gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bloemetjes en bijtjes bij Dordtse Kil 3

Een braakliggend stuk grond op het industrieterrein Dordtse Kil 3 zal worden gebruikt als bloemen- en bijenstrook. De bedrijven proberen hiermee lokale biodiversiteit te stimuleren.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
De grond is al omgeploegd, maar voordat het bloemenmengsel kan worden gestrooid, moet het kwik eerst wat stijgen. Het betreft een stuk grond van het industrieterrein Dordste Kil 3 wat niet wordt gebruikt: er hangen hoogspanningskabels overheen en zal dus toch niet verkocht worden.

Het initiatief voor de bloemen- en bijenstrook kwam van parkmanager Ad van den Berg van ParkTrust. Dat bedrijf is verantwoordelijk voor de onderhoud van alle groene omgeving op de Dordste Kils en het havengebied. Hij zag een soortgelijk project in de Grote Polder in Zoeterwoude en wilde het gelijk gaan overnemen voor het terrein waar toch niks mee zou gebeuren, maar wel consequent werd gemaaid: “Waarom maaien we het, als we het ook hoog kunnen laten groeien en de dieren ermee kunnen helpen? Je hoort steeds dat de bijen aan het uitsterven zijn, zo kunnen we ze een handje helpen.”

Als de temperatuur richting de 20 graden gaat, wordt het mengsel gezaaid. De bedoeling is dat er in de zomer een bloemenzee staat. Imker Jan van Osselen is verantwoordelijk voor de bijen: hij plaatst zes bijenkasten, waarin een deel van het bijenvolk van begraafplaats De Essenhof een nieuw thuis krijgt.

Lees ook

fotoars

Eén Dordtse zege in vijf duels, maar Ars houdt hoop: ‘Beter elftal dan vorig seizoen’

FC Dordrecht verzamelde slechts vier punten uit de eerste vijf wedstrijden en kreeg daarin liefst zestien tegengoals. Toch is technisch manager Sjoerd Ars tevreden met de zomerse transferperiode en vindt dat er ‘een beter elftal dan vorig seizoen’ op het veld staat. “De play-offs zijn gewoon haalbaar.”

zwijndrechtsebrug

Let op: deze brug is twee nachten dicht voor verkeer

De Zwijndrechtsebrug is komende week twee nachten in beide richtingen dicht. Rijkswaterstaat voert werkzaamheden uit aan de kelder van de brug.

politie 01

Twee aanhoudingen na melding schietpartij

De politie heeft zaterdagavond twee mensen opgepakt na een melding van een schietpartij in Papendrecht. Het gaat om een 45-jarige man en een minderjarige, beiden uit Papendrecht.

gemeentehuishia

Veroordeelde oud-burgemeester Herman J. opnieuw onder vuur: goochelaars spreken van 'ongepaste appjes'

Herman J., de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht die is veroordeeld voor kinderporno, heeft nu ook beroering veroorzaakt in de goochelwereld. Hij zou jaren geleden jonge goochelaars ongepaste berichten hebben gestuurd.

nepagentomroepmaxpolitie

Gemeente waarschuwt: met deze babbeltruc worden mensen in Ridderkerk beroofd

De gemeente Ridderkerk en de politie waarschuwen voor oplichters die langs de deur gaan bij inwoners en via een sluwe babbeltruc weten binnen te komen bij de mensen. Door deze babbeltruc zijn er al bij meerdere mensen bezittingen gestolen.

speld-768x511

Karoline Prins ontvangt zilveren gemeentespeld voor inzet voor kwetsbare moeders en baby’s

Karoline Prins heeft de zilveren gemeentespeld van Papendrecht ontvangen. Burgemeester Margreet van Driel reikte de onderscheiding uit als blijk van waardering voor haar uitzonderlijke en jarenlange inzet voor kwetsbare vrouwen, moeders en baby’s.