gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bloemetjes en bijtjes bij Dordtse Kil 3

Een braakliggend stuk grond op het industrieterrein Dordtse Kil 3 zal worden gebruikt als bloemen- en bijenstrook. De bedrijven proberen hiermee lokale biodiversiteit te stimuleren.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
De grond is al omgeploegd, maar voordat het bloemenmengsel kan worden gestrooid, moet het kwik eerst wat stijgen. Het betreft een stuk grond van het industrieterrein Dordste Kil 3 wat niet wordt gebruikt: er hangen hoogspanningskabels overheen en zal dus toch niet verkocht worden.

Het initiatief voor de bloemen- en bijenstrook kwam van parkmanager Ad van den Berg van ParkTrust. Dat bedrijf is verantwoordelijk voor de onderhoud van alle groene omgeving op de Dordste Kils en het havengebied. Hij zag een soortgelijk project in de Grote Polder in Zoeterwoude en wilde het gelijk gaan overnemen voor het terrein waar toch niks mee zou gebeuren, maar wel consequent werd gemaaid: “Waarom maaien we het, als we het ook hoog kunnen laten groeien en de dieren ermee kunnen helpen? Je hoort steeds dat de bijen aan het uitsterven zijn, zo kunnen we ze een handje helpen.”

Als de temperatuur richting de 20 graden gaat, wordt het mengsel gezaaid. De bedoeling is dat er in de zomer een bloemenzee staat. Imker Jan van Osselen is verantwoordelijk voor de bijen: hij plaatst zes bijenkasten, waarin een deel van het bijenvolk van begraafplaats De Essenhof een nieuw thuis krijgt.

Lees ook

DordtRodaRene

Nuijten na eerste nederlaag: ‘We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren’

“We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren”, is de vrij harde conclusie van FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten na de 0-1-nederlaag tegen Roda JC Kerkrade. De Dordtenaren konden de goede competitiestart vrijdagavond geen goed vervolg geven en verloren voor het eerst dit seizoen. Toch wordt er vooral gekeken naar aanknopingspunten en is het glas halfvol aan de Krommedijk.

Point Blur_Sep052026_101224

Voorkant van auto in brand in Dubbeldam

Een zwarte personenauto is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand. Het voertuig stond geparkeerd in de Platanenlaan in de Dordtse wijk Dubbeldam.

woningbrand bliksem

Bliksem slaat in: brand in woning

In een huis aan de Huygensstraat in Dordrecht is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Buurtbewoners sloegen alarm toen na een blikseminslag brand achter de voordeur zichtbaar was.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - KINDERBOERDERIJ

Dierenvriend Quirijn heeft van zijn hobby zijn werk kunnen maken

Vanaf jongs af aan heeft Quirijn altijd al dieren gehad. Ondertussen verzorgt hij al 27 jaar de dieren op kinderboerderij de Kiboe-hoeve in Zwijndrecht. Monique houdt wel van konijntjes knuffelen, dus neemt ze een kijkje bij de werkzaamheden van Quirijn. Als ze maar geen poep hoeft te scheppen.

fietspaaltjes1

Gevaarlijke fietspaaltjes onder de loep tijdens landelijke paaltjescheckdag

Overbodige fietspaaltjes die op onoverzichtelijke en vooral onveilige plekken staan. Het is een doorn in het oog van de Fietsersbond Drechtsteden. De paaltjes moeten auto’s weren op plekken waar alleen fietsers moeten komen, maar zijn voor diezelfde fietsers vaak een gevaarlijke hindernis. De landelijke paaltjescheckdag op 19 september moet daar verandering in brengen.

WhatsApp Image 2026-09-08 at 12.29.43

Dordtse buurtbeweging Groene Buur genomineerd voor Gouden Eekhoorn Award

Buurtbeweging Groene Buur maakt kans op een ASN Gouden Eekhoorn Award. Het initiatief is één van de tien finalisten van de landelijke prijs voor mensen en organisaties die bijdragen aan een mooiere toekomst. Ook in Dordrecht is Groene Buur actief. De lokale coördinator Leanne Stange hoopt vooral dat de nominatie meer Dordtenaren enthousiast maakt om met groen aan de slag te gaan.