moet aantrekkelijk en levendig centrumgebied worden

Het Burgemeester Winklerplein in Sliedrecht wordt vernieuwd. De gemeente is met verschillende partijen in gesprek over hoe deze herontwikkeling eruit gaat zien. Voor nu zijn er al tijdelijke groenvakken te zien op het plein.

wittebrugpolitie.png

Jongen (16) twee keer veroordeeld voor poging doodslag, maar niet terug de cel in

Een 16-jarige jongen uit Alblasserdam is veroordeeld voor twee pogingen tot doodslag, afpersing en openlijke geweldpleging. Die vonden plaats toen hij 14 en 15 jaar oud was. Hij trapte onder meer slachtoffers tegen hun hoofd terwijl ze al op de grond lagen en greep iemand bij de keel.