Dordrecht, Netherlands

Boek over de rol van de politieke politie in Dordrecht

Frank van Riet is bezig met het schrijven van een boek over de rol van de politieke politie in Dordrecht tijdens de Tweede Wereldoorlog.
Fokko van der Straaten | 4 mei 2018 15:27 | Aangepast op 4 mei 2018 15:27
Een van de figuren bij de politeke politie was Harry Evers en voor deze persoon en zijn werkzaamheden, het oppakken van Joodse burgers, heeft Van Riet vooral belangstelling.

Op de Voorstraat ter hoogte van het huidige pand no 343 woonde de Joodse familie Kleinkramer en bij het oppakken van deze familie had Harry Evers van die politieke politie een cruciale rol.

In 1944 lijkt het er op dat Evers de kant van het verzet kiest.

Om zijn boek compleet te krijgen is Van Riet nog op zoek naar aanvullende informatie over de precisie rol van Harry Evers binnen de politieke politie en het verzet. U kunt met hem in contact komen via f.van.riet@kpnplanet.nl

Lees ook

Geen 'burger' of 'worst' meer? Dit bedrijf uit onze streek zoekt nieuwe naam voor vleesvervangers

Een sojaschijf of plantaardig lapje: het zouden zomaar de nieuwe namen kunnen worden voor producten ...

Valk valt uit, Kuijt loopt schorsing op: ‘Misschien moet ik mijn handen vastplakken’

Dirk Kuijt had zich een betere terugkeer bij ADO Den Haag, waar zijn trainersloopbaan begon, voorges...

FC Dordrecht slikt drie tegengoals na rust en verliest bij ADO

FC Dordrecht mocht vrijdagavond een helft hopen op een resultaat bij koploper ADO Den Haag. In het k...

Leren door te doen: de kinderen kunnen vanaf nu zelf een band plakken

Binnenband eruit, het lek opsporen en plakken maar! Ruim vijftig leerlingen uit groep acht van de Mo...

Kattenfilmpjes kijken voor het goede doel: dit weekend in Kinepolis Dordrecht

Kattenliefhebbers opgelet: CatVideoFest komt dit weekend opnieuw naar Kinepolis Dordrecht. Tijdens h...

Op Pad Met Ad op TV: hoe gaan raadsleden om met bedreigingen, intimidatie en geweld?

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad interviewt presentator Ad van den Heerik Abdullah Uysal ...