gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Boek en monument voor 100 jaar Biesbosch

Scheepswerf Biesbosch werd 100 jaar geleden opgericht. Op vrijdag 17 november om 9.30 uur onthult burgemeester Kolff daarom een monument ter herinnering aan deze scheepswerf die voor Dordrecht zo belangrijk is geweest.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Ook verschijnt er een nieuw boek met de titel ‘In 100 jaar van scheepswerven naar Stadswerven’. Het eerste exemplaar daarvan wordt door wethouder Piet Sleeking in ontvangst genomen bij het binnenvaartcentrum, aan boord van de René Siegfried.

Het monument is door vader en dochter Jos en Carin van Dongen ontworpen naar een idee van Jos Hubens, dat in typische historische scheepswerfkranen de geschiedenis van de Biesbosch laat zien.

Het boek werd geschreven door Jan van ‘t Verlaat en geeft in detail de historie van de werf weer. Het is een lijvig exemplaar geworden met 450 illustraties, waaronder foto’s die nog nooit eerder zijn gepubliceerd.

Het binnenvaartcentrum is te vinden aan de Maasstraat 13.
Foto: Bert Knot

Lees ook

milieu higi

Let op: hier kun je tijdelijk geen klein chemisch afval inleveren

Wie van zijn of haar klein chemisch afval (kca) af wil, kan vanaf maandag een maand lang niet in Hardinxveld-Giessendam terecht. In de milieustraat daar wordt het inzameldepot vervangen.

merwedebrugrws2

Aantal vrachtwagens over Merwedebrug met 90 procent gedaald, maar buitenlandse chauffeurs ontlopen boete

Het aantal vrachtwagens dat over de Merwedebrug (A27) rijdt, is met zo'n 90 procent gedaald. Dat laat Rijkswaterstaat weten. Sinds 18 juli mogen er geen vrachtwagens en touringcars meer over de brug, omdat de brug niet veilig genoeg is voor zware voertuigen. Chauffeurs die wel over de brug rijden krijgen een boete.

rwsa16ongeluk

Drechttunnel weer vrij na ongeluk met meerdere voertuigen

Eén van de tunnelbuizen van de Drechttunnel richting Breda is vrijdag afgesloten geweest na een ongeluk. Daarbij waren meerdere voertuigen betrokken, meldt Rijkswaterstaat. Inmiddels is de weg weer vrij.

merwedebrugrws2

Ruim dertig boetes op eerste dag handhavingsactie Merwedebrug

Op de eerste dag van de handhavingsactie op de Merwedebrug zijn 34 boetes uitgedeeld, meldt Rijkswaterstaat aan Omroep Brabant. Sinds halverwege juli mogen vrachtwagens en touringcars niet over de verzwakte brug, maar dat verbod werd dagelijks door honderden bestuurders genegeerd.

uitvaartbegeleiderpapbrug

Te laat op uitvaart door afgesloten Papendrechtsebrug: 'Ik was 50 minuten later'

Afgesloten bruggen en wegwerkzaamheden zijn deze zomer een obstakel voor mensen die veel onderweg zijn. Zo ook voor uitvaartondernemers en mensen die op tijd bij een begrafenis of crematie moeten zijn. Dat merkt uitvaartbegeleider Carla van Hemert uit Papendrecht: "Je staat op de gekste tijden vast."

autotewaternieuwpoort

Porsche belandt in water

Een Porsche is donderdagmiddag te water geraakt in Nieuwpoort. De wagen belandde door nog onbekende oorzaak in het water aan de Buitenhaven.