gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Boek en monument voor 100 jaar Biesbosch

Scheepswerf Biesbosch werd 100 jaar geleden opgericht. Op vrijdag 17 november om 9.30 uur onthult burgemeester Kolff daarom een monument ter herinnering aan deze scheepswerf die voor Dordrecht zo belangrijk is geweest.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Ook verschijnt er een nieuw boek met de titel ‘In 100 jaar van scheepswerven naar Stadswerven’. Het eerste exemplaar daarvan wordt door wethouder Piet Sleeking in ontvangst genomen bij het binnenvaartcentrum, aan boord van de René Siegfried.

Het monument is door vader en dochter Jos en Carin van Dongen ontworpen naar een idee van Jos Hubens, dat in typische historische scheepswerfkranen de geschiedenis van de Biesbosch laat zien.

Het boek werd geschreven door Jan van ‘t Verlaat en geeft in detail de historie van de werf weer. Het is een lijvig exemplaar geworden met 450 illustraties, waaronder foto’s die nog nooit eerder zijn gepubliceerd.

Het binnenvaartcentrum is te vinden aan de Maasstraat 13.
Foto: Bert Knot

Lees ook

n3

Let op: N3 twee avonden en nachten dicht

Rijkswaterstaat werkt donderdag- en vrijdagavond aan de N3. Zowel aan de Papendrechtse als aan de Dordtse kant zijn delen van de weg daarom afgesloten.

brand

Lucinda Brand niet als eerste over de streep, maar wint toch EK veldrijden

Een vreemde dag voor Lucinda Brand zaterdag. De 37-jarige Dordtse werd tweede op het EK veldrijden, maar kreeg dankzij een jurybeslissing alsnog de titel. “Dit is natuurlijk een heel raar gevoel”, zegt ze.

hoogtemeldingdrechttunnel

Aantal te hoge vrachtwagens bij Drechttunnel stijgt met 60 procent: ergernis bij automobilisten groeit

Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.

Staking OV- pedro v2

Lege perrons door stakingen streekvervoer: 'Vorige keer zat ik hier ook al'

Veel leegte met een paar bussen. Zo ziet Station Dordrecht er woensdag uit vanwege de aangekondigde staking in het streekvervoer. De informatieborden gaven af en toe nog hoop, maar de reizigers kwamen vaak bedrogen uit.

IMG_7929

Man (26) opgepakt voor ontvoering en gewelddadige woningoverval

De politie heeft maandag een derde verdachte aangehouden voor een ontvoering en een gewelddadige woningoverval afgelopen zomer in Rotterdam. Het gaat om een 26-jarige man uit Papendrecht.

vorstpixabay

Kans op eerste vorst: november brengt koude nachten maar ook volop zon

We zijn in november beland en dat gaan we de komende dagen ook echt merken. Niet dat we meteen de winter induiken, maar de temperatuur gaat wel stapje voor stapje omlaag. Maar we krijgen er gelukkig iets moois voor terug, want later in de week laat de zon zich volop zien.