gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bloemetjes en bijtjes bij Dordtse Kil 3

Een braakliggend stuk grond op het industrieterrein Dordtse Kil 3 zal worden gebruikt als bloemen- en bijenstrook. De bedrijven proberen hiermee lokale biodiversiteit te stimuleren.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
De grond is al omgeploegd, maar voordat het bloemenmengsel kan worden gestrooid, moet het kwik eerst wat stijgen. Het betreft een stuk grond van het industrieterrein Dordste Kil 3 wat niet wordt gebruikt: er hangen hoogspanningskabels overheen en zal dus toch niet verkocht worden.

Het initiatief voor de bloemen- en bijenstrook kwam van parkmanager Ad van den Berg van ParkTrust. Dat bedrijf is verantwoordelijk voor de onderhoud van alle groene omgeving op de Dordste Kils en het havengebied. Hij zag een soortgelijk project in de Grote Polder in Zoeterwoude en wilde het gelijk gaan overnemen voor het terrein waar toch niks mee zou gebeuren, maar wel consequent werd gemaaid: “Waarom maaien we het, als we het ook hoog kunnen laten groeien en de dieren ermee kunnen helpen? Je hoort steeds dat de bijen aan het uitsterven zijn, zo kunnen we ze een handje helpen.”

Als de temperatuur richting de 20 graden gaat, wordt het mengsel gezaaid. De bedoeling is dat er in de zomer een bloemenzee staat. Imker Jan van Osselen is verantwoordelijk voor de bijen: hij plaatst zes bijenkasten, waarin een deel van het bijenvolk van begraafplaats De Essenhof een nieuw thuis krijgt.

Lees ook

foetusveldje

Een klein graf met een grote betekenis: Molenlanden wil foetusvelden

De gemeente Molenlanden wil zogeheten foetusvelden aanleggen voor ouders die hun kindje zijn verloren tijdens, of kort na de zwangerschap. Dit alternatief voor de kindergraven willen ze op drie begraafplaatsen realiseren.

binnenkijken in oud monument

Van ingezakt monument naar moderne woningen: boterbeurs voor het eerst te bezoeken

Het monumentale pand ‘De Boterbeurs’ in de Dordtse binnenstad, was jarenlang niet te bezoeken. Tot afgelopen weekend: tijdens Open Monumentendag liet architect en bewoner Hendrik Jan Groeneweg trots zien hoe het geworden is. “De bezoekers die het gebouw verlieten, waren ongelofelijk enthousiast.”

Sara bij Jetten foto David Mingelen

Chronisch zieke Sara (11) praat met premier Rob Jetten: 'Hij zei dat hij er iets mee gaat doen'

De chronisch zieke Sara Verbrugge (11) uit Dordrecht heeft deze week gesproken met premier Rob Jetten over zeldzame ziektes en de problemen waar mensen met een beperking dagelijks tegenaan lopen. "Ik vond de premier heel aardig en hij zei ook dat hij er iets mee ging doen."

PSX_20260916_115012

Kleine brand in gevangenis door aangebrand eten in magnetron

De brandweer is woensdagochtend korte tijd in actie geweest voor een brand in de Dordtse gevangenis. In een cel zorgde aangebrand eten in een magnetron voor rookontwikkeling.

arkelrechtbank

OM eist 17,5 jaar gevangenisstraf tegen vermoedelijke veiligheidschef van IS uit Arkel

De verdachte zelf ontkent. Maar volgens het Openbaar Ministerie is er genoeg bewijs dat een 41-jarige man uit Arkel tussen 2014 en 2018 een prominente rol speelde bij het schrikbewind van IS in Syrië. Hij zou daarom 17,5 jaar de cel in moeten.

verdachterid

81-jarige vrouw geeft sieraden mee aan nep-rechercheur, politie zoekt jonge verdachte

Een 81-jarige vrouw uit Ridderkerk is slachtoffer geworden van een babbeltruc waarbij een nep-rechercheur haar sieraden buitmaakt. De vrouw krijgt eerst iemand aan de telefoon die zich voordoet als rechercheur. Later verschijnt een jonge man bij haar woning om de sieraden op te halen.